Mistrovství světa v bleskovém šachu vyhrál Karjakin těsně před Carlsenem

30.12.2016  18:33
Mistrem světa v bleskovém šachu se v Dauhá stal ruský velmistr Sergej Karjakin. Po 21 partiích s časovým limitem pět minut nasbíral 16,5 bodu stejně jako světový šampion v klasickém šachu Magnus...  celý článek

Carlsen vyhrál šachový Turnaj kandidátů a vyzve Ánanda

1.4.2013  21:28
Favorizovaný Nor Magnus Carlsen vyhrál v Londýně šachový Turnaj kandidátů a v listopadu vyzve Inda Višvánáthána Ánanda v boji o titul mistra světa. Turnaj osmi špičkových šachistů přinesl...  celý článek

Čtrnáctiletý šachista trápil Rusy

26.10.2002  22:02
Bled Ruský tým jako největší favorit šachové olympiády ve slovinském Bledu ztratil v prvním kole překvapivě půl bodu. Postaral se o to čtrnáctiletý Kostaričan Alejandro Ramírez, který dovedl k remíze...  celý článek

Kasparov nezvládl psychologický boj

1.5.2002  20:50
Praha Rus Garri Kasparov byl ve čtvrtfinále šachového Poháru Eurotelu v Praze vyřazen Ukrajincem Vasilijem Ivančukem. V mimořádně dramatickém zápase rozhodl po čtyřech remízách až rozstřel. V něm měl...  celý článek

Ponomarjov je šachovým mistrem FIDE

23.1.2002  17:46
Moskva Ukrajinský šachista Ruslan Ponomarjov se stal novým mistrem světa organizace FIDE. V sedmé finálové partii světového šampionátu v Moskvě dnes po 22 tazích remizoval bílými figurami se svým...  celý článek

O finalistech rozhodnou až třetí zápasy

10.12.2001  16:40
Moskva Ani po dvou semifinále šachového mistrovství světa v Moskvě není jasné, kdo se utká ve finále o mužský titul. Obhájce titulu šachové federace FIDE Ánand podruhé remizoval s Ukrajincem...  celý článek

Movsesjan vypadl na MS už ve 2. kole

30.11.2001  21:39
Moskva Druhé kolo světového šampionátu šachistů se stalo konečnou pro českého reprezentanta Sergeje Movsesjana, který prohrál se Zurabem Azmaiparašvilim z Gruzie. Jejich regulérní partie skončily...  celý článek