Brankář Jakub Kovář na prvním tréninku české hokejové reprezentace v dějiští
Účast na velkých akcích
ZOH: nováček.
Další úspěchy: MS: 2011: 3. místo, 2012: 3. místo.
Zajímavosti
Charakteristika: Mladý brankář se prosadil do reprezentace z Českých Budějovic, kdyby neonemocněl, jel by v roce 2013 už na třetí šampionát v řadě.
Post: brankář.
Přehled šampionátů
Zimní olympijské hry 2014

Jakub Kovář

Obránce Kolář zařídil v KHL dvěma body vítězství hokejistů Chabarovsku

5.12.2017  13:20, aktualizováno  18:06
Český obránce Jan Kolář zařídil v Kontinentální lize gólem a asistencí vítězství Chabarovsku v domácím duelu s čínským Kunlunem Red Star (2:1). Jednatřicetiletý český hokejista se trefil po...  celý článek

Kovář pochytal 38 střel a udržel nulu, další Češi v KHL sbírali body

30.11.2017  18:02, aktualizováno  22:32
Jakub Kovář z Jekatěrinburgu si po více než dvou měsících připsal čisté konto v Kontinentální hokejové lize. Devětadvacetiletý gólman se výrazně podílel na výhře 5:0 nad Čerepovcem, k níž...  celý článek

Radil v KHL pálil i proti Jekatěrinburgu, brankář Kovář záhy střídal

21.11.2017  20:19, aktualizováno  22:07
Jen necelých osm minut vydržel Jakub Kovář v brance hokejistů Jekatěrinburgu v utkání Kontinentální ligy na ledě Spartaku Moskva. Po druhém gólu domácího celku ho mezi tyčemi vystřídal Vladimir...  celý článek

Až ve třicátém zápase. Petrohrad v KHL poprvé v sezoně nebodoval

2.11.2017  20:13, aktualizováno  23:06
Hokejisté Petrohradu poprvé v tomto ročníku Kontinentální ligy vyšli bodově naprázdno. První porážku v normální hrací době jim ve třicátém zápase sezony připravil moskevský Spartak, který na...  celý článek

Kovář a Furch inkasovali v KHL po jednom gólu

26.10.2017  21:33
Po jednom gólu inkasovali čeští brankáři Jakub Kovář a Dominik Furch ve čtvrtečních zápasech Kontinentální hokejové ligy. Zatímco Kovář ale vychytal vítězství Jekatěrinburgu 3:1 v Soči, Furchův...  celý článek

Sekáč dál pálí, Kazani pomohl dvěma góly k jasnému vítězství

22.10.2017  19:06, aktualizováno  21:29
Nejlepší český střelec v této sezoně Kontinentální hokejové ligy Jiří Sekáč se podepsal dvěma góly pod vítězství Kazaně nad Magnitogorskem 4:0. Pětadvacetiletý útočník si vylepšil bilanci na...  celý článek

Salák potřetí za sebou v KHL střídal, zablokoval si krk

20.10.2017  18:40, aktualizováno  22:42
Český brankář Alexander Salák nedochytal v Kontinentální hokejové lize třetí zápas Novosibirsku za sebou. Proti Chabarovsku však na rozdíl od předchozích dvou případů střídal za příznivého stavu...  celý článek

Furch dostal v Kontinentální lize jediný gól, jeho Omsk přesto prohrál

14.10.2017  16:51
Dominik Furch po vychytané nule v minulém utkání KHL dostal od hokejistů Chabarovsku jediný gól, ale jeho spoluhráči se v útoku neprosadili a lídr Černyševovy divize Omsk doma prohrál 0:1.   celý článek

Furch potřetí v sezoně udržel čisté konto, Salák musel střídat

12.10.2017  19:07
Brankář Dominik Furch potřetí v sezoně Kontinentální hokejové ligy vychytal čisté konto. Stoprocentní úspěšnost českého reprezentanta proti střelcům čínského Kunlunu přinesla Omsku domácí...  celý článek

