26.7.2017  15:33
Dlouhých pět let se reprezentace basketbalistů do 20 let vyhřívala mezi evropskou elitou. Tyhle časy však o víkendu skončily sestupem do divize B. Stalo se po sérii šesti porážek s Řeky, Němci,...  celý článek

Čeští basketbaloví junioři po pěti letech končí v evropské divizi A

22.7.2017  18:25
Čeští basketbalisté do 20 let se na mistrovství Evropy neudrželi mezi elitou a sestupují do divize B. Tým trenéra Petra Czudka má na šampionátu v Řecku smutnou jistotu už před závěrečným hracím...  celý článek

Opavský křídelník Cvek na konci úspěšné sezony stihl i státnice

24.5.2017  10:23
Potřetí za minulé čtyři roky se basketbalisté Opavy probojovali do semifinále Kooperativa NBL. Byť medaili stejně jako v roce 2015 neurvali, sezona byla úspěšná. Skončili čtvrtí a v poháru hráli...  celý článek

Série útěchy začíná. Pardubičtí chtějí zahodit semifinálové zklamání

16.5.2017  10:27
Měli necelý týden na to, aby se oklepali z bolestivé semifinálové porážky od Děčína. Pardubičtí basketbalisté vstoupí v úterý v 18 hodin do dvouzápasové série s Opavou - ve hře je ligový bronz.   celý článek

Opavští nejsou v bronzové sérii favorit, Pardubice letos nezdolali

16.5.2017  10:02
Potřetí za minulé čtyři roky jdou opavští basketbalisté v Kooperativa NBL do boje o třetí místo. V roce 2015 podlehli Prostějovu 1:2 a rok předtím zdolali Pardubice 2:1 na zápasy.  celý článek

Opavští basketbalisté čekají na výhru nad Nymburkem. Už 39 zápasů

3.5.2017  13:29
Basketbalisté Opavy neporazili Nymburk už 39 zápasů. Nevyšlo jim to ani v úterý v úvodním utkání semifinále Kooperativa NBL, kdy mu podlehli 64:100. Opavským v Nymburce, kde je další duel čeká...  celý článek

Basketbalisté Opavy jsou po bitvě s USK posledními semifinalisty

26.4.2017  20:22, aktualizováno  23:06
Basketbalisté Opavy se stali posledními semifinalisty NBL. Slezané v šestém čtvrtfinálovém utkání s USK Praha zvítězili 73:68 a na druhý pokus sérii ukončili. V sobotu na palubovce USK ještě...  celý článek

Opavští basketbalisté spoléhají v souboji s USK na „žluté peklo“

26.4.2017  10:17
Pokud basketbalisté Opavy v souboji s USK Praha uhájí domácí neporazitelnost ve vzájemných duelech, budou v semifinále Kooperativa NBL. Šesté čtvrtfinálové utkání v opavské hale začne v 18.00 za...  celý článek

Opavské basketbalisty proti USK zase zradily doskoky

24.4.2017  10:57
Jaromír Bohačík, opora basketbalistů USK Praha, měl už v první minutě dvě osobní chyby. Opavští navíc po trojce Šiřiny vedli 7:2... Výborný vstup do utkání ale Opavané nevyužili. V pátém...  celý článek

Basketbalové Ústí je v play-off, vyzve mistra. Opava se před USK nenatlačila

4.4.2017  21:11, aktualizováno  5.4 0:27
Basketbalisté Ústí nad Labem postoupili jako poslední tým do čtvrtfinále play-off, tak je čeká mistrovský Nymburk. V závěrečném kole nadstavbové části vyhráli v Jindřichově Hradci 80:72 a na...  celý článek

Pardubičtí basketbalisté dobyli Děčín, Kolín vyhrál podruhé za sebou

29.3.2017  21:47, aktualizováno  22:20
Basketbalisté Kolína vyhráli v nadstavbové části ligy druhý zápas za sebou. Na domácí palubovce porazili čtvrtý USK Praha 87:82 a vzali tak hostům šanci bodově se dotáhnout na třetí Děčín....  celý článek

Opavští basketbalisté mohou myslet na třetí příčku, doma zdolali Děčín

18.3.2017  0:02
Basketbalisté Opavy ještě mohou v NBL pomýšlet na posun na třetí pozici po nadstavbové fázi, doma zdolali Děčín 87:78 a přiblížili se mu na rozdíl dvou bodů.  celý článek

Basketbalisté Pardubic zůstávají při chuti. Smlsnuli si i na Opavě

13.3.2017  10:25
Mistrovský Nymburk zůstává posledním vážným konkurentem pardubických basketbalistů v lize. Ti v elitní nadstavbové skupině rozcupovali další tým. Po Děčínu a pražském USK to na Dašické odskákala...  celý článek

