Udinese Calcio

Italský fotbalový klub Udinese Calcio byl založen v roce 1896. Své domácí zápasy hraje na Stadio Friuli pro 41 650 diváků.

Posilou fotbalové Sparty by se měl stát Francouz Heurtaux z Udine

24.6.2017  15:25
Další zahraniční posilou fotbalistů Sparty měl stát francouzský stoper Thomas Heurtaux z Udine. V italském klubu v sezoně 2014/15 hrával i pod novým sparťanským koučem Andreou Stramaccionim.  celý článek

Totti se s AS Řím rozloučil výhrou, Schickovy asistence na body nestačily

28.5.2017  20:10, aktualizováno  23:07
Fotbalisté AS Řím zakončí sezonu na druhém místě. Janov zdolali 3:2 a zajistili tak skvělou rozlučku legendárnímu Francescovi Tottimu, jenž hrál od 54. minuty poslední utkání za klub, v němž...  celý článek

Schick hrál jen 20 minut a Sampdoria dostala sedm gólů od Lazia Řím

7.5.2017  17:02, aktualizováno  22:41
Fotbalový útočník Patrik Schick zvládl v dresu Sampdorie Janov pouze dvacet úvodních minut. Trenér ho pak během utkání 35. kola italské ligy z taktických důvodů střídal, ale plánované vyztužení...  celý článek

Schick dal gól, pak se zranil. Krejčí pomohl k vysoké výhře asistencí

29.4.2017  22:53, aktualizováno  30.4 22:45
Fotbalový útočník Patrik Schick potvrdil skvělou formu a vstřelil jedenáctou ligovou branku v sezoně. Do druhého poločasu ale kvůli zranění nezasáhl, Sampdoria vedení neudržela a na hřišti FC...  celý článek

Inter ztratil výhru nad AC v nastavení, Schickův gól na výhru nestačil

15.4.2017  14:40, aktualizováno  22:36
Inter vedl ještě sedm minut před koncem nad AC o dvě branky, jenže v závěru o vítězství přišel. Cristián Zapata z AC vyrovnal duel 32. kola italské ligy až v sedmé nastavené minutě, sudí gól...  celý článek

Na další čtyři roky hráčem Udine. Záložník Jankto prodloužil smlouvu

14.4.2017  16:15, aktualizováno  16:28
Český reprezentant Jakub Jankto prodloužil smlouvu s italským Udine. V jeho dresu letos nastoupil do dvaadvaceti ligových zápasů a vstřelil pět gólů. Nový kontrakt platí do roku léta 2021.   celý článek

Schick pomohl asistencí k remíze, Boloňa s Krejčím nestačila na Řím

9.4.2017  14:47, aktualizováno  22:54
Útočník Patrik Schick potvrdil skvělou formu, jeho gólová přihrávka ale Sampdorii ve 31. kole italské fotbalové ligy ke třem bodům nestačila. Janov dvakrát vedl, avšak Fiorentině se povedlo...  celý článek

Jankto pomohl krásným gólem k remíze, Zemanova Pescara obrala AC Milán

2.4.2017  14:28, aktualizováno  22:52
Fotbalový záložník Jakub Jankto má parádní formu. Jednadvacetiletý reprezentant se trefil ve třetím utkání italské ligy v řadě, na hřišti FC Turín otevřel v 50. minutě dělovkou pod břevno skóre....  celý článek

Mazákem bez minulosti. Jankto při debutu zaujal i Jarolíma

24.3.2017  9:58
Přiznejte se: jak dobře jste znali mládence, který je na fotografii u tohoto článku? Ano, toho blonďáka v červeném dresu se lvíčkem na prsou. V české fotbalové lize nemá (a možná nikdy ani...  celý článek

Jankto dal opět gól a Krejčí asistoval. Schick se proti Juventusu zranil

19.3.2017  14:26, aktualizováno  22:45
Čeští fotbalisté v italské lize byli znovu vidět. Jakub Jankto se podílel gólem na výhře Udine nad Palermem, Ladislav Krejčí z Boloni přispěl asistencí ke skalpu Chieva. Jen Patrik Schick nebude...  celý článek

