Tomáš Bábek

Bábek v Los Angeles chyběl, přesto vyhrál Světový pohár v keirinu

27.2.2017  10:56
Český dráhový cyklista Tomáš Bábek se stal navzdory absenci v závěrečném závodu v Los Angeles vítězem Světového poháru v keirinu. Loňský mistr Evropy vyhrál hodnocení disciplíny těsně o 25 bodů.  celý článek

Dráhový cyklista Bábek si v Kolumbii dojel pro bronz i na kilometru

19.2.2017  9:24
Dráhový cyklista Tomáš Bábek skončil na Světovém poháru v kolumbijském Cali třetí také v závodu na kilometr s pevným startem. Třicetiletý český sprinter v sobotu získal bronz v keirinu.  celý článek

Sprinter Bábek bude hlavním českým trumfem na Světovém poháru v Cali

16.2.2017  12:10
Sprinter Tomáš Bábek se ve třetím dílu Světového poháru v dráhové cyklistice, který se uskuteční od pátku do neděle v kolumbijském Cali, pokusí navázat na dvě vítězství v keirinu. Třicetiletý...  celý článek

Stříbrný rok Kulhavého končí zlatým puncem. Je počtvrté Králem cyklistiky

23.11.2016  21:12
Po dlouhých pěti letech získal medaili na světovém šampionátu – v třaskavých novoměstských kulisách se stal vicemistrem světa. O necelé dva měsíce později na dlouholetého soka Nina Schurtera...  celý článek

Dráhař Bábek znovu vyhrál keirin ve SP, tentokrát v Apeldoornu

13.11.2016  16:29
Dráhový cyklista Tomáš Bábek vyhrál ve Světovém poháru druhý závod za sebou, týden po Glasgowě triumfoval v keirinu i v Apeldoornu. Jarmila Machačová byla v bodovacím závodu třetí.  celý článek

Doufám, že mi forma vydrží, říká Bábek. Natáhne vítěznou sérii?

10.11.2016  12:48
Báječné časy zažívá dráhový cyklista Tomáš Bábek. Před necelými třemi týdny získal titul mistra Evropy v keirinu, minulou sobotu se ve stejné disciplíně blýskl triumfem při Světovém poháru v...  celý článek

Dráhař Bábek navázal na evropský triumf a vyhrál SP v keirinu

5.11.2016  22:04
Dráhový cyklista Tomáš Bábek triumfoval v úvodním dílu Světového poháru v Glasgowě ve své parádní disciplíně keirinu, v němž se stal před dvěma týdny v Paříži mistrem Evropy. Dvě pátá místa si...  celý článek

Tři dny ležel v kómatu. Teď je Bábek evropským šampionem

26.10.2016  11:59
Je to jeden z těch příběhů, který by mohl směle usilovat o filmové zpracování v hollywoodských studiích. Dráhový cyklista Tomáš Bábek se v neděli na pařížském velodromu stal mistrem Evropy v...  celý článek

Dráhový cyklista Bábek se stal mistrem Evropy v keirinu

23.10.2016  16:15, aktualizováno  19:54
Dráhový cyklista Tomáš Bábek vyhrál na mistrovství Evropy v Paříži keirin a navázal na loňské zlato Pavla Kelemena v téže disciplíně. Pro českou dráhovou cyklistiku je to čtvrtý evropský titul...  celý článek

Dráhař Hochmann vybojoval na ME bronz ve vyřazovacím závodě

20.10.2016  23:14
Čeští dráhoví cyklisté mají z mistrovství Evropy v Paříži druhou bronzovou medaili. Jiří Hochmann skončil třetí ve vyřazovacím závodě.   celý článek

Dráhař Bábek vybojoval na ME v Paříži bronz v kilometru s pevným startem

19.10.2016  22:10
Cyklista Tomáš Bábek vybojoval na dráhovém ME v Paříži bronzovou medaili v kilometru s pevným startem, zlato mu uniklo o 281 tisícin vteřiny.   celý článek

Machačová vybojovala na MS v dráhové cyklistice páté místo ve scratchi

3.3.2016  21:40
Jarmila Machačová vybojovala na mistrovství světa v dráhové cyklistice v Londýně páté místo ve scratchi. Světová šampionka z bodovacího závodu z roku 2013 zopakovala v této disciplíně své...  celý článek

V paměti mu chybí dva a půl dne. Přesto Hačecký touží na dráze po medaili

1.3.2016  12:35
Z paměti mu zcela zmizely víc než dva dny a navíc tápal, jak je na tom jeho klíční kost. Původní diagnóza totiž zněla: zlomená. Vyhlídky na mistrovství světa v dráhové cyklistice, které v...  celý článek

Trio českých dráhařů míří na Nový Zéland. Čeká je boj o Rio

3.12.2015  13:25
Sprinteři Pavel Kelemen, Adam Ptáčník a Tomáš Bábek zasáhnou o víkendu do druhého závodu Světového poháru v dráhové cyklistice v Cambridgi na Novém Zélandu. Všichni tři mají možnost si ve...  celý článek

Kvarteto českých dráhařů bude na SP v Cali bojovat i o účast v Riu

29.10.2015  16:59
Sprinteři Pavel Kelemen, Adam Ptáčník, Tomáš Bábek a Lucie Hochmannová-Záleská zasáhnou o víkendu do úvodního závodu Světového poháru v dráhové cyklistice v Cali. Všichni čtyři mají možnost si v...  celý článek

Kelemen je mistrem Evropy v keirinu, porazil i mistra světa Pervise

18.10.2015  19:24, aktualizováno  20:51
Dráhový cyklista Pavel Kelemen je mistrem Evropy v keirinu. Na šampionátu v Grenchenu ve Švýcarsku zvítězil o 47 tisícin sekundy před Francouzem Francoisem Pervisem, další český reprezentant...  celý článek

