Miroslav Kvapil

Nymburk nasázel v Kolíně 124 bodů, výhru z derby vydoloval Děčín

3.2.2018  21:11, aktualizováno  22:36
Nymburští basketbalisté v dohrávce 9. ligového kola zvítězili v polabském derby v Kolíně 124:89 a po 20 odehraných duelech stále drží neporazitelnost. Nezaváhaly ani týmy na dalších třech...  celý článek

Povedená premiéra. Spearman udělal v Pardubicích velký dojem

31.1.2018  10:38
Na první zápas za pardubické basketbalisty to věru nebylo zlé. Američan Brandon Spearman zahájil svoje angažmá šestnácti body při ligové výhře 96:70 nad silným soupeřem z Opavy.  celý článek

Oslavenec Welsch a debutant Spearman pomohli Pardubicím na druhé místo

29.1.2018  21:48
V přímém souboji o druhé místo v ligové tabulce basketbalisté Pardubic porazili Opavu jednoznačným skóre 96:70. Východočeši rozhodli dohrávku 19. kola ve druhém poločase, do kterého vstupovali s...  celý článek

Dárek pro Nymburk? Sudí vyřadili Opavě pivota, nakopli tím favorita

15.1.2018  13:45
Pivoti a ve čtvrté čtvrtině i síly chyběli basketbalistům Opavy v 17. kole národní ligy s Nymburkem. Slezané ještě ve 23. minutě vedli 55:54, leč nakonec prohráli 75:101.  celý článek

Děčín nezastavil střelce Olomoucka, Pardubice uspěly v Ostravě

28.12.2017  20:11, aktualizováno  23:15
Basketbalisté Pardubic si upevnili druhou ligovou příčku, ve 14. kole vyhráli v Ostravě 92:87. Olomoucko se vytáhlo na vicemistra z Děčína, kterého doma přestřílelo 100:96. Svitavy porazily...  celý článek

Ostravští nehrají týmově, všiml se opavský pivot Bujnoch

18.12.2017  8:26
Dostal míč na pravé křídlo a z rohu hřiště dal čistý tříbodový koš. Opavský pivot Václav Bujnoch ve 38. minutě utkání s Ostravou zvýšil na 100:72 Do týmové pokladny zaplatí sto korun... „No jo,...  celý článek

Opava smetla Ostravu, bezpečně vyhráli i basketbalisté Nymburku a Pardubic

16.12.2017  20:34, aktualizováno  20:52
Týmy z čela tabulky ve 13. kole ligy basketbalistů nezaváhaly. Vedoucí Nymburk doma porazil Svitavy 86:65, druhá Opava ovládla derby proti Ostravě po jednoznačném výsledku 111:78 a třetí...  celý článek

Opavští basketbalisté porazili Ústí o deset bodů a vedou ligu

4.12.2017  22:03
Basketbalisté Opavy zvítězili v 11. ligovém kole na hřišti Ústí nad Labem 80:70 a po třetí výhře v řadě se v tabulce posunuli na první místo o bod před Nymburk. Dosud neporažení úřadující...  celý článek

Nymburk podruhé v týdnu vysázel 111 bodů, palba Upchurche mu nevadila

2.12.2017  22:18, aktualizováno  22:44
Basketbalisté mistrovského Nymburku vyhráli v 11. kole NBL na půdě Jindřichova Hradce 111:75 a nadále procházejí soutěží bez jediného klopýtnutí. Svitavy si poradily s pražským USK 87:78 a Brno...  celý článek

Opava padla v lize potřetí za sebou, s Pardubicemi ztratila koncovku

11.11.2017  19:57, aktualizováno  13.11 23:37
Basketbalová Opava si připsala třetí porážku za sebou, v sedmém kole NBL ztratila domácí souboj s Pardubicemi 85:86. Bilanci 4-3 a druhou pozici v tabulce za stoprocentním Nymburkem teď Slezané...  celý článek

Pardubice s Welschem nestačily na Nymburk, Opava selhala s nováčkem

4.11.2017  19:01, aktualizováno  5.11 19:26
Pardubičtí basketbalisté drželi v duelu 7. kola nejvyšší soutěže dlouho krok s favorizovaným Nymburkem, nakonec ale obhájcům titulu podlehli. Jiří Welsch, který se do pardubického dresu vrátil...  celý článek

Nymburk padl v Opavě, v play-off prohrál poprvé po 48 zápasech

6.5.2017  17:52, aktualizováno  20:24
Opavští basketbalisté v semifinále NBL překvapivě porazili doma mistrovský Nymburk 80:76 a snížili stav série na 1:2. Obhájce titulu prohrál v play-off poprvé od roku 2012, kdy jednou zaváhal...  celý článek

Opavští basketbalisté mohou myslet na třetí příčku, doma zdolali Děčín

18.3.2017  0:02
Basketbalisté Opavy ještě mohou v NBL pomýšlet na posun na třetí pozici po nadstavbové fázi, doma zdolali Děčín 87:78 a přiblížili se mu na rozdíl dvou bodů.  celý článek

Simpson zažil Curryho tápání i Millsovy pasy. A na Filipínách ho zmenšili

7.12.2016  11:00
Jaké paradoxy někdy přináší basketbalový život. Běžně se má za to, že hra pod koši je určená především pro vzrůstově nadprůměrné obyvatele planety Země. Jsou však i ligy, kde vám je výška na...  celý článek

Opavští basketbalisté kádr udrželi, Ostravští ho zase měnili

23.9.2016  11:33
Opavští basketbalisté jdou do nadcházející sezony téměř beze změn. Zato Ostravští znovu výrazně obměnili tým. Kooperativa NBL startuje v sobotu, Opava od 18.00 hostí Ústí nad Labem a NH Ostrava...  celý článek

Opavští basketbalisté vyhráli první ligu, postoupit však nemohou

11.5.2016  11:50
Elitní tým skončil v nejvyšší domácí soutěži pátý. Rezerva vyhrála první ligu. Dva tak silné týmy basketbalistů má v Česku jen Opava.  celý článek

Chceme udělat poslední krok, tvrdí pardubický pivot Nečas

16.4.2016  10:19
Ve druhém zápase čtvrtfinále play-off proti Opavě pardubický pivot Radek Nečas prokázal povahu nezdolného bojovníka. Každou chvíli si k sobě též volal spoluhráče a z pozice osminásobného mistra...  celý článek

Basketbalistům Opavy hrozí vyřazení. Už musí zvítězit

16.4.2016  10:02
Na pokraji vyřazení se ocitli basketbalisté BK Opava. Po domácí porážce v úvodním duelu čtvrtfinále prohráli i druhý zápas v Pardubicích, byť byli k vítězství velmi blízko. „Bohužel jsme to...  celý článek

Pardubičtí basketbalisté mají druhou výhru. Děčín padl na palubovce USK

13.4.2016  22:27
Basketbalisté Pardubic zdolali Opavu i ve druhém utkání čtvrtfinále NBL a po domácí výhře 93:91 po prodloužení vedou v sérii 2:0. Duel USK s Děčínem je po dvou zápasech vyrovnaný, Pražané domácí...  celý článek

Pro basketbalisty Opavy bude letos úspěchem účast v play-off

9.10.2015  9:48
Probít se do play-off. Takové je přání basketbalistů Opavy „Jak se dívám na posily dalších družstev, na ty zahraniční hráče, tak to bude hodně vyrovnané. Pokud se dostaneme do play-off, budu to...  celý článek