JAK SE JÍ ŘÍKÁ Romča. ZVLÁŠTNÍ ZNAMENÍ Studuje fakultu sportovních studií v Brně.
Přehled šampionátů
Olympijské hry 2012

Bikeři kouzlí v Olomouci. Dechberoucí triky sledují stovky diváků

22.4.2017  18:01
Stovky natěšených diváků a sedmdesátka skvělých bikerů z celé republiky, kteří lidem předvádějí dechberoucí triky. To je kulisa sobotních závodů v olomouckém Bike parku.  celý článek

Stříbrný rok Kulhavého končí zlatým puncem. Je počtvrté Králem cyklistiky

23.11.2016  21:12
Po dlouhých pěti letech získal medaili na světovém šampionátu – v třaskavých novoměstských kulisách se stal vicemistrem světa. O necelé dva měsíce později na dlouholetého soka Nina Schurtera...  celý článek

Olympijský bikros bude bez české účasti. Hladíkové zhatil cestu pád

31.5.2016  15:05
Český bikros bude na olympijských hrách v Riu de Janeiro chybět. Poté, co se před čtyřmi lety v Londýně představily pod pěti kruhy Aneta Hladíková s Romanou Labounkovou, byla právě Hladíková...  celý článek

Potlučená česká bikrosařka: Nejdřív mě srazily a pak přejely zezadu

28.6.2015  17:31
Baku (Od našeho zpravodaje) Mohla myslet na medaili, ale místo toho skončila v kotrmelcích. Bikrosařka Romana Labounková nemohla na Evropských hrách bronzovou krajanku Anetu Hladíkovou napodobit z prostého důvodu –...  celý článek

Bikrosařka Hladíková si odveze z Baku bronz, družstvo judistů neuspělo

28.6.2015  10:30, aktualizováno  13:46
Česká reprezentantka v bikrosu Aneta Hladíková vybojovala na Evropských hrách v Baku bronzovou medaili. Romana Labounková skončila ve finále po pádu osmá. Čeští judisté se medaile v týmové...  celý článek

Měchura obhájil na MS ve fourcrossu stříbro, Labounková skončila pátá

21.9.2013  19:17, aktualizováno  21:23
Český fourcrossař Michael Měchura získal na mistrovství světa v Leogangu stejně jako loni stříbrnou medaili. Mistr světa z roku 2010 a bronzový medailista z minulého šampionátu Tomáš Slavík byl...  celý článek

Bikrosařka Hladíková dojela v závodu ME v Pardubicích na třetí příčce

28.4.2013  20:46
O nejlepší český výsledek ve víkendových závodech mistrovství Evropy v bikrosu v Pardubicích se postarala Aneta Hladíková, která v neděli na domácí dráze vybojovala třetí místo.  celý článek

Chci prodat znalost dráhy, plánuje bikrosařka Hladíková

27.4.2013  10:28
Trénuje tu často. Ale aby se bikrosařka Aneta Hladíková, desátá z letní olympiády v Londýně 2012, prala v areálu TJ BMX Pardubice o body do seriálu Mistrovství Evropy, to tu hodně dlouho nebylo....  celý článek

Biker Kulhavý je Králem cyklistiky, anketu ovládl potřetí v řadě

15.11.2012  18:48
Vláda krále Jaroslava pokračuje. Třetí rok po sobě se biker Jaroslav Kulhavý stal vítězem ankety Král cyklistiky, v níž získal nejvíce hlasů hlavně díky svému zlatému úspěchu z olympijských her...  celý článek

Vládl Londýnu, teď může biker Kulhavý být potřetí Králem cyklistiky

14.11.2012  14:26
Svatomartinskou husu v neděli nestihl. "Po operaci jsem ještě nemohl moc jíst," hlásil biker Jaroslav Kulhavý. V motolské nemocnici mu napravovali nosní přepážku coby pozůstatek loňské srážky s...  celý článek

Na odřeniny si zvyknete, říká bikerka Labounková. A chce zkusit dráhu

9.9.2012  9:47
Celou Evropu objíždí se svým kolem Romana Labounková. Jesenická bikerka letos skončila třetí na mistrovství světa v bikrosu, pak ochutnala atmosféru olympiády a před týdnem si dojela pro stříbro...  celý článek

Měchura a Labounková získali na MS ve fourcrossu stříbro, Slavík bronz

1.9.2012  20:53
Čeští foucrossaři získali na úvod mistrovství světa v Leongangu tři medaile. Na druhém místě dojeli Michael Měchura a Romana Labounková, bronz bral šampion z roku 2010 Tomáš Slavík.  celý článek

Na MS horských kol se představí rekordních 46 českých bikerů

30.8.2012  11:17
Českou republiku bude na blížícím se mistrovství světa horských kol v Rakousku reprezentovat rekordní šestačtyřicetičlenná výprava. Šampionát začíná v Leogangu v pátek kvalifikací fourcrossu a...  celý článek

Z mistrovství Evropy ve fourcrossu mají Češi bronz a dvě čtvrtá místa

19.8.2012  10:04
Početná výprava českých bikerů na mistrovství Evropy horských kol ve fourcrossu v Polsku získala bronzovou medaili díky Lukáši Měchurovi. Do čtyřčlenného finále se probojoval i předloňský...  celý článek

Bikros hledá svého Aleše Valentu. Londýnskou šanci Češky nevyužily

10.8.2012  18:50
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) Tři ostré zatáčky, desítky skoků a nespočet ostrých soubojů. Takový je bikros, nejmladší olympijský sport, který na londýnský finálový program přilákal i britského premiéra Davida Camerona a...  celý článek

