Marte Olsbuová

Norská biatlonistka Marte Olsbuová (* 7. 12. 1990), dvojnsobná stříbrná medailistka ze ZOH 2018 v Pchjongčchangu ze sprintu a za smíšené štafety.

První zlato získala Kallaová. Nováková dojela skiatlon na 28. místě

10.2.2018  8:02, aktualizováno  9:03
Švédská běžkyně na lyžích Charlotte Kallaová je první zlatou medailistkou ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Ve skiatlonu úspěšně završila únik, do něhož se vydala v závěrečném kole....

Poslední test před Koreou. Zvítězila Domračevová, Vítková se trápila

21.1.2018  12:05, aktualizováno  13:49
Byl to poslední test před vyhlíženou olympiádou a solidní drama. V cíli hromadného závodu v Anterselvě se radovala vítězná Běloruska Darja Domračevová, která na poslední položku přijížděla na...

Famózní Vítková. Po infarktovém závěru končí v hromadném závodu třetí

14.1.2018  14:25, aktualizováno  15:39
Už před třemi lety dojela na stejném místě ve stejném závodu třetí. Nyní zažila biatlonistka Veronika Vítková v hromadném závodu Světového poháru v Ruhpoldingu déjà vu. Po úžasném posledním...

Stíhací závod v Hochfilzenu pro Kuzminovou. Vítková končí jedenáctá

9.12.2017  14:30, aktualizováno  15:45
V pátečním sprintu ještě na Darju Domračevovou nestačila. Sobotní stíhací závod Světového poháru v Hochfilzenu už slovenská biatlonistka s ruskými kořeny Anastasia Kuzminová opanovala. Z výhry...

Famózní Herrmannová kraluje dál. Vítková skončila ve stíhačce dvacátá

3.12.2017  13:00, aktualizováno  14:29
Famózní vstup do sezony v podání Denise Herrmannové pokračuje. Po triumfu ve sprintu ovládla Němka v Östersundu i stíhací závod biatlonistek, navzdory čtyřem střeleckým položkám, s nimiž se...

I s trestným kolem dojely Češky ve štafetě třetí. Zvítězily Němky

5.3.2017  8:10, aktualizováno  10:08
Znovu šla Lucie Charvátová ve štafetě na trestné kolo, znovu musela Gabriela Koukalová dohánět v posledním okruhu velkou ztrátu. A poprvé v této sezoně to stačilo na stupně vítězů. Česká štafeta...

Zapomeňte, co bylo. Je tady štafeta žen, závod českého hledání

17.2.2017  7:00
Hochfilzen (Od našeho zpravodaje) Předminulou zimu vládly Světovému poháru a pozdvihly nad hlavu malý glóbus. V minulé sezoně ještě dokázaly vítězit a vystupovat na stupně vítězů. Letos už nikoliv. Zatím. Česká štafeta...

Dvě Češky v elitní desítce. Koukalová dojela sedmá, Puskarčíková osmá

9.12.2016  14:00, aktualizováno  15:37
Další povedený závod mají za sebou české biatlonistky. Gabriela Koukalová udělala na střelnici ve slovinské Pokljuce jednu chybu a ve sprintu obsadila sedmou příčku. Hned za ní dojela druhá...

Po první střelbě předposlední, nakonec skončila smíšená štafeta sedmá

27.11.2016  15:15, aktualizováno  17:11
Jsou mistry světa z roku 2015, mají stříbrnou medaili z olympijských her v Soči i malý křišťálový globus. Přesto byla česká smíšená štafeta v zahajovací den Světového poháru ve švédském...

Osvědčená sestava pro štafetu: Vítková, Koukalová, Šlesingr, Moravec

26.11.2016  16:55
Do zahajovací smíšené štafety Světového poháru biatlonistů vyběhnou Češi v neděli s osvědčenou sestavou mistrů světa z Kontiolahti 2015. Tedy s kvartetem Vítková, Koukalová, Šlesingr a Moravec.

Soukalová dojela ve sprintu druhá, zvýšila náskok v SP a má malý glóbus

17.3.2016  14:05, aktualizováno  15:33
Udrží žlutý trikot vedoucí závodnice Světového poháru? A získá malý křišťálový glóbus za sprint? To byly dvě nejdůležitější otázky před ženským sprintem v Chanty-Mansijsku. A na obě Gabriela...

Čtyřicet pět minut naděje aneb Jak české biatlonistky prošly z ráje do pekla

12.3.2016  10:00, aktualizováno  11:00
Oslo (Od našeho zpravodaje) Nastupovaly v improvizované sestavě, bez nemocné Evy Puskarčíkové. „První šestka by byl úspěch,“ říkal kouč Zdeněk Vítek před startem. V cíli skončily šesté. A přesto bude Vítka bodat osten...

Tahle jména možná ještě uslyšíte... Kdo zaujal na biatlonovém ME

6.2.2014  8:50
Sledujete biatlonový Světový pohár? Pak vám určitě budou něco říkat jména jako Francouz Martin Fourcade, Rus Šipulin a z žen třeba Běloruska Domračevová nebo Švýcarka Gasparinová. Tito...

Biatlonové ME: Krčmář ve stíhačce čtrnáctý, junior Václavík má bronz

2.2.2014  11:15, aktualizováno  14:29
Druhou medaili pro český biatlon na mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě získal junior Adam Václavík. Po pátečním druhém místě ve sprintu skončil v neděli třetí ve stíhacím závodu....

České biatlonistky se ve sprintu na domácím ME nedostaly do třicítky

1.2.2014  11:47
Českým biatlonistkám se sprint na mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě nevydařil, skončily vesměs v druhé polovině výsledkové listiny. Nejlepší z domácího trojlístku Lenka Šlechtová...