Adam Fellner

Jizerská padesátka je vždy výzva, říká olympijský medailista Bauer

17.2.2018  9:19
Bauer Ski Team v aktuální sezoně dálkových běhů září. Je jednoznačně nejlepším českým týmem seriálu Visma Ski Classics a další úspěchy by rád přidal v neděli na domácí Jizerské 50. „Pro mě a...

Vůbec nestřídá, jen se schovává. Norgrenová už laufařku Smutnou štve

8.2.2018  9:10
„Druhé místo je hezké, ale trošku mě už ta Britta štve,“ ulevila si v cíli posledního laufu série Visma Ski Classics běžkyně na lyžích Kateřina Smutná. Po padesáti kilometrech závodu z Toblachu...

Smutná a Černousov mají opět vysoké ambice, Bauerův tým představí nováčky

3.2.2018  9:27
Kateřina Smutná s Iljou Černousovem společně stáli dvakrát za sebou na stupních vítězů a také v dnešním pokračování Visma Ski Classics budou mít vysoké ambice. Na start závodu Toblach-Cortina se...

Běžec na lyžích Fellner na hry nejede: Zklamání, ale není to tragédie

26.1.2018  10:24
Sen se rozplynul a Jeseníky se letos svého vyslance na olympijských hrách nedočkají. Běžkař Adam Fellner bojoval o nominaci do posledního závodu, rozhodovalo se o víkendu na světovém poháru v...

Svazy nominovaly na olympiádu, zatím má hry jistých 79 sportovců

15.1.2018  18:20
Devětasedmdesát českých sportovců má aktuálně zajištěn start na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Na korejské hry ale pojede více než osmdesát pět reprezentantů, jelikož některé svazy...

Ledecká pojede olympiádu na snowboardu i lyžích, jako první v historii

15.1.2018  13:28
Zatím jen tři jména jsou v olympijské nominaci českých sjezdařů. Je mezi nimi i Ester Ledecká, která bude v Pchjongčchangu jako první na hrách závodit na lyžích i na snowboardu. Na prkně je...

Český šampionát běžkyň ovládla sedmnáctiletá Havlíčková

15.1.2018  8:49
Teprve sedmnáctiletá lyžařka Barbora Havlíčková patří v současnosti mezi největší talenty českého běžeckého lyžování. Závodnice původem z Vimperku se o víkendu radovala v novoměstské Vysočina...

Fellner a Havlíčková získali domácí tituly v běhu na lyžích

12.1.2018  14:01
Adam Fellner a Barbora Havlíčková získali na domácím šampionátu v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě tituly v závodech volnou technikou. Na startu nebyli obhájci prvenství Martin Jakš a...

Přelomové Vánoce, poprvé v nezávodním módu. U Bauerů měli klid

29.12.2017  9:11
Posledním ze sportovců vánočního miniseriálu karlovarské redakce MF DNES je Lukáš Bauer, medailista z olympiády i mistrovství světa a šéf nejúspěšnějšího středoevropského týmu ve Visma Ski...

Nováková body neuhájila, stíhačku si podmanily Norky a Björgenová

17.12.2017  12:52, aktualizováno  14:38
Běžkyně na lyžích Petra Nováková se ve stíhacím závodě Světového poháru na 10 kilometrů klasicky v Toblachu neudržela na bodované pozici a obsadila 38. místo. Prvních pět příček obsadily v...

Nováková bodovala i v Toblachu, vyhráli Krüger a Kallaová

16.12.2017  15:01, aktualizováno  16:41
Běžkyně na lyžích Petra Nováková obsadila 27. místo ve volné desítce Světového poháru v Toblachu a podruhé v sezoně bodovala. Vítězná Švédka Charlotte Kallaová si upevnila vedení v seriálu,...

Skiatlon vyhráli aktuální lídři Světového poháru Kallaová a Klaebo

3.12.2017  12:07, aktualizováno  13:55
Norský mladík Johannes Hösflot Klaebo zůstal neporažený v nové sezoně Světového poháru v běhu na lyžích i po skiatlonu v Lillehammeru. V norském středisku ve finiši předstihl úřadujícího...

Švédka Kallaová a Nor Klaebo vyhráli stíhačku běžců na lyžích v Ruce

26.11.2017  10:49, aktualizováno  13:39
Švédská běžkyně na lyžích Charlotte Kallaová vyhrála stíhací závod Světového poháru na 10 km volnou technikou ve finské Ruce a ujala se vedení v průběžném pořadí seriálu. V závěru předčila...

Björgenová oslavila na desítce v Ruce 111. vítězství v SP, Češi bez bodů

25.11.2017  12:03, aktualizováno  12:41
Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová potvrdila v úvodním dílu Světového poháru ve finské Ruce roli jedné z favoritek olympijské sezony. Sedmatřicetiletá stálice předčila v závodě na 10...

Sprinty v Ruce vyhráli Klaebo a Nilssonová, Češi skončili v kvalifikaci

24.11.2017  12:30, aktualizováno  15:14
Nejlepší sprinter minulé sezony Světového poháru Nor Johannes Klaebo a Švédka Stina Nilssonová ovládli úvodní sprinty klasickou technikou ve finské Ruce. Čeští lyžaři vypadli v kvalifikaci....

Startuje Světový pohár běžců na lyžích a sdruženářů. Co čekat od Čechů?

23.11.2017  11:18
I běžci na lyžích a sdruženáři už naostro vstupují do olympijské sezony, jejich seriály Světového poháru startují v pátek ve finském Kuusamu. Češi budou spoléhat především na výkony zkušeného...

