Jak Frydrych překvapil svět: Bronz? Cítil jsem se chvíli až nepatřičně

13.8.2017  9:59
Londýn (Od našeho zpravodaje) Oštěpař, který teprve dva dny před uzávěrkou limitů pro světový šampionát přehodil nutné metry, má najednou bronz. Bláznivé. A tak krásné! „A to pocit z posledního hodu ani nebyl uspokojující,“...  celý článek

Diamantová liga v Paříži: Vadlejch přehodil 88 metrů a skončil druhý

1.7.2017  21:43, aktualizováno  22:29
Vyrovnal si osobní rekord, výkon 88,02 metrů však Jakubovi Vadlejchovi na vítězství na mítinku Diamantové ligy v Paříži nestačil. Českého oštěpaře předčil Johannes Vetter (88,74), jednička...  celý článek

90 metrů? Proč ne, hned dvakrát. Magická meta na Zlaté tretře padla

29.6.2017  9:59
Vypadalo to tak ladně, jako by jej to ani nestálo mnoho sil. Přesně tak, jak Jan Železný popisuje ideální oštěpařský hod. Tak, aby závodníkovo tělo vyslalo oštěp za hranici, která je vyloženě...  celý článek

Oštěpařské žně? Železný: Ať padne devadesátka i můj rekord stadionu

27.6.2017  14:37
Už dlouhých dvacet let to trvá. Už dvacet let na Zlaté tretře žádný oštěpař nepřehodil magických 90 metrů - a není těžké uhodnout, kdo to zvládl naposledy. „Přál bych si, aby se diváci zase...  celý článek

Röhler zářil i v chladném Turku, Fajdek vylepšil maximum sezony

13.6.2017  22:06
Olympijský vítěz v hodu oštěpem Thomas Röhler potvrdil roli současné jedničky i ve výtečně obsazené soutěži na mítinku v Turku, kde vyhrál výkonem 88,26 metru.   celý článek

Hejnová i Vadlejch byli na Diamantové lize v Římě čtvrtí

8.6.2017  20:31, aktualizováno  22:29
Oštěpař Jakub Vadlejch skončil na mítinku Diamantové ligy v Římě čtvrtý. Hodil 86,37 metru a dělilo ho 24 centimetrů od zopakování třetího místa z úvodního závodu v Dauhá. Mistr světa z roku...  celý článek

Na Zlatou tretru míří šampioni Röhler a Kipruto, o Boltovi se jedná

29.5.2017  13:13
Další dva úřadující olympijští vítězové přibyli do startovní listiny atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava, jejíž 56. ročník se uskuteční ve středu 28. června na Městském stadionu ve...  celý článek

Oštěpař Jílek byl třetí v Kawasaki, útok na limit mu však nevyšel

21.5.2017  11:22
Oštěpař Jaroslav Jílek obsadil třetí místo na mítinku IAAF World Challenge v Kawasaki. Sedmadvacetiletý svěřenec Jana Železného výkonem 82,46 metru zaostal o 73 centimetrů za osobním rekordem,...  celý článek

Oštěpař Vadlejch skončil v Dauhá třetí, Röhler předvedl velehod

5.5.2017  19:00, aktualizováno  20:23
Oštěpař Jakub Vadlejch skončil třetí na Diamantové lize v Dauhá výkonem 87,91. Olympijský vítěz Thomas Röhler se velehodem 93,90 zařadil v historii hned za Železného. Čtvrtkař Pavel Maslák...  celý článek

Na Zlaté tretře v Ostravě vyzve české oštěpaře olympijský vítěz Röhler

20.12.2016  13:07
Německý oštěpař Thomas Röhler, olympijský vítěz z Ria, bude házet na Zlaté tretře v Ostravě. Jméno nového hvězdného účastníka tradičního závodu oznámili organizátoři. Atletický mítink se v...  celý článek

Farah je potřetí evropským atletem sezony, Beitiaová poprvé

15.10.2016  23:07
Britský běžec Mo Farah byl potřetí vyhlášen nejlepším evropským atletem roku. Mezi ženami vyhrála anketu Golden Tracks poprvé španělská výškařka Ruth Beitiaová. Výsledky byly slavnostně...  celý článek

Čeští oštěpaři měli k medailím daleko, nejlepší Veselý skončil sedmý

21.8.2016  2:00, aktualizováno  3:05
Čeští oštěpaři se olympijském finále trápili - Vítězslav Veselý skončil sedmý, Jakub Vadlejch o příčku hůř a Petr Frydrych byl dvanáctý. Vyhrál Thomas Röhler z Německa, který jako jediný...  celý článek

Oštěpař Veselý byl ve Stockholmu šestý, Vadlejch skončil osmý

16.6.2016  21:47, aktualizováno  22:44
Český oštěpař Vítězslav Veselý skončil v dešti a chladu šestý v závodu Diamantové ligy ve Stockholmu, kde hodil 79,11 metru. Jeho reprezentační kolega Jakub Vadlejch byl osmý výkonem 78,16 metru.  celý článek

Vadlejch druhý, Veselý třetí. Oštěpaři v Šanghaji zazářili

14.5.2016  14:58, aktualizováno  16:55
Oba čeští oštěpaři vybojovali na mítinku Diamantové ligy v Šanghaji stupně vítězů. Jakub Vadlejch byl výkonem 84,77 metru druhý, Vítězslav Veselý hodil 83,81 a skončil třetí. Vyhrál Němec Thomas...  celý článek

Oštěpař Veselý potřetí Diamantovou ligu nevyhrál, v Curychu byl pátý

28.8.2014  21:54, aktualizováno  23:09
Český oštěpař Vítězslav Veselý se třetího celkového triumfu v Diamantové lize nedočkal. Ve čtvrtečním finále v Curychu skončil pátý výkonem 84,04 m a v celkovém hodnocení skončil s osmi body...  celý článek

Veselý přišel o triumf, ale v Diamantové lize dohnal vedoucího Egypťana

12.7.2014  18:04, aktualizováno  19:13
Až v poslední, šesté sérii přišel český oštěpař Vítězslav Veselý o prvenství na mítinku Diamantové ligy v Glasgow. Do té doby dlouho vedl, když se usadil na prvním místě suverénním prvním...  celý článek