Tyčkař Kendricks na mistrovství USA skočil šest metrů

25.6.2017  9:04
Tyčkař Sam Kendricks na americkém atletickém šampionátu v Sacramentu jako první v této sezoně překonal šest metrů. Dosavadní osobní rekord si bronzový olympijský medailista z Ria de Janeiro...  celý článek

Sprinterka Thompsonová zaběhla nejrychlejší stovku sezony

24.6.2017  10:07
Dvojnásobná olympijská vítězka Elaine Thompsonová vyhrála 100 m na jamajském šampionátu v letošním nejlepším světovém čase 10,71. Mužský závod na nejkratší sprinterské trati ovládl v pátek v...  celý článek

Zase těhotná? Pak běžkyně Montaňová nesmí vynechat americký šampionát

23.6.2017  9:19
Už je to taková hezká tradice: když americká půlkařka Alysia Montaňová čeká dítě, nevynechá národní šampionát. Na mistrovství USA atletů v Sacramentu se jedenatřicetiletá běžkyně tentokrát...  celý článek

Westbrookův 39. triple-double na výhru nad San Antoniem nestačil

1.4.2017  10:01, aktualizováno  15:44
Russell Westbrook si připsal 39. triple-double v sezoně za 32 bodů, 15 doskoků a 15 asistencí, ale basketbalisté Oklahoma City promrhali v pátečním programu NBA jedenadvacetibodový náskok a...  celý článek

Washington neuspěl. Westbrookova série skončila, Harden znovu zářil

18.3.2017  23:29, aktualizováno  19.3 19:32
Basketbalový Washington neuspěl v sobotním klání NBA, z palubovky Charlotte si veze prohru 93:98. Seriál triple-doublů v podání Russella Westbrooka skončil na čísle čtyři, dynamický rozehrávač...  celý článek

Washington bez Satoranského dobyl Sacramento a je druhý na Východě

11.3.2017  9:55, aktualizováno  20:25
Basketbalisté Washingtonu otočili v pátečním utkání NBA nepříznivý vývoj v Sacramentu, kde ve čtvrté čtvrtině prohrávali o 15 bodů, a po výhře 130:122 v prodloužení se posunuli na druhé místo...  celý článek

Warriors berou náhradou za zraněného elegána Duranta rabiáta Barnese

2.3.2017  22:15
Po zranění svého elitního střelce Kevina Duranta doplnil nejlepší celek NBA Golden State soupisku o veterána Matta Barnese. Šestatřicetiletý basketbalista, kterého se nedávno zbavilo Sacramento,...  celý článek

Cleveland si bez Jamese neporadil, „nový“ Cousins čeká na první výhru

26.2.2017  6:41, aktualizováno  10:03
Basketbalový Cleveland je bez LeBrona Jamese poloviční. Tuhle pravdu potvrdila sobotní domácí porážka 99:117 s Chicagem. New Orleans podlehlo v Dallasu 96:83, DeMarcus Cousins tedy neuspěl ani...  celý článek

Dallas našel několik odpovědí, Cleveland vyhlíží dva veterány

23.2.2017  23:48, aktualizováno  24.2 0:30
V NBA ve čtvrtek večer skončilo období pro výměnu hráčů pod smlouvou. Po nedělní výměně hvězdného basketbalistky DeMarcuse Cousinse ze Sacramenta do New Orleans už žádný další velký obchod mezi...  celý článek

V Kalifornii už zpovykaná hvězda dalšího kouče nevyhodí. A jinde?

21.2.2017  14:25
To poslední, co udělal DeMarcus Cousins jako basketbalista Sacramenta Kings: odehrál dvě minuty v bezvýznamném duelu a poté se samolibým úsměvem zamířil na tiskovou konferenci. Pak opustil halu...  celý článek

Sacramento se vzdalo Cousinse. Rebelující hvězda jde do New Orleans

21.2.2017  7:49
V basketbalové NBA byla dokonána největší výměna sezony. Sacramento Kings se rozhodlo pustit svou hlavní hvězdu DeMarcuse Cousinse a spolu s Omrim Casspim ji poslalo do New Orleans Pelicans....  celý článek

Kerr řádil a dostal pokutu 25 000 dolarů. Zasloužím si to, uznal

7.2.2017  12:59
Steve Kerr, trenér basketbalových Golden State Warriors, dostal od vedení NBA pokutu 25 000 dolarů (zhruba 632 000 korun). Pyká za urážky rozhodčích i příliš pomalý odchod z palubovky po...  celý článek

