Vladimír Růžička

Hokejový trenér Vladimír Růžička (* 6. 6. 1963), jako hráč vyhrál MS 1985 a ZOH v Naganu 1998, za Edmonton, Boston a Ottawu hrál NHL. Trenérskou kariéru spojil se Slavií, kterou vedl nepřetržitě v letech 2000-2014. Reprezentaci poprvé převzal po smrti Ivana Hlinky, trénoval ji v letech 2004-5, 2008-10 a 2014-15. Jako trenér vyhrál MS 2005 a 2010.

Nagano po 20 letech: smích, vzpomínky a Jágrův pozdní příjezd

5.2.2018  17:42
Potemnělým sálem se ozýval pobavený smích. Aktérům zlatého olympijského zázraku z Nagana i po dvaceti letech polechtal bránice notoricky známý moment z finále proti Rusku, při němž Dominik Hašek...  celý článek

Litvínov padl potřinácté. Zaváhání Sparty pronásledovatelé nevyužili

2.2.2018  16:55, aktualizováno  22:20
Černá série hokejového Litvínova pokračuje. Tradiční severočeský klub prohrál už potřinácté za sebou - tentokrát nestačil v Třinci 3:4 a je definitivně odsouzený k baráži. Vrcholí i boj o...  celý článek

Kometa přetlačila Spartu, Litvínov znovu prohrál. Padla i první Plzeň

30.1.2018  17:28, aktualizováno  22:09
Hokejová extraliga nabídla kompletní 45. kolo. Přetahovanou na Spartě zvládla lépe Kometa, když zvítězila v prodloužení 4:3. Vedoucí Plzeň na šestou výhru v řadě nedosáhla, s Mladou Boleslaví...  celý článek

Sparta nestačila na suverénní Plzeň, padla i Kometa. Liberec dál vítězí

28.1.2018  15:25, aktualizováno  21:24
Hokejisté Plzně si poradili i na Spartě a byť se pro ně utkání nevyvíjelo dobře, nakonec zvítězili 4:2. Tím pádem si upevnili vedení v tabulce, zatímco Pražané spadli na desáté místo. Ve 44....  celý článek

Litvínov padl podesáté v řadě. Pardubice už jsou v šestce, stoupá Liberec

26.1.2018  17:15, aktualizováno  22:14
Hokejisté Litvínova prohráli desátý zápas za sebou a jsou nejhorším týmem v extralize. Ve 43. kole extraligy nestačili doma na Spartu 1:4 a na poslední příčce už ztrácejí na předposlední Jihlavu...  celý článek

Zlín zostuzen Libercem, zastřílel si i Hradec. Sparta slaví po nájezdech

21.1.2018  14:45, aktualizováno  20:56
Kompletní 42. kolo nabídl nedělní program hokejové extraligy. Zlín odjel z Liberce s prázdnou po debaklu 0:7, probuzená Sparta přetlačila silné Vítkovice po nájezdech 4:3. Lídr z Plzně je zpět...  celý článek

Zlín a Sparta si upevnily pozici v desítce, Litvínov směřuje k baráži

19.1.2018  17:25, aktualizováno  22:20
Hokejisté Sparty podruhé za sebou zvítězili a upevnili si pozici zaručující postup do předkola play-off. Tentokrát v rámci 41. kola extraligy uspěli na ledě poslední Jihlavy 4:2 a v tabulce drží...  celý článek

Sparta posiluje také realizační tým, trenérskou sestavu rozšíří Rulík

18.1.2018  15:18, aktualizováno  16:03
Trenér Radim Rulík se stal novou posilou realizačního týmu hokejové Sparty. František Výborný a jeho asistenti Jaroslav Nedvěd s Martinem Janečkem u mužstva zůstávají. Rulík byl minulý týden...  celý článek

