Petr Vabroušek

Triatlonista Petr Vabroušek (*27. 9. 1973) vyhrál v roce 2015 maraton na severním pólu. Dva roky před tím zvítězil na Antarktidě.

Petr Vabroušek uběhl sedm maratonů za sedm dní na sedmi kontinentech

16.2.2017  0:00
Rád vyhledává extrémní výzvy. Poslední byl zatím závod, který běžce provedl v sedmi dnech po všech sedmi kontinentech. Český ironman Petr Vabroušek se v silné konkurenci neztratil a skončil na...  celý článek

26.8.2016  0:00
Je poctou triatlonu. A velkou výzvou. Závod Norseman obnáší celkem 226 kilometrů, plave se fjordem, na kole se protínají pohoří a běh končí zdoláním téměř dvoukilometrového převýšení. Letos...  celý článek

Vabrouškovu osmnáctiletou nadvládu utnul Oppolzer, vzal mu i rekord

20.6.2016  10:47
Petr Vabroušek našel po osmnácti letech přemožitele na česko-slovenských ironmanech. V Otrokovicích ho porazilo patnáct vytrvalců.   celý článek

Moraviaman protesty obcí ustál. Trasa se nemění

17.6.2016  10:22
Starosta Bělova se zákazem neuspěl. České mistrovství v dlouhém triatlonu se uskuteční na klasických tratích v Otrokovicích. Naplánované trasy se nemusí na poslední chvíli měnit. Také 15. ročník...  celý článek

Zlín na osm dnů ožil filmem, festival ukáže Francii i historii ateliérů

27.5.2016  9:51
V město plné filmů se až do příštího pátku proměnil Zlín. Začal filmový festival, který nabídne 361 snímků z 56 zemí světa a přes 450 akcí doprovodného programu.  celý článek

Vabroušek zažil peklo. Ani dvanáct litrů vody na den mu nestačilo

24.4.2016  10:48
Stanice Discovery Channel ho označila za nejnáročnější běžecký závod světa. „Zaslouženě,“ přitakává Petr Vabroušek poté, co poprvé a naposledy absolvoval Marathon des Sables. 257 kilometrů...  celý článek

Nesmí je zradit nohy, žaludek ani hlava. Čechy čeká 257 kilometrů v poušti

7.4.2016  16:34
Budou zdolávat 257 kilometrů v poušti, spát na zemi v berberských stanech, vařit si z vlastních zásob. Marathon des Sables v Maroku není jen soutěží v rychlosti a vytrvalosti. Závodníka nesmí...  celý článek

Na pólech už vyhrál. Teď se Vabroušek těší na pekelný přeběh Sahary

7.4.2016  10:48
Vyhrál maratony na obou věčně zmrzlých zemských pólech, teď bude Petr Vabroušek čelit zcela opačnému klimatickému extrému - během sedmi dnů chce co nejrychleji zvládnout po svých 274 kilometrů...  celý článek

Čím těžší závod, tím víc ho láká. Vabroušek se chystá na přeběh Sahary

29.1.2016  9:03
Svůj první triatlon zvládl před 27 lety. Přesto se Petr Vabroušek do fyzicky náročné disciplíny spojující plavání, jízdu na kole a běh pouští se stejnou vervou jako na startu kariéry.  celý článek

Raději se zničí jinde. I proto Vabroušek vyměnil přehradu za Havaj

12.10.2015  7:14
Zatímco o víkendu se konal nejslavnější ironman světa, Petr Vabroušek na Havaji chyběl. Moravský triatlonista vyměnil extrémní výzvu za běh okolo Brněnské přehrady, kde se naháněl se synem.  celý článek

Je to anomálie, říká Vabroušek o své neporazitelnosti na ironmanech

22.6.2015  11:46
Co start, to prvenství. Petr Vabroušek vyhrál domácího Moraviamana i poosmé, letos ho ale soupeři prohnali.  celý článek

- 29 stupňů Celsia svědčilo Vabrouškovi. Ovládl maraton na severním pólu

12.4.2015  12:29
Po Antarktidě vyhrál Petr Vabroušek také nejstudenější maraton světa na severním pólu. Jedenačtyřicetiletý moravský milovník extrémních výzev ovládl North Pole Marathon v čase 4:22:24 hodiny.  celý článek

Vabrouška čeká maraton na severním pólu, medvědy mají zahnat vojáci

6.4.2015  8:41
Před rokem zvítězil zlínský triatlet Petr Vabroušek ve dvou dálkových bězích na jižním pólu, v sobotu odletěl startovat na dalším extrémním maratonu - na pólu severním.  celý článek

Havaj? Vabroušek vyhlíží maraton na severním pólu

30.7.2014  12:06
Havajský Ironman už dávno není pro triatlonistu Petra Vabrouška nejvyšší metou. I proto je v ohrožení jeho 16. účast v řadě. Teď ho lákají extrémní výzvy. Po vítězství na Antarktickém ledovém...  celý článek

Moderátor minule Vabrouška „odepsal“. Tak vyhrál Czechmana

9.6.2014  9:06
Do finiše ho popoháněl nadšený ryk, který diváci ještě vystupňovali nafukovacími "fandítky". A taky slovenský moderátor Vlado Baron, pohupující se v rytmu hudby z reproduktorů. V momentě, kdy se...  celý článek

7 maratonů za 7 dní na 6 kontinentech? To by byla výzva, sní Vabroušek

20.2.2014  10:26
Svoji rekordní sbírku umístění v Top 10 v prestižní sérii Ironman triatlonové organizace WTC rozšířil Petr Vabroušek loni o dalších pět a k magické stovce mu schází 27. "Na její dosažení by to...  celý článek

Člověk si nesmí rozhněvat havajská božstva, radí ironman Vabroušek

10.10.2013  12:35
O havajském Ironmanovi ví skoro všechno. Na extrémní trať legendárního triatlonového závodu se Petr Vabroušek v sobotu vydá v kategorii profesionálů už popatnácté v řadě.  celý článek

Triatlonista Vabroušek: Soupeře už to asi nebaví, ale mě tituly neomrzí

24.6.2013  10:12
Petr Vabroušek kraluje českému dlouhému triatlonu navzdory tomu, že mu bude v září čtyřicet. Svůj desátý titul získal v Otrokovicích na Moraviamanu, který vyhrál i při svém šestém startu.  celý článek

Pořád se cítím jako před dvaceti lety, říká triatlonista Vabroušek

24.1.2013  9:38
Letos v září mu bude čtyřicet. Přesto se Petr Vabroušek do triatlonového důchodu ani zdaleka nechystá. Česká ironmanová jednička začne zítra v izraelském Eliatu závodem Israman svoji 14....  celý článek