Pascal Wehrlein

Wehrlein doléčil zlomený obratel, do seriálu F1 se vrátí v Bahrajnu

11.4.2017  19:05
Německý pilot formule 1 Pascal Wehrlein se po zranění vrátí k závodění při víkendové Velké ceně Bahrajnu. Jezdec týmu Sauber vynechal starty v Austrálii a Číně kvůli tréninkovému manku po nehodě...  celý článek

Sezona začala triumfem Ferrari. Poklidný závod v Austrálii vyhrál Vettel

26.3.2017  8:35, aktualizováno  9:54
Velká cena Austrálie formule 1 přinesla jediný dramatický moment - vítěz kvalifikace Lewis Hamilton se po výměně pneumatik dostal za pomalejšího Maxe Verstappena, nedokázal ho předjet a to...  celý článek

Hamilton vyhrál v Austrálii kvalifikaci F1, zlepšil rekord okruhu

25.3.2017  8:57, aktualizováno  10:43
Z prvního místa do nedělní Velké ceny Austrálie, úvodního závodu sezony formule 1, odstartuje britský favorit Lewis Hamilton z Mercedesu. Vicemistr světa kvalifikaci v melbournském Albert Parku...  celý článek

Lukrativní místo obsazeno, Rosberga vystřídá Bottas. A Massa nekončí

16.1.2017  15:58, aktualizováno  17:23
Když Nico Rosberg pět dní po zisku titulu světového šampiona nečekaně ukončil kariéru, hned se strhly spekulace, kdo mimořádně atraktivní post v elitní týmu formule 1 zaplní. Teď je jasno,...  celý článek

Stáj Williams už se nebrání odchodu Bottase do Mercedesu

15.12.2016  22:10
Finskému jezdci Valtterimu Bottasovi se zřejmě otevírá cesta do stáje Mercedes, kde by mohl nahradit úřadujícího mistra světa Němce Nica Rosberga, který po sezoně překvapivě ukončil kariéru....  celý článek

Odcházející šampion Rosberg: Proč jsem řekl formuli 1 sbohem

3.12.2016  12:57
Byl mistrem světa necelý den. Dál mu chodily nové a nové gratulace. Svou tvář viděl všemožně na internetu i v novinách v hotelové restauraci. Nico Rosberg byl ve zvláštním stavu euforie. Z...  celý článek

Nico Rosberg nechyboval a v Abú Zabí slaví první titul mistra světa F1

27.11.2016  13:55, aktualizováno  17:50
Lewis Hamilton splnil úkol a po triumfu v kvalifikaci ovládl v Abú Zabí i závod. Vyhrál po čtvrté za sebou, ale nestačilo to. Titul mistra světa získal rozdílem pěti bodů jeho týmový kolega z...  celý článek

Brazilské sambě kraloval Hamilton, titulu je však stále blíž Rosberg

13.11.2016  16:50, aktualizováno  22:16
Deštivá Velká cena Brazílie formule 1 roztančila vozy po kluzké trati. Dvakrát byla zastavena a nesčetněkrát přerušena. Při efektních haváriích se tajil dech a někteří jezdci volali po ukončení...  celý článek

Hamilton drží naděje na titul, Vettel ztratil pódium dvě hodiny po závodě

30.10.2016  19:55, aktualizováno  31.10 1:38
Velká cena Mexika se mohla stát místem obří německé radosti, ale Nico Rosberg si zatím musí počkat. Po triumfu v kvalifikaci vyhrál Lewis Hamilton i v neděli a dva závody před koncem srazil...  celý článek

50! Hamilton slavil kulatý triumf. Na pódiu se ale víc radoval Rosberg

23.10.2016  20:55, aktualizováno  24.10 0:17
Velkou cenu USA formule 1 ovládl stylem start-cíl britský závodník Lewis Hamilton. Vítěz kvalifikace si vedení pohlídal na startu a poté i v dalších 56 kolech. Celkové pořadí mistrovství světa...  celý článek

V Japonsku vyhrál Rosberg, přiblížil se zisku titulu formule 1

9.10.2016  6:55, aktualizováno  10:26
Velká cena Japonska formule 1 na náročném okruhu v Suzuce nenabídla dramatickou podívanou, ale přesně to vyhovovalo lídrovi šampionátu Niku Rosbergovi. Jeho týmový kolega z Mercedesu Lewis...  celý článek

Rosberg uhájil v Singapuru první místo a jde do čela šampionátu F1

18.9.2016  13:55, aktualizováno  18:25
Dvouhodinová Velké cena Singapuru přinesla změnu v čele mistrovství světa formule 1. Nico Rosberg uhájil v napínavém závěru první místo před dotírajícím Danielem Ricciardem a v čele průběžného...  celý článek

Hamilton pokazil v Monze start, šampionát F1 vede už jen o dva body

4.9.2016  13:55, aktualizováno  17:27
Úřadující šampion F1 Lewis Hamilton měl ve Velké ceně Itálie jasný cíl: zaútočit na jubilejní padesátý triumf v kariéře. Místo toho pokazil start, bojoval o druhou příčku a jeho náskok v čele...  celý článek