ANKETA: Nemáme lepší hokejisty než ostatní, ale můžeme uspět jako tým

16.1.2018  3:59
Nominace vyvolených je známa, ale otázka, jestli to bude stačit na úspěch, zůstává nezodpovězena. Jak na tom bude česká hokejová reprezentace na olympiádě v korejském Pchjongčchangu? Redakce...  celý článek

Chomutov vyhrál v předehrávce na Spartě a přeskočil ji v tabulce

9.1.2018  18:25, aktualizováno  21:29
Hokejisté Chomutova zvítězili v předehrávce 39. kola extraligy na Spartě 3:2 a v tabulce se posunuli na sedmé místo právě před Pražany. O vítězství Pirátů rozhodl v 51. minutě útočník Roman...  celý článek

Tu máš gól! Vondrka ho daroval spoluhráči. Normální věc, řekl

8.1.2018  10:23
Pelášil sám na prázdnou branku a mohl zakončit, přesto kapitán chomutovských hokejistů Michal Vondrka gól daroval parťákovi Romanu Chloubovi.   celý článek

Kometě stačil k výhře gól, Boleslav se chytila na Spartě. Litvínov tápe

7.1.2018  14:55, aktualizováno  20:29
Poprvé od 3. prosince 2017 dokázali hokejisté Mladé Boleslavi získat v extralize tři body. Ve 38. kole to odnesla Sparta, která ve středních Čechách prohrála 1:3. Tabulce dál neohroženě vládne...  celý článek

Plzeň podlehla Kometě v nájezdech, Sparta porazila Zlín. Padl Chomutov

5.1.2018  16:57, aktualizováno  22:02
Kompletní 37. kolo nabídl páteční program hokejové extraligy. Chomutov na pátou výhru v řadě nedosáhl, v Třinci prohrál 2:4. Souboj sousedů z tabulky byl k vidění ve Zlíně, kde pražská Sparta...  celý článek

Vondrka: Cítím duch z loňska, ale nesmíme usnout na vavřínech

5.1.2018  10:37
Během loňské sezony, která vygradovala senzačním postupem do semifinále, si chomutovští hokejisté vysloužili přezdívku Mistři obratů. A teď ji začali Piráti v extralize znovu oprašovat.   celý článek

Vítkovickou sérii utnula Kometa, obrat se povedl Liberci a Chomutovu

30.12.2017  15:04, aktualizováno  20:10
Hokejová extraliga uzavřela kalendářní rok 35. kolem. Zlín si po dvou prohrách spravil chuť v Třinci, kde zvítězil těsně 1:0. Desátý triumf v řadě neukořistily Vítkovice, brněnské Kometě...  celý článek

Mladým hodně věřím, Laco by stejně nechytal, tvrdí Růžička

30.12.2017  11:29
Hokejová Plzeň ho rozstřílela jako tréninkový terč a při extraligové premiéře jej vyštvala z branky, jenže když debutant střídal, fanoušci vyvolávali jeho jméno. „Dominik Pavlát!“ burácel kotel....  celý článek

Chomutov oškubal lídra díky heroickému obratu. Růžička: Perfektní výkon

29.12.2017  11:11
Rachot jako o silvestrovské půlnoci v pirátské hokejové aréně. Chomutov velkolepým obratem obral extraligového lídra z Plzně; ztrácel 2:5, otočil na 6:5, vyhrál nakonec 7:6 v prodloužení....  celý článek

Chomutov otočil přestřelku s Plzní, slaví také Sparta a Vítkovice

28.12.2017  16:57, aktualizováno  22:20
Šest duelů bylo na programu 34. kola hokejové extraligy. I přes ztrátu bodu ukořistily Vítkovice devátou výhru v řadě, když letos poprvé porazily Jihlavu 2:1 v prodloužení. Spartu posunul k...  celý článek

Chomutov na vzestupu. Liberecké tygry uštval Růžička junior

27.12.2017  11:21
Konec roku, konec krize? Hokejoví Piráti z Chomutova v úterý v Liberci díky dvěma Růžičkovým gólům potvrdili rozkvět, vyhráli třetí zápas z posledních čtyř.   celý článek

