Petr Graclík

Na biatlon i za pět stovek. Začal prodej lístků na olympiádu v Koreji

12.2.2017  9:58
Teď je mistryní světa, za rok touto dobou se bude zřejmě rvát i o zlato na zimní olympiádě v Pchjongčchangu. A právě vstupenky na závody v biatlonu včetně těch, kde by měla startovat Gabriela...  celý článek

Pchjongčchang vypadal idylicky, popisoval Doktor dějiště olympiády

4.2.2017  13:06
Rok před olympijskými hrami v korejském Pchjongčchangu jdou přípravy podle plánu a podle českých inspektorů je situace uspokojivá. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor...  celý článek

Lyžaři Smutná a Hudec mohou reprezentovat Česko na olympijských hrách

7.12.2016  13:17
Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná a sjezdař Jan Hudec dostali výjimku od Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a mohou v případě splnění kvalifikačních kritérií startovat v českých barvách na...  celý článek

Hry uprostřed chaosu. Brazilci bojují, aby olympiáda neskončila pohromou

27.4.2016  17:55
Pár hodin poté, co olympijská pochodeň vyrazila z Olympie na 20 tisíc kilometrů dlouhou pouť na stadion Maracaná, se úplně nová pobřežní cyklostezka v Riu propadla do moře a zabila dva lidi....  celý článek

Do startu olympiády zbývají dva roky. Rio obstojí, přesvědčují Češi

4.8.2014  14:46
Jsou to tři týdny, co v Brazílii skončilo mistrovství světa ve fotbale, a v úterý začne odpočítávání dvou let do okamžiku, než nad Riem de Janeiro zaplane olympijský oheň. Přes kritiku, která...  celý článek

Strachová bojuje o místo v MOV. Mohla by být českou vlajkonoškou na OH

21.8.2013  16:18
Osm skvělých sportovců, ale jen dvě volná místa v Mezinárodním olympijském výboru. Boj, na který není zvyklá, čeká na lyžařku Šárku Strachovou (za svobodna Záhrobskou) při její kandidatuře do...  celý článek

Lyžařské mistrovství v Liberci? Zatím v rovině teorie, zní ze svazu

14.12.2012  8:26, aktualizováno  10:03
Mistrovství světa v klasickém lyžování opět v Liberci? Vyloučeno to není. Ačkoliv sportovní úspěch šampionátu z roku 2009 totálně zastínil ekonomický průšvih, svaz lyžařů České republiky...  celý článek

Sněhová děla už v Liberci pracují naplno. Ať mají sprinteři připraveno

6.12.2012  11:32
Sněhová děla v lyžařském areálu ve Vesci pracují naplno. Cíl je jasný: za měsíc musí být kompletně připravené tratě o délce 1,6 km. Potřetí totiž do Liberce zavítá Světový pohár v běžeckém...  celý článek

Do Liberce se poprvé od zadluženého mistrovství vrátí lyžařské špičky

12.1.2011  7:51
Svaz lyžařů se v Liberci pokusí napravit reputaci pokaženou předloňským mistrovstvím světa, které skončilo stomilionovými dluhy. V areálu ve Vesci, který kvůli lyžařskému šampionátu před dvěma...  celý článek

Tahanice o reprezentační smlouvy jsou minulostí. Mezi lyžaři je jediný hříšník

18.10.2010  13:41
Mohli si diktovat, postavit si hlavu, vyžadovat víc reklamních ploch: Jsem přece olympijský medailista, tak chci lepší podmínky. Při podpisu reprezentačních smluv ale tento rok k žádným...  celý článek

Češi nebudou poprvé hostit Tour de Ski, Liberec přivítá elitní sprintery

2.6.2010  19:46, aktualizováno  20:47
Poprvé od vzniku Tour de Ski bude chybět v programu český závod. Komise běhu na lyžích mezinárodní federace FIS na zasedání v Turecku schválila složení etapového závodu bez účasti Prahy, která v...  celý článek