Jordán dal první gól v sezoně, Chabarovsku zařídil výhru v prodloužení

4.10.2017  15:00, aktualizováno  21:42
Obránce Michal Jordán zařídil svým prvním gólem v sezoně KHL hokejistům Chabarovsku vítězství nad Jekatěrinburgem 3:2 v prodloužení. Zápas, v němž jeho tým neustále dotahoval náskok soupeře,...  celý článek

Furch přispěl k vítězství Omsku, Kovářův Jekatěrinburg neuspěl

30.9.2017  19:11
Brankář Dominik Furch zneškodnil v Kontinentální hokejové lize 29 střel a pomohl Omsku k vítězství 3:2 v Jaroslavli. Český reprezentant sice inkasoval jako první, ale jeho spoluhráči stav v...  celý článek

Bratři Kovářovi zářili v KHL. Jan dal dva góly, Jakub vychytal nulu

24.9.2017  17:38, aktualizováno  20:39
Hokejisté Magnitogorsku ukončili v Kontinentální lize sérii čtyř porážek, k domácímu vítězství 6:4 nad Soči jim dvěma brankami pomohl Jan Kovář. Ten v 12. minutě po přihrávce Tomáše Filippiho v...  celý článek

Filippiho gól a přihrávka proti Ufě Magnitogorsku body nepřinesly

22.9.2017  19:32, aktualizováno  22:21
Český útočník Tomáš Filippi pomohl gólem a asistencí k návratu hokejistů Magnitogorsku do zápasu s Ufou. Metallurg ale nakonec prohrál domácí duel Kontinentální ligy 3:4.   celý článek

Mozík s Horákem pomohli v Kontinentální lize Podolsku k výhře

17.9.2017  12:09
Český bek Vojtěch Mozík přispěl Kontinentální hokejové ligy gólem k obratu Podolsku na ledě Vladivostoku. Dvě asistence si při vítězství 4:3 v prodloužení připsal útočník další Čech Roman Horák.  celý článek

KHL: Čerepovec jediným gólem zvítězil nad Soči, asistenci měl Holík

11.9.2017  21:17
Petr Holík přihrál na jedinou branku zápasu Kontinentální hokejové ligy, v němž Čerepovec zvítězil nad Soči. Ve 12. minutě využili domácí hráči přesilovku, po asistenci českého útočníka se...  celý článek

KHL: Sekáč z Kazaně skóroval, všechny body ale získal Jekatěrinburg

6.9.2017  21:40
Český útočník Jiří Sekáč otevřel skóre utkání Kontinentální hokejové ligy na ledě Jekatěrinburgu, ale jeho tým Ak Bars Kazaň nakonec souboj o první místo v Charlamovově divizi prohrál 2:3. Hosté...  celý článek

Kolářova teč rozhodla v Kontinentální lize o výhře Chabarovsku

1.9.2017  18:39, aktualizováno  21:29
Gól českého obránce Jana Koláře rozhodl v Kontinentální lize o výhře Chabarovsku na ledě hokejistů Magnitogorsku. Hosté zvítězili 3:2, Kolář dal jejich poslední branku v přesilovce v 31. minutě,...  celý článek

Řepíkův gól Slovanu v KHL nestačil, prohrál i potřetí v sezoně

27.8.2017  19:37
Hokejisté Slovanu Bratislava prohráli v Kontinentální lize i třetí zápas nového ročníku. Slovenský celek podlehl Dynamu Moskva 2:4. Druhou branku Slovanu vstřelil v poslední minutě český útočník...  celý článek

Brankář Kovář ozdobil návrat do Jekatěrinburgu výhrou nad bratrem

23.8.2017  19:22, aktualizováno  21:45
Jakub Kovář vyšperkoval návrat do branky Jekatěrinburgu vítězstvím 5:2 na ledě Magnitogorsku. Člen širšího kádru české reprezentace chytil v duelu KHL 28 střel hráčů Metallurgu, jeden pokus...  celý článek

