Caleb Ewan

Štybar se v Británii drží mezi elitou, z druhého místa vyhrál Viviani

4.9.2017  18:55, aktualizováno  21:43
Cílem projel druhý, přesto se italský cyklista Elia Viviani těšil z vítězství ve druhé etapě závodu Kolem Británie. Původně první Nor Edvald Boasson Hagen byl 45 minut po dojezdu potrestán za...  celý článek

Ewan přespurtoval Sagana, ten dál hájí v Polsku žlutý trikot lídra

1.8.2017  19:35
Dva muži, kteří umí vyhrávat etapy na závodech Grand Tour, se hnali vedle sebe do cíle 4. etapy worldtourového klání Kolem Polska. Jásal ten mladší a méně zkušený: Australan Caleb Ewan ze stáje...  celý článek

Sagan je zpátky a hned vítězí. V Polsku kraloval ve spurtu úvodní etapy

29.7.2017  17:14
Hned první ostrý start po kontroverzní diskvalifikaci z Tour de France proměnil Peter Sagan v triumf. Slovenský cyklistický šampion ovládl úvodní etapu závodu Kolem Polska, v závěrečném spurtu v...  celý článek

Bárta na Giru: Použili mě a já měl uřízlé nohy. Už se z toho dostávám

20.5.2017  6:30
Tortona (Od našeho zpravodaje) „Kolikátej byl ten náš mladej? Druhej, nebo třetí?“ vyptával se už opět usměvavý Jan Bárta za cílem 13. etapy Gira v Tortoně. Sam Bennett, mladý irský sprinter stáje Bora, sem dorazil na druhém...  celý článek

Těsný finiš na Giru. Ewan porazil Gaviriu s Bennettem o centimetry

12.5.2017  17:43, aktualizováno  18:15
Byla to možná nejklidnější etapa na letošním Giru d ́Italia. Až do posledních pěti kilometrů, kdy kvůli ostrým zatáčkám, zúžením a ostrůvkům na silnici nastal velký zmatek. Sprinterské...  celý článek

Převlékání na Giru: německý sprinter Greipel má etapu i růžový dres

6.5.2017  17:55
Šestkrát už André Greipel v minulosti na cyklistickém Giru zvítězil, ale jeho sobotní triumf číslo sedm byl pro něj na Sardinii mimořádný. Německého sprintera stáje Lotto Soudal totiž poprvé v...  celý článek

Šok pro sprintery. Úvodní etapu Gira vyhrál Rakušan z týmu Jana Bárty

5.5.2017  18:05, aktualizováno  18:48
Měl pomáhat na posledních metrech rozjíždět vláček pro svého kolegu Sama Benetta. Jenže Lukas Pöstlberger se kilometr před cílem první etapy Giro d'Italia překvapivě ocitl na čele. Nepolevil,...  celý článek

Kreuziger kvůli nemoci odstoupil ze závodu Tirreno-Adriatico

13.3.2017  11:10, aktualizováno  12:14
Český cyklista Roman Kreuziger na italském Tirrenu-Adriatiku končí. Po odstoupení Rogera Klugeho, Caleba Ewana a lídra Adama Yatese přišla australská stáj Orica-Scott i o českého závodníka....  celý článek

Sagan slavil na Tirrenu už podruhé. Kreuziger ztratil lídra svého týmu

12.3.2017  17:36, aktualizováno  18:36
Útok střídal útok, posledních 80 kilometrů etapy nabízelo pořádnou nálož krátkých, zato strmých kopců. Na samém konci pátého dějství cyklistického Tirrena-Adriatica se však opět jednou smál...  celý článek

Reputaci týmu Sky napravil Thomas, Kreuziger přišel o dva kolegy

9.3.2017  16:52, aktualizováno  21:38
Jakoby se inspiroval loňským vítězstvím Zdeňka Štybara. Geraint Thomas z týmu Sky ovládl druhou a zároveň nejdelší etapu Tirrena-Adriatika do Pomarance, když čtyři kilometry před cílem pláchl...  celý článek

