Jan Rája

České derby nečekaně opanoval Joseph s žokejem Palíkem

25.6.2017  17:20
Podceňovaný Joseph v sedle s žokejem Jiřím Palíkem překvapivě vyhrál 97. ročník Českého derby. Český odchovanec na chuchelském závodišti zvítězil v těsném finiši před Felixem s Janem Rájou.   celý článek

Evropský pohár žokejů pojedou v Praze i hvězdy Mossé a Holland

21.9.2016  12:39
Jezdci z jedenácti zemí se představí v druhém ročníku Evropského poháru žokejů na pražském závodišti ve Velké Chuchli. Domácí turf budou v sobotu reprezentovat Václav Janáček a Jan Rája.  celý článek

Váňa se v Karlových Varech opět svezl, po čtrnácti letech

7.7.2016  10:55
Druhý letošní dostihový den na dvorském závodišti nabídl divákům příjemnou zábavu a především hodnotnou sportovní podívanou. V centru dění, v rámci probíhajícího karlovarského filmového...  celý článek

Když mě tu budou chtít, přijedu zase, slíbil Slušovickým žokej Rája

12.7.2011  8:16
Nestává se často, aby čerstvý vítěz Českého derby přijel na dostihy do Slušovic. Ale žokej Jan Rája, který před dvěma týdny vyhrál v sedle Roches Crosse nejdůležitější tuzemský rovinový závod,...  celý článek

Vítěz Derby Rája ve Slušovicích neoslnil. Nedá se furt vyhrávat, tvrdí

11.7.2011  13:50
Žokej Jakub Pavlíček, který od začátku prázdnin působí v Maďarsku, vyhrál hlavní závod druhého slušovického dostihového odpoledne v roce 2011 – Cenu hejtmana Zlínského kraje. Do ní naopak vůbec...  celý článek

Žokej Rája: Vyhrát České derby je totéž co pro tenistu dobýt Wimbledon

28.6.2011  10:47
Nadšeně se zdravil s tribunami, co chvíli se vzepjal do krátkých dostihových třmenů a ze hřbetu svého čtyřnohého partnera Roches Crosse mával bičíkem a zdravil tisíce diváků, kteří aplaudovali...  celý článek

Vnější stranou k výhře, tak získal Roches Cross letošní České derby

26.6.2011  18:30
Vítězem 91. Českého derby se na dostihovém závodišti v Praze-Velké Chuchli stal favorizovaný Roches Cross v sedle s žokejem Janem Rájou a trénovaný Josefem Váňou. Druhý proběhl cílem v těsném...  celý článek

Žokej Rája nastoupí do Derby s "náhradní" klíční kostí

25.6.2011  11:40
"A je to v háji," byla nejslušnější nadávka, kterou před dvěma týdny žokej Jan Rája použil, když se těžce sbíral po pádu z koně ze země. Hned měl jasno. Ani nemusel čekat na verdikt lékařů....  celý článek

Milionové derby je tady, v Chuchli se začíná v sobotu

24.6.2011  12:20
V roce 1921 se tenhle dostih běžel na závodišti ve Velké Chuchli poprvé. Sedm koní tehdy závodilo o 45 tisíc československých korun. Od té doby se z Českého derby stal nejbohatší středoevropský...  celý článek

Startují dostihy. Chuchle láká na řadu novinek

3.4.2010  12:54
Že už je jaro dávno tady? Kdepak. Pro milovníky dostihového sportu definitivně začne až zítra, kdy na závodišti v Praze – Velké Chuchli odstartuje nová sezona. Hlavním závodem dostihové premiéry...  celý článek

Vody mám letos asi zakleté, povzdechl si žokej Rája

14.10.2008  14:55
Na zraněném prstu mu svítil bílý obvaz. A z výrazu jeho tváře promlouvala bolest v duši. Žokej Jan Rája byl jedním ze smutných mužů po 118. Velké pardubické. "Do Velké jdete vždy se značným...  celý článek

Profil mi při Velké splní sen, říká trenér Janda

9.10.2008  11:29
Čeká ho premiéra. A hned v dvojnásobném provedení. Jiří Janda patří mezi nejzkušenější dostihové trenéry, na svém kontě má i vítězství v Derby z roku 1990 zásluhou Gimta. Ale v neděli vůbec...  celý článek

Žokej Rája se vrátil po dvou letech: Až na pád to bylo báječné

26.8.2008  10:50
Po více než dvouleté odmlce se objevil v překážkovém dostihu. Ale radostný návrat si neprožil. Bývalý dvojnásobný rovinový šampion Jan Rája se do cíle třetí kvalifikace na Velkou pardubickou...  celý článek

