Sport: Běh na lyžích
Narození: 2.3.1990
Klub: Dukla Liberec
Zajímavosti
Dosavadní největší úspěchy: vítěz kontinentálního poháru Slavic cup 2012/2013, 5x mistr republiky
Přehled šampionátů

Jiří Horčička

AUDIO: Vycházejí maigretovky v mistrovském podání Rudolfa Hrušínského

2.10.2014  17:17
Jako čtyřalbum vychází poslední várka rozhlasových dramatizací maigretovských detektivek Georgese Simenona, jak je mezi lety 1970-1991 natočil režisér Jiří Horčička s Rudolfem Hrušínským v...

AUDIO: Josef Kemr, Karel Höger, Martin Růžek a další obyvatelé Zvonokos

17.6.2014  15:37
Slavný humoristický román Zvonokosy se v češtině dočkal řady vydání i několika divadelních nebo rozhlasových dramatizací. Ta "klasická" z roku 1966 právě vychází na 3CD a iDNES.cz z ní přináší...

Tisíce fanoušků slavily Soukupův bronz v Olympijském parku na Letné

9.2.2014  16:56
Olympijský park na Letné láká tisíce fanoušků, jen v sobotu jej navštívilo 31 257 lidí. Hned o prvním víkendu se tak splnila přání organizátorů. Zájem byl dokonce tak enormní, že pořadatelé...

Bauer jediný s body, na patnáctce v Lillehammeru skončil devatenáctý

7.12.2013  11:17, aktualizováno  15:05
Je to trať, na níž bude mít na olympijských hrách v Soči ty nejvyšší ambice - patnáct kilometrů, klasická technika, intervalový start. A z prvního letošního testu na této distanci v rámci...

Na univerziádu pojedou Verner nebo Samková. Závodit chce i Sáblíková

4.12.2013  16:35
Velmi nabitou výpravou se může pochlubit Česká republika na zimní univerziádě v Trentinu. V nominaci 73 sportovců jsou mimo jiné olympionici Tomáš Verner, Kryštof Krýzl nebo Eva Samková....

Vítěz Bauer. Běžec na lyžích ovládl v Kuusamu klasickou desítku

30.11.2013  12:57, aktualizováno  13:20
Tvrdil sice, že v Kuusamu bude spokojený s první desítkou, výsledek Lukáše Bauera z prvního distančního závodu olympijské zimy byl však nad plán. Český běžec dominoval s více než dvousekundovým...

Na ruskou variantu nedošlo, běžec na lyžích Bauer zůstává u Čechů

14.5.2013  7:43
Česká jednička v běhu na lyžích Lukáš Bauer se bude na příští ročník světových soutěží dál připravovat s reprezentací i s osobním německým koučem Neuberem. "Absolvuji šest hlavních...

Běžec na lyžích Horyna vyhrál Hančův memoriál. Má první dospělý titul

23.3.2013  14:49
Mistrem republiky v běhu na lyžích na 50 kilometrů volně s hromadným startem se stal Ondřej Horyna. Šestadvacetiletý člen Dukly Liberec v sobotu vyhrál na Horních Mísečkách tradiční Hančův...

Bauer na patnáctce dvaadvacátý, finále SP vedou Björgenová a Northug

23.3.2013  13:09, aktualizováno  16:15
Norsko slaví ve finále Světového poháru ve Falunu dvojnásobný triumf. Marit Björgenovou, která ovládla klasickou desítku s hromadným startem, doplnil na mužských patnácti kilometrech Eldar...

Bauer doběhl devatenáctý v prologu finále, v čele SP se usadil Northug

22.3.2013  17:44, aktualizováno  18:10
Český běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil 19. místo v prologu finálového podniku Světového poháru ve švédském Falunu. Závod na 3,75 kilometru volně pro sebe získal norský lyžař Petter Northug,...

