Smůla v Toblachu? Bauer: Takový je sport. Teď už vyhlíží Jizerskou 50

16.2.2017  8:16
Laufařský kolotoč Ski Clasics se o víkendu konečně přesune do Česka. Na startu Jizerské 50 bude také řada českých běžců na lyžích, včetně božídarských sousedů Lukáše Bauera a Petra Nováka. Do...  celý článek

Bauer už ladí na MS: Prostě jdu na ně, hecuje se

11.2.2017  11:05
Ta dvě místa od sebe dělí 2 700 kilometrů. A tak zatímco se Lukáš Bauer už druhý týden připravuje ve finském Vuokatti na blížící se mistrovství světa, tým dálkových běžců Pioneer Investments,...  celý článek

Sprinty běžců na lyžích v Toblachu vyhráli Matvejevová a Skar

14.1.2017  16:18
Ruska Natalja Matvejevová a Nor Sindre Björnestad Skar ovládli závody Světového poháru běžců na lyžích ve sprintu volnou technikou v Toblachu. Češi se na italském sněhu výrazněji neprosadili,...  celý článek

Křišťálový vzduch a hory jako na dlani. Parádní let balonem nad Dolomity

12.1.2017  0:00
Stojíte v proutěném koši, vznášíte se nad zasněženými horami ve výšce tří tisíc metrů a máte pocit, že si můžete sáhnout na nebe. Výlet balónem nad Dolomity je zkrátka celoživotní zážitek.  celý článek

Usťugov vyhrál i pátou etapu Tour de Ski a je novým rekordmanem

6.1.2017  11:37, aktualizováno  15:49
Naprosto dominuje a mění rekordy Tour de Ski. Ruský běžec na lyžích Sergej Usťugov ovládl i pátou etapu seriálu - závod na 10 kilometrů volnou technikou v Toblachu. Mezi ženami triumfovala na...  celý článek

Běžec na lyžích Novák se lepší, týmový šéf Bauer věří ve dvacítku

17.2.2016  7:47
Deváté místo Slovinky Barbary Jezeršekové a pětadvacáté Petra Nováka byly pro laufaře z Teamu Pioneer Investments - Craft nejlepšími výsledky na zkrácené trati další zastávky série Visma Ski...  celý článek

Řezáč byl v Toblachu pátý, Novák s Bauerem ve třetí desítce

13.2.2016  14:55
Dálkový běžec Stanislav Řezáč dojel pátý v závodu na 32 kilometrů klasicky v Toblachu a zaznamenal svůj nejlepší výsledek v sezoně v seriálu Visma Ski Classics. Petr Novák skončil pětadvacátý a...  celý článek

Jakš doběhl v Toblachu na 21. místě, Nováková z Tour de Ski odstoupila

8.1.2016  12:41, aktualizováno  17:10
Český běžec na lyžích Martin Jakš skončil 21. ve volné desítce Světového poháru v Toblachu. Zvítězil Nor Finn Haagen Krogh o 3,6 vteřiny před krajanem Martinem Johnsrudem Sundbym, který si tak...  celý článek

Norští suveréni pozice neopustili ani v Toblachu, Jakš má první body

20.12.2015  12:48, aktualizováno  15:05
Nor Martin Johnsrud Sundby vyhrál i 15 kilometrů klasicky v Toblachu a dál uniká v čele Světového poháru běžců na lyžích. Martin Jakš má první body v sezoně za 26. místo. Zraněný Lukáš Bauer na...  celý článek

Čeští běžci na lyžích v Toblachu pohořeli. Slaví Pellegrino a Fallaová

19.12.2015  15:20
Domácí italský běžec na lyžích Federico Pellegrino vybojoval v Toblachu ve sprintu volnou technikou páté vítězství ve Světovém poháru v kariéře a navázal na svůj triumf z předchozího sprintu v...  celý článek

Jsem optimista, ta smůla musí jednou skončit, věří Bauer návratu do SP

18.12.2015  5:59
Nejprve si zlomil palec na levé ruce, pak následovaly problémy s žebry, které stále přetrvávají. Ani v Toblachu tak Lukáš Bauer nezasáhne do Světového poháru. „Samozřejmě bych tam chtěl být a...  celý článek

Lyžař Bauer kvůli problému s žebry znovu odložil svůj vstup do sezony

17.12.2015  11:35
Start sezony běžce na lyžích Lukáše Bauera se dál odkládá. Vicemistr světa z letošního šampionátu má znovu problém s žebry a zrušil proto plánovanou účast v nedělní klasické patnáctce na...  celý článek

Návrat do Světového poháru běžců na lyžích plánuje Bauer v Toblachu

5.12.2015  10:47
Přesně po čtrnácti dnech od tréninkového pádu v Gällivare, který ho připravil o start v úvodním podniku Světového poháru, hlásí běžec na lyžích Lukáš Bauer návrat k tréninku.  celý článek

Božská Cortina a „James Bond“ superski. Dolomity, které vás dostanou

14.1.2015  0:00
Je příšerně drahá a snobská, většina lanovek přitom pamatuje ještě doby „krále Klacka“. Ale to je tak všechno, co proti ní můžete říct. Cortina d´Ampezzo, nejslavnější italské zimní středisko,...  celý článek

Björgenová vyhrála v Toblachu i stíhačku, Vrabcová-Nývltová jedenáctá

8.1.2015  16:24, aktualizováno  16:40
Porazit na Tour de Ski suverénní Marit Björgenovou se zdá být nemožné. Norská běžkyně ovládla také stíhací závod na 15 km volně v Toblachu a přiblížila se k celkovému triumfu.  celý článek