Kreuziger čekal od sebe víc. A tým Sky v duchu Murphyho zákonů ničil kola

9.3.2017  7:00
Je to závod, na který se těšil, na němž už dvakrát stál na pódiu pro trio nejlepších a kde byl letos vybrán do dvojice lídrů své stáje. Jenže úvodní týmová časovka Tirrena-Adriatika, ve které...  celý článek

Portugalec Costa vyhrál cyklistický závod Kolem Abú Zabí

26.2.2017  20:37
Portugalský cyklista Rui Costa vyhrál etapový závod seriálu WordTour Kolem Abú Zabí. Někdejší světový šampion v poslední deštivé etapě s přehledem udržel čtyřsekundový náskok před Rusem Ilnurem...  celý článek

Ewan slavil v Abú Zabí příliš brzy, Kittel ho na pásce přespurtoval

24.2.2017  17:02
Ve čtvrteční etapě se do závěrečného spurtu nedostali, o šance připravil velké favority pád. Ve druhém pokračování cyklistického závodu série WorldTour Kolem Abú Zabí však už Marcel Kittel a...  celý článek

V Abú Zabí se padalo, vyhrál Cavendish a Kreuziger byl spokojený

23.2.2017  19:49
Kilometr před cílem první etapy závodu Kolem Abú Zabí popadalo několik favoritů, i proto měl exmistr světa Mark Cavendish trochu ulehčenou práci. Britský cyklista pak po úvodních 189 kilometrech...  celý článek

Bývalý biker Cink skončil při debutu na silnici dvaadvacátý v Austrálii

22.1.2017  10:40
Bývalý biker Ondřej Cink skončil při premiéře mezi silničními profesionály na 22. místě v závodě Tour Down Under v Austrálii. Druhý český cyklista Petr Vakoč dojel v úvodním závodu letošního...  celý článek

Domácí cyklista Ewan porazil ve spurtu Sagana a vyhrál v Austrálii podruhé

19.1.2017  9:33
Australský cyklista Caleb Ewan předčil ve závěrečném spurtu třetí etapy závodu Tour Down Under dvojnásobného mistra světa Petera Sagana ze Slovenska a zaznamenal tak druhé etapové vítězství. V...  celý článek

Cink debutoval v australské výhni, jako Vakoč dojel v hlavním poli

17.1.2017  10:28
Ondřej Cink má za sebou debut na silnici v klání kategorie WorldTour. Bývalý biker skončil v barvách týmu Bahrajn-Merida na 98. místě v úvodní etapě australského závodu Tour Down Under. V...  celý článek

Kluge na Giru překvapil všechny spurtery. V růžovém zůstává Kruijswijk

25.5.2016  17:16, aktualizováno  17:37
Byl to nezvykle klidný den na letošním Giru. Sedmnáctá etapa spěla k hromadnému dojezdu, když necelý kilometr před cílem vypálil z hlavního pole třicetiletý Roger Kluge. Spurteři se po sobě...  celý článek

O zvířatech na Giru i premiérách v růžové. Pro Caesara i Kostaričana

21.5.2016  10:10
Cividale del Friuli (Od našeho zpravodaje) Cyklistické Giro vstupuje do své rozhodující fáze. Vyznačuje se exitem sprinterů, ožíváním vrchařů i převlékáním v růžovém. Co vše se také dělo při kopcovité páteční etapě? A jaká bude ta...  celý článek

Růžový Jungels útočil na výhru v etapě, ale nakonec se radoval Ulissi

18.5.2016  17:01, aktualizováno  17:41
Po úterní etapě převzal od svého týmového kolegy růžový trikot. Ale že by to na mladého Lucemburčana nějak dolehlo? Ani náhodou. Třiadvacetiletý Bob Jungels patřil ve středu na Giru d...  celý článek

Lotto-Soudal slaví na Giru vítězný hattrick. Greipel vyhrál další etapu

13.5.2016  17:04, aktualizováno  17:36
Před dvěma dny se André Greipel na Giru radoval poprvé, když v Beneventu porazil všechny spurtery. Ve čtvrtek si po celodenním úniku připsal první vítěznou etapu na Grand Tour jeho stájový...  celý článek

Kittel do cíle Gira nedojede. A Lefevere kritizuje: Vy nechcete vyhrát?

