Trenér: Jiří Rohan
Klub: USK Praha
Účast na velkých akcích
OH: 2016 - 4. místo.
MS: 2011 – 18. místo, bronz (hlídka), 2013 - 11. místo, 7. místo (hlídka), 2014 - 25. místo, stříbro (hlídka).
ME: 2011 - 23. místo, bronz (hlídka), 2012 - 20. místo, 6. místo (hlídka), 2013 - 8. místo, 10. místo (hlídka), 2014 - 23. místo, stříbro (hlídka), 27. místo, 4. místo (hlídka).
Přehled šampionátů
Olympijské hry 2016

Kanoista Vítězslav Gebas (*24. 3. 1984) závodí za oddíl USK Praha.

Hradilek se učí létat a Prskavec na skateboardu. Kudějová se zasnoubila

25.10.2016  5:59
V srpnu byli ostře sledovanými sportovci v olympijském Riu. Ať už přímo v divokých peřejích v Deodoru, nebo jako v případě Vavřince Hradilka za komentátorským mikrofonem. A když jim potom...  celý článek

Kajakář Přindiš na celkový triumf ve Světovém poháru nedosáhl o dva body

10.9.2016  12:39, aktualizováno  14:30
Českým kajakářům se ani letos nepodařilo vyhrát celkové hodnocení Světového poháru ve vodním slalomu. V závěrečném závodu v Tacenu nepostoupil vedoucí muž průběžného pořadí Vít Přindiš do finále...  celý článek

Čtyři čeští kajakáři ovládli závod SP v Troji, vyhrál Prskavec

3.9.2016  12:29, aktualizováno  16:46
V mistrovství Česka se proměnil finálový závod kajakářů na Světovém poháru vodních slalomářů v pražské Troji. Zvítězil bronzový olympionik Jiří Prskavec před Ondřejem Tunkou, Vavřincem Hradilkem...  celý článek

V kvalifikaci Světového poháru v Troji uspěly všechny české lodě

2.9.2016  10:31, aktualizováno  17:59
Všechny české lodě postoupily do semifinále závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Opravnou jízdu museli v Troji jet pouze kanoisté Lukáš Rohan a Martina Satková.  celý článek

Chvíli to bude ještě mrzet, napsal čtenářům kanoista Gebas, čtvrtý z Ria

10.8.2016  12:55, aktualizováno  20:30
Nepatřil k favoritům, přesto se v peřejích rval o medaili, která mu nakonec utekla. Při své olympijské premiéře skončil těsně za stupni vítězů. Jak se cítí den po závodě? Je větší jeho zklamání,...  celý článek

Není se za co stydět, ale..., netajil zklamání Rohan, trenér Gebase

10.8.2016  7:00
Rio de Janeiro (Od naší spolupracovnice) Po semifinále olympijského závodu singlkanoistů se široce usmíval. Po finále už trochu méně. "Pěkný, ale..." Jiří Rohan, trenér čtvrtého závodníka z Ria de Janeiro přemítal, kolik je 13 setin...  celý článek

Ty jo, ona tam snad spadne čtyřka... Na medaili to bylo, litoval Gebas

9.8.2016  22:21
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) Jakmile projel cílem, muselo ho uvnitř zamrazit - a nikoli z teploty vody. Vítězslav Gebas viděl, že je třetí s odstupem nicotných 13 setin sekundy, a že se na trať chystají ještě další tři...  celý článek

Třináct setin od bronzu. Kanoista Gebas těsně nedosáhl na medaili

9.8.2016  18:52
Český vodní slalomář Vítězslav Gebas při své olympijské premiéře na stupně vítězů nedosáhl. Ve finále kategorie C1 mu o 13 setin sekundy unikl olympijský bronz a s časem 97,57 obsadil čtvrté...  celý článek

5. DEN OH: Slalomář Gebas byl čtvrtý. Tenistky vzaly čtvrtfinále útokem

9.8.2016  12:30, aktualizováno  10.8 6:07
S prvními sportovními výsledky přiletěla v úterý z olympijského Ria de Janeiro i zpráva z arbitrážního jednání. Pro český sport nepříznivá: Sáblíková nesmí do cyklistické časovky.   celý článek

Rituály vodních slalomářů: Jsi sám, jen ty, loď a tunel. Jsi v zóně

9.8.2016  11:55
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) Na olympijském kanálu v Deodoru dnes začínají medailové boje vodních slalomářů závodem kategorie C1 muži. Ve středu přijdou na řadu kajakáři a ve čtvrtek kajakářky a deblkanoisté. Češi se...  celý článek

Gebas psal bratrovi: Dívej se, pojedu all in. Pak těsně postoupil

8.8.2016  7:00
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) Trenér Jiří Rohan k němu přišel, pogratuloval a řekl: „Příští olympiádu radši bez nervů, jo?“ Kanoista Vítězslav Gebas se zasmál. Do semifinále své disciplíny se v Riu vmáčkl ze čtrnáctého...  celý článek

Úkol splněn. Prskavec s Gebasem postoupili do semifinálových jízd

7.8.2016  20:48, aktualizováno  22:13
Na čtrnácté, poslední postupové příčce, byl už po prvním kole. A na stejném místě se dvaatřicetiletý kanoista Vítězslav Gebas našel i po druhé kvalifikační jízdě. Může tak slavit postup do...  celý článek