Zase trápení. Nymburk udolal Pardubice až v poslední čtvrtině

4.3.2017  19:40, aktualizováno  21:55
Basketbalisté Nymburka se opět nadřeli s Pardubicemi. Ve čtvrtém kole nadstavby NBL doma sice vyhráli 100:94, ale zápas museli v poslední čtvrtině otáčet, když ještě v 34. minutě prohrávali....  celý článek

Opavská ztráta víry? Cesta do pekel. Zato v Ostravě se chválilo

28.2.2017  9:37
Výborné výkony podali basketbalisté Opavy a NH Ostrava v nadstavbové části Kooperativa NBL. Opavští sahali po vítězství v Nymburce (77:84), když tam vedli až o 20 bodů. Ostravští zvítězili v...  celý článek

Basketbalisté Nymburku porazili Opavu a pojedenácté vyhráli Český pohár

18.2.2017  19:45, aktualizováno  19.2 7:33
Nymburští basketbalisté pojedenácté v historii získali Český pohár. Ve finále v Prostějově porazili Opavu 72:52 a potvrdili tak roli favorita. V součtu s ligovými tituly šlo o jejich 24. trofej...  celý článek

Kouřil pracuje na obraně a je rád za důvěru od trenéra Czudka

13.2.2017  10:00
Mají na dosah výjimečnou možnost. Mohou opakovat rok 2004, kdy se - tehdy ještě s Petrem Czudkem v roli hráče - naposledy probojovali do finále Českého poháru. A basketbalisté Opavy dobře vědí,...  celý článek

Ostrava nastřílela stovku, opavští basketbalisté zůstali čtvrtí

30.1.2017  10:44
Opavští basketbalisté výhrou v Kolíně 96:85 uhájili čtvrté místo v Kooperativa NBL. Ostravští zvítězili nad Jindřichovým Hradcem 102:82, čímž se odrazili od poslední příčky.  celý článek

Svitavští basketbalisté stříleli slepými, nespasil je ani drtivý finiš

16.1.2017  10:19
To byla nemohoucnost. Dostat míč do obroučky svých opavských protivníků byl pro Tury dlouhou dobu nadlidský úkol. Důkaz? Pouhých 34 bodů za tři čtvrtiny... Následné vzepětí v úplné koncovce...  celý článek

Skvělá třetí čtvrtina. Basketbalisté Opavy porazili druhý Děčín

27.12.2016  19:43
Basketbalisté Opavy zakončili letošní rok vítězstvím nad druhým týmem ligové tabulky Děčínem 91:81. V poločase sice prohrávali o pět bodů, ale pak jednoznačně ovládli třetí čtvrtinu v poměru...  celý článek

Ostravští basketbalisté padli po porážce s Kolínem na ligové dno

19.12.2016  11:05
Basketbalisté NH Ostrava ani Opavy v 16. kole NBL neuspěli. Ostravští doma prohráli s Kolínem 78:88 a Opavští v Praze s USK 61:89. Ostravští se propadli na poslední příčku soutěže, Opava je...  celý článek

Basketbalisté Opavy si spravili náladu, Ostravě nasázeli stovku

28.11.2016  9:59
Opavští basketbalisté ve 13. kole NBL rozdrtili v derby NH Ostrava 100:59 (24:22, 51:32, 71:56). Spravili si tak chuť po prohrách s Kolínem, v Pardubicích a v Ústí.  celý článek

Guercy nedovolil chaos a basketbalisté Ostravy porazili Opavu

29.9.2016  10:51
Trojkami Bratčenkova a Guercyho basketbalisté NH Ostrava ve 34. minutě otočili stav na 53:49. V tu chvíli se utkání zlomilo. Ostravští ve 2. kole Kooperativa NBL porazili Opavu 68:53.   celý článek

Opavští basketbalisté na úvod sezony rozdrtili ústeckého soka

26.9.2016  11:20
Po trojce Šotnara vedli ústečtí basketbalisté v Opavě 5:2. A to bylo z jejich strany vše. Domácí se přes ně rychle převalili a do Kooperativy NBL vstoupili drtivým vítězstvím 93:60.  celý článek

Opavští basketbalisté kádr udrželi, Ostravští ho zase měnili

23.9.2016  11:33
Opavští basketbalisté jdou do nadcházející sezony téměř beze změn. Zato Ostravští znovu výrazně obměnili tým. Kooperativa NBL startuje v sobotu, Opava od 18.00 hostí Ústí nad Labem a NH Ostrava...  celý článek