Hráči pálí a z Kováře teče pot. Brankář se připravuje v rodném Písku

13.6.2017  10:37
Cestou na ledovou plochu ho zastavuje skupinka mladých fanynek a prosí Jakuba Kováře o společnou fotku na střídačce zimního stadionu v Písku. Pak přichází jedna z vedoucích a přináší na podpis...  celý článek

Třeba ještě zkusím NHL, zvažuje Jan Kovář, česká útočná stálice

10.5.2017  9:09
Paříž (Od našeho zpravodaje) Jako kluk vzhlížel k naganským hrdinům, hrával si na Pavla Pateru. Teď je ale útočník Jan Kovář sám pevnou součástí hokejové reprezentace. Hraje na pátém šampionátu v řadě, další dva „proseděl“...  celý článek

Hokejový gólman Kovář se vrací do Jekatěrinburgu, podepsal na dva roky

2.5.2017  13:02
Český hokejový gólman Jakub Kovář se v Kontinentální lize vrací po roce v Čerepovci do Jekatěrinburgu. S ruským klubem, kde působil v letech 2013 až 2016, uzavřel dvouletý kontrakt.  celý článek

Bylo mi jasné, že na reprezentaci dorazí plná hala, líčil Jan Kovář

29.4.2017  8:40
Na českobudějovickém ledě bojuje o svou účast na pátém světovém šampionátu. Rodák z Písku Jan Kovář - 27letý útočník české hokejové reprezentace a dlouhodobě jeden z nejproduktivnějších hráčů...  celý článek

Útočník Holík opouští Zlín, zahraje si KHL za Čerepovec

26.4.2017  14:48, aktualizováno  14:54
Hokejový útočník Petr Holík odchází z extraligového Zlína do Čerepovce. Pětadvacetiletý reprezentant, který v současnosti bojuje o start na mistrovství světa, využil výstupní klauzule ve smlouvě...  celý článek

Hvězdy pro Koreu. Žádný Crosby ani Kane. Kdo bude zářit na olympiádě?

7.4.2017  15:59
Zkusme drze předběhnout čas do února 2018 a nahlédnout do hokejové arény v Kangnungu. V Jižní Koreji se schyluje k olympijskému mači Kanada – USA, v němž by se mohlo střetnout čtyřicet velmistrů...  celý článek

Pastrňák vede pořadí Zlaté hokejky, rekordman Jágr je šestý

8.3.2017  10:29, aktualizováno  11:14
David Pastrňák, momentálně nejproduktivnější Čech v NHL, se může stát nejmladším vítězem Zlaté hokejky. 20letý útočník klubu Boston Bruins se totiž po první části hlasovaní trenérů a novinářů...  celý článek

Střídat se, to mi nevadí. Francouz v KHL vyčnívá, jedničkou však není

10.2.2017  18:40
Pavel Francouz patří podle statistik stále k nejlepším gólmanům KHL. I přes blížící se play-off se ale v Čeljabinsku střídá s Vasilijem Děmčenkem. Šestadvacetiletý gólman tuší, že do této...  celý článek

Útočník Kovář: Měli jsme snahu, ale některé věci jsme neřešili dobře

10.2.2017  7:59
Jen v úvodní dvacetiminutovce se odehrávalo další pokračování společného působení bratrů Jana a Jakuba Kovářových v dresu národního týmu. Čeští hokejisté inkasovali během první třetiny ze čtyř...  celý článek

Českým hokejistům nevyšel vstup do utkání, Švédům podlehli 2:5

9.2.2017  21:26
Češi úvod Švédských hokejových her v Göteborgu nezvládli. Nestačili na domácí výběr a podlehli mu 2:5. Jediným českým střelcem byl dvougólový kapitán Jan Kovář. „Měli jsme snahu a bojovnost, ale...  celý článek