Designér vítězství. Jankta v Udinese chválí, sledují ho skauti z Anglie

16.3.2017  7:28
První gól v italské lize dal Juventusu, druhý Interu Milán. Ale zatím nejlepší zápas odehrál Jakub Jankto, záložník fotbalového Udinese, v neděli. Gól a dvě asistence - to byl jeho příspěvek k...  celý článek

Jankto zářil proti Pescaře, má gól a dvě asistence. Sampdoria vyhrála

11.3.2017  22:56, aktualizováno  13.3 23:04
Nejlepší zápas kariéry prožil v italské lize český záložník Jakub Jankto. Na hřišti Pescary, již vede trenér Zdeněk Zeman, zazářil vítězným gólem a a dvěma asistencemi. Udine zvítězilo 3:1. Už v...  celý článek

Udine s Janktem obralo o body Juventus, Inter nastřílel pět gólů

5.3.2017  17:01, aktualizováno  22:46
Fotbalisté Juventusu po sedmi výhrách v řadě ztratili body v Udine. V utkání 27. kola italské ligy tam prohrávali, po gólu Bonucciho ovšem vybojovali remízu 1:1. Na čele tabulky mají i přes...  celý článek

Schick a Krejčí byli u remíz svých týmů, Pescara pod Zemanem prohrála

26.2.2017  14:32, aktualizováno  22:50
Fotbalisté Sampdorie Janov s českým útočníkem Patrikem Schickem vybojovali ve 26. kole italské ligy bod za remízu 1:1 v Palermu. Stejným skóre skončil i duel mezi Janovem a Boloňou, za kterou...  celý článek

Cesta za snem. Jak český fotbalový talent roste v Atalantě Bergamo

26.2.2017  13:59
Krejčí patří do základní sestavy Boloni, Schick střílí góly za Sampdorii, Jankto se prosazuje v Udine, Macek z Juventusu se na hostování v Bari prvním rokem rozkoukává v dospělém fotbale, pro...  celý článek

Boloňa s Krejčím opět prohrála, Pescara pod Zemanem zvítězila 5:0

19.2.2017  14:33, aktualizováno  22:54
Fotbalistům Boloni se v únoru nedaří. Ve 25. kole italské ligy před vlastními fanoušky podlehli Interu 0:1. Český záložník Ladislav Krejčí odehrál celý zápas, který v 81. minutě rozhodl...  celý článek

Udinese prohrálo s Fiorentinou, záložník Jankto odehrál první poločas

11.2.2017  22:45
Fotbalisté Udinese prohráli v jediném sobotním utkání italské ligy na hřišti Fiorentiny 0:3. Český záložník Jakub Jankto znovu nechyběl v základní sestavě, ale do druhého poločasu už...  celý článek

Jít dál? Zůstat? Čechův nástupce se ocitl na fotbalové křižovatce

9.2.2017  6:59
Co mu chybí? Vlastně nic. Žije v nádherné zemi, hraje na překrásném Stadionu svatého Jakuba, fanoušci ho považují za svého, sbírá jeden kompliment za druhým, peněz vydělává dost. Před týdnem ho...  celý článek

Ne, tenhle Barák není na vodstřel. Příběh vůle, dřiny a talentu

3.2.2017  12:29
Bývaly dny, kdy neměl sílu dojít na záchod. V těle mu hořel každý sval, nohy ho neunesly. Příbramský gymnazista Antonín Barák ležel v posteli s únavovým syndromem a plakal, že přichází o jeden...  celý článek

Barák přestoupí za 80 milionů do Udinese, na jaře zůstane ve Slavii

31.1.2017  19:11
Český fotbalový reprezentant Antonín Barák přestoupí do Udinese. Do italského klubu však odejde až v létě - na jaře ještě zůstane ve Slavii. Přestupní částka přesáhne 80 milionů korun.  celý článek

