Marie-Philip Poulinová

Kanadská hokejistka Marie-Philip Poulinová (*28. 3. 1991), autorska vítězných gólů ve finálových zápasech na ZOH v roce 2010 i 2014.

Hokejistky prohrály se Švýcarskem, o vítězkách série se rozhodne v pátek

6.4.2017  20:46, aktualizováno  7.4 8:34
České hokejistky prohrály na mistrovství světa v americkém Plymouthu v druhém utkání série o udržení Švýcarsku 2:3 v prodloužení. V čase 64:26 rozhodla Christine Meierová. Za stavu 1:1 na zápasy...  celý článek

Hokejistky USA udolaly Kanadu a jsou potřetí v řadě mistryněmi světa

5.4.2016  7:46, aktualizováno  10:57
Hokejistky Spojených států amerických získaly potřetí za sebou a celkově posedmé titul. Ve finále mistrovství světa v Kamloops zdolali domácí Kanadu 1:0 v prodloužení. V čase 72:30 vstřelila...  celý článek

Parádní zlaté drama pro Kanadu. Hokejistky v závěru otočily duel s USA

20.2.2014  15:53, aktualizováno  21:18
Kanadské hokejistky počtvrté za sebou zažívají euforický pocit olympijských šampionek. V Soči to však byla obrovská dřina. Tým USA udolaly 3:2 v prodloužení, když ještě čtyři minuty před koncem...  celý článek

V Soči už se hraje hokejový turnaj. Boj žen na ledě zaplnil halu Šajba

8.2.2014  16:35
Soči (Od našeho zpravodaje) Nejsledovanější sport zimní olympiády začal. Pravda, zatím je to jen ochutnávka na to, až přiletí Jágr, Crosby či Ovečkin - v Soči se rozjel turnaj žen, tradiční přetahovaná mezi rivalkami z...  celý článek

Kanadské hokejistky doma získaly jen světové stříbro, slaví USA

10.4.2013  8:38, aktualizováno  9:02
Kanadské hokejistky obsadily na domácím mistrovství světa v Ottawě "až" druhé. Coby obhájkyně nestačily na odvěké rivalky ze Spojených států 2:3. Finále mělo i na patnáctém turnaji stejné...  celý článek

Hokejistky po druhé porážce se Švédkami sestupují z elitní skupiny MS

8.4.2013  20:30, aktualizováno  9.4 7:39
Ottawa (Od spolupracovníka iDNES.cz) Skvělý začátek, hořký konec. České hokejistky sice hned ve své premiéře v elitní skupině MS porazily v Ottawě tým Švédska, ale stejný soupeř je nakonec odsoudil k sestupu. Tým kouče Karla...  celý článek

Rusky se zaskočit nenechaly. Hokejistky druhý duel na MS prohrály

3.4.2013  20:40, aktualizováno  4.4 7:25
Druhé překvapení se nekonalo. České hokejistky po výhře nad Švédskem podlehly na světovém šampionátu v Kanadě favorizovaným Ruskám 1:3.  celý článek

Olympijský výbor rozzlobily kanadské hokejistky, které popíjely na ledě

26.2.2010  8:25
Získaly olympijské zlato a oslavovaly přímo na ledě. Kanadské hokejistky si úspěch užívaly i s pivem, šampaňským a doutníky, což se nelíbí Mezinárodnímu olympijskému výboru (MOV).  celý článek

Kanadské hokejistky mají třetí zlato v řadě, Američanky nedaly ve finále gól

26.2.2010  2:41
Kanadské hokejistky vyhrály potřetí za sebou olympijský turnaj. Ve finále porazily svého velkého rivala tým USA 2:0 díky dvěma gólům Marie-Philip Poulinové. Druhou hrdinkou zápasu byla brankářka...  celý článek

Slzy pod maskou. Švédská brankářka se v duelu s Kanadou rozplakala

18.2.2010  2:29
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) Gól, gól, gól. Ještě jeden. A další. Švédská brankářka Kim Martinová jen smutně stojí a po tvářích jí tečou slzy zmaru. "Bylo mi hrozně," přiznala po utkání s Kanadou severská blondýna.  celý článek

Pro slovenské hokejistky byl olympijský debut debaklem. Kanadě podlehly 0:18

14.2.2010  4:48, aktualizováno  5:59
Rekordním debaklem skončila pro slovenské hokejistky premiéra na olympijských hrách. V úvodním utkání podlehly Kanadě 0:18. Vítězky předchozích dvou ženských olympijských turnajů tak překonaly...  celý článek