Účast na velkých akcích
ZOH: 2018 - 31. (obří slalom), 34. (super-G), 38. (sjezd), nedokončil (kombinace).
MS: 2017 - 39. místo (kombinace), 47. místo (sjezd).
Další úspěchy: 5. místo ve sjezdu na MSJ 2018.

Český reprezentant ve sjezdovém lyžování Filip Forejtek (*3. 11. 1997). V lednu 2018 vyhrál mistrovství ČR v kombinaci, skončil pátý na juniorském MS ve sjezdu a dočkal se dodatečné nominace na ZOH 2018 do Pchjongčchangu.

Hirscher slaví druhé zlato, Forejtek dojel v obřím slalomu na 31. místě

18.2.2018  4:10, aktualizováno  10:08
Vítěz superkombinace Marcel Hirscher ovládl na hrách v Pchjongčchangu i olympijský obří slalom. Druhý byl se ztrátou více než sekundy Nor Kristoffersen před Francouzem Pinturaultem. Ze čtyř...

10. DEN ZOH: Bronzová Erbanová, hokejisté postoupili do čtvrtfinále

17.2.2018  23:52, aktualizováno  18.2 15:32
Desátý den zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu přinesl české výpravě další medaili, rychlobruslařka Erbanová si vyjela na pětistovce bronz. Hokejisté přehráli Švýcarsko 4:1 a...

Lyžařská velmoc slaví. Superobří slalom ovládl Rakušan Mayer

16.2.2018  4:25, aktualizováno  6:22
Olympijský triumf v superobřím slalomu slaví Rakušan Matthias Mayer, který ukončil nadvládu norských lyžařů v této disciplíně. Druhý skončil se ztrátou 13 setin sekund Švýcar Beat Feuz a bronz...

8. DEN ZOH: Sáblíková získala na pětce stříbro, Samková slaví bronz

16.2.2018  0:00, aktualizováno  15:37
Rychlobruslařka Martina Sáblíková na pětikilometrové třetí olympijské zlato trati za sebou nezískala, v Pchjongčchangu skončila druhá. Další obhájkyně zlata Eva Samková získala na ve...

Norové poprvé v historii ovládli sjezd. Ze zlata se raduje Svindal

15.2.2018  4:46, aktualizováno  10:26
Norský lyžař Aksel Lund Svindal ovládl náročný olympijský sjezd. Za dvojnásobným mistrem světa dojel jeho krajan Kjetil Jansrud. Bronz putuje do Švýcarska zásluhou Beata Feuze.

Den před závodem si zlomil palec - a jel jako nikdy. Paráda, jásal Berndt

13.2.2018  10:11
Čongson (Od našeho zpravodaje) Před olympiádou si dal celkem smělý cíl. „Říkal jsem, že když budu do dvacítky, bude to bomba. A tohle? Úplná paráda,“ jásal český sjezdař Ondřej Berndt poté, co obsadil šestnácté místo v...

Hirscher slaví zlato ze superkombinace, Berndt bral šestnácté místo

13.2.2018  5:32, aktualizováno  8:51
Zimní olympiáda se dočkala startu první soutěže v alpském lyžování. Mužskou superkombinaci ovládl rakouský lyžař Marcel Hirscher, jenž po zkráceném sjezdu figuroval na dvanáctém místě a ve...

5. DEN ZOH: Berndt má životní výsledek, Beroušková jela čtvrtfinále

13.2.2018  0:17, aktualizováno  13:41
Olympijský program v alpském lyžování odstartoval mužskou superkombinací. Ondřej Berndt skončil šestnáctý. Běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková do semifinále sprintu nepostoupila. Hry v...

První trable s počasím. Sjezd v Pchjongčchangu ohrožuje silný vítr

9.2.2018  10:18
Silný vítr ohrožuje v Pchjongčchangu nedělní sjezd mužů a pořadatelé už teď uvažují o první změně programu. Druhý trénink museli posunout o půl hodiny a výrazně zkrátit trať, přesto si někteří...

Je to jen prudší Špindl, radí Hudec mladíkům před olympijským sjezdem

8.2.2018  10:14
Do Pchjongčchangu se dostal na poslední chvíli, před olympijskými závody ho limitují zdravotní trable, ale své nečekané korejské dobrodružství si Jan Hudec užívá. Český lyžař se při prvním...

Už jsem ztrácel víru, přiznal mladý sjezdař Forejtek, olympionik z Úlic

2.2.2018  10:25
V té obci na severu Plzeňska žije něco málo přes pět stovek obyvatel, široko daleko žádný pořádný kopec... Také se vám zdá divné, že právě tady, v Úlicích, vyrůstal nyní dvacetiletý mladík,...

