100 POHLEDŮ: Muži pohroužení do debaty v údolí pod Semmeringem

20.2.2017  9:02, aktualizováno  21.2 8:16
Pro období let 1890 až 1914 se vžilo označení Belle Époque - „krásná doba“. Právě v tomto období vznikla většina fotografií, které jsme zařadili do seriálu 100 pohledů. Během roku 2017 vám v něm...  celý článek

Buď ráda, že lyžuješ za Česko, uslyšela Dubovská před životní jízdou

3.1.2017  9:59
Pokud se s ní dáte do řeči, hovoří vytříbenou slovenštinou. Jako místo svého bydliště udává Liptovský Mikuláš, kde i studovala. Přesto Martina Dubovská reprezentuje české alpské lyžování. Těsně...  celý článek

Dvě Češky ve dvacítce. Strachová šestá, Dubovská zajela životní závod

29.12.2016  14:52, aktualizováno  20:39
V rakouském Semmeringu se dařilo českým slalomářkám, závod Světového poháru dokončily v nejlepší dvacítce šestá Šárka Strachová a osmnáctá Martina Dubovská. Na obtížné trati kralovala Američanka...  celý článek

Shiffrinová v Semmeringu válí, ve vánici vyhrála i druhý obří slalom

28.12.2016  11:44, aktualizováno  18:12
I druhý obří slalom v rakouském Semmeringu vyhrála Američanka Mikaela Shiffrinová, která stejně jako v úterý zvítězila před Francouzkou Tessou Worleyovou. Tentokrát byl však rozdíl mezi oběma...  celý článek

Obří slalom v Semmeringu vyhrála Shiffrinová, návrat nevyšel Veithové

27.12.2016  11:22, aktualizováno  21:32
První ze dvou obřích slalomů v Semmeringu vyhrála Američanka Mikaela Shiffrinová a zvýšila vedení ve Světovém poháru před dnes čtvrtou Larou Gutovou ze Švýcarska. Comeback v Rakousku absolvovala...  celý článek

Rakouská sjezdařka Veithová se po zranění kolena vrátí do Poháru

25.12.2016  15:05
Rakouská sjezdařka Anna Veithová se po vážném zranění kolena a čtrnáctiměsíční pauze vrátí do Světového poháru. Závodnice, která pod dívčím jménem Fenningerová vybojovala olympijské zlato v...  celý článek

Krásná podzimní túra Saským Švýcarskem. Tip na prodloužený víkend

11.11.2014  0:00
Vyhlídce Brand se přezdívá balkon Saského Švýcarska. Už výstup na ni slibuje mimořádný zážitek. A zároveň Brand dobře poslouží jako odrazový můstek pro nádherné podzimní putování s příchutí...  celý článek

Vlaky z letiště přes Semmering nakonec nepojedou, nevešly by se na trať

14.7.2013  14:35
Vlaky z ruzyňského letiště nakonec přes tzv. Pražský Semmering zřejmě nepojedou. Pro půlhodinový interval, ve kterém by spoje mezi letištěm a hlavním nádražím měly jezdit, nemá uvedené spojení...  celý článek

Po Rakousku vlakem: Semmering, alpské tunely i supermoderní RailJet

25.2.2013  0:00
Nejstarší horská železnice světa, scenéricky vděčné tratě v Alpách, časově bezkonkurenční přesuny mezi největšími městy. Když navíc víte, jak na to, cestování po kolejích v Rakousku může vyjít...  celý článek

Záhrobská opět dvaadvacátá, slalom v Záhřebu ovládla Shiffrinová

4.1.2013  17:10, aktualizováno  19:36
Už se z toho stala příjemná rutina - Šárka Záhrobská i popáté v sezoně, jíž předcházely vážné zdravotní trable, dosáhla na bodovanou příčku ve slalomu Světového poháru. Na kopci, kde bývalá...  celý článek

Dřina, zkušenosti i nový servisman. A Zuzulová na lyžích konečně vítězí

3.1.2013  11:41
Ona snad nikdy nedokáže vyhrát, pochybovali o ní. Šestkrát v životě se Veronika Velez-Zuzulová musela v závodě Světového poháru spokojit s druhým místem, a kolikrát i smolně - třeba loni v...  celý článek

Záhrobská v Semmeringu dvaadvacátá, slalom SP vyhrála Slovenka Zuzulová

29.12.2012  16:19, aktualizováno  18:57
Oproti prvnímu kolu si polepšila, na nejlepší dvacítku však tentokrát nestačila. Česká sjezdařka Šárka Záhrobská dojela v rakouském Semmeringu na 22. místě a získala tak body i ve čtvrtém...  celý článek