Bauerův laufařský tým má silné jedničky a chce bojovat o pódium

7.11.2017  10:14
S týmovými jedničkami v podobě Ilji Černousova a nové posily Kateřiny Smutné chce Lukáš Bauer letos útočit na stupně vítězů v prestižním seriálu dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classics. Cíl...

Olympiáda je můj velký cíl, přiznává běžec na lyžích Fellner

13.10.2017  11:17
Životní výzva se otevřela před Adamem Fellnerem. Závodník v klasickém lyžování se pokusí vybojovat účast na olympijských hrách, které se v únoru konají v jihokorejském Pchjongčchangu. „Je to pro...

Už nebylo kde brát, říká Bauer po konci sezony dálkových běhů na lyžích

12.4.2017  9:52
Přál si, aby celý tým dojel na bodech, a to se podařilo. Dokonce s rezervou. Všech šest lyžařů laufařského týmu Pioneer Investments skončilo v závěrečném klání seriálu Ski Classics v první...

Norský Reistadlöpet. K Bauerovi se do týmu vrací Jakš i Černousov

1.4.2017  8:47
Reistadlöpet se v Norsku běhá už šedesát let, většina běžců na lyžích však bude ve víkendovém závodě série Ski Classics startovat vůbec poprvé. „Známe ho jen z map a fotek,“ říká o novince v...

Lyžařka Kmochová byla na univerziádě blízko medaile, hokejisté přehráli Švédy

30.1.2017  13:14
Na Světové zimní univerziádě v kazašském Almaty se bojovalo o první medaili. Blízko k ní měla i česká sjezdařka Tereza Kmochová, která skončila v superobřím slalomu čtvrtá, čtyři setiny vteřiny...

Jakš a Beroušková získali domácí tituly v běhu na lyžích volným způsobem

15.1.2017  13:24
Martin Jakš a Kateřina Beroušková vyhráli na domácím šampionátu v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě závody volným způsobem s hromadným startem. Beroušková obhájila loňský titul a navázala...

Definitivně poslední sezona. Jsem na ni připravený, věří Bauer

25.10.2016  14:20
Definitivně poslední sezonu má podle svých slov před sebou běžec na lyžích Lukáš Bauer. V ní by chtěl znovu kombinovat závody Světového poháru s maratonskou sérií Ski Classics. „Jednoznačným...

Déšť místo sněhu. A na kolečkách

11.8.2016  10:51
Nevídaný souboj Jana Šraila s norským fenoménem Petterem Northugem na šedesáti kilometrech, výstup nekonečnými serpentinami ve stylu Tour de France opepřený o průjezd za tmy kilometrovým...

Fellner se chce učit od Bauera. Po nabídce jsem hned skočil, říká

8.7.2016  9:59
Poslední rok mladíkem, do příští sezony jako muž. Závodník v klasickém lyžování Adam Fellner letos prožil loučení s kategorií do 23 let. Vybojoval si místo v reprezentačním béčku, navíc si ho do...

Krýzl si ve Val d'Isere vyrovnal životní maximum v obřím slalomu

12.12.2015  10:59, aktualizováno  21:58
Svůj nejlepší životní výsledek v obřím slalomu si v závodu Světového poháru ve Val d'Isere vyrovnal Kryštof Krýzl. Český lyžař obsadil dvacáté místo, vyhrál Rakušan Marcel Hirscher a dostal se...

Talent z Jeseníků předběhl Bauera. Chci to zopakovat, říká

1.10.2015  8:44
Neznámý mladík Adam Fellner se při víkendovém mistrovství republiky na kolečkových lyžích vetřel na stupně vítězů. Ba co víc, olympijského medailistu Lukáše Bauera odsunul v závodě na 15...

Tituly na kolečkových lyžích mají znovu Jakš a Vrabcová-Nývltová

26.9.2015  19:10
Domácími šampiony v běhu na kolečkových lyžích zůstali Martin Jakš a Eva Vrabcová-Nývltová. Oba získali na mistrovství republiky v libereckém areálu Vesec titul už popáté v řadě. Před Lukáše...

Reprezentační výběr lyžařů běhal v okolí Božího Daru. Bez lyží

4.8.2015  9:21
Jedenáctidenní soustředění na české straně Krušných hor dnes ukončí kompletní mužská reprezentace běžců na lyžích. Na Božím Daru se připravovalo hned osm borců včetně Lukáše Bauera, který právě...

Jakš a Moravcová vyhráli mistrovské závody s hromadným startem

24.1.2015  15:53
Běžci na lyžích Martin Jakš a Klára Moravcová získali v Novém Městě na Moravě domácí tituly v závodech klasickou technikou s hromadným startem. Jakš doběhl do cíle závodu na 30 kilometrů s...

Lyžaři Krýzl a Berndt vybojovali na univerziádě v Itálii bronz

19.12.2013  21:14, aktualizováno  22:50
Lyžaři obohatili ve čtvrtek českou medailovou sbírku na zimní univerziádě v Itálii o dva bronzy. Kryštof Krýzl byl třetí ve slalomu, Ondřej Berndt v kombinaci.

Štafetové triumfy Rusů a Švédek udělaly tečku za juniorským MS

27.1.2013  14:08
Junioři Ruska a jejich mladé kolegyně ze Švédska ovládly závěrečné štafety na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. V ruském kvartetu oslavil své třetí zlato Dmitrij Rostovcev, který...