Junioři přetlačili Ukrajinu, na mistrovství Evropy skončili sedmí

24.7.2016  16:20, aktualizováno  21:54
Čeští basketbalisté do 20 let obsadili na mistrovství Evropy sedmé místo. V závěrečném utkání porazili Ukrajinu 105:103. Navázali tak na loňské šesté místo a připsali si druhé nejlepší umístění...  celý článek

Junioři padli s Itálií, na mistrovství Evropy skončí nejlépe sedmí

23.7.2016  17:47, aktualizováno  19:12
Ani předposlední zápas českým basketbalistům na evropském šampionátu do dvaceti let nevyšel. V bitvě o páté až osmé místo prohráli s Itálií 66:81 a to znamená, že tým Petra Czudka na mistrovství...  celý článek

Junioři si evropskou medaili neodvezou, ve čtvrtfinále je udolala Litva

22.7.2016  18:27, aktualizováno  22:53
Sen českých basketbalistů o medaili z mistrovství Evropy do 20 let ve Finsku ukončili ve čtvrtfinále Litevci. Ve vyrovnané bitvě začal mít favorit z Pobaltí navrch ve druhém poločasu, Češi se...  celý článek

Sebevědomí roste, hlásí odtajněná zbraň českých juniorů před čtvrtfinále

21.7.2016  8:29
Zatím na mistrovství Evropy do 20 let čekal na svou šanci a sbíral minutu k minutě, ale v nejdůležitějším utkání na šampionátu zazářil. Pardubický basketbalista Martin Roub už není tajnou zbraní...  celý článek

Tvrdě na ně, naplánovali Češi před evropským osmifinále soupeři nepohodu

20.7.2016  7:30
Jak se hraje „zbytečný“ duel, když vás už provázejí myšlenky na klíčové osmifinále? Jistě to není nic příjemného. Čeští basketbalisté to na mistrovství Evropy do 20 let zjistili, když na závěr...  celý článek

Prohra přišla v pravý čas. Během ladění na evropské osmifinále

19.7.2016  22:50
Čeští basketbalisté do 20 let poprvé na letošním mistrovství Evropy padli. Prvním, kdo dokázal svěřence Petra Czudka přehrát, byla Belgie. Výsledek 83:85 ale nemění nic na prvním místě Čechů v...  celý článek

Junioři využili siesty a na mistrovství Evropy zaskočili Itálii

16.7.2016  20:38
Povedený vstup do mistrovství Evropy mají za sebou čeští basketbalisté do 20 let. Ve finských Helsinkách překvapili italskou reprezentaci a po kolektivním výkonu podpořeném individuálním...  celý článek

Dirigent a dva výborní střelci. Na juniorské ME míří i tři Pardubáci

16.7.2016  7:54
Připravovali se ve Španělsku, Francii i Německu. Doma vyzvali Poláky a Slováky. Poctivé pilování souhry nyní chtějí zúročit čeští basketbaloví reprezentanti do 20 let i „naostro“. Výběr pod...  celý článek

Prostějovský kouč Choleva: Potvrdili jsme, že patříme mezi nejlepší

27.4.2016  10:40
V sezoně 2004/2005 se basketbalisté Prostějova se současným koučem Opavy Petrem Czudkem nebo bývalým obávaných střelcem Craigem Callahanem při své premiéře mezi domácí elitou hned napoprvé...  celý článek

Šiřina minul trojku. A to byla poslední opavská chvíle v této sezoně

23.4.2016  10:39
Opavský rozehrávač Jakub Šiřina mohl svým trojkovým pokusem v poslední vteřině čtvrtého duelu čtvrtfinálové série alespoň vyrovnat a poslat střetnutí do prodloužení, ale minul. Basketbalisté...  celý článek

Opavští basketbalisté odvracejí konec sezony. Musí uspět v Pardubicích

21.4.2016  9:41
Jednou už hrozbu vyřazení odvrátili, ve čtvrtek budou muset basketbalisté BK Opava znovu v souboji s JIP Pardubice uspět, aby jim neskončila sezona. V Pardubicích se od 20 hodin hraje čtvrté...  celý článek

Basketbalisté Opavy ve čtvrtfinále snížili, Děčín se dostal do vedení

16.4.2016  22:33
Opavští basketbalisté se udrželi v ligové čtvrtfinálové sérii s Pardubicemi. Hrozbu vyřazení odvrátili výhrou 83:74 a snížili na 1:2 na zápasy. Výhodu domácího prostředí využil i Děčín, který...  celý článek

