Roman Turek

Emotivní Záruba se vyřadil z vysílání: Byl jsem pak terčem posměchu

9.5.2017  15:23
Paříž (Od našeho zpravodaje) Celý v transu křičel „góóól“ a radostí bušil pěstí do stolu - čeští hokejisté právě na mistrovství světa dokonali stíhací jízdu proti Finsku a vyrovnali na 3:3. Byla to tak silná vlna vzrušení,...  celý článek

Moje první betony? Hnědé a ošklivé, vypráví kanadský světoběžník

4.5.2017  9:00, aktualizováno  17:47
Touha vyrovnat se staršímu bratrovi ho přivedla k hokeji, snaha pomáhat rodné zemi zase k profesi gólmanského kouče mládežnických reprezentací. Bývalý brankář Fred Brathwaite má co vyprávět....  celý článek

Jihlava je extraligová. V neděli se rozhodne mezi Vary a Pardubicemi

21.4.2017  17:25, aktualizováno  21:38
V Jihlavě se bude slavit. Hokejová Dukla vybojovala proti Karlovým Varům i přes prohru 2:3 v prodloužení bod a po dvanácti letech se vrátí do nejvyšší soutěže. Po výhře Pardubic na jihu Čech 3:1...  celý článek

Jihlava je blízko návratu do extraligy, Pardubice si zkomplikovaly život

18.4.2017  17:25, aktualizováno  21:32
Hokejisté Jihlavy jsou blízko návratu do extraligy. V 10. kole baráže totiž dokázali zvítězit v Českých Budějovicích 3:2 a na prvním místě už mají pětibodový náskok na dvojici Pardubice, Karlovy...  celý článek

Baráž: Pardubice prohrály nájezdy v Jihlavě, Budějovice zdolaly Vary

14.4.2017  17:00, aktualizováno  20:52
Jihlavská Dukla udržela první místo v baráži. V napínavém duelu s Pardubicemi přišla o třígólový náskok, ale poté zvládla penaltový rozstřel. Spolu s Českými Budějovicemi, které zdolaly...  celý článek

Sedmnáctý český gólman v NHL. Nervózní jsem nebyl, překvapil Rittich

9.4.2017  14:52
Na poslední chvíli, ale přece. Hokejový brankář David Rittich naskočil hned v první sezoně za mořem do NHL, v závěrečném utkání základní části odchytal za Calgary jednu třetinu a zastavil devět...  celý článek

Vary v baráži vyzrály na Budějovice, Pardubice nevyhrály ani v Jihlavě

31.3.2017  17:15, aktualizováno  20:57
Hokejisté Českých Budějovic domácí barážovou premiéru nezvládli a Karlovým Varům podlehli těsně 3:4. Za Jihočechy skóroval dvakrát Fillman, ve třetí třetině ale rozhodl karlovarský Tuominen....  celý článek

Barážová vzpoura: favorité nestačili, výhru slaví Budějovice i Jihlava

28.3.2017  17:57, aktualizováno  22:28
První kolo baráže o hokejovou extraligu přineslo vzpouru prvoligových týmů, které shodně uspěly na půdě papírově silnějšího soupeře. Budějovice vyhrály v Pardubicích 2:1 a Jihlava uspěla v...  celý článek

Co je důležité? Čistá hlava, popisuje Turek život brankářů v play-off

15.3.2017  10:16
I když při zápasech už sleduje dění na ledě v obleku s kravatou z VIP zóny, několik hodin předtím ještě ladí s trojicí brankářů poslední cvičení. A rozhodně má Petru Kváčovi, Ondřeji Bláhovi a...  celý článek

Co dokáže sebevědomí. Kovboj z Calgary povstal a je k neporažení

13.3.2017  16:58
Idylu na dovolené v Chorvatsku mu rozčísl noční telefonát. Vyměnili jsme tě do Calgary, dozvěděl se. Kanadský gólman Brian Elliott už neusnul. Tolik se těšil na nové angažmá, konečně se měl stát...  celý článek