San Antonio zbrzdilo Westbrooka. Hardenovi se nevedlo, Houstonu ano

1.2.2017  9:53, aktualizováno  11:21
Basketbalisté San Antonia přehráli v úterním duelu NBA rivaly z Oklahoma City 108:94, když hvězdě hostujícího týmu Russellu Westbrookovi nedovolili přidal další triple-double. Houston uspěl doma...  celý článek

Potřebujeme posílit, dělal LeBron James dusno. I on musel na kobereček

27.1.2017  11:28
Dva dny před tím, než jeho Cleveland Cavaliers padli v basketbalové NBA doma po prodloužení s podprůměrným týmem Sacramenta, seděl LeBron James v šatně po prohraném utkání s New Orelans, mnul si...  celý článek

Westbrookův triple-double vítězný, Jamesův ne. Harden rozbil ústa soupeři

26.1.2017  9:10, aktualizováno  14:13
Basketbalový Cleveland se nemůže vrátit na vítěznou vlnu. Ve středu doma prohrál 112:116 po prodloužení se Sacramentem a připsal si třetí porážku v NBA za sebou. Obhájce titulu od prohry...  celý článek

Westbrook si připsal dvacátý triple-double, Harden jich má dvanáct

16.1.2017  8:36, aktualizováno  17:36
Nejlepší střelec probíhajícího ročníku basketbalové NBA Russell Westbrook nasbíral 36 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí, čímž přispěl velkou měrou k výhře Oklahoma City na půdě Sacramenta 122:118.  celý článek

Satoranského série nul se natahuje. Jeho Washington přebil Cousinse

29.11.2016  6:58, aktualizováno  8:43
Tomáš Satoranský zůstává už třetí zápas za sebou na bodové nule, jeho Washington však v NBA uspěl, když přehrál Sacramento 101:95 po prodloužení. Díky šesté výhře v sezoně a třetí z posledních...  celý článek

Torontští basketbalisté padli v Sacramentu, přeli se o poslední střelu

21.11.2016  8:10, aktualizováno  9:13
Basketbalisté Indiany dosáhli v této sezoně NBA první výhry mimo svou halu, když i bez své největší hvězdy Paula George zvítězili v Oklahoma City 115:111 po prodloužení. Domácím nepomohl ani...  celý článek

Satoranský zaznamenal v přípravě na NBA nejlepší střelecký výsledek

16.10.2016  11:40
Zatím nejlepší střelecký výkon v přípravě na NBA předvedl Tomáš Satoranský proti Sacramentu. Český basketbalista nasázel jedenáct bodů, jeho Washington však prohrál 119:124 a z pěti dosavadních...  celý článek

Domácího násilníka z NBA čeká dvacetidenní trest, přijde o start sezony

3.10.2016  11:29
Basketbalistům Sacramenta bude v osmi zápasech nové sezony NBA chybět rozehrávač Darren Collison, který dostal od vedení soutěže disciplinární trest za domácí násilí. Kvůli zákazu startů přijde...  celý článek

Na demonstraci Ku-klux-klanu v Kalifornii bylo pobodáno nejméně pět lidí

27.6.2016  6:35
V kalifornském Sacramentu se v neděli při demonstraci střetli zastánci neonacistických stran se svými odpůrci. Několik lidí skončilo s bodnými ranami v nemocnici. Demonstraci organizovaly různé...  celý článek

Vzpěrač století zemřel. Neduživý školák Kono vyrostl v legendu siláků

30.4.2016  13:22
Mezinárodní federace IWF ho v roce 2005 vyhlásila Vzpěračem století. Tamio „Tommy“ Kono byl dvojnásobným olympijským vítězem a šestinásobným mistrem světa, během kariéry překonal 26 světových...  celý článek

Curry nasázel osm trojek a přivedl Golden State k další výhře

10.1.2016  11:14
Stephen Curry předvedl znovu basketbalové galapředstavení a přivedl tým Golden State k další výhře v NBA. Wariors porazili Sacramento na jeho půdě 128:116 a nejlepší střelec ligy se na tom...  celý článek

Basketbalisté Chicaga zvítězili pošesté v řadě, tentokrát nad Bostonem

8.1.2016  9:27
Basketbalisté Chicaga zdolali v NBA Boston 101:92 a zaznamenali tak už šesté vítězství v řadě. Los Angeles Lakers smazali sedmadvacetibodové manko, ale nakonec prohráli v Sacramentu 112:115.  celý článek