Pražské sprinty v rámci lyžařské Tour de Ski zavítají zřejmě na Strahov

25.9.2009  15:25
Potřetí se v nadcházející sezoně uskuteční lednový sprinterský závod v rámci lyžařské Tour de Ski v Praze a potřetí na jiném místě. Po Hradčanech a Výstavišti ve Stromovce se světová běžecká...  celý článek

Garabík a Vejnarová mají biatlonové tituly

29.12.2004  18:26
Jablonec nad Nisou Biatlonisté Petr Garabík a Zdeňka Vejnarová získali na tratích v Jablonci nad Nisou tituly mistrů republiky v závodu s hromadným startem. Garabík, který oslaví v první lednový den 35....  celý článek

Soukup vyhrál, jede na SP biatlonistů

4.1.2004  13:40
Jablonec nad Nisou Jedenadvacetiletý reprezentant Jaroslav Soukup vyhrál na mistrovství republiky nedělní stíhací závod a poprvé v životě se tak nominoval na biatlonový Světový pohár. "Byl jsem hrozně nervózní,"...  celý článek

Česká štafeta doběhla předposlední

6.12.2003  12:54
Kontiolahti Předposlední skončila česká štafeta biatlonistů ve složení Garabík, Dostál, Graclík, Holubec v sobotním závodu Světového poháru. V konkurenci osmnácti družstev skončili Češi sedmnáctí s více než...  celý článek

Biatlonisté přidali na ME tři medaile

2.3.2003  16:22
Forni Avoltri Štafetové závody na závěr evropského šampionátu v biatlonu v Itálii přinesly České republice tři medaile. Junioři Martin Balatka, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup a Michal Šlesingr získali zlato...  celý článek

Holubec a Vejnarová mistry v biatlonu

8.2.2003  15:01
Harrachov Nejvytrvalejšími biatlonisty v republice jsou Tomáš Holubec a Zdeňka Vejnarová. Holubec při střelbě z dvaceti ran jen dvakrát minul terč a díky rychlému běhu jasně vyhrál. Druhý skončil Petr...  celý článek

V Oberhofu vyhrála ruská štafeta

11.1.2003  14:21
Oberhof Ruské kvarteto Viktor Majgurov, Pavel Rostovcev, Sergej Rožkov a Sergej Čepikov vyhrálo sobotní štafetový závod biatlonistů na 4x7,5 kilometru v německém Oberhofu. Se ztrátou jedenácti sekund...  celý článek

Střelba odsunula biatlonisty na osmé místo

7.12.2002  14:33
Östersund Norští biatlonisté dokázali, že jsou absolutní světovou špičkou. Cestu k vítězství v závodě Světového poháru ve švédském Östersundu neměli snadnou, ale přesto byla jejich štafeta v cíli závodu...  celý článek

Biatlonistka skončila těsně pod stupni

29.8.2002  18:27
Jablonec nad Nisou Necelé dvě vteřiny dělily od radosti z medaile Kateřinu Holubcovou-Losmanovou. Ta skončila v čtyřkilometrovém rychlostním závodu na mistrovství světa v letním biatlonu těsně čtvrtá. V krosu a...  celý článek

Norští biatlonisté prokázali formu

26.1.2002  17:12
Anterselva Norská štafeta biatlonistů Halvard Hanevold, Egil Gjelland, Frode Andresen a Ole Einar Björndalen, která v tomto složení pojede i na olympiádě v Salt Lake City, vyhrála závod Světového poháru na...  celý článek

Nečekaný triumf neznámého Mesotitsche

24.1.2002  17:07
Anterselva Rakouský biatlonista Daniel Mesotitsch se v italské Anterselvě stal překvapivým vítězem závodu Světového poháru na 20 kilometrů. Jeho dosavadním nejlepším výsledkem bylo přitom až jedenácté...  celý článek