Schickovi na gól stačily dvě minuty, Krejčí potřetí v řadě asistoval

29.1.2017  17:02, aktualizováno  23:01
Čeští fotbalisté zažili v italské lize úspěšnou neděli. Patrik Schick i Jakub Jankto se radovali z výher, Ladislav Krejčí s Boloňou nakonec brali bod. Krejčí se přitom potřetí za sebou podílel...  celý článek

Inter porazil Pescaru a posunul se na čtvrté místo před Lazio

28.1.2017  20:12, aktualizováno  22:52
Fotbalisté Interu Milán zdolali ve 22. kole italské ligy poslední Pescaru jasně 3:0 a po sedmé výhře za sebou se v tabulce posunuli na čtvrté místo před Lazio. Římané i přes velkou střeleckou...  celý článek

Krejčí z Boloni má další asistenci, Juventus se vrátil na vítěznou vlnu

22.1.2017  14:22, aktualizováno  22:38
Ladislav Krejčí ve druhém ligovém utkání po sobě pomohl Boloni k vítězství 1:0. V zápase 21. kola proti Turínu opět asistoval u jediného gólu Blerima Džemailiho. Týden starou porážku odčinil v...  celý článek

Neapol porazila ve šlágru AC Milán, rozhodl báječný start do zápasu

21.1.2017  22:51
V šesté minutě první gól, o tři minuty později druhý. Fotbalistům Neapole vyšel úvod zápasu s AC Milán parádně a díky brankám Lorenza Insigneho a Josého Callejóna nakonec ve 21. kole italské...  celý článek

AS Řím zdolal Udine a ztrácí bod na Juventus. Ten prohrál s Fiorentinou

15.1.2017  17:09, aktualizováno  16.1 23:11
Fotbalisté AS Řím porazili Udine 1:0 a po 20. kole italské ligy ztrácejí na vedoucí Juventus pouhý bod. Lídr tabulky podlehl Fiorentině 1:2, avšak stále má utkání k dobru. Do nedělních utkání ze...  celý článek

Janktův gól proti Interu na body nestačil, favorité nezaváhali

8.1.2017  14:29, aktualizováno  22:49
Dvacetiletý záložník Jakub Jankto vstřelil v dresu Udine druhou ligovou branku. Ranou ze sedmnácté minuty otevřel skóre zápasu 19. kola italské Serie A, z vítězství 2:1 se ale radují fotbalisté...  celý článek

Mertens opět pomohl Neapoli hattrickem, Krejčí i Schick dali gól

18.12.2016  14:25, aktualizováno  22:52
Útočník Neapole Dries Mertens dal hattrick ve druhém zápase v řadě. Tentokrát pomohl k vítězství nad Turínem 5:3, tři góly nasázel za pouhých devět minut a v závěru zápasu se trefil ještě...  celý článek

Neapol smetla Cagliari pěti góly, turínské derby rozhodl Higuaín

11.12.2016  14:24, aktualizováno  22:40
Neapol deklasovala Cagliari 5:0 a posunula se na čtvrté místo italské fotbalové ligy. V duelu 16. kola zazářil belgický útočník Dries Mertens, jenž se na vysokém vítězství podílel hattrickem. ...  celý článek

Proč už čeští fotbalisté v Evropě tolik netáhnou? Lépe je na tom i Bosna

30.11.2016  14:59
Lépe už bylo. Český fotbal netáhne tak jako dřív – zájem o hráče z domácí soutěže totiž výrazně opadl. Jasně to dokazují čísla, která ve své studii publikovalo Mezinárodní centrum sportovních...  celý článek

Janov zaskočil Juventus, Jankto s Krejčím nezabránili porážkám

27.11.2016  16:59, aktualizováno  28.11 23:10
Fotbalisté Janova vedli nad Juventusem už o půli 3:0 a ve 14. kole italské ligy nakonec zvítězili 3:1. Dvěma góly se blýskl Giovanni Simeone, syn trenéra Atlétika Madrid Diega Simeoneho....  celý článek

