Ramil Gulijev

Po světovém zlatu má Gulijev nový cíl. Pokořit letitý evropský rekord

11.12.2017  11:33
Překvapivý mistr světa v běhu na 200 metrů Ramil Gulijev má nový cíl. Pomýšlí na překonání evropského rekordu 19,72 sekundy. Ten drží od roku 1979 legendární italský sprinter Pietro Mennea. Dva...  celý článek

Špotáková nejlepší atletkou Evropy nebude, užší nominace jí unikla

4.10.2017  12:01
Oštěpařská mistryně světa Barbora Špotáková se letos nejlepší atletkou Evropy nestane. Česká reprezentantka, která byla v širší nominaci, se nedostala mezi finalistky ankety. Kandidátkami na...  celý článek

Také Erdogan gratuluje. Dvoustovku senzačně vyhrál Turek „od sousedů“

11.8.2017  15:29
Londýn (Od našeho zpravodaje) I jeden z nejmocnějších mužů planety si našel čas. Na twitterovém účtu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana stojí: „Všichni jsme na tebe hrdí. Z celého srdce gratuluji.“ Jeho země totiž...  celý článek

Koulař Staněk se před Londýnem blýskl druhým nejlepším výkonem kariéry

29.7.2017  18:03
Na blížící se světový šampionát atletů v Londýně se koulař Tomáš Staněk naladil druhým nejdelším vrhem kariéry. Česká medailová naděje předvedla na Velké ceně Nového Města nad Metují tuze...  celý článek

Atleti ladili v Chebu na svět. Nejvíc zářil turecký sprinter Gulijev

29.7.2017  7:26
Ani Effah, ani Maslák, ani Hejnová, největší hvězdou Velké ceny Chebu v atletice, posledního testu před MS, se stal turecký sprinter Gulijev. Na dvoustovce porazil i Masláka.   celý článek

Diamantová liga v Paříži: Vadlejch přehodil 88 metrů a skončil druhý

1.7.2017  21:43, aktualizováno  22:29
Vyrovnal si osobní rekord, výkon 88,02 metrů však Jakubovi Vadlejchovi na vítězství na mítinku Diamantové ligy v Paříži nestačil. Českého oštěpaře předčil Johannes Vetter (88,74), jednička...  celý článek

Röhler zářil i v chladném Turku, Fajdek vylepšil maximum sezony

13.6.2017  22:06
Olympijský vítěz v hodu oštěpem Thomas Röhler potvrdil roli současné jedničky i ve výtečně obsazené soutěži na mítinku v Turku, kde vyhrál výkonem 88,26 metru.   celý článek

Úspěšný Amsterdam. Po Maslákovi bere stříbro i Kudlička v tyčce

8.7.2016  12:42, aktualizováno  21:34
Večerní program třetího dne atletického mistrovství Evropy ozářili dvěma stříbrnými medailemi dva čeští atleti. Nejprve doběhl Pavel Maslák druhý ve finále čtvrtky, pak na něj navázal i Jan...  celý článek

Ve finále v Amsterdamu budou tři čeští oštěpaři či tyčkař Kudlička

6.7.2016  10:45, aktualizováno  21:27
Evropský šampionát atletů v Amsterdamu začal. Do finále se probojovali oštěpaři Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch i Jaroslav Jílek a tyčkař Jan Kudlička. Už v dopoledním programu si další čtyři...  celý článek

Hejnová a Špotáková ve Stockholmu vyhrály, Holuša skončil v rekordu druhý

30.7.2015  20:15, aktualizováno  22:56
Českým atletům se na Diamantové lize ve Stockholmu dařilo. Úřadující mistryně světa Zuzana Hejnová vyhrála po triumfech v Paříži a Londýně i běh ve Stockholmu, byť tentokrát nepokořila hranici...  celý článek

Anketu o nejlepšího evropského atleta vyhrál trojskokan Idowu

2.10.2009  15:53
Britský trojskokan Philipps Idowu vyhrál anketu asociace EAA o nejlepšího atleta roku 2009. Druhý skončil oštěpař Andreas Thorkildsen z Norska, třetí ruský výškař Jaroslav Rybakov.  celý článek

Milion dolarů se dělí mezi tři atlety. V Bruselu skončila Zlatá liga

4.9.2009  21:49
Milionový jackpot za vítězství v atletické Zlaté lize si rozdělí trojice americká běžkyně Richardsová, ruská tyčkařka Isinbajevová a etiopský vytrvalec Bekele. Všichni tři vyhráli i šestý mítink...  celý článek

6. den MS: světové rekordy v ohrožení, Svoboda medaili nezískal

20.8.2009  18:22, aktualizováno  23:40
Berlín (Od zvláštní zpravodajky iDNES.cz) Petr Svbododa medaili z mistrovství světa nemá. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant doběhl ve finále 110 metrů překážek šestý v čase 13,38. Mistrem světa je Ryan Brathwaite z Barbadosu (13,14),...  celý článek