Čeští hokejisté nastoupí proti Švédům v brance s Kovářem

8.2.2017  15:17
S Jakubem Kovářem v brance a ještě bez útočníka Michala Řepíka nastoupí ve čtvrtek česká hokejová reprezentace k úvodnímu duelu Švédských her v Göteborgu proti domácímu týmu.   celý článek

Střelec Kubalík je nemocný, v nominaci hokejistů ho nahradil Vondrka

6.2.2017  10:45
V nominaci českých hokejistů na Švédské hry v Göteborgu nahradil nemocného útočníka Dominika Kubalíka z Plzně Michal Vondrka z Chomutova. Kouč Josef Jandač tak musel udělat první změnu oproti...  celý článek

Výhru Čeljabinsku vystřelil Novotný, Francouz udržel nulu

3.2.2017  18:18
Duel českých brankářů v Kontinentální hokejové lize vyzněl lépe pro Pavla Francouze z Čeljabinsku, který v utkání proti Čerepovci udržel čisté konto a vychytal výhru 1:0. Jediným střelcem, který...  celý článek

Krize hokejové Komety. Brno může šmahem přijít o všechno

2.2.2017  8:59
Padá Kometa, přejte si něco. Fanoušci brněnského klubu by ze všeho nejraději zastavili sešup klubu, který po skvělém vstupu do sezony mnozí pasovali do role jednoho z největších favoritů na...  celý článek

Novotný rozhodl o výhře Čeljabinsku, brankář Francouz má asistenci

1.2.2017  18:33
Hokejový útočník Jiří Novotný po zranění nabírá formu. V Kontinentální lize rozhodl gólem o výhře Čeljabinsku 4:3 nad CSKA Moskva.   celý článek

Na Švédské hokejové hry pojedou i Růžička mladší, Jelínek a Klok

30.1.2017  12:01, aktualizováno  13:15
Tři nováčci jsou v nominaci hokejové reprezentace na Švédské hry: vítkovický obránce Lukáš Klok a útočníci Vladimír Růžička mladší z Chomutova a Petr Jelínek z Liberce. Především poslední dvě...  celý článek

Góly Sekáče a Jordána pomohly Kazani v KHL k vysoké výhře

27.1.2017  21:43, aktualizováno  23:33
Útočník Jiří Sekáč a obránce Michal Jordán skórovali v utkání Kontinentální hokejové ligy a pomohli Kazani k výraznému vítězství 6:1 nad Novokuzněckem. Góly českých hráčů dělilo v druhé třetině...  celý článek

Šachy ve středním pásmu, líčí Hruška hru ve finské lize

27.1.2017  10:10
Na severu hokejově mrznul. Jan Hruška se po nezdaru v Kärpät Oulunu vrátil do Komety.  celý článek

Kašparovo obrození pokračuje, Dynamu Moskva pomohl gólem a přihrávkou

23.1.2017  21:20
Útočník Lukáš Kašpar pomohl v Kontinentální hokejové lize gólem a přihrávkou k vysokému vítězství Dynama Moskva 6:2 nad Čeljabinskem. Jedenatřicetiletý mistr světa z roku 2010 si vylepšil...  celý článek

Novotný v KHL poprvé po mononukleóze skóroval, trefil se i Radil

15.1.2017  15:56, aktualizováno  21:40
Kvůli zdravotním trablům přišel o úvodní část sezony, teď už je Jiří Novotný zpátky a dočkal se i prvního gólu, kterým v hokejové KHL pomohl Čeljabinsku k vítězství. Traktor po třech porážkách...  celý článek

Polák rozhodl o výhře Čerepovce, Filippiho gól Magnitogorsku nepomohl

25.12.2016  14:42, aktualizováno  17:34
Vojtěch Polák rozhodl v Kontinentální hokejové lize o vítězství Čerepovce v Togliatti. Hosté vyhráli první třetinu 3:0, pak dostal tři góly i jejich brankář Jakub Kovář, ale v 51. minutě završil...  celý článek

