Brunner: Nikdy jsem nezažil bolest, kvůli které bych zabalil závod

6.10.2017  0:00
Tři roky po sobě se Radek Brunner postavil na start prestižního ultramaratonského závodu Spartathlon. Ten se v Řecku běhá už od roku 1983 na 246 kilometrů dlouhé trase mezi Athénami a Spartou....  celý článek

Radek Brunner: Chci konečně dát sto kilometrů pod sedm hodin

19.3.2017  0:00
Dát stokilometrovou vzdálenost pod sem hodin je výkon hodný opravdového superbežce. Zatím se to podle tabulek podařilo jen devíti českým borcům. Radek Brunner, který v současné době patří mezi...  celý článek

Příběhy běžců: Brunner a Kříž ukazují, že se Češi ve světě neztratí

22.1.2017  0:00
Olympiáda, mistrovství světa i Evropy, nejrychlejší dosažené časy... Uplynulá běžecká sezóna byla plná úctyhodných výkonů, které za sebou skrývají velmi silné příběhy. Hned několik z nich se...  celý článek

Brunner o bronzu: Pro všechny jsem byl blázen, ale já věřil, že to dám

15.10.2016  0:00
Když prvního října doběhl po 246 kilometrech do cíle legendárního závodu, cítil jediné - štěstí. „Podařilo se mi něco, co jsem chtěl. Doběhnout na medailové pozici byl pro mě sen, který se...  celý článek

Nohy ladím, aby se na startu 246 km radostí zbláznily, říká Brunner

23.9.2016  0:00
Poslední zářijový den se ultramaratonec Radek Brunner vydá na téměř 250 kilometrů dlouhou běžeckou pouť, která je jednoznačným vrcholem jeho letošní sezony. Legendární řecký Spartathlon už...  celý článek

Ultraběžci? Co je to za lidi? Maraton je příliš rychlý a krátký, říkají

19.3.2016  0:00
Každý běžec si stanovuje hranice, a pak je překonává. Někdy jsou tvořené časem, někdy vzdáleností. Jaké to je, když uběhnete svůj první ultramaraton?  celý článek

Když usínáte za chůze a nemůžete pít. Zpověď ultramaratonce Orálka

4.9.2014  0:00
Dan Orálek je už vlastně běžecká ikona. Pro mnohé šílenec, který se nebojí postavit na start věhlasných světových ultramaratonů. Má za sebou závody jako Badwater Ultramaraton nebo Spartathlon....  celý článek

Příprava na Spartathlon. Běh kolem pohoří Kirišima mi dal pět poučení

5.12.2013  0:00
Byla to pro mě ostrá zkouška na letošní Spartathlon a její trasu jsem zvolil dobře. Běh kolem japonského pohoří Kirišima mě prověřil po fyzické i psychické stránce. A dal mi pět ponaučení:...  celý článek

Spartathlon: V závěru jsem nemohl běžet, jít, jíst ani zvracet. Ale byl to zážitek

20.11.2013  0:00
Po loňském úspěšném absolvování Norseman Xtreme triatlonu jsem se rozhodl zvednout laťku. Volba padla na řecký Spartathlon, ultramaraton dlouhý 246 kilometrů s časovým limitem 36 hodin. Byl...  celý článek

Na OH by měl proniknout ultramaraton

27.11.2002  19:29
Brno Ultramaratonský běh pod názvem Spartathlon by měl být doplňkovým sportem na olympijských hrách 2004 v Aténách. Poběží se na trase mezi Aténami a Spartou a vytrvalci budou muset zvládnout 246...  celý článek

Ondruš a Dvořáček pokořili Spartathlon

18.10.2001  10:55
Rychnov nad Kněžnou Spartathlon je historický ultramaratonský běh na 246 kilometrů na trase mezi řeckými městy Aténami a Spartou. Jeho pořadatelé se nechali inspirovat historickou událostí z roku 490 před našim...  celý článek