Drama F1 v Belgii: Kolize, havárie, zastavení závodu a triumf Rosberga

28.8.2016  13:50, aktualizováno  17:41
Kolize tří favoritů v první zatáčce Velké ceny Belgie F1 změnila poměr sil a umožnila Niku Rosbergovi dojet si pro suverénní vítězství. Nezastavily ho ani těžká havárie Kevina Magnussena a...  celý článek

V Německu vyhrál Hamilton a zvyšuje náskok v čele šampionátu formule 1

31.7.2016  13:55, aktualizováno  17:42
Poslední závod formule 1 před letní pauzou, Velká cena Německa, přinesl další triumf úřadujícímu šampionovi Lewisi Hamiltonovi. Jeho týmový kolega Nico Rosberg s druhým vozem Mercedesu skončil...  celý článek

V Maďarsku vyhrál Hamilton, poprvé v sezoně je v čele mistrovství světa

24.7.2016  13:38, aktualizováno  18:05
Po chaotické sobotní kvalifikaci, kdy voda na dráze zamíchala pořadím, prozářilo samotnou Velkou cenu Maďarska formule 1 slunce, ale na dramatičnosti to nic neubralo. Vyhrál Lewis Hamilton a...  celý článek

Britský závod F1 ovládl potřetí za sebou Hamilton, Rosberg po trestu třetí

10.7.2016  13:55, aktualizováno  19:48
Suverénní jízdou od startu do cíle ovládl Lewis Hamilton domácí Velkou cenu Británie F1. Nechyboval po startu na vodě, později na suché dráze byl nejrychlejší ze všech. První místo v průběžném...  celý článek

Premiéru F1 v Ázerbájdžánu ovládl stylem start-cíl Nico Rosberg

19.6.2016  14:55, aktualizováno  18:27
Zajímavý městský okruh v Baku nepřinesl tak dramatickou podívanou, jak se očekávalo. Lídr průběžného pořadí šampionátu F1 Nico Rosberg kraloval po kvalifikaci i závodu, jeho týmový kolega z...  celý článek

Formule 1 je poprvé v Baku. A ze „slečinek“ jsou zase muži

18.6.2016  6:59
Že jsou dnešní jezdci F1 „slečinky“? Že při chybách skončí v únikových zónách a bez jediného škrábance jedou dál? Na klasických okruzích by na tyto připomínky šlo zvolat: „Bez námitek.“ Jenže...  celý článek

Po startu strčil do Rosberga a poté vyhrál. V Kanadě slavil Hamilton

12.6.2016  19:55, aktualizováno  22:39
Lewis Hamilton a Nico Rosberg se stejně jako předchozí dvě sezony rvou o mistrovský titul formule 1 a podruhé za sebou byl lepší úřadující šampion z Velké Británie. Hamilton ovládl Velkou cenu...  celý článek

Mokrý závod F1 v Monaku ovládl Hamilton, pomohla mu chyba Red Bullu

29.5.2016  13:55, aktualizováno  18:59
Daniel Ricciardo byl po kvalifikaci nejrychlejší i v nedělním závodu a jel si pro první triumf při Velké ceně Monaka F1. Výhru mu sebral vlastní tým, když pro něj neměl při zastávce v boxech...  celý článek

Zápis do historie F1: Po kolizi mercedesů vyhrál osmnáctiletý Nizozemec

15.5.2016  13:55, aktualizováno  18:09
Nico Rosberg vedl, Lewis Hamilton ho přejížděl, došlo ke srážce a oba uvízli v únikové zóně. Závod bez favoritů z Mercedesu přinesl napínavou podívanou a nečekaný triumf osmnáctiletého...  celý článek

Nehoda po startu, chaos a potom nuda. Nico Rosberg vyhrál také v Rusku

1.5.2016  13:55, aktualizováno  17:29
Velká cena Ruska formule 1 byla navzdory dramatickému startu nejnudnějším závodem dosavadního průběhu sezony 2016. Stylem start-cíl vyhrál lídr šampionátu Nico Rosberg, druhý projel cílem po...  celý článek

Analýza: Roztříštěné šampionáty F3 čelily v letošní sezoně těžké krizi

25.10.2012  16:28
Kvůli stále vyšším nákladům to formule 3 neměla v posledních letech zrovna lehké, a když Bernie Ecclestone před třemi lety zavedl konkurenční GP3, přivedlo to dříve tak prestižní F3 na pokraj...  celý článek

Norisring: velký duel Evropské a Britské formule 3 skončil nerozhodně

2.7.2012  15:19
Experti se již desetiletí přou o tom, co je lepší: Evropský, nebo britský šampionát formule 3? Na Norisringu se konalo historické sdružení obou mistrovství, když Britské týmy přijely hostovat do...  celý článek