Petr Czudek

Slavíkova vlaštovka. Opavský jinoch si proti mistrovi vylepšil rekordy

18.1.2018  12:54, aktualizováno  13:49
Lukáš Bukovjan, Jakub Slavík a Jiří Štěpánek. To je trojice nadějných basketbalistů, která před touto sezonou přišla do Opavy ze Snakes Ostrava. Junioři sbírají minuty mezi elitou postupně.  celý článek

Dárek pro Nymburk? Sudí vyřadili Opavě pivota, nakopli tím favorita

15.1.2018  13:45
Pivoti a ve čtvrté čtvrtině i síly chyběli basketbalistům Opavy v 17. kole národní ligy s Nymburkem. Slezané ještě ve 23. minutě vedli 55:54, leč nakonec prohráli 75:101.  celý článek

Opavští drželi s Nymburkem krok jen do půle, Ústí deklasovalo Ostravu

13.1.2018  20:34, aktualizováno  14.1 22:58
Mistrovský Nymburk v 17. kole basketbalové ligy zvítězil na palubovce třetí Opavy 101:75. Slezané proti favoritovi vydrželi hrát vyrovnaně první poločas, krátce po změně stran hlavně díky...  celý článek

Zlatý podraz: Welsch je hvězdou v italské reprezentaci a čeká ho prohra

10.1.2018  11:29
V bohaté basketbalové kariéře Jiří Welsch ještě nekončí. Své pole působnosti naopak rozšířil napříč zeměmi i věky. K povinnostem v ligových Pardubicích přibral post v italské reprezentaci....  celý článek

Bujný mladík Bujnoch na všechno nestačil. Opava neuspěla v Děčíně

8.1.2018  19:46, aktualizováno  20:56
Po sérii čtyř porážek děčínští basketbalisté zvítězili v dohrávce 16. kola NBL nad třetím týmem tabulky Opavou 85:75. Slezanům oplatili prohru z říjnového vzájemného utkání, v němž na palubovce...  celý článek

Obraty u Labe: Nymburk zvrátil duel s Děčínem, Kolín utekl z trapasu

3.1.2018  20:50, aktualizováno  23:30
Nymburští basketbalisté mají za sebou nejobtížnější duel v tomto ročníku NBL, v 15. kole jejich neporazitelnost ohrožoval Děčín, který ještě po třech čtvrtinách vedl. Obhájce titulu však závěr...  celý článek

Děčín nezastavil střelce Olomoucka, Pardubice uspěly v Ostravě

28.12.2017  20:11, aktualizováno  23:15
Basketbalisté Pardubic si upevnili druhou ligovou příčku, ve 14. kole vyhráli v Ostravě 92:87. Olomoucko se vytáhlo na vicemistra z Děčína, kterého doma přestřílelo 100:96. Svitavy porazily...  celý článek

Svitavy si myslí na úspěch proti Opavě. Je třeba redukovat její trojky

28.12.2017  11:08
Existuje pouze jedno mužstvo, které je na tom letos v basketbalové lize lépe než čtvrteční sok svitavských Turů z Opavy - stále neporažený mnohonásobný šampion z Nymburka.  celý článek

Basketbalisté Olomoucka hrají o postup v domácím poháru i za Janičku

20.12.2017  9:50
Dva zápasy s Opavou na přelomu roku určí čtvrtfinalistu Českého poháru. Ten první odehrají basketbalisté BK Olomoucko tuto středu od 17.30 hodin, odveta se hraje ve Slezsku 10. ledna příštího...  celý článek

Ostravští nehrají týmově, všiml se opavský pivot Bujnoch

18.12.2017  8:26
Dostal míč na pravé křídlo a z rohu hřiště dal čistý tříbodový koš. Opavský pivot Václav Bujnoch ve 38. minutě utkání s Ostravou zvýšil na 100:72 Do týmové pokladny zaplatí sto korun... „No jo,...  celý článek

Opavští basketbalisté porazili Ústí o deset bodů a vedou ligu

4.12.2017  22:03
Basketbalisté Opavy zvítězili v 11. ligovém kole na hřišti Ústí nad Labem 80:70 a po třetí výhře v řadě se v tabulce posunuli na první místo o bod před Nymburk. Dosud neporažení úřadující...  celý článek

Nymburk zdrtil Ústí o 50 bodů. Stovku ohrožovaly i další čtyři kluby

30.11.2017  20:26, aktualizováno  21:04
Útočné hody si po reprezentační pauze přichystaly přední týmy Národní basketbalové ligy. Mistrovský Nymburk doma zničil Ústí 111:61. Pardubice nebyly dobrým hostitelem Brnu, které vyprovodily...  celý článek