Juventus porazil Pescaru a zvýšil náskok na čele, Neapol zdolala Udine

19.11.2016  20:13, aktualizováno  22:59
Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili ve 13. kole italské ligy nad Pescarou 3:0 a mají na prvním místě neúplné tabulky sedmibodový náskok na AS Řím. Neapol vyhrála na hřišti Udine 2:1 a posunula...  celý článek

Juventus zdolal Chievo, AS Řím porazil Boloňu s Krejčím a je druhý

6.11.2016  17:22, aktualizováno  23:01
Fotbalisté Juventusu Turín zvládli duel s Chievem Verona a ve 12. kole italské ligy vyhráli 2:1. Tři body za stejný výsledek bere i AC Milán, který si poradil s Palermem. AS Řím zdolal díky...  celý článek

Jankto se v italské lize podílel na gólu Udine, ale výhry se nedočkal

31.10.2016  21:04, aktualizováno  23:04
Než vystřídal, zahrál si 74 minut a po jeho rohu padl gól. Hřiště Jakub Jankto opouštěl ve chvíli, když jeho Udine vedlo 2:1. Vítěznou oslavu si však český mladík v 11. kole italské fotbalové...  celý článek

Inter opět padl, Fiorentina dala pět gólů. AS Řím porazil Palermo

23.10.2016  17:17, aktualizováno  22:58
Fotbalisté Interu Milán potřetí za sebou v italské lize prohráli. Soupeř Sparty z Evropské ligy nestačil v 9. kole na Bergamo. Fiorentina zdolala Cagliari 5:3, čtyři branky dala v první půli. AS...  celý článek

Jankto dal první gól v italské lize Buffonovi. Jeho tým ale prohrál

15.10.2016  17:03, aktualizováno  17.10 23:01
Český záložník Jakub Jankto vstřelil svůj první gól v italské lize. Na hřišti Juventusu poslal Udine do vedení, jeho tým však nakonec obhájci titulu podlehl 1:2. Juventus vede ligu o pět bodů...  celý článek

Krejčí pomohl dvěma asistencemi k výhře Boloni nad Sampdorií

21.9.2016  20:40, aktualizováno  23:11
Záložník české fotbalové reprezentace Ladislav Krejčí pomohl dvěma asistencemi k domácí výhře Boloni 2:0 nad Sampdorií Janov v pátém kole italské ligy. Mistrovský Juventus Turín eklasoval...  celý článek

Jak italský trenér utíkal před křivdou a stal se hrdinou Albánie

19.6.2016  8:59
Pořád byl naštvaný z vyhazovu, který v Udine dostal po pouhých dvou měsících ve funkci. Cítil se ublížený a zneuctěný. Chtěl utéct z Itálie, kde ne a ne prorazit, přestože už mu pomalu táhlo na...  celý článek

Velké kluby pošlou letadlo i pro míče, říká ten, který se stará o Čechy

30.5.2016  13:55
Kranzach (Od našeho zpravodaje) Pečoval o španělský národní tým, o vítěze Ligy mistrů Real Madrid, Chelsea či většinu týmů z bundesligy. Teď Hannes Empl zajišťuje přípravu pro českou reprezentaci v rakouském Kranzachu. „Od...  celý článek

Mistrovský Juventus nestačil na posledního, druhé místo drží Neapol

7.5.2016  19:59, aktualizováno  8.5 22:49
Duel týmů, kterým už o nic nejde, vyzněl pro outsidera. Fotbalisté Hellasu Verona, kteří jsou v tabulce poslední, porazili v předposledním kole italské ligy mistrovský Juventus 2:1 a ukončili...  celý článek

Juventus vyhrál už desetkrát v řadě. Porazil nováčka a užil si oslavy

1.5.2016  15:02, aktualizováno  22:43
Desáté vítězství v řadě si v italské lize připsali fotbalisté Juventusu. Na domácím hřišti ve 36. kole už jistý mistr porazil 2:0 nováčka z Carpi, který se drží těsně nad hranou sestupu.  celý článek

