Disciplína: Skiatlon, 15 km volně, štafeta, 50 km klasicky, sprint
ZOH: 2018 - nováček.
MS: 2017 - 51. (15 km klas.), nedokončil (skiatlon).
MS do 23 let: 2014 - 54. (15 km klas.), 22. (skiatlon), 2015 - 25. (sprint klas.), 39. (15 km volně), 33. (skiatlon).
Další úspěchy: 3. místo na Univerziádě.

Český reprezentant v běhu na lyžích Miroslav Rypl se narodil ve Vimperku. Jeho otec je nevlastním bratrem Stanislava Frühaufa, trenéra, jenž dovedl Karteřinu Neumannovou k olympijskému zlatu. ZOH 2018 jsou pro Rypla prvním startem na olympijských hrách.

Skvělý Klaebo zajistil Norům zlato ze štafety. Češi dojeli desátí

18.2.2018  8:50, aktualizováno  11:08
Mladík Johanes Hösflot Klaebo slaví druhé olympijské zlato. Jedenadvacetiletý běžec na lyžích předvedl mocný finiš proti Denisu Spicovovi z Ruska a dovezl norskou štafetu na první příčce. Český...

Běžkyně na lyžích Beroušková do semifinále sprintu nepostoupila

13.2.2018  9:56, aktualizováno  14:13
Čtvrtfinále a dost. Česká běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková se poprvé v kariéře probojovala ve sprintu mezi nejlepší třicítku. Do semifinále olympijského závodu klasickou technikou už ale...

Klasické sprinty v Planici vyhráli Klaebo a Nilssonová, Češi neuspěli

20.1.2018  15:09
Sprinty klasickou technikou na Světovém poháru v běhu na lyžích v Planici vyhráli Johannes Hösflot Klaebo z Norska a Stina Nilssonová ze Švédska. Kompletní kvarteto českých reprezentantů...

Svazy nominovaly na olympiádu, zatím má hry jistých 79 sportovců

15.1.2018  18:20
Devětasedmdesát českých sportovců má aktuálně zajištěn start na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Na korejské hry ale pojede více než osmdesát pět reprezentantů, jelikož některé svazy...

Rypl na českém šampionátu opět ovládl klasiku, Havlíčková má druhý titul

14.1.2018  15:07
Miroslav Rypl z Dukly Liberec obhájil v Novém Městě na Moravě titul českého mistra v běhu na lyžích na 15 km klasickou technikou. V závodě žen na 10 km získala po páteční výhře na stejně dlouhé...

Sprinty v Ruce vyhráli Klaebo a Nilssonová, Češi skončili v kvalifikaci

24.11.2017  12:30, aktualizováno  15:14
Nejlepší sprinter minulé sezony Světového poháru Nor Johannes Klaebo a Švédka Stina Nilssonová ovládli úvodní sprinty klasickou technikou ve finské Ruce. Čeští lyžaři vypadli v kvalifikaci....

Startuje Světový pohár běžců na lyžích a sdruženářů. Co čekat od Čechů?

23.11.2017  11:18
I běžci na lyžích a sdruženáři už naostro vstupují do olympijské sezony, jejich seriály Světového poháru startují v pátek ve finském Kuusamu. Češi budou spoléhat především na výkony zkušeného...

Domácí Finsko slaví zlato díky Niskanenovi, Bauer doběhl devatenáctý

1.3.2017  12:41, aktualizováno  15:35
Byl to pravděpodobně poslední individuální závod Lukáše Bauera na mistrovství světa. A za svůj výkon se 39letý Čech nemusí stydět. V těžké konkurenci doběhl v závodě na patnáct kilometrů...

Usťugov ovládl na šampionátu skiatlon, Sundby chyboval a byl druhý

25.2.2017  14:58, aktualizováno  19:01
Ruský běžec na lyžích Sergej Usťugov se na šampionátu v Lahti stal mistrem světa ve skiatlonu. V dramatickém souboji mu pomohla chyba Nora Martina Johnsruda Sundbyho, který dojel druhý. Bronz...

