JAK SE MU ŘÍKÁ Dave. ZVLÁŠTNÍ ZNAMENÍ Motto: Je lepší být mrtvý, než druhý. Studuje fyzioterapii.
Přehled šampionátů
Olympijské hry 2012

Armádním sportovcem roku je Dostál, porazil Kulhavého a Synka

26.10.2016  19:48
Dvojnásobný olympijský medailista Josef Dostál je nejlepším armádním sportovcem České republiky za letošní rok. Rychlostní kanoista dostal v anketě 695 bodů a nechal za sebou stříbrného bikera z...  celý článek

SP v Račicích uvidí preméru Fuksy, čtyřkajak testuje posádku pro Rio

26.5.2016  12:57
Poprvé v sezoně se na mezinárodní scéně představí kanoista Martin Fuksa. Dvojnásobný medailista z loňského MS vynechal Světový pohár v Duisburgu, v Račicích však nebude chybět. Na domácím kanále...  celý článek

Čtyřkajak vyrazil za letošní premiérou. A hned se hodlá bít o zlato

10.7.2014  8:00
První společný závod v sezoně. A hned pokus o zlatou obhajobu. S takovou vyrazili do německého Brandenburgu, kde se od pátku do neděle uskuteční mistrovství Evropy, členové slavného českého...  celý článek

Kajakář Dostál byl v Kalifornii na infarkt, ale ne z tréninku

1.4.2014  7:58
Nejspíš byste to do kajakáře Josefa Dostála neřekli, ale tenhle dvoumetrový, namakaný chlap je docela lekavý. Takže když o volném dni na soustředění v americkém středisku Chula Vista vyrazil do...  celý článek

Olympijský čtyřkajak vsadí na MS vše na jednu kartu. A chce zlato

27.8.2013  14:26
Bronzový čtyřkajak z londýnské olympiády nechce na mistrovství světa rychlostních kanoistů v Duisburgu tříštit síly. Vsadí všechno na jednu kartu - a doufá, že bude zlatá.  celý článek

Čtyřkajak a deblkanoisté Radoň s Dvořákem ovládli závod SP v Račicích

18.5.2013  11:48, aktualizováno  14:32
Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák ovládli na kanále v Račicích závod Světového poháru na 1000 metrů, když jasně předčili dvě německé posádky. Druzí skončili s více než vteřinovou...  celý článek

Bronzový olympijský čtyřkajak se pro první závod SP rozdělí

9.5.2013  12:35
Bronzová olympijská posádka rychlostních kanoistů se na první závod letošního ročníku Světového poháru rozdělí. Kajakáři Josef Dostál a Lukáš Trefil pojedou v Maďarsku na olympijském kilometru...  celý článek

Fuksa naposledy dominoval kajakářským kláním jako teenager

28.4.2013  17:33
Za dva dny oslaví Martin Fuksa dvacáté narozeniny a už potvrdil, že je momentálně nejlepším českým singlkanoistou. Po sobotním triumfu v nominačním závodě na 1000 metrů v Račicích dominoval i v...  celý článek

V prvním nominačním závodu kajakářů byl nejrychlejší Havel

27.4.2013  20:53
Háček bronzové olympijské posádky čtyřkajaku Daniel Havel byl nejrychlejší v nominačních závodech rychlostních kanoistů v Račicích. V přímém souboji porazil své kolegy z loňského úspěšného týmu,...  celý článek

Dva metry a 111 kilogramů. Kajakář Dostál se do běžné lodi nevejde

10.8.2012  7:36
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) Nejmladší, největší a nejtěžší český medailista v Londýně se jmenuje Josef Dostál. V bronzovém kajaku seděl na třetím místě, jediném, kam se se svými 202 centimetry a 111 kilogramy složí....  celý článek

Štěrba považuje své startovní číslo za cejch. Označkovali si mě, říká

7.8.2012  14:57
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) Jako s cejchem na zádech si připadá Jan Štěrba, který se po úspěšném rozuzlení dopingové kauzy mohl vrátit do olympijského čtyřkajaku. Dostal startovní číslo 250, ač na OH startuje jen 248...  celý článek

Kauza Štěrba je vyřešena, trenér Doktor slibuje útok na medaile

2.8.2012  18:31
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) Dvojnásobný olympijský šampion Martin Doktor prochází v roli trenéra českých rychlostních kanoistů těžkou zkouškou. Místo ladění formy svých dvou svěřených posádek na olympijský závod řešil...  celý článek

Potvrzeno: kajakář Štěrba míří na OH, za dopingový nález byl napomenut

1.8.2012  13:04
Definitivní úleva. Jan Štěrba může startovat ve čtyřkajaku na olympiádě v Londýně. Po obvinění z dopingu a následném omilostnění musel čekat, jak Sportovní arbitrážní soud (CAS) posoudí odvolání...  celý článek

Kajakář Štěrba nedopoval. Smí startovat na olympiádě v Londýně

25.7.2012  11:07, aktualizováno  11:20
Arbitrážní komise Mezinárodní kanoistické federace (ICF) zbavila českého kajakáře Jana Štěrbu obvinění z užití nedovolené látky a smí startovat na olympijských hrách v Londýně.  celý článek