O výhře Dallasu v druhém prodloužení rozhodla Williamsova trojka

6.1.2016  9:37
Basketbalisté Dallasu zdolali Sacramento až po velké bitvě a po druhém prodloužení těsně 117:116. Deron Williams trefil rozhodující trojku v poslední vteřině a Mavericks díky němu zdolali Kings...  celý článek

Basketbalisté Golden State a San Antonia v NBA natáhli vítězné série

29.12.2015  8:48
Svojí nadvládu v Západní konferenci NBA zvýraznili další výhrou basketbalisté Golden State a San Antonia. Parta kolem Stephena Curryho zdolala Sacramento 122:103 a ze třiceti utkání zatím...  celý článek

Basketbalisté Golden State jsou nezastavitelní, vyhráli i poosmnácté

29.11.2015  9:23, aktualizováno  10:48
Už osmnácté vítězství za sebou slaví basketbalisté Golden State, kteří dál kralují NBA bez jediné ztráty. Rekordní šňůru v úvodu sezony prodloužili úřadující šampioni na domácí palubovce, kde...  celý článek

Durant už v NBA zase válí, střelecký výkon dne předvedl Walker

24.11.2015  7:58
Další ze svých úspěšných návratů po zranění předvedl v NBA Kevin Durant. Hvězda basketbalistů Oklahoma City Thunder se po šestizápasové absenci blýskla 27 body a výrazně přispěla k výhře na...  celý článek

9.10.2015  9:29
Jeden z hrdinů, kteří v srpnu letošního roku zneškodnili útočníka v rychlovlaku z Amsterdamu do Paříže, skončil po brutálním napadení v nemocnici. Skupina agresorů ho při potyčce pobodala přímo...  celý článek

Boj o play-off se v NBA přiostřuje, Oklahoma nestačila na Memphis

4.4.2015  10:11
Basketbalisté Oklahomy City podlehli v pátečním programu NBA Memphisu 92:100 a po výhře New Orleans v Sacramentu 101:95 mají na osmém místě Západní konference před Pelicans už jen minimální...  celý článek

Harden si vylepšil střelecký rekord na 51 bodů a pomohl Houstonu k výhře

2.4.2015  9:37
James Harden z Houstonu si v NBA vylepšil osobní střelecký rekord na 51 bodů a výrazně tím pomohl svému týmu k výhře 115:111 nad Sacramentem. Zazářil také Russell Westbrook, jenže ani jeho...  celý článek

Basketbalisté Golden State i počtvrté v sezoně rozstříleli Sacramento

4.2.2015  9:15
Basketbalisté aktuálního lídra NBA Golden State Warriors i počtvrté v sezoně snadno přehráli Sacramento. Tentokrát na jeho palubovce zvítězili 121:96, ve vzájemných utkáních se tak s divizním...  celý článek

Nowitzki už je devátým nejlepším střelcem v historii NBA

12.11.2014  9:27
Německý basketbalista Dirk Nowitzki je od úterka devátým nejlepším střelcem historie NBA. Při vítězství 106:98 nad Sacramentem nasázel celkem 23 bodů a posunul se před legendárního pivota...  celý článek

Neumí skákat, i tak bude prvním Indem v NBA. Zásluhou 226 centimetrů

16.8.2014  10:51
Jedenadvacetiletý Sim Bhullar míří k zápisu do basketbalové historie. Díky smlouvě se Sacramentem Kings se 226 centimetrů vysoký pivot může už brzy stát prvním Indem ve slavné NBA.  celý článek

Americké čtvrtkařky ozdobily národní šampionát skvělými časy

29.6.2014  9:09
Na atletickém mistrovství USA v Sacramentu byla poprvé v letošní sezoně pokořena v běhu žen na 400 metrů hranice 50 vteřin. Zařídily to vítězná Francena McCororyová i druhá Sanya...  celý článek

Mladík chtěl za letu otevřít dveře letadla, cestující ho přemohli

15.4.2014  11:40
Jeden z cestujících letu z Chicaga do Sacramenta ve Spojených státech se pokusil ve vzduchu otevřít dveře letadla, několik pasažérů ho ale přemohlo. Informoval o tom portál Chicago Tribune. Na...  celý článek

Článek o zemětřesení napsal počítač dřív, než novinář vylezl z postele

19.3.2014  12:51, aktualizováno  14:33
Americký deník získal zajímavé prvenství. Jako první na webu informoval o zemětřesení sotva tři minuty poté, co se odehrálo. Článek napsal elektronický novinář Quakerbot na základě automaticky...  celý článek