Opava vede neúplnou tabulku, basketbalisté Ústí porazili Děčín

18.11.2017  20:58, aktualizováno  19.11 23:08
Basketbalisté Opavy vyhráli v Brně 85:75 a v neúplné tabulce se posunuli na první místo. Bod na ně ztrácí neporažený Nymburk, který odehrál o dva zápasy méně. V dalších sobotních duelech 9. kola...  celý článek

Opava padla v lize potřetí za sebou, s Pardubicemi ztratila koncovku

11.11.2017  19:57, aktualizováno  13.11 23:37
Basketbalová Opava si připsala třetí porážku za sebou, v sedmém kole NBL ztratila domácí souboj s Pardubicemi 85:86. Bilanci 4-3 a druhou pozici v tabulce za stoprocentním Nymburkem teď Slezané...  celý článek

Nováček z Olomoucka setnul Opavu, předčil ji na doskoku i v rozehrávce

6.11.2017  11:49
Obavy trenéra opavských basketbalistů Petra Czudka, že výkonnost Olomoucka jde nahoru, byly oprávněné. Opavští v sedmém kole národní ligy doma prohráli 86:89. „Špatně jsme začali zejména v...  celý článek

Pardubice s Welschem nestačily na Nymburk, Opava selhala s nováčkem

4.11.2017  19:01, aktualizováno  5.11 19:26
Pardubičtí basketbalisté drželi v duelu 7. kola nejvyšší soutěže dlouho krok s favorizovaným Nymburkem, nakonec ale obhájcům titulu podlehli. Jiří Welsch, který se do pardubického dresu vrátil...  celý článek

Štěpánek: Jsem rád, že jsem v Opavě. V Ostravě to pro mě nemělo smysl

3.11.2017  11:29
Jiří Štěpánek, Jakub Slavík a Lukáš Bukovjan. To je trojice mladíků, která před touto sezonou přestoupila do basketbalové Opavy ze Snakes Ostrava, byť blíže by to měli do NH Ostrava. Nehledě na...  celý článek

Opavští basketbalisté parádně vletěli do nové sezony, ještě neprohráli

24.10.2017  8:42, aktualizováno  9:02
Pět zápasů, pět výher. Tak parádní start do sezony basketbalisté Opavy ani nepamatují. „Na tak povedený začátek si opravdu nevzpomínám,“ potvrdil rozehrávač Jakub Šiřina.  celý článek

Opava vyzrála i na vicemistra, Ústí se posunulo na třetí příčku

21.10.2017  20:50, aktualizováno  22.10 21:17
Basketbalisté Opavy potvrzují báječný vstup do sezony, v pátém ligovém kole porazili vicemistry z Děčína 87:71 a bez ztráty bodu vedou tabulku. Neporažený je i mistr z Nymburka, který zatím...  celý článek

Ginzburg dál koučem národního týmu? Fraška, zlobí se manažer Hrubý

20.10.2017  13:35
Izraelec Ronen Ginzburg dál koučem české basketbalové reprezentace? Podle generálního manažera ústecké Slunety Tomáše Hrubého špatná volba. „Znovujmenování Ronena Ginzburga koučem národního týmu...  celý článek

Opavští zůstali neporažení, Šiřina je dovedl k výhře na hřišti USK

18.10.2017  21:00
Basketbalisté Opavy vyhráli v duelu dvou neporažených týmů na palubovce USK Praha 88:70 a po čtyřech zápasech mají dál stoprocentní bilanci. Pražané naopak ve třetím utkání v sezoně poprvé našli...  celý článek

Basketbalisté Svitav znovu těsně padli, ale hlavy dolů nedávají

13.10.2017  10:33
Pokud svitavským basketbalistům vydrží nastolený trend, půjde jejich příští venkovní klání do prodloužení. Co vede k takovému očekávání? U vicemistrů z Děčína prohráli dvoubodovým rozdílem, ve...  celý článek

Opava o bod zdolala Svitavy, Ústí vidělo drama v prodloužení

11.10.2017  21:54
Basketbalisté Opavy porazili doma o jediný bod Svitavy a uspěli i ve třetím zápase nové sezony NBL. Po dramatickém závěru, v němž hosté doplatili na zaváhání při doskoku, zvítězili svěřenci...  celý článek

Derby basketbalistů jasně ovládla Opava. Ostravě nastřílela stovku

9.10.2017  10:32
Opavští basketbalisté i ve druhém utkání národní ligy nastříleli sto bodů. NH Ostrava naproti tomu podruhé sto bodů inkasovala. Opava ve druhém kole ligy vyhrála v Ostravě 104:78.  celý článek

Opavští opět sázejí na Čechy, v týmu se jim sešlo osm rozehrávačů

4.10.2017  11:20
Basketbalová Opava svou filozofii nemění. Stále spoléhá jen na české hráče. Jak si obměněný tým povede, naznačí první kolo Národní basketbalové ligy. Slezané v něm od 18.00 hostí Jindřichův...  celý článek

