Oliver Ekman-Larsson

Švédové jsou po čtyřech letech mistři světa, nájezdy rozhodl Bäckström

21.5.2017  20:27, aktualizováno  22.5 0:57
O hokejovém mistrovi světa musely v Kolíně nad Rýnem rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hráči Švédska, za které v nájezdech skórovali Backström s Ekmanem-Larssonem a...  celý článek

Rusové nedopustili obrat a po výhře nad Finskem získávají bronz

21.5.2017  16:05, aktualizováno  18:46
Ruští hokejisté si v zápase o bronz na mistrovství světa vybudovali čtyřbrankový náskok, Finové ale ve třetí třetině málem srovnali. Sborná, která ve čtvrtfinále vyřadila český tým, nakonec...  celý článek

Klička Forsberga a pak půst. Ukončí Švédi kanadskou finálovou nadvládu?

21.5.2017  13:58
Zhluboka se nadechl, zakroužil rukama a rozjel se proti kanadskému brankáři Coreymu Hirschovi. Co asi hokejový útočník Peter Forsberg předvede? Dvacetiletý Švéd ohromil v roce 1994 drzou...  celý článek

Kanada otočila zápas s Ruskem čtyřmi góly v řadě a bude hrát o titul

20.5.2017  14:58, aktualizováno  21:35
Nevídaný obrat dovedl Kanadu do finále mistrovství světa. S Ruskem prohrávala ještě po dvou třetinách 0:2, ale pak čtyřmi trefami v řadě zápas otočila a znovu pokořila velkého rivala. Obhájce...  celý článek

Česko - Rusko 0:3. Hokejisté končí ve čtvrtfinále, favorita nezaskočili

18.5.2017  15:05, aktualizováno  19:44
Paříž (Od našeho zpravodaje) Dřeli, snažili se, jenže na favorita prostě neměli. Čeští hokejisté ve čtvrtfinále mistrovství světa nepřekvapili a s favorizovaným Ruskem prohráli 0:3. Turnaj v Paříži je tak pátým za sebou, na...  celý článek

Finové prohráli s Kanadou a zůstali za Čechy. Bělorusové porazili Nory

16.5.2017  12:10, aktualizováno  23:44
Finští hokejisté se na mistrovství světa mohli v závěrečném zápase skupiny B posunout před Česko, jenže prohráli s Kanadou hladce 2:5 a končí čtvrtí. Bělorusko se rozloučilo se světovým...  celý článek

Kanada pojistila český postup, Francouzi poděkovali fanouškům vítězně

15.5.2017  15:59, aktualizováno  22:46
Pondělní program začal na mistrovství světa v ledním hokeji v pařížské skupině zápasem mezi Kanadou a Norskem. Zámořský celek napravil sobotní selhání proti Švýcarsku a s Nory si poradil...  celý článek

Česko - Slovinsko 5:1. Hokejisté si poradili v tréninkovém tempu

12.5.2017  15:44, aktualizováno  19:09
Paříž (Od našeho zpravodaje) Stačilo trochu zabrat na začátku a bylo hotovo. Čeští hokejisté si po trápení s norskou defenzivou snadno poradili se Slovinskem a zvítězili suverénně 5:1. O výsledku rozhodli už v první...  celý článek

Česko - Norsko 1:0. Nuda v Paříži, hokejisté rozhodli až v prodloužení

11.5.2017  15:56, aktualizováno  19:39
Paříž (Od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté ve čtvrtém zápase na mistrovství světa proti Norsku neoslnili, přesto nakonec slaví vítězství. V prodloužení se o něj jediným gólem utkání postaral Jan Kovář, jenž nadvakrát...  celý článek

Slováci v nájezdech nestačili na Dány, Lotyšsko otočilo zápas s Itálií

9.5.2017  16:12, aktualizováno  23:26
Hokejisté Itálie sice v prvním úterním utkání skupiny A vedli nad Lotyši, ti ale díky dvěma trefám Andrise Džerinše nakonec zvítězili 2:1 a zůstávají na mistrovství světa bez prohry. Slovensko...  celý článek