Johnsrud-Sundby málem svlékl Northuga z dresu lídra. Jakš si polepšil

7.1.2015  14:15
Martin Johnsrud-Sundby si v Itálii zavelel k útoku na trikot vedoucího muže Tour de Ski a už při první bitvě v Toblachu z něj málem svlékl svého krajana Pettera Northuga. Tomu z takřka...  celý článek

Krutá štreka a bestiální hora. Teď jede Jakš na Tour de Ski za snem

3.1.2015  12:04
Až se za týden vyškrábe na vrchol sjezdovky Alpe Cermis, nejspíš úplně vyřízený padne do sněhu jako tenkrát před sedmi lety, kdy do etap Tour de Ski nastoupil poprvé. Nejbolavějším momentem v...  celý článek

Tre Cime - stometrové stěny, mezi nimiž se dá proklouznout na lyžích

16.4.2014  12:48
Tři skalní stěny tyčící se nad okolím jsou od nepaměti symbolem Dolomit. Právě na ně míří fotografové pořád dokola svými objektivy. Horolezci tu překonávají své limity a turisté je obcházejí ze...  celý článek

V Toblachu vládli norští běžci na lyžích. Björgenová má double

2.2.2014  13:24
Generálku běžců na lyžích na olympijské hry v Soči ovládli v italském Toblachu reprezentanti Norska. Sprinty Světového poháru volnou technikou vyhráli Ola Vigen Hattestad a Marit Björgenová, jež...  celý článek

Bauer doběhl v generálce na Soči patnáctý, v Toblachu vyhrál Legkov

1.2.2014  16:05, aktualizováno  17:27
Český běžec na lyžích Lukáš Bauer si olympijskou formu ověřil v pohárovém závodě v italském Toblachu. A na klasické patnáctce obsadil 15. místo. Na trati, jež bude jeho prvním a hlavním závodem...  celý článek

Olympijská generálka pro norské běžkyně: vládly Björgenová a Johaugová

1.2.2014  11:40
Závod Světového poháru v běhu na lyžích na 10 kilometrů klasicky v italském Toblachu vyhrála Norka Marit Björgenová. V generálce na olympiádu v Soči zvítězila o 36,7 sekundy před krajankou...  celý článek

Bauer soustředění ve výšce před olympiádou odmítl. Aby neztrácel čas

27.1.2014  11:48
Je jako sám voják v poli. Reprezentace lyžařů-běžců se chystá na hry v Soči v italské Lavazze, ale Lukáš Bauer trénuje mnohem níž v Toblachu. Vysokohorské soustředění před olympiádou odmítl....  celý článek

Lyžařka Vrabcová závodí v životní formě. Na Tour de Ski je už šestá

3.1.2014  11:18
A zase byla lepší! Obdivuhodně se drží Eva Vrabcová-Nývltová na Tour de Ski. v 5. etapě v Toblachu si polepšila už na 6. místo celkového pořadí. Česká běžkyně na lyžích má životní formu.  celý článek

Bauer dojel v Toblachu osmý a v Tour de Ski se posunul na páté místo

4.1.2013  12:21, aktualizováno  13:36
Lukáš Bauer stoupá pořadím Tour de Ski. Po páteční páté etapě už je celkově pátý, hned za silnou čtyřkou Northug, Cologna, Legkov a Vylegžanin. Eva Nývltová-Vrabcová dosáhla díky dvacátému místu...  celý článek

Bauer je i po maratonské etapě Tour de Ski osmý, vede Nor Northug

3.1.2013  13:41, aktualizováno  16:21
Běžec na lyžích Lukáš Bauer dojel v nejdelší etapě Tour de Ski osmý a stejné místo mu tři dny před finišem na vrcholu sjezdovky Alpe Cermis patří i v průběžném pořadí. Stíhací závod na 35...  celý článek

Nývltová byla ve sprintu Tour desátá, Jakš šestnáctý. Bauer neuspěl

4.1.2012  11:34, aktualizováno  14:51
Běžkyně na lyžích Eva Nývltová skončila ve sprintu Tour de Ski v Toblachu desátá, Martin Jakš byl šestnáctý. Lukáš Bauer podle očekávání v kvalifikaci neuspěl a v průběžném pořadí klesl z...  celý článek

Bauer skončil v Toblachu čtvrtý. V Tour de Ski se posunul na šestou příčku

3.1.2012  15:22, aktualizováno  16:49
Lukáš Bauer opět na Tour de Ski pohrozil soupeřům. V nově zařazeném závodě na 5 km klasickou technikou v Toblachu skončil čtvrtý a v průběžném pořadí prestižního seriálu se posunul na šestou...  celý článek

Mám teď vyšší ambice, ale uvidíme na kopci, říká Jakš, čtvrtý muž Tour

7.1.2011  9:19
Toblach (Od zvláštního zpravodaje Radiožurnálu) Martin Jakš se dlouho schovával, šetřil síly. A v závěru čtvrteční maratonské etapy do Toblachu znovu ukázal, že si na letošní Tour de Ski přivezl skvělou formu. Dojel si pro čtvrté místo, ve...  celý článek

Jakš a Nývltová došli do semifinále sprintu v Toblachu. Bauer nepostoupil

5.1.2011  13:16, aktualizováno  15:54
Martin Jakš finišoval ve svém běhu třetí, Eva Nývltová pátá. Pro oba české běžce na lyžích tak bylo semifinále sprintu volnou technikou v rámci Tour de Ski konečnou. Obhájce celkového prvenství...  celý článek

Běžkyním na lyžích vládne Šmigunová

6.12.2003  10:59
Toblach Už třetí závod Světového poháru vyhrála estonská běžkyně na lyžích Kristina Šmigunová. Třetího úspěchu v probíhající sezoně se dočkala v italském Toblachu, volnou patnáctku s hromadným startem...  celý článek