V české nominaci na světový šampionát v klasickém lyžování je 26 jmen

20.2.2017  17:45
V české nominaci na mistrovství světa v klasickém lyžování ve finském Lahti figuruje šestadvacet jmen. Třináct je běžců v čele s loučícím se Lukášem Bauerem, osm skokanů a pět sdruženářů....

Štafeta běžců na lyžích získala univerziádní bronz, curleři jsou čtvrtí

6.2.2017  13:33
Běžci na lyžích Miroslav Rypl a Jakubové Antoš, Pšenička a Gräf získali na univerziádě bronz ve štafetě. Na konto české výpravy v Almaty přidali sedmou medaili, další jí těsně unikla v curlingu....

Biatlonistka Černá skončila na univerziádě sedmá, curleři dvakrát vyhráli

31.1.2017  13:55, aktualizováno  21:09
Biatlonistka Kristýna Černá se postarala sedmým místem o nejlepší výsledek českých sportovců na zimní univerziádě v kazašském Almaty.

Lyžařka Kmochová byla na univerziádě blízko medaile, hokejisté přehráli Švédy

30.1.2017  13:14
Na Světové zimní univerziádě v kazašském Almaty se bojovalo o první medaili. Blízko k ní měla i česká sjezdařka Tereza Kmochová, která skončila v superobřím slalomu čtvrtá, čtyři setiny vteřiny...

Jakš a Beroušková získali domácí tituly v běhu na lyžích volným způsobem

15.1.2017  13:24
Martin Jakš a Kateřina Beroušková vyhráli na domácím šampionátu v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě závody volným způsobem s hromadným startem. Beroušková obhájila loňský titul a navázala...

Rypl a Beroušková získali domácí tituly v běhu na lyžích klasicky

14.1.2017  12:29
Miroslav Rypl z Dukly Liberec získal v Novém Městě na Moravě titul mistra republiky v běhu na lyžích na 10 km klasickou technikou. V závodě žen na poloviční trati obhájila loňské prvenství...

Déšť místo sněhu. A na kolečkách

11.8.2016  10:51
Nevídaný souboj Jana Šraila s norským fenoménem Petterem Northugem na šedesáti kilometrech, výstup nekonečnými serpentinami ve stylu Tour de France opepřený o průjezd za tmy kilometrovým...

Johaugová a Sundby dominovali i v Davosu, Nováková doběhla čtrnáctá

12.12.2015  12:21, aktualizováno  16:06
Další cenné umístění si ve Světovém poháru připsala česká běžkyně na lyžích Petra Nováková, závod na 15 kilometrů volně dokončila v Davosu na 14. místě. Čeští muži na dvojnásobné trati na body...

Góly podle Northuga ve fotbalovém mači lyžařů: z voleje nebo hlavičkou

17.9.2015  9:48
Dvojnásobný olympijský vítěz a třináctinásobný mistr světa v běhu na lyžích Petter Northug často dominuje závodům v běžecké stopě, tenhle souboj se ale odehrál v jiných kulisách. Na fotbalovém...

Jakš a Moravcová vyhráli mistrovské závody s hromadným startem

24.1.2015  15:53
Běžci na lyžích Martin Jakš a Klára Moravcová získali v Novém Městě na Moravě domácí tituly v závodech klasickou technikou s hromadným startem. Jakš doběhl do cíle závodu na 30 kilometrů s...

Běžec na lyžích Horyna vyhrál Hančův memoriál. Má první dospělý titul

23.3.2013  14:49
Mistrem republiky v běhu na lyžích na 50 kilometrů volně s hromadným startem se stal Ondřej Horyna. Šestadvacetiletý člen Dukly Liberec v sobotu vyhrál na Horních Mísečkách tradiční Hančův...

Lyžaři odstartují letní tour. Chybí Bauer, favoritem je Jakš

9.9.2011  11:10
Třídílnou letní mistrovskou Ski Tour nastartují o víkendu v Liberci závodního ducha přední domácí běžci a běžkyně na lyžích.

Pouť místy, kde se zrodila hvězda Neumannové

6.3.2006  7:00
Zadov Pod zasněženými šumavskými hvozdy si to metelí natrénovaný mladík na běžkách, když kolem něj prosviští dáma v modré kombinéze, bílé čepici a s růžovými brýlemi na očích. Frnk a je pryč. "Ty...