Kajakářka Kudějová skončila čtvrtá na Světovém poháru v Seu

12.6.2016  13:19, aktualizováno  14:04
Během druhého finálového dne na Světovém poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell se česká výprava medaile nedočkalal. Kajakářka Kateřina Kudějová skončila čtvrtá, Ondřej Karlovský s Jakubem...  celý článek

Kajakář Přindiš ovládl závod SP v Seu, kanoista Gebas byl třetí

11.6.2016  13:31
Vít Přindiš vyhrál závod kajakářů na Světovém poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Sedmadvacetiletý Čech zvítězil čistou jízdou s náskokem 18 setin před Slovákem Jakubem Grigarem, třetí...  celý článek

Prskavec je mistrem Evropy, Hradilek stříbrný! Jediná setina rozhodla

14.5.2016  15:30
Liptovský Mikuláš (Od našeho zpravodaje) Lépe už ani finále pro Česko dopadnout nemohlo. Jiří Prskavec je zlatý, Vavřinec Hradilek stříbrný. Čeští kajakáři v Liptovském Mikuláši ovládli mistrovství Evropy. A mezi nimi rozhodla o titulu...  celý článek

Na ME ve vodním slalomu prošlo z kvalifikace 13 českých lodí

13.5.2016  18:55, aktualizováno  19:22
Kajakáři Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek i Vít Přindiš na mistrovství Evropy ve vodním slalomu bez potíží postoupili z kvalifikace do sobotních bojů o medaile. O tom, kdo ze silné trojice...  celý článek

Proti klukům jsem amatér. Olympionik Gebas řídí firmu i mezi jízdami

26.4.2016  8:00
Držel za cílem v rukou šálu s nápisem Brasil, dárek od kamaráda, kterého předtím dva roky neviděl. V obličeji měl vepsané dojetí. Ve 32 letech se kanoista Vítězslav Gebas poprvé probojoval na...  celý článek

Do Ria pojedou slalomáři Gebas, Kudějová a Kašpar s Šindlerem

24.4.2016  15:32, aktualizováno  18:09
Kajakářka Kateřina Kudějová, kanoista Vítězslav Gebas a deblkanoisté Jonáš Kašpar, Marek Šindler si v pražské Tróji zajistili účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Neobsazené místo...  celý článek

Kudějová porazila v třetí kvalifikaci Hilgertovou a má hry v Riu na dosah

23.4.2016  16:23
Kateřina Kudějová se přiblížila startu na hrách v Riu. Mistryně světa v kategorii kajakářek porazila ve třetím závodě české olympijské kvalifikace Štěpánku Hilgertovou. Klání kajakářů vyhrál...  celý článek

PŘEHLED: Jak si vedou čeští sportovci v bojích o olympijské Rio

21.4.2016  6:57
Boje o olympijské Rio vrcholí, zbývají necelé tři měsíce kvalifikačních klání a plnění limitů. Kolik Čechů se nakonec od 5. srpna pod vlajkou s pěti kruhy v Brazílii představí?  celý článek

Hradilkovi se olympiáda v Riu po prvních nominačních závodech vzdálila

17.4.2016  17:56, aktualizováno  18:23
Kajakář Jiří Prskavec si zatím hlídá náskok, který v olympijské nominaci získal díky loňskému titulu mistra světa. V úvodních nominačních závodech vodních slalomářů ve Veltrusech skončil o...  celý článek

Mistři světa Prskavec a Kudějová našli přemožitele. Boj o Rio se zamotává

16.4.2016  16:48
V dešti a chvílemi i ve větru odstartovala na kanálu ve Veltrusech česká olympijská kvalifikace vodních slalomářů. Pouze vítěz pětidílného seriálu si v každé kategorii zajistí postup na hry v...  celý článek

Hošková skončila na MS čtvrtá, čeští kanoisté se do finále nedostali

20.9.2014  15:56, aktualizováno  22:50
Pro české vodní slalomáře zůstává na světovém šampionátu v americkém Deep Creeku semifinále zakleté. Po kajakářích neuspěli ani kanoisté, do finále se neprobil nikdo z tria Michal Jáně, Jan...  celý článek

Kajakář Přindiš skončil celkově druhý ve Světovém poháru slalomářů

16.8.2014  13:43, aktualizováno  15:48
Český kajakář Vít Přindiš skončil celkově druhý ve Světovém poháru vodních slalomářů. Seriál zakončil pátým místem v závěrečném pátém závodu v německém Augsburgu. Kanoista Vítězslav Gebas...  celý článek

Kanoista Gebas napodobil ve slovenském Čunovu třetí místo z Prahy

1.9.2012  13:55, aktualizováno  14:17
Český kanoista Vítězslav Gebas obsadil stejně jako před týdnem v Praze třetí místo v závěrečném závodu Světového poháru vodních slalomářů v Čunovu u Bratislavy. Vyhrál domácí Alexander...  celý článek

Šťastný kanoista Gebas: Třetí místo z Troje mě snad nakopne

27.8.2012  11:41
Že nepochází z vodácké rodiny a že se dlouho věnoval atletice? Že se letos nekvalifikoval na olympiádu? Nevadí! Byl to totiž on, kdo o víkendu na pražských závodech Světového poháru vodních...  celý článek

Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.