Bauer ve sprintu nezabodoval, triumfu v SP se přiblížil Northug

20.3.2013  14:54, aktualizováno  18:42
Český běžec na lyžích Lukáš Bauer nepostoupil ve Stockholmu z kvalifikace klasického sprintu, který je úvodním závodem finále Světového poháru. U královského paláce neuspěl ani jeho krajan Jiří...

Český mladík Gräf vyhrál stíhací závod na 15 kilometrů i Zlatou lyži

3.3.2013  14:27
Jedenadvacetiletý Jakub Gräf z Dukly Liberec zvítězil v 75. ročníku mezinárodního závodu FIS o Zlatou lyži. Ve stíhacím závodě na 15 kilometrů klasicky porazil o 5,1 sekundy Jana Šraila z...

Úvodní závod na Zlaté lyži vyhrál Horčička, v ženách se prvenství dělí

2.3.2013  12:24
Člen české reprezentace v běhu na lyžích Jiří Horčička z Dukly Liberec vyhrál úvodní závod na čtyři kilometry volnou technikou o Zlatou lyži v Novém Městě na Moravě.

AUDIO: Připomeňte si, jak ztvárnil Rudolf Hrušínský komisaře Maigreta

12.10.2012  10:37
Už ve druhém kompletu pěti CD vydá Radioservis v pondělí nahrávky zdramatizovaných příběhů komisaře Maigreta belgického spisovatele Georgese Simenona. V hlavní roli geniálního detektiva se...

Běžec na lyžích Horčička musel dohánět techniku, ale má čistou hlavu

23.2.2012  10:20
Ze strmých svahů Hrubého Jeseníku až do Světového poháru dokázal dojet Jiří Horčička. Jednadvacetiletý reprezentant v běžeckém lyžování si před týdnem prožil křest na novoměstské Zlaté lyži,...

Čeští běžci si mohou dát inzerát: Nejsou lidi. Kdo pomůže?

13.2.2012  14:00
Jiří Šimůnek, reprezentační trenér běžkyň na lyžích, v nadsázce prohlásil: "Každá, která ujede 15 kilometrů, je tu na startu." Přesto nedokázal naplnit ani povolenou kvótu deseti závodnic v...

Štafeta běžců bez Bauera skončila na Vysočině desátá, vyhráli Norové

12.2.2012  15:43, aktualizováno  15:53
Magál předával desátý, Jakš pátý, Horčička znovu desátý a na stejné pozici přivezl české kvarteto do cíle štafety na 4x10 kilometrů i finišman Horyna. Závod Světového poháru běžců na lyžích v...

Štafeta lyžařů vyrazí do závodu v Novém Městě na Moravě bez Bauera

12.2.2012  10:02
Česká štafeta běžců na lyžích vyrazí do závodu Světového poháru na 4x10 kilometrů v Novém Městě na Moravě bez hlavní opory. Lukáš Bauer nenastoupí kvůli zraněné patě.

Lyžařský talent Gräf vyhrál na Mísečkách, do SP se však zatím netlačí

12.12.2011  13:58
Nejlepší český bruslař nastupující generace Jakub Gräf vyhrál nedělní druhý závod Slavic Cupu v běhu na lyžích na Horních Mísečkách. Sobotní vítěz Jiří Horčička skončil až osmý.

Čeští běžkaři vstupují do sezony. Mají méně peněz a touhu po světové medaili

2.11.2010  15:27
Přiznávají nižší rozpočet než v minulých sezonách. Ale na dřívější úspěchy chtějí čeští běžci na lyžích navázat. Na svazu věří v jednu medaili z vrcholu sezony, mistrovství světa 2011 v Oslu....

Běžec na lyžích Bauer si pochvaluje přípravu, během níž zapracoval na rychlosti

31.8.2010  15:28
Běžec na lyžích Lukáš Bauer, dvojnásobný bronzový medailista z olympiády ve Vancouveru, má na sklonku letní přípravy dobrý pocit z toho, že se mu daří záměr zapracovat do přípravy rychlostní...