Juventus je blízko pátému titulu za sebou, čeká na zaváhání Neapole

23.4.2016  23:17, aktualizováno  24.4 22:52
Juventus Turín zvládl vítězně těžké utkání na hřišti Fiorentiny, v 35. kole italské ligy zvítězil 2:1 a pokud druhá Neapol v pondělní dohrávce nevyhraje na AS Řím, stane se popáté za sebou...  celý článek

Juventus v italské lize vyzrál na Lazio, Neapol sestřelila Boloňu

19.4.2016  23:01, aktualizováno  21.4 23:00
Všechny týmy elitního tria italské ligy ve 34. kole bodovaly naplno. Vedoucí Juventus Turín porazil Lazio Řím 3:0 a před druhou Neapolí, která v úterní předehrávce rozstřílela Boloňu 6:0, má...  celý článek

Juventus vysoko vyhrál, v čele italské ligy už má devítibodový náskok

16.4.2016  23:07, aktualizováno  17.4 17:13
Neapoli se vzdaluje sen o zisku italského fotbalového titulu. Pět kol před koncem prohrála s Interem Milán 0:2 a protože Juventus porazil Palermo 4:0, má turínský celek už devítibodový náskok...  celý článek

Juventus otočil šlágr na AC Milán, Fiorentina nevyhrála pošesté v řadě

9.4.2016  22:58, aktualizováno  11.4 22:55
Šest bodů dělí v tabulce italské ligy dál vedoucí Juventus a druhou Neapol. Juventus ve 32. kole otočil skóre na stadionu AC Milán na 2:1, Neapol přehrála Hellas Verona 3:0. Fiorentina pošesté v...  celý článek

Kováč zvládl záskok. Těžkých deset minut, pak jsem to rozfoukal, líčil

8.4.2016  6:59
Villarreal (Od našeho zpravodaje) Bude mu sedmatřicet, ve fotbale toho prožil nepočítaně. A tak sparťanského obránce Radoslava Kováče nemohlo zaskočit, když po necelé půlhodině zápasu s Villarrealem uslyšel: rychle se rozhýbej,...  celý článek

Kanonýr Higuaín strčil do rozhodčího. Dostal za to čtyřzápasový trest

5.4.2016  15:07
Neapolský útočník Gonzalo Higuaín dostal v italské lize trest zákazu startu ve čtyřech zápasech. Argentinský fotbalista a nejlepší střelec Serie A byl v nedělním prohraném utkání s Udine (1:3)...  celý článek

Lazio prohrálo derby a trenér Pioli skončil. Juventus zvýšil náskok

2.4.2016  23:32, aktualizováno  4.4 22:51
Šestibodový náskok mají po sobotě v čele tabulky italské ligy fotbalisté Juventusu Turín. Ve 31. ligovém kole porazili Empoli 1:0 a zvýšili odstup od druhé Neapole, která si v neděli neporadila...  celý článek

Juventus v pohodě zvládl derby, fenomén Buffon překonal letitý rekord

19.3.2016  23:01, aktualizováno  20.3 23:55
Ten chlap snad nestárne. Ginaluigi Buffon, osmatřicetiletý brankář fotbalového Juventusu, se zase jednou zapsal do statistik: s 974 minutami bez inkasovaného gólu vytvořil nový rekord italské...  celý článek

Soupeř Sparty porazil Bergamo, náskok v čele tabulky si drží Juventus

11.3.2016  23:16, aktualizováno  13.3 23:05
Fotbalisté Juventusu zvítězili ve 29. kole italské ligy nad Sassuolem 1:0. Tedy nad soupeřem, který je v říjnu jako poslední dokázal porazit. Lazio Řím, které je soupeřem Sparty v Evropské lize,...  celý článek

Juventus si poradil s Interem Milán, AS Řím vyhrál pošesté za sebou

27.2.2016  20:16, aktualizováno  28.2 22:50
Už osm zápasů v řadě neinkasovali fotbalisté Juventusu ani gól a vyhráli 16 z posledních 17 zápasů italské ligy. Ve 27. kole porazili Inter Milán 2:0 a vedou tabulku o čtyři body před Neapolí,...  celý článek