Šampion z Velodromu. Nesmím být namyšlený, ví zázračný junior z Brna

26.8.2015  10:09
Těžko si zvykal na kazašské jídlo, víc než se soupeři zápasil s únavou. Jiří Janošek ale na světovém šampionátu juniorů ukázal, že může být pokladem české dráhové cyklistiky. Z Astany přivezl...  celý článek

Dráhoví cyklisté mají šampionát, českými nadějemi jsou Bláha s Hačeckým

11.2.2015  11:26
Největší českou medailovou nadějí na mistrovství světa v dráhové cyklistice, které začne za týden ve Francii, budou Martin Bláha s Vojtěchem Hačeckým. Kromě obhájců stříbra v madisonu oblékne...  celý článek

Dráhový cyklista Bábek skončil na ME šestý v závodě na kilometr

19.10.2014  11:30
Dráhový cyklista Tomáš Bábek obsadil šesté místo v závodě na 1 km s pevným startem na mistrovství Evropy na Guadeloupu. František Sisr byl v omniu čtrnáctý.  celý článek

Dráhařka Machačová skončila na ME desátá v bodovacím závodě

17.10.2014  7:49, aktualizováno  10:38
Česká dráhová cyklistka Jarmila Machačová vstoupila do mistrovství Evropy, které se koná na francouzském ostrově Guadeloupe v Karibiku, desátým místem v bodovacím závodě, v němž loni získala...  celý článek

Těžká cesta do Ria. Dráhaři musí zběsile honit body

12.6.2014  9:04
Čtyři dráhoví cyklisté brněnské Dukly usilují o účast na příští olympiádě. Přilepšit si v náročných bojích o Rio mohou o víkendu na domácích závodech.  celý článek

Bábek byl na MS dráhařů devátý na kilometru, Kadlec jedenáctý v bodovačce

1.3.2014  11:14
Český reprezentant Tomáš Bábek vybojoval na mistrovství světa v dráhové cyklistice deváté místo v závodě na 1 kilometr s pevným startem. Šestadvacetiletý bronzový medailista z evropského...  celý článek

Machačovou čeká na MS dráhařů zlatá obhajoba, uspět touží i další Češi

25.2.2014  17:01
Osmička českých reprezentantů se představí na nadcházejícím mistrovství světa v dráhové cyklistice, které od středy do neděle uspořádá kolumbijské Cali. Na obhajobu zlata z bodovacího závodu z...  celý článek

Cyklisté Bláha a Hochmann získali na MS stříbro v bodovačce dvojic

27.3.2011  16:34, aktualizováno  17:06
Čeští dráhoví cyklisté Martin Bláha a Jiří Hochmann vybojovali na MS v nizozemském Apeldoornu stříbrné medaile v bodovacím závodu dvojic.  celý článek

Bauer jako mušketýr, kovboj Šebrle. Saudek potřetí nafotil Dukle kalendář

26.10.2010  9:01
Jan Železný coby boss oštěpařské školy dohlíží na své žáky, zatímco sjezdař Ondřej Bank golfovým odpalem nekompromisně vysklívá okno. A bronzová olympijská parta kolem Lukáše Bauera se v pózách...  celý článek

Velodromem v Prostějově se proženou světová esa dráhové cyklistiky

27.8.2010  10:09
Špičkové obsazení slibuje Grand Prix Prostějova v dráhové cyklistice, která je současně Memoriálem Otmara Malečka. Tradiční podnik byl letos zařazený do 2. kategorie UCI – a tomu odpovídá účast...  celý článek

Machačová neuspěla ani v bodovacím závodě. Sprinterským králem je Bauge

29.3.2009  18:18
S odhodláním odčinit neúspěch ze scratche nastoupila do bodovacího závodu Jarmila Machačová. Mezi 22 startujícími dokázala vyhrát čtvrtý z deseti bodovaných spurtů, ale jinak přidala již jen dvě...  celý článek

Dráhaři Kaňkovskému medaile těsně unikla

30.3.2008  18:51
Manchester Čeští dráhoví cyklisté na mistrovství světa v Manchesteru medaili nezískali. Nejblíž jí byl Alois Kaňkovský, obhájce zlata v omniu, ale ve své disciplíně skončil čtvrtý. Vyhrál novozélanský...  celý článek

Cyklistka Kozlíková se kvalifikovala do Pekingu

27.3.2008  18:16
Manchester Cyklistka Lada Kozlíková se představí na olympijských hrách v Pekingu. Česká reprezentantka si účast vybojovala na mistrovství světa dráhařů v Manchesteru, kde ve stíhacím závodě na 3 000 metrů...  celý článek

Čeští dráhaři věří na MS v zisk medailí

25.3.2008  11:59
Manchester Dvě ženy a sedm mužů budou reprezentovat českou dráhovou cyklistiku na mistrovství světa v Manchesteru. Šampionát potrvá od středy do neděle a čeští cyklisté by rádi navázali na medailové...  celý článek

Cyklistka Machačová vyhrála závod SP

20.1.2008  10:56
Los Angeles Česká cyklistka Jarmila Machačová předvedla na Světovém poháru dráhařů v Los Angeles životní výkon! Triumfovala v bodovací závodu. Na stupně vítězů se dostala v sezoně už podruhé, v úvodu...  celý článek

Dráhoví cyklisté na úvod SP neuspěli

30.11.2007  16:18
Sydney Bez výraznějšího úspěchu pro české barvy skončil první den úvodního dílu Světového poháru v dráhové cyklistice. Na olympijské dráze Dunc Gray v Sydney dnes skončila nejvýše Lada Kozlíková, která...  celý článek