Basketbalistům Opavy hrozí vyřazení. Už musí zvítězit

16.4.2016  10:02
Na pokraji vyřazení se ocitli basketbalisté BK Opava. Po domácí porážce v úvodním duelu čtvrtfinále prohráli i druhý zápas v Pardubicích, byť byli k vítězství velmi blízko. „Bohužel jsme to...  celý článek

Děčínští a pardubičtí basketbalisté vstoupili do čtvrtfinále výhrami

9.4.2016  20:42
Basketbalisté Děčína na úvod čtvrtfinálové série proti pražskému USK zvítězili o deset bodů 68:58. V druhém sobotním zápase se Pardubicím podařilo vyhrát na hřišti Opavy poměrem 86:69.  celý článek

Opavští basketbalisté věří, že prodlouží s Pardubicemi vítěznou sérii

9.4.2016  9:40
Velká bitva startuje. Opavští basketbalisté dnes v 18.00 ve své hale rozjíždějí čtvrtfinále Kooperativa NBL. A jejich soupeřem jsou Pardubice... Relativně příjemný protivník, přes něhož přešli i...  celý článek

Opavským basketbalistům jde o čtyřku, Ostravským o osmičku

30.3.2016  10:48
Opavští basketbalisté potřebují vyhrát zbylé dva zápasy základní části Kooperativa NBL. A ještě musejí spoléhat na to, že Pardubice jednou prohrají. Jen tak půjdou do play-off ze čtvrtého místa.  celý článek

Vypjatá koncovka je vážně psycho. Opava ale proti Děčínu nápor zvládla

2.2.2016  9:05
Nenechat soupeře vyrovnat. Pořád si udržovat těsný náskok. To je pořádný nápor na psychiku. Opavští basketbalisté ve 28. kole Kooperativa NBL koncovku duelu s lídrem soutěže Děčínem zvládli....  celý článek

Opavští basketbalisté uspěli v poháru a v lize je čeká Děčín

29.1.2016  8:15
Opavští basketbalisté jsou mezi nejlepšími čtyřmi týmy Českého poháru. Mezi ně se probojovali po výhře 78:71 v Jindřichově Hradci. O svém postupu rozhodli ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli 22:6.  celý článek

Basketbalisty Ostravy a Opavy pořád trápí zranění

8.1.2016  10:03
Basketbalisté Opavy i potřetí v sezoně v Kooperativa NBL porazili Pardubice. Výhrou 69:67 na jejich hřišti rozjeli druhou polovinu základní části a před svého protivníka se posunuli na čtvrté...  celý článek

Opavští připomínali 70 let basketbalu, oslavili Czudka s Klapetkem

31.12.2015  9:53
Pod stropem víceúčelové haly v Opavě nově visí šest dresů. Čtyři připomínají mistrovské tituly basketbalistů z let 1997, 1998, 2002 a 2003. Další dva nejúspěšnější odchovance, někdejší...  celý článek

Děčín, Opava i Pardubice v lize basketbalistů nezaváhaly

31.10.2015  20:50, aktualizováno  21:43
Basketbalové lize mužů nadále vládne stoprocentní Nymburk, který však odehrál zatím jen dva zápasy. Do 7. kola nezasáhl, jeho pronásledovatelé však a no a dařilo se jim. Děčín přehrál USK Praha,...  celý článek

Opavští basketbalisté zvládli drama v Kolíně a vedou ligu

17.10.2015  20:51, aktualizováno  18.10 19:26
Basketbalisté Opavy vedou bez porážky ligu, ve třetím kole vydřeli v prodloužení vítězství 82:81 v Kolíně. V nastavení se rozhodovalo i v Brně, kam si pro druhou výhru v sezoně (84:79) přijel...  celý článek

Oslabení basketbalisté Opavy urvali vítězství v Pardubicích

13.10.2015  2:09
Basketbalisté Opavy, byť oslabeni o čtyři hráče, parádně vstoupili do Kooperativa NBL. V pondělní dohrávce 1. kola vyhráli na půdě silných Pardubic 78:75.  celý článek

Basketbalisté Pardubic se na úvod střetnou s rivaly z Opavy

12.10.2015  11:04
Fanoušci pardubických basketbalistů mají pohotovost, jejich Beksa se totiž poprvé od nešťastného dubnového čtvrtfinále s Opavou předvede v ostrém soutěžním zápase. Ten začíná dnes v 18 hodin v...  celý článek

Prohra s Francií mladíky nemrzela, ta s charakterním Lotyšskem ano

21.7.2015  8:58
Čeští basketbalisté do 20 let letos dosáhli na evropském šampionátu v italském Lignanu Sabbiadoru historického maxima, když obsadili šesté místo. Jen výhra v posledním zápase jim tak chyběla k...  celý článek