Reklama

Kate Middleton, Vévodkyně z Cambridge

Vydáno 13. 10. 2015
Catherine Elizabeth Middleton se stala součastí britské královské rodiny 29. dubna 2011, kdy za manžela pojala o půl roku mladšího prince Williama. Půvabná vévodkyně z Cambridge porodila 22. července 2013 budoucího britského krále. Začátkem května 2015 přivedla na svět dceru, princeznu Charlotte.

Těhotná manželka prince Williama Catherine | foto: Profimedia.cz

S princem Williamem se Kate seznámila při svých studiích na univerzitě. Po osmiletém vztahu se zasnoubili v říjnu 2010 na dovolené v Keni (pauzu měli jen jednou na pár měsíců v roce 2007). Vzali se ve Westminsterském opatství 29. dubna 2011.

Potomka Kate počala nezvykle pozdě - až rok a půl po svatbě. Následník britského trůnu se narodil 22. července v 16:24 londýnského času v nemocnici St. Mary stejně jako jeho otec William, po porodu vážil tři kilogramy a 799 gramů.

V sobotu 2. května 2015 vévodkyně ve stejné porodnici přivedla na svět dceru. Princezna, která se narodila v 8:34 a vážila 3 660 gramů, dostala jméno Charlotte.

Kate je nejstarší ze tří dětí, narodila se do rodiny letušky a leteckého dispečera. Narozdíl od většiny předchozích královských nevěst Kate nepochází z žádné královské ani aristokratické rodiny.

Když jí byly dva roky, přestěhovala se s rodinou do hlavního města Jordánska Ammánu, kde její otec dva a půl roku pracoval. Kate v Jordánsku od svých tří let docházela i do mateřské školy.

V září 1986 se rodina vrátila zpět do západního Bershiru a Kate začala docházet na základní školu St. Andrew do Pangbournu, poté pokračovala na Malborough College ve Wiltshiru, kde studovala chemii, biologii a umění. Na střední škole se věnovala také sportu, konkrétně tenisu, hokeji, nohejbalu a atletice. Poté studovala na britském institutu ve Florencii nějaký čas pobývala též v Chile.

V roce 2002 byla Kate přijata na skotskou univerzitu St. Andrews ve Fife, kde v roce 2005 úspěšně složila zkoušku z dějin umění. I na univerzitě hrála hokej. Po škole Kate nastoupila do rodinné firmy Party Pieces, kromě toho částečně pracovala i pro oděvní společnost Jigsaw Junior.

Mezi její koníčky patří kromě sportování všeho druhu také fotografie a malování. Mimo to má Kate v zálibě i hezké oblékání, mnohými je po právu označována za vysoce elegantní módní ikonu. Baví ji též dětská móda, v roce 2008 u Party Pieces dokonce uvedla svou vlastní značku pro děti s názvem First Birthdays.

Autor: iDNES.cz

Základní informace

*9. ledna 1982, Reading, Berkshire, Velká Británie

Témata:

Princ William si vzal Kate, dav je donutil políbit se dvakrát (29. 4. 2011)

Vévodkyně Kate porodila syna, Británie má následníka trůnu (22. 7. 2013)

William a Kate mají malou princeznu. Jméno zatím neprozradili (2. 5. 2015)

Rodina:

Matka: Carole Elizabeth Middleton

Otec: Michael Francis Middleton

Sourozenci: Philipa Charlotta "Pippa" Middleton (*1983), James William Middleton (*1987)

Manžel: Princ William, vévoda z Cambridge

Celý titul: Její královská výsost princezna William Arthur Philip Louis, vévodkyně z Cambridge, hraběnka ze Strathearnu, baronka z Carrickfergusu, magistra umění

děti: Princ George z Cambridge, Princezna Charlotte

Externí odkazy:

Wikipedie

Fotogalerie
Reklama