V Rakousku triumfovala domácí Fenningerová, finiš Mazeové nestačil

28.12.2012  14:33
Obří slalom Světového poháru v alpském lyžování v rakouském Semmeringu vyhrála domácí Anna Fenningerová před Slovinkou Tinou Mazeovou, která suverénně vede celkové pořadí seriálu a vládne i...  celý článek

Úžasný ukrajinský Semmering: železniční lahůdka, kterou zná málokdo

12.9.2012  0:00
Horských železnic nesoucích přívlastek věhlasné rakouské dráhy Semmering je mnoho. Jedna z nich se nachází také na Ukrajině. Přestože patří k nejúchvatnějším železničním tratím v Karpatech,...  celý článek

Ten pravý Semmering je jen v Rakousku, vlaky ho berou ostře útokem

26.3.2012  1:00
Krušnohorský Semmering, Pražský Semmering, Saský Semmering. Co jméno, to synonymum pro technicky náročnou trať se stoupáním, tunely a viadukty. Ale jen jeden Semmering je ten pravý, u sousedů v...  celý článek

Stoper Košút nabíral kondici na Semmeringu, lyží si však neužil

3.1.2012  12:11
Ve dvaceti letech sice obránce Tomáš Košút stále patří v týmu fotbalového Slovácka mezi nejmladší, ve vánočním volnu si ale počínal mimořádně zodpovědně.   celý článek

Záhrobská skončila v Semmeringu desátá. Slalom SP vyhrála Schildová

29.12.2010  19:00, aktualizováno  19:25
Po prvním kole byla pátá, druhá jízda ale slalomářce Šárce Záhrobské nevyšla. V závodě Světového poháru v Semmeringu si bronzová olympijská medailistka dojela pro desáté místo. To první slaví...  celý článek

Unikátním Teplickým Semmeringem z Hrobu rovnou na běžky

27.1.2010  0:00
Ideální sněhové podmínky a dobře připravená stopa na hřebenech Krušných hor láká běžkaře k výletům. Na ten dnešní se vydáme po krásné železniční trati zvané Moldavská horská dráha nebo také...  celý článek

Záhrobská dojela slalom v Semmeringu na páté pozici, vyhrála Rieschová

29.12.2008  16:52, aktualizováno  20:44
Páté místo obsadila Šárka Záhrobská ve slalomu Světového poháru v rakouském Semmeringu. Česká reprezentantka si v porovnání s prvním kolem pohoršila o jednu pozici. Z vítězství se může radovat...  celý článek

Záhrobská v obřím slalomu čtyřiadvacátá, vyhrála Kathrin Zettelová

28.12.2008  14:31, aktualizováno  15:04
Obří slalom žen v rakouském Semmeringu se stal kořistí domácí lyžařky Kathrin Zettelové. Druhá skončila Italka Manuela Mölggová, třetí místo patří Laře Gutové ze Švýcarska. Šárka Záhrobská...  celý článek

Záhrobské unikl postup o dvě setiny

28.12.2007  15:06
Lienz Přesně před rokem nepostoupila česká lyžařka Šárka Záhrobská do druhého kola závodu Světového poháru v Semmeringu. A teď na den přesně znovu. V jiném rakouském středisku - Lienzu - obsadila v...  celý článek

Gergová už nastoupí k tréninku sjezdu

18.12.2002  14:31
Mnichov Konce sezony, možná i kariéry, takové tragické soudy padaly po nedávném zranění německé sjezdařky Hilde Gergové. Z podezření na přetržený křížový vaz nakonec sešlo – levé koleno bylo jen...  celý článek

V Alpách zahynul český horolezec

9.8.2002  15:07
V rakouských Alpách zemřel 23letý horolezec z Kroměříže. Rozvázal se mu bezpečnostní uzel a zřítil se do hloubky 12 metrů. Mladík společně s dalšími dvěma kamarády zdolával skálu čtvrtého stupně...  celý článek

Český alpinista se zabil v Rakousku

9.8.2002  11:17
Český horolezec zahynul ve čtvrtek při pádu z výšky v rakouských Alpách u Breitensteinu nedaleko průsmyku Semmering. Třiadvacetiletému mladíkovi se během výstupu rozvázal zajišťovací uzel a...  celý článek

Rakouský Semmering je oblíbeným cílem českých lyžařů

6.3.2001  16:19
Počasí a výrazně nadprůměrné teploty v Rakousku sice zdaleka nepřipomínají zimní období, kvůli sněhu však lyžaři nemusejí vyjet až na vzdálenější ledovce. Velmi oblíbeným střediskem nejen...  celý článek

Sarah Nomen Omen

3.1.2001  10:20
P r a h a Tenhle divný titulek není zaklínadlem z novoroční pohádky, ale stručná vizitka závodnice, která je zatím asi největším objevem sezony. Díky nezkrotné blonďaté hřívě Sarah Schleperovou určitě...  celý článek