Trenér: Stanislav Frühauf, Petra Frühaufová, Jiří Havlíček
ZOH: 2018 - 11. místo (štafeta), 43. místo (skiatlon), 59. místo (10 km volně).
MSJ: 2017 - 26. (sprint klas.), 9. (5 km volně), 13. (skiatlon), 10 (štafeta); 2018: 4. (5 km klas.), 5. (skiatlon), 11. (štafeta).
Zimní olympijské hry 2018
10.2. 08:15 ženy skiatlon (7,5 km + 7,5 km) finále 43. místo
15.2. 07:30 ženy 10 km volně finále 59. místo
17.2. 10:30 ženy štafeta 4 x 5 km finále 11. místo

Barbora Havlíčková je česká reprezentantka v běhu na lyžích. ZOH 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu jsou její olympijskou premiérou, je nejmladší členkou české výpravy. Na mistrovství světa juniorů skončila na 5. místě ve skiatlonu. Pochází z Vimperku a jejím trenérem je Stanislav Frühauf, bývalý kouč Kateřiny Neumannové.

9. DEN ZOH: Ledecká slaví senzační zlato, Vítková se do desítky nevešla

17.2.2018  0:00, aktualizováno  15:45
Ester Ledecká senzačně vyhrála superobří slalom na ZOH v Pchjongčchangu. Dařilo se i hokejistům, kteří zdolali Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. Biatlonistky se v masovém závodě do desítky...

Na desítce se rozdaly čtyři medaile. Nejlepší z Češek je Nováková

15.2.2018  7:24, aktualizováno  9:22
Dominance Norky Ragnhild Hagaové, vzácná dělba bronzové medaile i nepřesvědčivé vystoupení Češek. To je ve zkratce olympijský závod volnou technikou na 10 kilometrů. Ze čtyř českých běžkyň na...

Premiéra všech premiér. Nejprve strach, pak slzy a nakonec spokojenost

11.2.2018  3:57
Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) Při průjezdu cílovou rovinkou se smála a mávala fanouškům. Až v mixzóně po sobotním skiatlonu to na ni dolehlo. Emoce byly silnější, a tak se lyžařka Barbora Havlíčková neudržela a rozplakala...

První zlato získala Kallaová. Nováková dojela skiatlon na 28. místě

10.2.2018  8:02, aktualizováno  9:03
Švédská běžkyně na lyžích Charlotte Kallaová je první zlatou medailistkou ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Ve skiatlonu úspěšně završila únik, do něhož se vydala v závěrečném kole....

2. DEN ZOH: Biatlonistka Vítková slaví bronz, Sáblíkové medaile unikla

10.2.2018  0:00, aktualizováno  16:31
Bronzová radost biatlonistky Veroniky Vítkové, trpké čtvrté místo rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Hned druhý den zimních olympijských her v Pchjongčchangu přinesl z českého pohledu záplavu...

Havlíčková na juniorském MS dál září, doběhla pátá ve skiatlonu

1.2.2018  16:07
Teprve sedmnáctiletá běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková byla na juniorském mistrovství světa pátá ve skiatlonu na dvakrát pět kilometrů. Po těsném čtvrtém místě v závodě na pět kilometrů...

Olympijská výprava se znovu rozšířila, je nejpočetnější v historii

26.1.2018  16:02, aktualizováno  19:18
Česká olympijská výprava v Pchjongčchangu bude s 94 sportovci nejpočetnější v historii. Po finálním přerozdělení míst mezinárodní federace FIS přibyli na seznam české výpravy čtyři lyžaři a Češi...

Svazy nominovaly na olympiádu, zatím má hry jistých 79 sportovců

15.1.2018  18:20
Devětasedmdesát českých sportovců má aktuálně zajištěn start na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Na korejské hry ale pojede více než osmdesát pět reprezentantů, jelikož některé svazy...

Ledecká pojede olympiádu na snowboardu i lyžích, jako první v historii

15.1.2018  13:28
Zatím jen tři jména jsou v olympijské nominaci českých sjezdařů. Je mezi nimi i Ester Ledecká, která bude v Pchjongčchangu jako první na hrách závodit na lyžích i na snowboardu. Na prkně je...

Český šampionát běžkyň ovládla sedmnáctiletá Havlíčková

15.1.2018  8:49
Teprve sedmnáctiletá lyžařka Barbora Havlíčková patří v současnosti mezi největší talenty českého běžeckého lyžování. Závodnice původem z Vimperku se o víkendu radovala v novoměstské Vysočina...

Rypl na českém šampionátu opět ovládl klasiku, Havlíčková má druhý titul

14.1.2018  15:07
Miroslav Rypl z Dukly Liberec obhájil v Novém Městě na Moravě titul českého mistra v běhu na lyžích na 15 km klasickou technikou. V závodě žen na 10 km získala po páteční výhře na stejně dlouhé...

Fellner a Havlíčková získali domácí tituly v běhu na lyžích

12.1.2018  14:01
Adam Fellner a Barbora Havlíčková získali na domácím šampionátu v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě tituly v závodech volnou technikou. Na startu nebyli obhájci prvenství Martin Jakš a...

Tvrdý dril talentované Havlíčkové. I přes slzy uslyšela: Můžeš!

11.1.2018  12:18
Během tréninku troufale povzdechla: „Už nemůžu.“ Odvážný čin drobné blondýnky, vždyť běžkyni na lyžích Barboru Havlíčkovou cepuje v nové sezoně Stanislav Frühauf, někdejší osobní trenér...

Krize klasických lyžařů. Pomůže odborník ze Skandinávie, nebo i biatlon?

7.3.2017  5:59
Bylo to nejhorší světové mistrovství klasických lyžařů v české historii. Ve finském Lahti skončili reprezentanti v individuálních závodech nejlépe na 14. místě a ani výhled do dalších sezon není...

Norky ovládly štafetu, Björgenová slaví třetí zlato. Češky jedenácté

2.3.2017  14:59, aktualizováno  15:55
Suverénní představení norské běžkyně na lyžích Marit Björgenové na světovém šampionátu v klasickém lyžování v Lahti pokračuje. Se svými krajankami vyhrála s drtivou převahou štafetu. Stříbro...

Běžkyně na lyžích Havlíčková byla dodatečně nominována na MS v Lahti

27.2.2017  14:35
Teprve šestnáctiletá nadějná běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková byla dodatečně nominována na mistrovství světa v klasickém lyžování a odletěla do finského Lahti. Už ve čtvrtek by se mohla...

Mladá běžkyně na lyžích Havlíčková jde ve stopách Neumannové

25.12.2016  12:07
České běžecké lyžování strádá a marně čeká na velké úspěchy, teprve šestnáctiletá Barbora Havlíčková by to mohla brzy změnit. Na Šumavě totiž kráčí ve šlépějích šestinásobné olympijské...

Biatlon je pro nás cesta, říká vimperský trenér Steinbach

8.12.2016  9:46
Závodil na lyžích s Lukášem Bauerem, Martinem Magálem či Martinem Koukalem. Trénoval s Kateřinou Neumannovou. Teď se Petr Steinbach stará ve Ski klubu Šumava Vimperk o nastupující generaci. Je...