Czudek přivezl sestup. Žehrá na nezkušenost juniorských reprezentantů

26.7.2017  15:33
Dlouhých pět let se reprezentace basketbalistů do 20 let vyhřívala mezi evropskou elitou. Tyhle časy však o víkendu skončily sestupem do divize B. Stalo se po sérii šesti porážek s Řeky, Němci,...  celý článek

Čeští basketbaloví junioři po pěti letech končí v evropské divizi A

22.7.2017  18:25
Čeští basketbalisté do 20 let se na mistrovství Evropy neudrželi mezi elitou a sestupují do divize B. Tým trenéra Petra Czudka má na šampionátu v Řecku smutnou jistotu už před závěrečným hracím...  celý článek

Opavský křídelník Cvek na konci úspěšné sezony stihl i státnice

24.5.2017  10:23
Potřetí za minulé čtyři roky se basketbalisté Opavy probojovali do semifinále Kooperativa NBL. Byť medaili stejně jako v roce 2015 neurvali, sezona byla úspěšná. Skončili čtvrtí a v poháru hráli...  celý článek

Série útěchy začíná. Pardubičtí chtějí zahodit semifinálové zklamání

16.5.2017  10:27
Měli necelý týden na to, aby se oklepali z bolestivé semifinálové porážky od Děčína. Pardubičtí basketbalisté vstoupí v úterý v 18 hodin do dvouzápasové série s Opavou - ve hře je ligový bronz.   celý článek

Opavští nejsou v bronzové sérii favorit, Pardubice letos nezdolali

16.5.2017  10:02
Potřetí za minulé čtyři roky jdou opavští basketbalisté v Kooperativa NBL do boje o třetí místo. V roce 2015 podlehli Prostějovu 1:2 a rok předtím zdolali Pardubice 2:1 na zápasy.  celý článek

Opavští basketbalisté čekají na výhru nad Nymburkem. Už 39 zápasů

3.5.2017  13:29
Basketbalisté Opavy neporazili Nymburk už 39 zápasů. Nevyšlo jim to ani v úterý v úvodním utkání semifinále Kooperativa NBL, kdy mu podlehli 64:100. Opavským v Nymburce, kde je další duel čeká...  celý článek

Basketbalisté Opavy jsou po bitvě s USK posledními semifinalisty

26.4.2017  20:22, aktualizováno  23:06
Basketbalisté Opavy se stali posledními semifinalisty NBL. Slezané v šestém čtvrtfinálovém utkání s USK Praha zvítězili 73:68 a na druhý pokus sérii ukončili. V sobotu na palubovce USK ještě...  celý článek

Opavští basketbalisté spoléhají v souboji s USK na „žluté peklo“

26.4.2017  10:17
Pokud basketbalisté Opavy v souboji s USK Praha uhájí domácí neporazitelnost ve vzájemných duelech, budou v semifinále Kooperativa NBL. Šesté čtvrtfinálové utkání v opavské hale začne v 18.00 za...  celý článek

Opavské basketbalisty proti USK zase zradily doskoky

24.4.2017  10:57
Jaromír Bohačík, opora basketbalistů USK Praha, měl už v první minutě dvě osobní chyby. Opavští navíc po trojce Šiřiny vedli 7:2... Výborný vstup do utkání ale Opavané nevyužili. V pátém...  celý článek

Basketbalové Ústí je v play-off, vyzve mistra. Opava se před USK nenatlačila

4.4.2017  21:11, aktualizováno  5.4 0:27
Basketbalisté Ústí nad Labem postoupili jako poslední tým do čtvrtfinále play-off, tak je čeká mistrovský Nymburk. V závěrečném kole nadstavbové části vyhráli v Jindřichově Hradci 80:72 a na...  celý článek

Pardubičtí basketbalisté dobyli Děčín, Kolín vyhrál podruhé za sebou

29.3.2017  21:47, aktualizováno  22:20
Basketbalisté Kolína vyhráli v nadstavbové části ligy druhý zápas za sebou. Na domácí palubovce porazili čtvrtý USK Praha 87:82 a vzali tak hostům šanci bodově se dotáhnout na třetí Děčín....  celý článek

Opavští basketbalisté mohou myslet na třetí příčku, doma zdolali Děčín

18.3.2017  0:02
Basketbalisté Opavy ještě mohou v NBL pomýšlet na posun na třetí pozici po nadstavbové fázi, doma zdolali Děčín 87:78 a přiblížili se mu na rozdíl dvou bodů.  celý článek