Vítkovice slaví poosmé v řadě, vedoucí Plzeň prohrála s Pardubicemi

26.12.2017  15:06, aktualizováno  20:59
Sváteční 33. kolo hokejové extraligy nadělilo fanouškům šest zápasů. Skomírající Kometa ztratila vedení nad poslední Jihlavou, výhru 3:2 v prodloužení ale zajistila trefa Vojtěcha Němce. Osmou...  celý článek

Stop padesáti odstínům temnoty. Trenér Růžička děkoval hráčům

11.12.2017  9:30
Svých padesát odstínů temnoty konečně prosvětlili hokejisté Chomutova. V extralize po téměř nekonečných 13 zápasech a 50 dnech vyhráli za tři body, v neděli doma zdolali Jihlavu 4:2 a nováčka...  celý článek

Vytočený chomutovský kouč Růžička: Takhle neporazíme ani Mělník!

8.12.2017  9:08
Vypadalo to nadějně, místo toho se hokejisté Pirátů Chomutov propadli do ještě větší beznaděje. V extraligové dohrávce s Olomoucí předvedli, jak ztratit zápas snadno a rychle, a trenér Vladimír...  celý článek

Chomutov nezvládl dobře rozehraný duel. Olomouci podlehl v prodloužení

6.12.2017  17:25, aktualizováno  20:10
Hokejisté trápícího se Chomutova si nevylepšili náladu ani v dobře rozehraném domácím duelu s Olomoucí. V dohrávce 27. kola extraligy minutu a půl před koncem vedli 2:1 - jenže přišlo vyrovnání...  celý článek

Hradec zdolal Boleslav, Třinec vyhrál v Brně a naplno bodoval i Zlín

29.11.2017  17:20, aktualizováno  21:34
Hokejisté Hradce Králové si pojistili druhou příčku, předehrávce 35. kola extraligy porazili Mladou Boleslav 4:2. Třetí pozici potvrdil Třinec, který odrazil nápor čtvrté Komety, když vyhrál v...  celý článek

Americká média jdou po stopách Rutty a Kämpfa. Vyzvídají i u Růžičky

29.11.2017  15:54
Jan Rutta a David Kämpf spolu ještě nedávno hráli extraligu za Chomutov, dnes patří oba Chicagu. Zaujali natolik, že se o nich respektovaní novináři ze zámořského serveru theathletic.com...  celý článek

Střelou na dřevěnou nohu Růžička vysvobodil chomutovské Piráty

27.11.2017  10:09
Konec černočerné série. Byla to fuška, ale sedmou porážku v řadě hokejisté Chomutova nedopustili. Spartu v neděli přemohli 4:3 v prodloužení díky úspěšnému sólu Vladimíra Růžičky mladšího a...  celý článek

Kometa zaváhala doma a Plzeň je rázem v trháku. Poslední je Jihlava

17.11.2017  15:25, aktualizováno  22:21
Hokejová Kometa nezvládla domácí duel s Vítkovice, prohrála 1:3 a v tabulce se propadla na třetí místo. Na vedoucí Plzeň navíc ztrácí už pět bodů - Západočeši se dostali do trháku díky vítězství...  celý článek

Plzeň, Jihlava i Pardubice slaví těsné výhry, Sparta bere pouze bod

15.11.2017  17:16, aktualizováno  21:54
Nebývale těsné výsledky nabídlo šest středečních utkání 21. kola hokejové extraligy. Sparta prohrála už pošesté v řadě, tentokrát na ledě Liberce po divoké přetahované 4:5 po prodloužení. První...  celý článek

Plzeň i Kometa vyhrály, Sparta znovu padla. Nahoru jdou Vítkovice

5.11.2017  14:54, aktualizováno  21:50
Hokejové extralize bude i během reprezentační přestávky vládnout Plzeň, která zvládla bez nejmenších potíží duel v Pardubicích a vyhrála vysoko 4:0. Na záda ji dýchá Kometa, která má po...  celý článek

