Pepe

Portugalský fotbalový obránce brazilského Pepe (* 26. 2. 1983) se jmenuje Képler Laveran Lima Ferreira. Působí ve španělském týmu Real Madrid. Nikdy nereprezentoval svoji rodnou Brazílii. V srpnu 2007 přijal portugalské občanství, a už 30. srpna hrál první zápas za Portugalsko v kvalifikaci na EURO 2008 proti Polsku.

Francouzští fotbalisté přehráli Itálii, Portugalci školili Gibraltar

1.9.2016  23:18
Portugalští fotbalisté v prvním utkání v roli úřadujících mistrů Evropy porazili slabý Gibraltar 5:0. Úvodní dva góly přípravného zápasu v Portu dal Nani. Poražení finalisté z Eura Francouzi...  celý článek

Experti UEFA rozhodli: nejlepším hráčem Eura byl Griezmann

11.7.2016  16:16
Nejlepším hráčem mistrovství Evropy ve fotbale byl vyhlášen útočník Antoine Griezmann, který získal s domácí Francií stříbrnou medaili. V ideální sestavě šampionátu figurují čtyři hráči z týmu...  celý článek

Druhé finále, zase porážka. A pak Griezmann uznal: Zlatý míč Ronaldovi

11.7.2016  10:00
Kamery ho zabíraly snad nejvíc ze všech poražených: jak z dálky sleduje portugalskou euforii, jak objal stopera Koscielného nebo jak si plácl s náhradním brankářem Mandandou, jak dlouho seděl u...  celý článek

Nadšený Pepe: Jsme válečníci. Řekli jsme si, že vyhrajeme pro Ronalda

11.7.2016  7:59
Po světě nemá moc fanoušků, jeho herní styl spíš řadu fotbalových příznivců vytáčí. Ale letošní Euro portugalskému obránci Pepemu sedlo fantasticky. Nepředvedl žádný „blikanec“, kterými je...  celý článek

Portugalsko - Francie 1:0, finále Eura v prodloužení rozhodl náhradník

10.7.2016  19:45, aktualizováno  11.7 0:26
Fotbalové mistrovství Evropy poprvé v historii vyhrálo Portugalsko. Ve finále zdolalo domácí Francii, kterou porazilo 1:0 po prodloužení. Povedenou střelou z dálky rozhodl náhradník Éder. U...  celý článek

Pepe po zranění trénoval s týmem, ve finále by mohl nastoupit

9.7.2016  15:29
Semifinále proti Walesu vynechal, ale do bitvy o titul fotbalových mistrů Evropy už by se zase zapojit mohl. Portugalský obránce Pepe stihl doléčit zraněný stehenní sval a v neděli večer by mohl...  celý článek

Podruhé Polsku penalty nevyšly. Portugalský postup stvrdil Quaresma

30.6.2016  20:35, aktualizováno  23:54
Popáté v řadě Portugalsko na mistrovství Evropy po devadesáti minutách jen remizovalo, přesto postoupilo jako první tým na turnaji do semifinále. Čtvrtfinále s Polskem rozhodovaly pokutové kopy,...  celý článek

Portugalský kouč obhajoval taktiku. Zachránil ho kritizovaný Quaresma

26.6.2016  10:01
Fotbalisté Portugalska jsou pošesté za sebou ve čtvrtfinále fotbalového Eura. Porazili Chorvaty, byť v zápase na stadionu v Lensu ofenzivní hrou nebavili. „Bylo by pěkné hrát krásně, jenže tak...  celý článek

Chorvatsko - Portugalsko 0:1, postup zařídil v prodloužení dorážkou Quaresma

25.6.2016  20:34, aktualizováno  23:53
Fotbalisté Portugalska jsou dalším čtvrtfinalistou Eura 2016. Zápas proti Chorvatsku dospěl po bezbrankových 90 minutách do prodloužení, kde nejdřív trefil Perišič tyč, z následného protiútoku...  celý článek

Maďarsko - Portugalsko 3:3, Ronaldo v přestřelce zařídil postupový bod

22.6.2016  17:36, aktualizováno  20:06
Nejgólovější zápas Eura zajistil Portugalsku postup ze skupiny. Do osmifinále prošli Ronaldo a spol. až ze třetího místa, první skončili Maďaři. Ve vzájemné přestřelce se konečně dařilo...  celý článek

Ronaldo o Islanďanech: Předvedli malost, se kterou nemůžou nic dokázat

15.6.2016  10:31
Místo hledání vlastních chyb ostrá kritika soupeře. Kapitán portugalských fotbalistů Cristiano Ronaldo po remíze s Islandem (1:1) hodně nelichotivě komentoval herní styl soupeře.  celý článek