Slováci nestačili na Lotyšsko, Američané i Rusové suverénně zvítězili

7.5.2017  12:10, aktualizováno  23:12
V až nedůstojnou záležitost se zvrtlo úvodní nedělní utkání skupiny A na hokejovém mistrovství světa. Outsider z Itálie prohrál v Kolíně nad Rýnem s Ruskem jednoznačně 1:10. Spojené státy si...  celý článek

Slováci s Italy odvrátili blamáž. Švédové rozdrtili domácí Němce

6.5.2017  23:15
Slovenští hokejisté málem nedosáhli na povinné vítězství proti Itálii. Ještě v 59. minutě prohrávali 1:2, pak vyrovnal při hře bez brankáře Libor Hudáček. V prodloužení pak o výhře za dva body...  celý článek

Palát a Šustr? Skvělí hokejisté, klíčoví hráči, říká jejich parťák Hedman

6.5.2017  13:00
Paříž (Od našeho spolupracovníka) Letos prožil skvělou sezonu, dostal se do tříčlenné nominace na Norris Trophy pro nejlepšího obránce NHL. Jeho Tampa však nepostoupila do Stanley Cupu a Victor Hedman tak bude pilířem švédského...  celý článek

V nominaci dánských hokejistů na MS je i Ehlers z Winnipegu

4.5.2017  14:25
Jedinou posilu z NHL mají v nominaci na mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem a Paříži hokejisté Dánska. Švédský kouč Dánů Janne Karlsson bude spoléhat na útočníka Nikolaje Ehlerse z Winnipegu. V...  celý článek

Francouzi berou z NHL na domácí MS Bellemareho, Roussela a Auvita

3.5.2017  12:03
Hokejisté pořádající Francie mají v pětadvacetičlenné nominaci na mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem tři posily z NHL. Jsou to útočníci Pierre-Edouard Bellemare z Philadelphie,...  celý článek

Švédští hokejisté naskládali na soupisku šestnáct hráčů z NHL

2.5.2017  9:39
Šestnáct hráčů z NHL mají v pětadvacetičlenné nominaci na mistrovství světa hokejisté Švédska. V kádru jsou tři mistři světa, čtyři stříbrní medailisté z olympijských her v Soči z roku 2014 a...  celý článek

Češi obstáli v divoké přestřelce, díky obratu porazili Švédsko 8:4

29.4.2017  16:55, aktualizováno  19:37
Česká hokejová reprezentace zvládla i druhý zápas domácích Carlson Hockey Games. Domácí výběr smazal ve druhé třetině dvoubrankovou ztrátu a od té doby už vedení nepustil. K výsledku 8:4...  celý článek

Švédové mají v nominaci na budějovický turnaj dvanáct posil z NHL

24.4.2017  12:12
V nominaci hokejistů Švédska pro turnaj Carlson Hockey Games ve Stockholmu a Českých Budějovicích je dvanáct posil z NHL. Vedle deseti hráčů z celků, které se neprobojovaly do play-off o Stanley...  celý článek

Na světový šampionát nemyslím, říká hokejový útočník Vrbata

4.4.2017  12:59
Skoro už plánoval konec kariéry, jenže nová sezona se mu povedla nad očekávání dobře. A tak se 35letý útočník Radim Vrbata těší spíš na to, jak si protáhne úspěšné působení v Arizoně, kde tak...  celý článek

Hovězí i batáty. Hokejový Liberec tmelí tým také grilovačkou

30.3.2017  11:59
Vzduchem se line lákavá vůně opékaného hovězího, pod pokličkou čekají vařené batáty, na grilu zlátne krájená zelenina. Hokejisté Liberce si pár dní před startem semifinále extraligy proti...  celý článek