Klub: Dukla Liberec, University of Colorado
Účast na velkých akcích
ZOH: 2018 - 45. místo (sprint), 47. místo (skiatlon), 60. místo (10 km volně).
MSJ: 2014 - 9. místo (sprint volně), 8. místo (štafeta).

Česká běžkyně na lyžích Petra Hynčicová studuje a úspěšně závodí v USA. V barvách coloradské univerzity vyhrála v roce 2017 americký univerzitní šampionát NCAA v klasických i bruslařských disciplínách a byla vyhlášena nejlepší univerzitní lyžařkou-běžkyní roku.

17. DEN ZOH: Zbývá rozdělit poslední dvě zlata. Za hokej a maraton

Sledujeme on-line 25.2.2018  0:04, aktualizováno  4:16
Je tady poslední den olympijských her v Pchjongčchangu. Poslední dvě soutěže rozhodnou, která země je na ZOH 2018 nejúspěšnější. Norsko, nebo Německo? České čtyřboby do finále nepostoupily, a...

Na desítce se rozdaly čtyři medaile. Nejlepší z Češek je Nováková

15.2.2018  7:24, aktualizováno  9:22
Dominance Norky Ragnhild Hagaové, vzácná dělba bronzové medaile i nepřesvědčivé vystoupení Češek. To je ve zkratce olympijský závod volnou technikou na 10 kilometrů. Ze čtyř českých běžkyň na...

Běžkyně na lyžích Beroušková do semifinále sprintu nepostoupila

13.2.2018  9:56, aktualizováno  14:13
Čtvrtfinále a dost. Česká běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková se poprvé v kariéře probojovala ve sprintu mezi nejlepší třicítku. Do semifinále olympijského závodu klasickou technikou už ale...

5. DEN ZOH: Berndt má životní výsledek, Beroušková jela čtvrtfinále

13.2.2018  0:17, aktualizováno  13:41
Olympijský program v alpském lyžování odstartoval mužskou superkombinací. Ondřej Berndt skončil šestnáctý. Běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková do semifinále sprintu nepostoupila. Hry v...

Když ji nominovali, spala. Teď Hynčicová prožila svůj olympijský sen

10.2.2018  17:30
Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) Do nominace se dostala až na poslední chvíli. K české reprezentaci se připojila v Koreji „last minute“ a v sobotu běžkyně na lyžích Petra Hynčicová prožila ve skiatlonu svůj olympijský sen. Že...

První zlato získala Kallaová. Nováková dojela skiatlon na 28. místě

10.2.2018  8:02, aktualizováno  9:03
Švédská běžkyně na lyžích Charlotte Kallaová je první zlatou medailistkou ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Ve skiatlonu úspěšně završila únik, do něhož se vydala v závěrečném kole....

2. DEN ZOH: Biatlonistka Vítková slaví bronz, Sáblíkové medaile unikla

10.2.2018  0:00, aktualizováno  16:31
Bronzová radost biatlonistky Veroniky Vítkové, trpké čtvrté místo rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Hned druhý den zimních olympijských her v Pchjongčchangu přinesl z českého pohledu záplavu...

Olympijská výprava se znovu rozšířila, je nejpočetnější v historii

26.1.2018  16:02, aktualizováno  19:18
Česká olympijská výprava v Pchjongčchangu bude s 94 sportovci nejpočetnější v historii. Po finálním přerozdělení míst mezinárodní federace FIS přibyli na seznam české výpravy čtyři lyžaři a Češi...

Nováková body neuhájila, stíhačku si podmanily Norky a Björgenová

17.12.2017  12:52, aktualizováno  14:38
Běžkyně na lyžích Petra Nováková se ve stíhacím závodě Světového poháru na 10 kilometrů klasicky v Toblachu neudržela na bodované pozici a obsadila 38. místo. Prvních pět příček obsadily v...

Nováková bodovala i v Toblachu, vyhráli Krüger a Kallaová

16.12.2017  15:01, aktualizováno  16:41
Běžkyně na lyžích Petra Nováková obsadila 27. místo ve volné desítce Světového poháru v Toblachu a podruhé v sezoně bodovala. Vítězná Švédka Charlotte Kallaová si upevnila vedení v seriálu,...

Družstvo sdruženářů vybojovalo na juniorském mistrovství světa bronz

3.2.2017  7:55
Sdruženáři Ondřej Pažout, David Zemek, Jan Vytrval a Lukáš Daněk vybojovali na mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování bronz v závodě družstev a získali v Park City pro českou výpravu...