Kajakář Štěrba dostal půlroční trest za doping, účast na OH nevzdává

11.7.2012  17:59
Kajakář Jan Štěrba nesmí půl roku závodit za pozitivní dopingový nález na olympijské kvalifikaci v Poznani. Trest mu udělila Mezinárodní kanoistická federace (ICF), k jejíž arbitrážní komisi se...  celý článek

Deblkanoisté Radoň a Dvořák jsou mistry Evropy, Češi slaví tři medaile

24.6.2012  10:32, aktualizováno  12:27
Tři medaile vylovili čeští rychlostní kanoisté na evropském šampionátu v chorvatském Záhřebu. Na neolympijské pětistovce slaví titul deblkanoisté Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem, ziskem...  celý článek

Deblkanoisté Radoň a Dvořák pojedou na ME dvakrát o medaile

22.6.2012  19:16
Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák postoupili na mistrovství Evropy v Záhřebu do finále na 500 a 1000 metrů. Totéž dokázal i singlkanoista Martin Fuksa, který přitom po přechodu z...  celý článek

Český trenér Doktor rozhodl o složení čtyřkajaku pro Londýn

4.6.2012  12:40
Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Tito muži by měli usednout do českého čtyřkajaku na olympijských hrách v Londýně. Rozhodl tak trenér národního celku Martin Doktor po...  celý článek

Kanoisté vyhráli na Světovém poháru v Duisburgu dvě disciplíny

26.5.2012  12:54, aktualizováno  15:44
Skvělý závod za sebou mají dvě české posádky rychlostních kanoistů. Na Světovém poháru v Duisburgu zvítězil v závodě na 1000 m čtyřkajak ve složení Jan Štěrba, Josef Dostál, Lukáš Trefil, Daniel...  celý článek

Kanoisté Radoň a Dvořák pojedou v Duisburgu finále hned dvakrát

25.5.2012  19:47
Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, účastníci olympijských her v Londýně, vstoupili do sezony dvěma postupy do finále A na Světovém poháru v Duisburgu. O víkendu budou usilovat o medaile...  celý článek

Čtyřkajak vyhrál kilometr na SP v Poznani, Adamová byla třetí

19.5.2012  13:15
Čtyřkajak ve složení Pavel Davídek, Daniel Havel, Josef Dostál a Lukáš Trefil vyhrál na Světovém poháru v Poznani závod na olympijské kilometrové trati. V sobotním finále porazili čeští...  celý článek

Kanoisté Radoň s Dvořákem vybojovali na MS účast v olympijském závodě

20.8.2011  15:41, aktualizováno  17:53
Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák skončili na MS rychlostních kanoistů v Szegedu čtvrtí v závodě na 1000 metrů, což jim vyneslo místenku na olympiádu v Londýně.   celý článek

Český čtyřkajak se díky postupu do finále MS kvalifikoval na olympiádu

19.8.2011  15:39, aktualizováno  18:49
Čtyřkajak Pavel Davídek, Jan Souček, Lukáš Trefil a Jan Štěrba se na mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Szegedu kvalifikoval na olympijské hry, a to díky postupu do finále na...  celý článek

Rychlostní kanoisté jedou na MS pro olympijská místa

17.8.2011  14:01
Pro dvojnásobného olympijského vítěze Martina Doktora nastává dosavadní vrchol trenérské kariéry. Od čtvrtka do neděle se koná mistrovství světa v rychlostní kanoistice v maďarském Szegedu, z...  celý článek

Český čtyřkajak v Račicích zůstal bez medaile, vyhráli Bělorusové

21.5.2011  14:12, aktualizováno  20:05
Závod Světového poháru rychlostních kanoistů v Račicích českým barvám medialové umístění nepřinesl. Čtyřkajak ve složení Ondřej Horský, Jan Souček, Daniel Havel a Jan Štěrba obsadil v závodě na...  celý článek

Čtyřkajak mužů získal na mistrovství Evropy bronz na kilometrové trati

27.6.2009  16:44
Čtyřkajak ve složení Ondřej Horský, Jan Souček, Jan Andrlík, Jan Štěrba získal na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice bronz. Na kilometrové trati v Brandenburgu dnes nestačil pouze na...  celý článek

Hlídka deblkanoistů získala ve sjezdu na divoké vodě zlato z ME

25.6.2009  18:36
Hlídka českých deblkanoistů vyhrála mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě. V italské Valtellině dnes získaly cenné kovy také hlídky kajakářů a kajakářek. V jediném závodu bez medailového...  celý článek

Český čtyřkajak si dojel na SP v Račicích pro stříbro

9.5.2009  18:02
Český čtyřkajak skončil druhý na kilometrové trati v úvodním dílu Světového poháru v Račicích v rychlostních kanoistice. Kvarteto Ondřej Horský, Jan Souček, Jan Andrlík a Jan Štěrba prohrálo se...  celý článek

Juniorští kanoisté mají z ME tři medaile na kilometrové trati

19.7.2008  15:38, aktualizováno  18:25
Tři medaile získali čeští rychlostní kanoisté na mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v Szegedu v dnešních finálových závodech na kilometrové trati. Juniorský deblkajak Martina Víchová,...  celý článek