Krista Pärmäkoskiová (rozená Lähteenmäkiová)

Finská běžkyně na lyžích Krista Pärmäkoskiová (*12. 12. 1990), rozená Lähteenmäkiová, dvojnásobná olympijská medailistka.

Na desítce se rozdaly čtyři medaile. Nejlepší z Češek je Nováková

15.2.2018  7:24, aktualizováno  9:22
Dominance Norky Ragnhild Hagaové, vzácná dělba bronzové medaile i nepřesvědčivé vystoupení Češek. To je ve zkratce olympijský závod volnou technikou na 10 kilometrů. Ze čtyř českých běžkyň na...

První zlato získala Kallaová. Nováková dojela skiatlon na 28. místě

10.2.2018  8:02, aktualizováno  9:03
Švédská běžkyně na lyžích Charlotte Kallaová je první zlatou medailistkou ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Ve skiatlonu úspěšně završila únik, do něhož se vydala v závěrečném kole....

Běžkyně Beroušková má podruhé v sezoně body, v Planici byla pětadvacátá

21.1.2018  11:00, aktualizováno  14:24
Běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková obsadila v Planici 25. místo v závodě na 10 km klasickou technikou a podruhé v kariéře bodovala v Světovém poháru běžkyň na lyžích. První výhru v sezoně si...

Nováková je před finále Tour de Ski třináctá, Jakš sedmnáctý

6.1.2018  15:36, aktualizováno  16:51
Martin Jakš doběhl sedmnáctý v předposlední etapě Tour de Ski v italském středisku Val di Fiemme a na stejnou pozici se propracoval i v celkovém pořadí. Závod na 15 km klasicky s hromadným...

První body pro Novákovou, na volné desítce v Davosu doběhla třináctá

10.12.2017  12:48, aktualizováno  16:46
Povzbuzení v olympijské sezoně, Petra Nováková bere ve Světovém poháru první body. Česká běžkyně na lyžích obsadila v závodu na deset kilometrů volnou technikou v Davosu třinácté místo. Norský...

Švédka Kallaová a Nor Klaebo vyhráli stíhačku běžců na lyžích v Ruce

26.11.2017  10:49, aktualizováno  13:39
Švédská běžkyně na lyžích Charlotte Kallaová vyhrála stíhací závod Světového poháru na 10 km volnou technikou ve finské Ruce a ujala se vedení v průběžném pořadí seriálu. V závěru předčila...

Startuje Světový pohár běžců na lyžích a sdruženářů. Co čekat od Čechů?

23.11.2017  11:18
I běžci na lyžích a sdruženáři už naostro vstupují do olympijské sezony, jejich seriály Světového poháru startují v pátek ve finském Kuusamu. Češi budou spoléhat především na výkony zkušeného...

Björgenová si nadělila dárek. V Québecu ovládla klasickou desítku

18.3.2017  17:00
Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová ovládla v Québecu závod Světového poháru na 10 km klasickou technikou s hromadným startem a tři dny před 37. narozeninami vybojovala 108. vítězství v...

Jakš byl ve Švédsku třináctý, zvítězil Harvey. Ženám vládla Björgenová

21.1.2017  11:57, aktualizováno  15:34
Běžec na lyžích Martin Jakš skončil třináctý v závodě na 15 km volně ve švédském Ulricehamnu a zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně Světového poháru. Zvítězil Kanaďan Alex Harvey, ženský závod...

Rus Usťugov a Norka Wengová se zapsali mezi vítěze Tour de Ski

8.1.2017  12:09, aktualizováno  17:00
Ruský běžec na lyžích Sergej Usťugov vyhrál poprvé Tour de Ski. Po sedmi etapách porazil loňského vítěze Nora Martina Johnsruda Sundbyho o minutu. Ženský titul Norsku zůstal. Heidi Wengová se v...

Švédka Nilssonová a Rus Usťugov ovládli i čtvrtý díl Tour de Ski

4.1.2017  12:09, aktualizováno  14:00
Ruský běžec na lyžích Sergej Usťugov a jeho švédská kolegyně Stina Nilssonová dál dominují seriálu Tour de Ski. Oba ve středu dojeli první ve 4. etapě, kterou byly stíhací závody. Usťugov vyhrál...

Tour de Ski vedou Usťugov a Östbergová, Jakš bodoval na 26. místě

1.1.2017  13:34, aktualizováno  17:25
Ruský běžec na lyžích Sergej Usťugov vyhrál ve Val Müstair i 2. etapu Tour de Ski, 10 km klasicky s hromadným startem. Nejlepší z českých reprezentantů Martin Jakš obsadil 26. místo. Závod žen...

Smutná při reprezentačním návratu v Davosu na body nedosáhla

10.12.2016  12:34, aktualizováno  13:05
Poprvé se po návratu do české reprezentace představila ve Světovém poháru, na body však Kateřina Smutná nedosáhla. Česká běžkyně na lyžích skončila v závodu na 15 kilometrů volně na 36. příčce,...

Se začátkem sezony nejsem ani trochu spokojená, přiznává Nováková

8.12.2016  10:03
Čtrnáct sekund ztrácela Petra Nováková na bodovanou třicítku na startu stíhacího závodu klasickou technikou v rámci třídenní minitour Světového poháru, kterou o víkendu hostil norský...

Běžecký seriál v norském Lillehammeru vyhráli domácí Sundby a Wengová

4.12.2016  11:07, aktualizováno  13:23
Norská lyžařka Heidi Wengová vyhrála stíhací závod na 10 kilometrů klasicky i celou třídenní minitour Světového poháru v Lillehammeru. České běžkyně skončily daleko za body, nejlepší z nich byla...

Björgenová prožila vítězný návrat, ovládla klasickou desítku v Ruce

27.11.2016  10:52, aktualizováno  11:34
Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová vyhrála po návratu z roční mateřské pauze hned první distanční závod sezony Světového poháru na 10 km klasicky ve finské Ruce. Zaznamenala tak svůj 103....

Nováková skončila v Canmore dvacátá, desítku vyhrála Östbergová

11.3.2016  18:55, aktualizováno  19:18
Běžkyně na lyžích Petra Nováková skončila v závodě Světového poháru na 10 km v Canmore dvacátá. Vyhrála Norka Ingvild Östbergová před krajankou Heidi Wengovou.

Norští suveréni pozice neopustili ani v Toblachu, Jakš má první body

20.12.2015  12:48, aktualizováno  15:05
Nor Martin Johnsrud Sundby vyhrál i 15 kilometrů klasicky v Toblachu a dál uniká v čele Světového poháru běžců na lyžích. Martin Jakš má první body v sezoně za 26. místo. Zraněný Lukáš Bauer na...

Královna Marit, jásají v Norsku. Björgenová má na MS ze štafety čtvrté zlato

3.3.2011  14:56, aktualizováno  15:23
Svůj čtvrtý start na světovém šampionátu v oslu proměnila Marit Björgenová v zisk čtvrté zlaté medaile. Coby členka suverénního norského kvarteta slavila vítězství v závodu štafet na 4x5...