Českým bikrosařkám finále uniklo, zlato míří do Kolumbie a Lotyšska

10.8.2012  17:01, aktualizováno  18:27
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) Bez českého zastoupení se odehrálo finále olympijského závodu bikrosařek. Do jediné jízdy, v níž se rozhoduje o všem, se Aneta Hladíková a Romana Labounková neprobojovaly ze semifinále. Na...  celý článek

Obhájce bikrosového zlata Strombergs postoupil do semifinále

9.8.2012  19:34
Hlavní favorité olympijského závodu bikrosařů, obhájce zlata z Pekingu Maris Strombergs a současný mistr světa Sam Willoughby, nezaváhali a ze čtvrtfinálových jízd postoupili mezi nejlepší...  celý článek

Pád do podzemí, a pak skok do neznáma. Bikrosařkám stojí v cestě tunel

8.8.2012  17:51
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) Jako na adrenalinové horské dráze si připadají bikrosařky na olympijském závodě v Londýně. Stavitelé dráhy plné skoků a ostrých zatáček jim do cesty postavili tunel, na který hned navazuje skok,...  celý článek

Bikrosařka Labounková se ráno zranila, ale kvalifikaci zvládla

8.8.2012  16:24, aktualizováno  16:39
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) Obě české závodnice na BMX mají za sebou první soutěžní představení na olympijské trati. Kvalifikace zařadila Anetu Hladíkovou na desáté a Romanu Labounkovou na jedenácté místo mezi šestnácti...  celý článek

Bikrosařka Hladíková miluje adrenalin, ale seskok padákem ji neláká

2.7.2012  13:30
Pokud v dětství snila o účasti na olympiádě, atletika mohla být „jistější“ možností. Vždyť bikros, který u Anety Hladíkové nakonec vyhrál, patří mezi olympijské sporty teprve od roku 2008....  celý článek

Labounková získala na MS v bikrosu bronz a asi i olympijskou účast

27.5.2012  12:33
Cyklistika Romana Labounková vybojovala bronzovou medaili na mistrovství světa v bikrosu v Birminghamu a neměla by chybět na olympijských hrách v Londýně. Jistou účast na OH by měly mít dvě...  celý článek

Češi vládnou horským kolům: Na MS získali čtyři medaile ve dvou závodech

4.9.2010  9:42, aktualizováno  20:06
Češi ovládli na MS horských kol závod ve fourcrossu. V kanadském Mont-Sainte-Anne v této neolympijské disciplíně Tomáš Slavík vyhrál a Michal Prokop získal bronzovou medaili. V soutěži žen si...  celý článek

Kulhavý vyhrál závěrečný závod SP v cross country horských kol

28.8.2010  23:12, aktualizováno  29.8 8:40
Biker Jaroslav Kulhavý vyhrál jako prcvní Čech v historii závěrečný díl Světového poháru v cross country na horských kolech ve Windhamu. V konečném pořadí skončil třetí, zvítězil Švýcar Nino...  celý článek

Zavři oči a jeď. Tak zní jezdecké heslo mladičké mistryně Evropy v bikrosu

30.6.2010  9:42
Nedělá jí problém během pár hodin přesednout z bikrosového kola na fourcrossové. A na obou sbírat úspěchy. Například v polovině června se Romana Labounková stala mistryní Evropy ve fourcrossu.  celý článek

Bikerka Labounková vyhrála ME ve fourcrossu, Slavík získal stříbro

13.6.2010  10:15
Česká bikerka Romana Labounková se stala v německém Willingenu mistryní Evropy ve fourcrossu. V soutěži mužů dojel na stříbrné pozici Tomáš Slavík, vyhrál Nizozemec Jost Wichman.  celý článek

Mladý „náhradník“ Říha získal bronz na MS horských kol ve fourcrossu

4.9.2009  12:54, aktualizováno  13:25
O překvapivý úspěch se na mistrovství světa horských kol postaral sedmnáctiletý Jakub Říha. Ve fourcrossu si dojel pro bronzovou medaili. Tomáš Slavík skončil pátý, zato medailisté z minulých...  celý článek

Bikerka Labounková sahala po zlatu. Ale jen dvě sekundy

26.6.2008  12:59
Risk je zisk, řekla si bikerka Romana Labounková a v předposlední zatáčce finálové jízdy fourcrossu na mistrovství světa zaútočila na první místo Melissy Buhlové. "Asi dvě vteřiny jsem byla...  celý článek

Horáková a Labounková mají medaile z MS bikerů

21.6.2008  22:03
Dvě medaile dnes vybojovala česká výprava na světovém šampionátu bikerů v italském Val di Sole. Ve fourcrossu žen se do finálové jízdy dostala Jana Horáková i Romana Labounková, které ve stejném...  celý článek

Bikrosařka Horáková má světový bronz

29.7.2007  17:53
Victoria Česká reprezentantka Jana Horáková vybojovala podruhé v kariéře bronzovou medaili na mistrovství světa v bikrosu v elitní kategorii. V kanadské Victorii byly ve finálové jízdě nového...  celý článek

Pojede bikrosařka Labounková na olympiádu?

16.5.2007  10:12
Jeseník Juniorští cyklisté Bikrosklubu Jeseník výborně rozjeli mistrovství Evropy bikrosařů. Po čtyřech závodech je Romana Labounková v čele seriálu a Jan Švub je třetí. "Loni Romana vyhrála evropský...  celý článek