Kometa udolala ve šlágru Spartu, Liberec obral Třinec a už není poslední

3.11.2017  17:15, aktualizováno  21:57
Premiéra nového sparťanského trenéra Františka Výborného nevyšla: Pražané v 19. kole extraligy prohráli na ledě Komety 2:3 v prodloužení a v tabulce jsou na desátém místě. Ligu dál vede Plzeň,...  celý článek

Rob a Rob. V Českých Budějovicích bude táta koučovat svého syna

25.10.2017  12:00
Odešel z mateřského klubu v Českých Budějovicích, aby si zkusil zahrát nejvyšší domácí hokejovou soutěž. Dvaadvacetiletý útočník Luboš Rob se snažil prorazit v Chomutově, ale kouč Vladimír...  celý článek

Štěstí kouče Růžičky: Chomutov šlape a narodila se mu dcera Lejla

10.10.2017  12:06
Hokejový trenér Vladimír Růžička prožívá šťastné období. Jeho Chomutovu se náramně povedl vstup do nového ročníku extraligy a on se dnes stal potřetí otcem. Narodila se mu dcera Lejla.  celý článek

Růžička řídil obrat hokejového Chomutova a mlčel kvůli pokutě

15.9.2017  21:21
Mistři obratů! Hokejoví Piráti z Chomutova v pátek oprášili svou loňskou vizitku. Od první porážky je dělilo 136 vteřin, nakonec jihlavského nováčka přetlačili v prodloužení 4:3. A navzdory...  celý článek

Lézt po čtyřech, velí chomutovský kouč Růžička do další sezony

7.9.2017  11:03
První rok čtvrtfinále, druhý semifinále, třetí... jestli to takhle pod koučem Vladimírem Růžičkou půjde dál, mohou se hokejoví Piráti Chomutov letos těšit na hodně dlouhou a úspěšnou sezonu.  celý článek

V cizině se z vás stane velký patriot, říká hokejista Simon

1.8.2017  16:59
Před dvěma lety měl za sebou skvělou sezonu, mluvilo se o něm jako o největší české hokejové naději. V Plzni si ho vychoval Martin Straka, v reprezentaci mu věřil Vladimír Růžička a na...  celý článek

Růžička postrádá dvě hvězdy, ale uznává: Naši kluci si NHL zasloužili

11.7.2017  8:26
Dvě hvězdy odloudila Pirátům slavná NHL, žádné obří kádrotřesení se ale v extraligovém hokejovém Chomutově nekoná.  celý článek

Posily z NHL nemusí vždy garantovat úspěch, říká kouč Růžička

21.5.2017  9:05
Při sledování čtvrtfinálového duelu českého týmu proti Rusku nebyl klidný. Potil se, nervy s ním cloumaly, dokonce se musel několikrát jít vykřičet na zahradu - zkrátka živel. Jako by Vladimír...  celý článek

Hlavně že jsme nad Spartou, libuje si chomutovský kouč Růžička

10.4.2017  11:59
Heroické play-off hokejových Pirátů z Chomutova, které v jejich podání bralo za srdce, je u konce. Ze hry o titul je stejně jako loni vyšachoval mistrovský Liberec, teď však o fázi dál, v...  celý článek

Mistři budou hrát zase o titul. Liberec v Chomutově suverénně zvítězil

9.4.2017  17:35, aktualizováno  21:19
Úřadující šampioni si po roce znovu zahrají o titul. Hokejisté Liberce zvládli šesté utkání s Chomutovem, zvítězili přesvědčivě 4:0 a postoupili do finále. V něm narazí na brněnskou Kometu,...  celý článek