Forejtek byl na MS juniorů pátý ve sjezdu, 28 setin od zlata

31.1.2018  15:34
Filip Forejtek skončil pátý ve sjezdu na mistrovství světa juniorů v Davosu a vyrovnal nejlepší výsledek českých lyžařů v této disciplíně v historii. Od medaile ho ve dvoukolovém závodě dělilo...

Sjezdařů pojede na olympiádu osm, o hry přišla snowboardistka Vojáčková

25.1.2018  14:08
Čeští sjezdaři pojedou po přerozdělení míst na olympijské hry v osmi místo původních čtyř a zapojí se tak i do soutěže týmů. Na šanci rozšířit nominaci minimálně o dvě ženy čekají ještě běžci na...

Svazy nominovaly na olympiádu, zatím má hry jistých 79 sportovců

15.1.2018  18:20
Devětasedmdesát českých sportovců má aktuálně zajištěn start na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Na korejské hry ale pojede více než osmdesát pět reprezentantů, jelikož některé svazy...

Hirscher vyhrál ve Val d’Isere slalom, Kristoffersen vede Světový pohár

10.12.2017  11:07, aktualizováno  13:49
Po prvním kole byl až osmý, přesto slalom Světového poháru lyžařů ve Val d’Isere ovládl Marcel Hirscher. Za rakouským šampionem skončil druhý Henrik Kristoffersen z Norska, který se ujal...

Hirscherova série končí, obří slalom ve Val d'Isere vyhrál Pinturault

9.12.2017  11:07, aktualizováno  15:44
Skvělou finálovou jízdou se francouzský lyžař Alexis Pinturault prodral k domácímu triumfu ve Val d'Isere. Jeho rakouský rival Marcel Hirscher neudržel vedení po prvním kole, propadl se na třetí...

Rakušan Hirscher slaví poprvé v kariéře titul mistra světa v obřím slalomu

17.2.2017  11:10, aktualizováno  15:50
Rakouský lyžař Marcel Hirscher se stal ve Svatém Mořici poprvé v kariéře mistrem světa v obřím slalomu a získal své celkově páté zlato ze šampionátů..

Další švýcarská radost. Aerni v kombinaci předčil obhájce Hirschera

13.2.2017  12:01, aktualizováno  14:11
Třetí mistrovský titul slaví domácí Švýcarsko na světovém šampionátu ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici. V kombinaci se o něj postaral překvapivý vítěz Luca Aerni, jenž obhájce titulu...

Mlha, jež by se dala krájet. Muži pojedou ve Svatém Mořici sjezd v neděli

11.2.2017  14:02, aktualizováno  17:21
Sjezd mužů na mistrovství světa ve Svatém Mořici se v sobotu nejel. Mlha ve střední části trati způsobila, že se lyžaři nemohli postavit na start a jejich ostře sledovaný závod musel být zrušen...

Začíná světový šampionát alpských lyžařů. Na koho budou Češi spoléhat?

7.2.2017  8:59
Úterním superobřím slalomem odstartuje 36. mistrovství světa alpských lyžařů ve švýcarském Svatém Mořici do něhož zasáhne třináct českých reprezentantům. Mezi největší medailová želízka patří...

Lyžařský šampionát začal odkladem. Tréninky sjezdařů zhatil vítr

6.2.2017  12:06
Mistrovství světa v alpském lyžování ve Svatém Mořici začalo změnou programu prvního dne. Kvůli úpravě trati po nočním sněžení a sílícímu větru přišli muži i ženy o úvodní trénink na sjezd. Už v...

Na MS sjezdařů pojede třináct Čechů včetně Strachové a Ledecké

31.1.2017  18:38
V nominaci na únorové mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici je 13 českých reprezentantů včetně největší naděje Šárky Strachové. V týmu nechybí ani snowboardistka a lyžařka...

Po pěti letech zase dvanáctý. Krýzl uspěl v kombinaci v Santa Caterině

29.12.2016  12:47, aktualizováno  17:15
Vyrovnání druhého nejlepšího výsledku kariéry a 22 bodů do hodnocení Světového poháru. Lyžař Kryštof Krýzl se v kombinaci v Santa Caterině blýskl dvanáctým místem, když si ve slalomu polepšil o...

Švýcarští sjezdaři vyhráli závod družstev ve finále Světového poháru

18.3.2016  13:37
Závod družstev ve finále Světového poháru lyžařů ve Svatém Mořici vyhráli těsně domácí Švýcaři. Závěrečnou bitvu s Německem rozhodli pro sebe i přesto, že dva z kvarteta lyžařů neprojeli cílem....

Pinturault vyhrál poslední závod i celkové hodnocení kombinace

19.2.2016  12:05, aktualizováno  17:55
Alexis Pinturault získal ve Světovém poháru potřetí v kariéře malý křišťálový glóbus za alpskou kombinaci. Francouzský lyžař vyhrál před domácími fanoušky v Chamonix třetí a poslední kombinační...