Veselý má za sebou domácí premiéru, na výhru s Denverem však dál čeká

24.2.2014  8:51
Jan Veselý si v basketbalové NBA odbyl domácí debut za Denver, kam byl minulý týden vyměněn z Washingtonu. V utkání se Sacramentem si připsal šest bodů a čtyři doskoky, ale jeho Nuggets podlehli...  celý článek

Slaboučké Sacramento deklasovalo Cleveland rozdílem 44 bodů

13.1.2014  9:11
Basketbalisté Sacramenta zaznamenali nejdrtivější vítězství dosavadní sezony NBA, když v nedělním utkání porazili Cleveland 124:80. Kings jsou přitom druhým nejslabším týmem Západní konference,...  celý článek

Šampioni z Miami si vytvořili 122 body střelecký rekord sezony

21.12.2013  10:23
Čtvrté vítězství za sebou si v NBA připsali basketbalisté Miami Heat. Ovšem v žádném z předchozích tří ani v dalších v sezoně nezaznamenali obhájci titulu tolik bodů. Výsledek 122:103, který...  celý článek

Basketbalový Portland vyhrál pošesté za sebou, tentokrát v prodloužení

18.11.2013  7:53, aktualizováno  8:43
Basketbalisté Portlandu zvítězili v Torontu 118:110 po prodloužení, v rozjíždějící sezoně NBA si tak připsali už šestou výhru za sebou. V dalších nedělních zápasech Los Angeles Lakers přehráli...  celý článek

Vedení NBA stěhování basketbalistů Sacramenta do Seattlu neschválilo

16.5.2013  11:49
Basketbalisté Sacramenta Kings se do Seattlu stěhovat nebudou. Tamní podnikatel Chris Hansen přitom nabídl majitelům klubu za prodej dvoutřetinového podílu 625 milionů dolarů (12,6...  celý článek

Bryant drží Lakers v boji o play-off a překonal legendu Chamberlaina

31.3.2013  11:15
Hvězdný basketbalista Kobe Bryant přispěl v sobotu 19 body k vítězství Los Angeles Lakers 103:98 nad Sacramentem a posunul se na čtvrté místo v historické tabulce střelců NBA. Lakers se díky...  celý článek

Denver vyhrál v NBA patnácté utkání za sebou, Veselý dál čeká na šanci

24.3.2013  9:27
Na patnáct zápasů za sebou prodloužili basketbalisté Denveru v NBA svou vítěznou sérii, Nuggets si v domácím prostředí poradili se Sacramentem 101:95. Jediný Čech v zámořské soutěži Jan Veselý...  celý článek

Miami stále vítězí, Sacramento však odolávalo do druhého prodloužení

27.2.2013  9:45
Parádním zápasem proti Sacramentu protáhli basketbalisté Miami vítěznou sérii v NBA na dvanáct zápasů. Na domácí palubovce však museli hodně zabrat, když výhru 141:129 vybojovali až ve druhém...  celý článek

Washingtonské obry srazil maličký Thomas, Veselý šanci nedostal

29.1.2013  9:13
Basketbalisté Sacramenta Kings ukončili domácí vítěznou sérii Washingtonu Wizards. V pondělním utkání NBA v hlavním městě Spojených států zvítězili 96:94. O výhře hostů rozhodl Isaiah Thomas...  celý článek

Když okradený krade. Basketbalová NBA míří zpátky do Seattlu

22.1.2013  15:43
Téměř pět let basketbaloví fanoušci ze Seattlu nadávali na prohnané byznysmeny a vedení NBA. Kvůli nim se totiž museli jejich SuperSonics přestěhovat do Oklahoma City. Příznivci týmu se cítili...  celý článek

Vítězná série Washingtonu skončila, James pokořil hranici 20 000 bodů

17.1.2013  7:43, aktualizováno  8:52
Basketbalisté Washingtonu Wizards po třech vítězných utkáních v řadě podlehli. V Sacramentu nestačili na tamní Kings 94:95. Jan Veselý, jediný Čech v NBA, dodal poraženým pouze dva doskoky,...  celý článek

Dallas zvládl prodloužení v Sacramentu a ukončil sérii porážek v NBA

11.1.2013  7:46, aktualizováno  8:20
Po čtyřech porážkách slaví basketbalisté Dallasu vítězství v NBA, byť se zrodilo až v prodloužení. Mavericks vyhráli na půdě Sacramenta 117:112.  celý článek

5.3.2012  13:36
Vzal si list papíru, ohnul roh, pak druhý, udělal kormidlo, výškovku. Pak s vlaštovkou a velkým očekáváním přijel do hangáru na vojenské základně McClellan v Sacramentu a... Papírový aeroplán...  celý článek