Pavelec by měl změnit styl, Mrázek se zase zvedne, tvrdí kouč Jaroš

21.11.2016  9:59
Ondřej Pavelec se už před sezonou poroučel na farmu. Petr Mrázek ztratil pozici jedničky v Detroitu a Michal Neuvirth je teď zraněný. Je-li řeč o českých brankářích, pak z NHL nepřicházejí v...  celý článek

Polákův gól pomohl Čerepovci k výhře na ledě Jaroslavle

9.11.2016  21:06
Branka útočníka Vojtěcha Poláka a 31 zákroků brankáře Jakuba Kováře pomohly hokejistům Čerepovce v KHL k vítězství 4:1 v Jaroslavli. Polák vstřelil pátý gól v sezoně, ve 14. minutě otevřel skóre...  celý článek

Kovář vychytal výhru Čerepovce nad Záhřebem, Polák asistoval

31.10.2016  20:14
Jakub Kovář vychytal hokejistům Čerepovce v Kontinentální lize výhru 7:3 nad Medveščakem Záhřeb. Český brankář zastavil 16 střel chorvatského mužstva, na poslední gól vítězného týmu přihrál...  celý článek

Hokejisté Čerepovce vyhráli zápas KHL vlastním gólem soupeře

18.10.2016  17:34, aktualizováno  22:20
Hokejisté Čerepovce vyhráli zápas Kontinentální ligy v Nižněkamsku kuriózním gólem. Domácí hráči si při signalizované výhodě špatně přihráli a puk doklouzal z útočné třetiny až do jejich...  celý článek

Kovář dal dva góly, ale Magnitogorsk už dalšího střelce nenašel

15.10.2016  17:02, aktualizováno  22:33
Jan Kovář bodoval v Kontinentální hokejové lize už v patnáctém zápase za sebou. V utkání Magnitogorsku s Chanty-Mansijskem dal oba góly domácího celku, který ale nakonec prohrál 2:3 v...  celý článek

Polák v KHL pomohl brankou a asistencí k výhře Čerepovce

13.10.2016  21:37, aktualizováno  22:10
Český útočník Vojtěch Polák zaznamenal v Kontinentální hokejové lize gól a asistenci při výhře Čerepovce 4:3 v prodloužení nad Jokeritem. Jakub Kovář si v brance vítězů připsal dvacet zákroků.  celý článek

Sobotka si v KHL připsal první bod a pomohl Omsku k další výhře

11.10.2016  22:07
Útočník Vladimír Sobotka si v Kontinentální hokejové lize připsal první bod v sezoně. Jeho přihrávka na úvodní gól Jegora Martynova v přesilovce pomohla Omsku zvítězit na ledě Spartaku Moskva...  celý článek

Mertl vyhnal v Kováře z branky, hattrickem pomohl k výhře Záhřebu

8.10.2016  12:14, aktualizováno  23:25
Český útočník Tomáš Mertl pomohl svým prvním hattrickem v KHL k výhře Medveščaku Záhřeb nad Čerepovcem (7:3). Svým druhým gólem vyhnal z branky Severstalu bývalého spoluhráče z Českých...  celý článek

Kovář znovu vstřelil v KHL vítězný gól, tentokrát překonal Saláka

29.9.2016  17:18, aktualizováno  21:40
Jan Kovář ve druhém zápase Kontinentální ligy za sebou vstřelil vítězný gól Magnitogorsku. Metallurg vyhrál na ledě Novosibirsku 3:0 a český hokejový útočník byl první, kdo překonal Alexandra...  celý článek

Radil se v KHL blýskl čtyřmi body a pomohl otočit zápas s Astanou

25.9.2016  19:15, aktualizováno  20:17
Útočník Lukáš Radil odehrál nejvydařenější zápas v Kontinentální hokejové lize. Jedním gólem a třemi asistencemi přispěl k domácímu vítězství Spartaku Moskva 5:4 nad Barysem Astana, který přitom...  celý článek