Favoritem Českého derby je Budapest s Rájou

20.6.2008  15:31
Napínavou podívanou slibuje nedělní 88. České derby. Na chuchelském závodišti se očekává nejen rekordní návštěva, ale především výjimečné sportovní zážitky. Vítěz se navíc může těšit na 1,2...  celý článek

Není nad čím brečet, říká žokej Rája

11.11.2006  11:56
Načešice Nasbíral víc vítězství než v minulých dvou sezonách. Přesto jeho vláda skončila. Ani 38 vyhraných dostihů letos nestačilo Janu Rájovi ke třetímu prvenství v řadě v šampionátu rovinových jezdců....  celý článek

Žokej Rája opět vyhrál Oaks

23.7.2006  16:02
Most Vítězkou čtvrtého klasického dostihu sezony Oaks pro tříleté klisny se stala Vltava s žokejem Janem Rájou, který si na závodišti v Mostě zopakoval triumf z loňska, kdy vyhrál s Ready for Life....  celý článek

Darsalam se vrací do Karlových Varů

15.7.2006  10:27
Karlovy Vary Darsalam. Na karlovarské závodiště se v neděli po roční odmlce vrací zaklínadlo českého turfu. "Je to jeden z nejlepších koní Evropy," ví Ivan Janatka, vedoucí sboru pořadatelů na závodišti ve...  celý článek

Pohár festivalu ovládl Certus

7.7.2006  12:25
Karlovy Vary To byl finiš. Pětiletý hnědák Certus, tréninkový svěřenec Josefa Váni, potvrdil v hlavním dostihu středečního mítinku v Karlových Varech, Poháru Filmového festivalu, roli vysokého favorita. S...  celý článek

Vítězný žokej zamotal hlavu trenéru Váňovi

31.5.2006  9:12
Načešice Po suverénním vítězství si šel Jan Rája s úsměvem na tváří pro pochvalu od trenéra. Josefa Váňu však našel notně zamyšleného. "Trošku jsem mu zhatil plány," usmál se dostihový žokej z Načešic....  celý článek

Favorit Velké jarní ceny měl namále

21.5.2006  19:15
Praha Tvrdý boj až do posledních metrů sváděl kůň De Roberto, aby v Praze-Chuchli potvrdil roli favorita Velké jarní ceny. V prvním dostihu klasické trojkoruny reprezentanta stáje Dr. Charvát nejvíce...  celý článek

Po tvrdém boji slavil Rája double

17.5.2006  9:51
Načešice Tvrdý boj až do závěrečného centimetru. Jako přes kopírák. "Do poslední chvíle jsem si nebyl jistý, zda jsem vyhrál," řekl Jan Rája. "Když bojujete naplno, nemáte čas koukat po soupeři."...  celý článek

Plní se mi sny, jsem šťastný, říká žokej

1.1.2006  20:16, aktualizováno  2.1 8:47
Načešice Osm měsíců v roce prožívá muka, která jsou normálním smrtelníkům cizí. Tvrdě shazuje váhu, nejí, nepije a k tomu si ještě shání kvalitní koně. Teď sklízí odměnu za neskutečnou řeholi. Žokej Jan...  celý článek

Ready for Life vytvořila rekord St. Leger

29.8.2005  7:54
Praha Dva tisíce diváků ve Velké Chuchli v neděli odpoledne tleskaly famóznímu výkonu hnědky Ready for Life. Ta vyhrála jubilejní 60. ročník nejdelšího klasického dostihu roku Charvát St. Leger na...  celý článek

Dostihy nepřály favoritům

4.7.2005  9:07
Karlovy Vary V hlavním dostihu festivalového mítinku na karlovarském závodišti o Pohár filmového festivalu vyhrál Oro Verde s žokejem Janem Rájou, vysoký favorit dostihu Certus ztratil na vítěze pouhý krk....  celý článek

Cenu prezidenta republiky získal Letní hrom

31.10.2004  22:27
Praha Překvapivým vítězem 85. Ceny republiky se stal čtyřletý hnědák Letní hrom vedený žokejem Janem Rájou. V posledním velkém dostihu sezony ve Velké Chuchli kůň ze stáje MHM nechal v těsném doběhu...  celý článek

V neděli se běží Velká jarní cena

15.5.2004  8:55
Praha Tradičním vyvrcholením první třetiny dostihového roku je úvodní dostih Klasické trojkoruny pro tříleté koně - Velká jarní cena Transgas na 1600 metrů o 660 tisíc korun. V neděli se na start již...  celý článek