Sdruženář Daněk sahal na juniorském mistrovství světa po medaili

1.2.2017  8:54
Lukáš Daněk skončil na juniorském mistrovství světa v klasickém lyžování v Park City ba čtvrtém místě v severské kombinaci. Devatenáctiletého závodníka Dukly Liberec dělilo od bronzu necelých...

Portyk na MS spolkl zklamání a stal se juniorským mistrem světa

25.2.2016  17:03, aktualizováno  18:46
Nejdřív měl na šampionátu v rumunském Rašnově hrozitánskou smůlu, v úvodním závodě v severské kombinaci předvedl Tomáš Portyk na můstku nejdelší skok, jenže upadl a bylo po nadějích. Druhou...

Běžkyně na lyžích Nováková získala bronz na MS do 23 let

23.2.2016  9:27, aktualizováno  17:16
Dlouho bojovala o tu nejcennější medaili, nakonec česká běžkyně na lyžích Petra Nováková získala na mistrovství světa v klasickém lyžování do 23 let bronz v závodu na 10 km klasickou technikou....

Sprint v Lahti vyhráli Golberg a Randallová, Češi neprošli kvalifikací

1.3.2014  14:45, aktualizováno  15:29
Lyžařský sprint volnou technikou, který se jel v rámci Světového poháru ve finském Lahti, vyhráli norský běžec Paal Golberg a Američanka Kikkan Randallová. Čeští závodníci Aleš Razým, Petra...

Únava z Tour se rozležela, říká Nováková po sprintech

15.1.2014  11:58
Sprinty na Vysočině byly pro Petru Novákovou posledním testem formy před blížící se olympiádou v Soči, jenže sobotní závod jednotlivců ani nedělní dvojice dvacetiletou lyžařku karlovarského...

Štafetové triumfy Rusů a Švédek udělaly tečku za juniorským MS

27.1.2013  14:08
Junioři Ruska a jejich mladé kolegyně ze Švédska ovládly závěrečné štafety na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. V ruském kvartetu oslavil své třetí zlato Dmitrij Rostovcev, který...

Šestnáctiletý sdruženář Portyk se na MS juniorů znovu vešel do desítky

25.1.2013  15:46
Český sdruženář Tomáš Portyk skončil na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let devátý ve sprinterském závodu. Druhé zlato si z Liberce odváží německý kombiňák Manuel Faisst.

Sdruženář Portyk vylepšil české maximum, na juniorském MS byl sedmý

23.1.2013  17:26
Teprve šestnáctiletý sdruženář Tomáš Portyk vylepšil dosavadní české maximum na mládežnickém mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, když obsadil sedmou pozici ve společném "dlouhém"...

Sportujte, učte se a buďte cool. Innsbruck žije olympiádou teenagerů

17.1.2012  12:00
Innsbruck (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) Vezměte světové skautské jamboree a olympijské hry pro dospělé, smíchejte je dohromady, protřepejte a dostanete... olympijské hry mládeže. Rakouský Innsbruck hostí až do neděle jejich zimní...

Teenageři po vzoru dospěláků. Češi jedou bojovat o olympijské medaile

10.1.2012  14:04
Čeká je olympijská vesnice, slavnostní zahájení i se zapálením olympijského ohně, který v pochodni putoval po celém Rakousku. Čeká je devět dní soutěží, přes tisíc soupeřů ze sedmdesáti zemí a...

Mladí běžci na lyžích v Evropě zářili, nejvíc stříbrný a zlatý Knop

27.12.2011  9:48
Celkem šest medailí získaly naděje českého běžeckého lyžování na premiérovém evropském šampionátu dorostenců do 18 let v rakouském St. Ulrichenu. A nejlepší z nich byl jablonecký Petr Knop.

Churavý je „plaché stvoření“, Verner zase bavič, ukázaly studentské filmy

25.11.2010  12:00
Sdruženář Pavel Churavý začínal jako kluk na oranžových umělohmotných lyžích, za které se styděl. Krasobruslaře Tomáše Vernera zase přitáhla k ledu láska z mateřské školy Štěpánka. A sjezdař...

V Jizerské padesátce na horských kolech triumfovali Hruška a Černá

6.6.2009  16:50, aktualizováno  17:08
Jan Hruška vyhrál devátý ročník Jizerské padesátky na horských kolech. Soupeřům unikl v kopcích, do cíle šedesátikilometrového závodu dojel s náskokem jedné minuty a získal prémii 10.000 korun...