10.5.2016  8:41
Nizozemský „předkrm“ má peloton cyklistického Gira za sebou, od úterka už se vydá na svoji pouť po italských silnicích. Co vše tři dny v zemi tulipánů ukázaly? Jaké názory, výtky či sliby v...  celý článek

Kittel ovládl druhou etapu Gira. Růžový trikot drží Dumoulin

7.5.2016  17:19, aktualizováno  17:52
Giro okouzlilo Nizozemsko. Podobně jako v Apeldoornu, kde Giro d ́Italia v pátek prologem odstartovalo, tak i ve druhé etapě v cílovém Nijmegenu čekaly na cyklisty desetitisíce fanoušků....  celý článek

Štybar stále ve vedení. Třetí etapu Tirrena-Adriatica vyhrál Gaviria

11.3.2016  16:43
Po druhém místě v týmové časovce a vítězství Zdeňka Štybara ve čtvrteční etapě Tirrena-Adriatica se závodníci Etixxu radují znovu. Skvělým finišem se z první výhry v kariéře v nejvyšší kategorii...  celý článek

Po nemoci zpět v akci. Kreuziger bude na Tirrenu lídrem své stáje

8.3.2016  11:23
Co dva roky chodí na pódium po poslední etapě italského etapového závodu Tirreno-Adriatico jako třetí nejlepší v celkovém pořadí. V roce 2012 nestačil na Nibaliho s Hornerem. O dva roky později...  celý článek

Gerrans už počtvrté vyhrál Tour Down Under, sedmadvacátý skončil Vakoč

24.1.2016  7:40
Sudé roky, ty jsou jeho. Simon Gerrans ze stáje Orica vyhrál Tour Down Under, zahajovací podnik cyklistické World Tour, už v letech 2006, 2012 a 2014. A nyní znovu, počtvrté. Jeho stáj navíc...  celý článek

Lídr Vuelty: úsměv širší než Mick Jagger a dynamit v nohách

28.8.2015  14:01
164 cm, 54 kg, široký úsměv - malá modelka? Nebo snad vysmátý hobit? Kdepak, tohle je další horská cyklistická blecha z Kolumbie. Esteban Chaves, dosavadní vládce letošní Vuelty.  celý článek

Kolumbijec Chaves se vrátil po triumfu v šesté etapě do čela Vuelty

27.8.2015  17:28, aktualizováno  18:24
Šestou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Kolumbijec Esteban Chaves, který se díky tomu po druhém vítězství v tomto ročníku vrátil do čela průběžného pořadí.  celý článek

Australan Ewan vyhrál pátou etapu Vuelty, na stupních opět nechyběl Sagan

26.8.2015  17:57, aktualizováno  19:45
Páté dějství cyklistické Vuelty končilo hromadným spurtem do kopce, který nejlépe zvládl Australan Caleb Ewan. Další příčky obsadili favorité John Degenkolb a Peter Sagan.   celý článek

Jak se Žralok svezl za autem. O Nibaliho vyloučení z Vuelty

24.8.2015  14:37
Když v neděli ve druhé etapě španělské Vuelty došlo k hromadnému pádu půlky balíku cyklistů, nikdo si asi nemyslel, že tím končí naděje Vincenza Nibaliho, loňského krále Tour de France. Ten však...  celý článek

Kolem Polska: ve spurtech vyniká Kittel. Vakoč i Hirt ztrácejí 24 vteřin

3.8.2015  18:53
Úvod cyklistického závodu Kolem Polska patří spurterům. A mezi nimi zatím nejlépe sedí Marcelu Kittelovi. Německý rychlík z týmu Giant ovládl nedělní první etapu a v pondělí jej při druhém...  celý článek