Ragnhild Hagaová

Norská běžkyně na lyžích Ragnhild Hagaová (*12. 2. 1991), na ZOH 2018 vyhrála závod volnou technikou na 10 kilometrů a druhé zlato vybojovala jako členka norské štafety. Čtyřnásobná juniorská mistryně světa z roku 2011 a Liberce 2013.

Slza za Hagaovou. Vrabcová ani tak odchodu z lyží nelituje

16.2.2018  17:30
Stokrát si mohla říkat, že běžky na vrcholné úrovni už jsou definitivně minulostí a že ji nyní zcela naplňuje její atletická přítomnost. Přesto Eva Vrabcová Nývltová nijak neskrývá, že se jí ve...

Muž se zlatou zbraní už zase vítězí. Jak Bö vyrovnal skóre s Fourcadem

16.2.2018  15:59
Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) Recept na sériovou výrobu norského zlata je v Pchjongčchangu vlastně jednoduchý. Posadíte norského korunního prince Haakona do auta a vozíte jej od sportoviště ke sportovišti. To na první pohled...

7. DEN ZOH: Ledecká třiadvacátá, čeští hokejisté přetlačili Koreu

15.2.2018  0:00, aktualizováno  15:50
Biatlonisté jeli vytrvalostní závod, Michal Krčmář byl sedmý. Mezi ženami se nejvíce dařilo Veronice Vítkové, jež dojela osmnáctá. Ester Ledecká při olympijské premiéře v obřím slalomu skončila...

Klidná, vyrovnaná, rychlá. Běžkařku Novákovou čeká desítka volně

14.2.2018  14:37
Třináctá v Davosu, sedmadvacátá v Toblachu, devátá v Lenzerheide, jedenatřicátá v Oberstdorfu a patnáctá v Seefeldu. V rozehrané sezoně Světového poháru sbírá Petra Nováková na volné desítce...

Jakš se na volné patnáctce vmáčkl do desítky, Nováková byla patnáctá

28.1.2018  12:02, aktualizováno  15:38
Nadějně zvládl Martin Jakš generálku na olympijské hry. Český běžec na lyžích se na volné patnáctce v Seefeldu připomněl desátým místem a zaznamenal tak nejlepší výsledek v sezoně. Na vítězného...

Nováková: V klasice se musím ještě najít. Snad je to ale na dobré cestě

19.12.2017  8:37
Druhý podnik Světového poháru v běhu na lyžích má po zdravotních patáliích v úvodu sezony teprve za sebou Petra Nováková, opožděný vstup do sezony si však bohatě vynahrazuje. Před týdnem lyžařka...

Nováková bodovala i v Toblachu, vyhráli Krüger a Kallaová

16.12.2017  15:01, aktualizováno  16:41
Běžkyně na lyžích Petra Nováková obsadila 27. místo ve volné desítce Světového poháru v Toblachu a podruhé v sezoně bodovala. Vítězná Švédka Charlotte Kallaová si upevnila vedení v seriálu,...

První body pro Novákovou, na volné desítce v Davosu doběhla třináctá

10.12.2017  12:48, aktualizováno  16:46
Povzbuzení v olympijské sezoně, Petra Nováková bere ve Světovém poháru první body. Česká běžkyně na lyžích obsadila v závodu na deset kilometrů volnou technikou v Davosu třinácté místo. Norský...

Skiatlon vyhráli aktuální lídři Světového poháru Kallaová a Klaebo

3.12.2017  12:07, aktualizováno  13:55
Norský mladík Johannes Hösflot Klaebo zůstal neporažený v nové sezoně Světového poháru v běhu na lyžích i po skiatlonu v Lillehammeru. V norském středisku ve finiši předstihl úřadujícího...

Královna Björgenová má z Lahti čtvrté zlato, vyhrála i volnou třicítku

4.3.2017  15:23
Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová vyhrála na světovém šampionátu v klasickém lyžování i volnou třicítku a v Lahti získala čtvrté zlato. Nejlepší z českých závodnic dojela Kateřina...

Norsko kralovalo štafetám běžců na lyžích, Češky se vešly do desítky

18.12.2016  14:56, aktualizováno  16:21
Norští běžci na lyžích ovládli v obou kategoriích úvodní štafetové závody sezony Světového poháru v La Clusaz. Z českých výběrů si ve francouzském středisku lépe vedly ženy, které obsadily...

Pátou etapu Tour opanovali Poltoranin a Johaugová, Čechům se nedařilo

6.1.2016  15:21, aktualizováno  17:47
Pátá etapa lyžařské Tour de Ski v Oberstdorfu skončila absolutním triumfem Norska v závodě žen na 10 km klasicky s hromadným startem, naopak jejich krajané po patnáctce nečekaně na stupních...

Otřese osm etap norskou dominancí? Startuje desátý ročník Tour de Ski

31.12.2015  11:59
Deset dnů, osm etap, čtyři areály a tři země. Taková bude jubilejní Tour de Ski, která odstartuje na Nový rok ve švýcarském Lenzerheide a skončí tradičně výšlapem na sjezdovku Alpe Cermis -...

Úvodní sprint SP ovládli Norové, Grohová zajela životní výsledek

27.11.2015  14:35, aktualizováno  15:48
Norové Sondre Turvoll Fossli a Maiken Caspersen Fallaová vyhráli sprint klasickou technikou, kterým ve finské Ruce začal Světový pohár v běhu na lyžích. Karolína Grohová vypadla ve čtvrtfinále a...

Norky excelovaly, Vrabcová se vrátila 16. místem. Tak začala Tour de Ski

3.1.2015  11:51, aktualizováno  14:36
Kniha jménem Tour de Ski po roce opět otevírá své stránky. V Oberstdorfu se začala psát už devátá kapitola v historii nejobtížnějšího etapového závodu běžců na lyžích. A začala stejně, jak...

Německý sdruženář Faisst má z juniorského MS v Liberci třetí titul

26.1.2013  16:03, aktualizováno  18:23
Německý sdruženář Manuel Faisst získal na mistrovství světa v klasickém lyžování juniorů a závodníků do 23 let v Liberci už třetí zlatou medaili. Po dvou individuálních titulech dovedl k...

Skokanka Doleželová je na mládežnickém MS osmá, zlato letí do Japonska

24.1.2013  15:31, aktualizováno  20:59
Česká skokanka na lyžích Michaela Doleželová obsadila osmou příčku v závodě mistrovství světa juniorek a závodnic do 23 let v Liberci. Na ještědském můstku předvedla nejlepší výkon Sara...