Tvrdý hit, roztržený dres... Liberec měl Vondrku na mušce. Nic extra, řekl

8.4.2017  10:59
Hned v prvním střídání inkasoval drsný hit, po kterém se mu hlava vyvrátila tak prudce, že si dal málem o led. A pozornosti neunikl ani po celý zbytek zápasu, ve kterém mu soupeř dokonce...  celý článek

Liberec je krok od extraligového finále, otočil duel s Chomutovem

7.4.2017  17:10, aktualizováno  21:01
Pokud hokejisté Liberce zvládnou nedělní zápas na ledě Chomutova, budou se po roce radovat z dalšího postupu do finále extraligy. Výběr trenéra Filipa Pešána zvládl pátý duel série a v domácím...  celý článek

Chomutov zvládl drama s Libercem, Vondrka srovnal sérii hattrickem

5.4.2017  17:10, aktualizováno  21:06
I ve čtvrtém zápase semifinálové série mezi Chomutovem a Libercem byl úspěšný domácí celek. Chomutovští hokejisté sice prohrávali, ale i díky hattricku Michala Vondrky nakonec vybojovali výhru...  celý článek

Chomutov má první skalp Liberce, třetí semifinále rozhodl Vondrka

4.4.2017  17:10, aktualizováno  20:52
Slovenský gólmanský duel mezi Jánem Lacem a Jánem Lašákem se obešel bez branek dlouhých 49 minut. Poté poslal hokejisty Chomutova do vedení kapitán Michal Vondrka, na konečných 2:0 pak upravil...  celý článek

Nikdy se nevzdávej! žene Růžičkovu partu. Zafunguje kouzlo i tentokrát?

4.4.2017  8:59
Není radno podceňovat tým Vladimíra Růžičky. Parta chomutovských Pirátů sice v semifinále hokejového play-off prohrává s Libercem 0:2 na zápasy, to pro ní však nemusí být neřešitelný problém.  celý článek

Liberec hraje v Chomutově o mečbol, domácí chtějí zlepšit přesilovky

4.4.2017  8:22
Hokejisty Liberce dnes a zítra čekají další dvě semifinálové bitvy. Do Chomutova vyrazili obhájci titulu s vedením 2:0, které si zajistili díky dvěma vyhraným úvodním zápasům v domovské aréně.   celý článek

Náckové mi volávali, že mi uříznou hlavu, vzpomíná reportér Josef Klíma

2.4.2017  13:00
Nikdy nevypíná telefon, protože náměty mu chodí i v noci. Též mu ale volávají lidé, jichž se ve svých reportážích dotkne. „Dřív to byli často náckové,“ říká Josef Klíma. Jejich čísla už znal a...  celý článek

Valachův život po tragédii: když hokej léčí duši

1.4.2017  12:59
Senzační postup do extraligového semifinále je pro něj mnohem cennější než pro celý zbytek Chomutova. Pomáhá mu totiž zapomenout.  celý článek

Liberec vstup do semifinále zvládl, začal jasnou výhrou nad Chomutovem

31.3.2017  17:04, aktualizováno  20:43
Liberečtí hokejisté porazili v prvním utkání semifinálové série Chomutov 4:1. Domácí byli po celý zápas aktivnější a na začátku druhé části vedli o dvě branky. Po chomutovském snížení ve třetí...  celý článek

Kondiční trenér Švehla: Rutta se mě bojí, s Valachem bych se na žíněnce dřel

31.3.2017  14:59
Ani největší lamželezové, kteří v hokejovém Chomutově působili, střízlíka Petra Švehlu na lopatky nepoložili. Nemají nárok, vždyť šlachovitý kondiční kouč Pirátů je mistrem Evropy v zápase...  celý článek

Vladimír Růžička: Nejhorší je dělat z hokeje vědu

29.3.2017  10:58
Není radno ho podceňovat. Ani když vyhrajete první dva zápasy série 7:1 a 6:1 jako v předkole Mladá Boleslav, ani když jste jasnými favority jako ve čtvrtfinále Třinec.  celý článek