Basketbalisté Pardubic zůstávají při chuti. Smlsnuli si i na Opavě

13.3.2017  10:25
Mistrovský Nymburk zůstává posledním vážným konkurentem pardubických basketbalistů v lize. Ti v elitní nadstavbové skupině rozcupovali další tým. Po Děčínu a pražském USK to na Dašické odskákala...  celý článek

Zase trápení. Nymburk udolal Pardubice až v poslední čtvrtině

4.3.2017  19:40, aktualizováno  21:55
Basketbalisté Nymburka se opět nadřeli s Pardubicemi. Ve čtvrtém kole nadstavby NBL doma sice vyhráli 100:94, ale zápas museli v poslední čtvrtině otáčet, když ještě v 34. minutě prohrávali....  celý článek

Opavská ztráta víry? Cesta do pekel. Zato v Ostravě se chválilo

28.2.2017  9:37
Výborné výkony podali basketbalisté Opavy a NH Ostrava v nadstavbové části Kooperativa NBL. Opavští sahali po vítězství v Nymburce (77:84), když tam vedli až o 20 bodů. Ostravští zvítězili v...  celý článek

Basketbalisté Nymburku porazili Opavu a pojedenácté vyhráli Český pohár

18.2.2017  19:45, aktualizováno  19.2 7:33
Nymburští basketbalisté pojedenácté v historii získali Český pohár. Ve finále v Prostějově porazili Opavu 72:52 a potvrdili tak roli favorita. V součtu s ligovými tituly šlo o jejich 24. trofej...  celý článek

Kouřil pracuje na obraně a je rád za důvěru od trenéra Czudka

13.2.2017  10:00
Mají na dosah výjimečnou možnost. Mohou opakovat rok 2004, kdy se - tehdy ještě s Petrem Czudkem v roli hráče - naposledy probojovali do finále Českého poháru. A basketbalisté Opavy dobře vědí,...  celý článek

Ostrava nastřílela stovku, opavští basketbalisté zůstali čtvrtí

30.1.2017  10:44
Opavští basketbalisté výhrou v Kolíně 96:85 uhájili čtvrté místo v Kooperativa NBL. Ostravští zvítězili nad Jindřichovým Hradcem 102:82, čímž se odrazili od poslední příčky.  celý článek

Svitavští basketbalisté stříleli slepými, nespasil je ani drtivý finiš

16.1.2017  10:19
To byla nemohoucnost. Dostat míč do obroučky svých opavských protivníků byl pro Tury dlouhou dobu nadlidský úkol. Důkaz? Pouhých 34 bodů za tři čtvrtiny... Následné vzepětí v úplné koncovce...  celý článek

Skvělá třetí čtvrtina. Basketbalisté Opavy porazili druhý Děčín

27.12.2016  19:43
Basketbalisté Opavy zakončili letošní rok vítězstvím nad druhým týmem ligové tabulky Děčínem 91:81. V poločase sice prohrávali o pět bodů, ale pak jednoznačně ovládli třetí čtvrtinu v poměru...  celý článek

Ostravští basketbalisté padli po porážce s Kolínem na ligové dno

19.12.2016  11:05
Basketbalisté NH Ostrava ani Opavy v 16. kole NBL neuspěli. Ostravští doma prohráli s Kolínem 78:88 a Opavští v Praze s USK 61:89. Ostravští se propadli na poslední příčku soutěže, Opava je...  celý článek

Basketbalisté Opavy si spravili náladu, Ostravě nasázeli stovku

28.11.2016  9:59
Opavští basketbalisté ve 13. kole NBL rozdrtili v derby NH Ostrava 100:59 (24:22, 51:32, 71:56). Spravili si tak chuť po prohrách s Kolínem, v Pardubicích a v Ústí.  celý článek

Guercy nedovolil chaos a basketbalisté Ostravy porazili Opavu

29.9.2016  10:51
Trojkami Bratčenkova a Guercyho basketbalisté NH Ostrava ve 34. minutě otočili stav na 53:49. V tu chvíli se utkání zlomilo. Ostravští ve 2. kole Kooperativa NBL porazili Opavu 68:53.   celý článek

Opavští basketbalisté na úvod sezony rozdrtili ústeckého soka

26.9.2016  11:20
Po trojce Šotnara vedli ústečtí basketbalisté v Opavě 5:2. A to bylo z jejich strany vše. Domácí se přes ně rychle převalili a do Kooperativy NBL vstoupili drtivým vítězstvím 93:60.  celý článek

Opavští basketbalisté kádr udrželi, Ostravští ho zase měnili

23.9.2016  11:33
Opavští basketbalisté jdou do nadcházející sezony téměř beze změn. Zato Ostravští znovu výrazně obměnili tým. Kooperativa NBL startuje v sobotu, Opava od 18.00 hostí Ústí nad Labem a NH Ostrava...  celý článek