Tori Bowieová

Neodpískávejte sprintery třicátníky. Mohu zase vítězit, věří i Hejnová

12.8.2017  11:00
Londýn (Od našeho zpravodaje) Vítězit na mistrovství světa ve sprinterské disciplíně i po 30. narozeninách, to není příliš častý jev. Na posledních pěti šampionátech se to přihodilo pouze třikrát. Přesto Zuzana Hejnová věří:...  celý článek

Zlaté šrámy nejrychlejší ženy světa: z amerického zapadákova na trůn

8.8.2017  15:59
Londýn (Od našeho zpravodaje) Rodiče ji opustili jako malinkou, vychovávala ji babička. Vyrůstala v místě, kde ani nejsou semafory, ve dvanácti letech řídila auto. Nová šampionka stovky Torie Bowieová ukazuje, že žádné sny...  celý článek

3. DEN MS: Koulař Staněk skončil čtvrtý, Špotáková je ve finále oštěpu

6.8.2017  19:48, aktualizováno  23:55
Koulař Tomáš Staněk při své premiéře ve finále na světovém šampionátu končí na čtvrtém místě. Pouhých pět centimetrů dělilo českého siláka od bronzu. Finálovou účast si v kvalifikaci zajistila...  celý článek

Sprinterka Thompsonová zaběhla nejrychlejší stovku sezony

24.6.2017  10:07
Dvojnásobná olympijská vítězka Elaine Thompsonová vyhrála 100 m na jamajském šampionátu v letošním nejlepším světovém čase 10,71. Mužský závod na nejkratší sprinterské trati ovládl v pátek v...  celý článek

Diamantová liga v Šanghaji: rekord v dálce i skvělá stovka Thompsonové

13.5.2017  16:44
Nový rekord atletické Diamantové ligy se zrodil na mítinku v Šanghaji zásluhou jihoafrického dálkaře Luva Manyongy, který zvítězil výkonem 861 centimetrů. Skvělý výkon předvedla na stovce...  celý článek

Bolt prolétl do finále dvoustovky s úsměvem, Gatlin ho ale nevyzve

18.8.2016  3:33, aktualizováno  5:38
Byl to zábavný pohled na druhé semifinále mužské dvoustovky. Usain Bolt bezpečně běžel v cílové rovince na prvním místě, a tak si lehce zvolnil. To ale vyhecovalo dotírajícího Kanaďana de...  celý článek

Farah obhájil zlato z Londýna. Čeští tyčkaři postoupili, Maslák končí

14.8.2016  2:10, aktualizováno  5:47
Závěr sobotního večerního atletického programu v brazilském Riu přinesl dvojnásobnou českou radost. Tyčkaři Jan Kudlička i Michal Balner prošli do finále. To se nepovedlo v závodě na 400 metrů...  celý článek

Felixová nebude v Riu obhajovat na dvoustovce, neuspěla v kvalifikaci

11.7.2016  8:19
Americká sprinterka Allyson Felixová na olympijských hrách v Riu de Janeiro na unikátní double na tratích 200 a 400 metrů nezaútočí. V domácí atletické kvalifikaci na kratší trati neuspěla a...  celý článek

Úvodní mítink Diamantové ligy přinesl dvanáct výkonů roku

6.5.2016  20:32
Celkem dvanáct nejlepších světových výkonů se zrodila na úvodním mítinku atletické Diamantové ligy v Dauhá. Ozdobou byly sprinty. Američanka Tori Bowieová vyhrála 100 metrů za 10,80 sekundy,...  celý článek

Diamantová liga začíná. S novým bodováním a bez hvězdy Bolta

5.5.2016  13:42
S novým systémem bodování začne v pátek v Dauhá nový ročník prestižního atletického seriálu Diamantová liga. Na startu bude několik hvězd a také jediný český zástupce - překážkářská dvojnásobná...  celý článek

Rychlé stovky na národních šampionátech: Powell na dálku předčil Gaye

27.6.2015  9:46
Očekávané vrcholy šampionátů amerických a jamajských atletů přinesly rychlé časy. Asafa Powell využil absence Usaina Bolta a v Kingstonu na stovce získal titul mistra ostrovní země v čase 9,84...  celý článek

Špotáková má z Monaka diamantovou výhru, Hejnová se vrátila po zranění

18.7.2014  20:14, aktualizováno  23:05
Úřadující mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová po čase opět poznala atmosféru velkých závodů. Na mítinku Diamantové ligy v Monaku jí čas 55,86 vteřiny vynesl sedmé místo....  celý článek