Miroslav Rypl

Domácí Finsko slaví zlato díky Niskanenovi, Bauer doběhl devatenáctý

1.3.2017  12:41, aktualizováno  15:35
Byl to pravděpodobně poslední individuální závod Lukáše Bauera na mistrovství světa. A za svůj výkon se 39letý Čech nemusí stydět. V těžké konkurenci doběhl v závodě na patnáct kilometrů...  celý článek

Usťugov ovládl na šampionátu skiatlon, Sundby chyboval a byl druhý

25.2.2017  14:58, aktualizováno  19:01
Ruský běžec na lyžích Sergej Usťugov se na šampionátu v Lahti stal mistrem světa ve skiatlonu. V dramatickém souboji mu pomohla chyba Nora Martina Johnsruda Sundbyho, který dojel druhý. Bronz...  celý článek

V české nominaci na světový šampionát v klasickém lyžování je 26 jmen

20.2.2017  17:45
V české nominaci na mistrovství světa v klasickém lyžování ve finském Lahti figuruje šestadvacet jmen. Třináct je běžců v čele s loučícím se Lukášem Bauerem, osm skokanů a pět sdruženářů....  celý článek

Štafeta běžců na lyžích získala univerziádní bronz, curleři jsou čtvrtí

6.2.2017  13:33
Běžci na lyžích Miroslav Rypl a Jakubové Antoš, Pšenička a Gräf získali na univerziádě bronz ve štafetě. Na konto české výpravy v Almaty přidali sedmou medaili, další jí těsně unikla v curlingu....  celý článek

Biatlonistka Černá skončila na univerziádě sedmá, curleři dvakrát vyhráli

31.1.2017  13:55, aktualizováno  21:09
Biatlonistka Kristýna Černá se postarala sedmým místem o nejlepší výsledek českých sportovců na zimní univerziádě v kazašském Almaty.  celý článek

Lyžařka Kmochová byla na univerziádě blízko medaile, hokejisté přehráli Švédy

30.1.2017  13:14
Na Světové zimní univerziádě v kazašském Almaty se bojovalo o první medaili. Blízko k ní měla i česká sjezdařka Tereza Kmochová, která skončila v superobřím slalomu čtvrtá, čtyři setiny vteřiny...  celý článek

Jakš a Beroušková získali domácí tituly v běhu na lyžích volným způsobem

15.1.2017  13:24
Martin Jakš a Kateřina Beroušková vyhráli na domácím šampionátu v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě závody volným způsobem s hromadným startem. Beroušková obhájila loňský titul a navázala...  celý článek

Rypl a Beroušková získali domácí tituly v běhu na lyžích klasicky

14.1.2017  12:29
Miroslav Rypl z Dukly Liberec získal v Novém Městě na Moravě titul mistra republiky v běhu na lyžích na 10 km klasickou technikou. V závodě žen na poloviční trati obhájila loňské prvenství...  celý článek

Déšť místo sněhu. A na kolečkách

11.8.2016  10:51
Nevídaný souboj Jana Šraila s norským fenoménem Petterem Northugem na šedesáti kilometrech, výstup nekonečnými serpentinami ve stylu Tour de France opepřený o průjezd za tmy kilometrovým...  celý článek

Johaugová a Sundby dominovali i v Davosu, Nováková doběhla čtrnáctá

12.12.2015  12:21, aktualizováno  16:06
Další cenné umístění si ve Světovém poháru připsala česká běžkyně na lyžích Petra Nováková, závod na 15 kilometrů volně dokončila v Davosu na 14. místě. Čeští muži na dvojnásobné trati na body...  celý článek

Tetování mě posunuje dopředu, přiznává osamělý sdruženář Portyk

25.11.2015  5:59
Ještě se o něm nepřestalo hovořit jako o vycházející hvězdičce české severské kombinace, a už se ocitl v nové, mnohem těžší roli. Tomáš Portyk, talent z Lomnice nad Popelkou, se při absenci...  celý článek

Mononukleóza. Sdruženář Dvořák věří, že stihne druhou část sezony

15.10.2015  15:12
Miroslav Dvořák z Dukly Liberec, česká sdruženářská jednička posledních let, přijde o velkou část nadcházející sezony. Výsledky zdravotních testů ukázaly, že onemocněl mononukleózou, která...  celý článek

Góly podle Northuga ve fotbalovém mači lyžařů: z voleje nebo hlavičkou

17.9.2015  9:48
Dvojnásobný olympijský vítěz a třináctinásobný mistr světa v běhu na lyžích Petter Northug často dominuje závodům v běžecké stopě, tenhle souboj se ale odehrál v jiných kulisách. Na fotbalovém...  celý článek

Zase bude rozvážet skleničky? Je to možné, připouští vyhozený kouč Rygl

5.5.2015  13:40
V roce 2006 musel odejít z Dukly Liberec i národního týmu coby třináctinásobný medailista ze závodů Světového poháru. O devět let později se bývalý slavný sdruženář Ladislav Rygl dočkal...  celý článek

Šmíd je novým koučem sdruženářů, Rygl byl po roce odvolán

4.5.2015  10:44
Kvůli neúspěchu na únorovém šampionátu ve Falunu byl od české reprezentace sdruženářů odvolán Ladislav Rygl, ve funkci byl rok. Rada úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR na jeho místo...  celý článek

Tým českých sdruženářů obsadil na mistrovství světa osmou příčku

22.2.2015  11:38, aktualizováno  17:39
Tým českých sdruženářů ve složení Petr Kutal, Lukáš Rypl, Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk skončil na mistrovství světa ve Falunu osmý. První titul od sjednocení země získali Němci, jejichž...  celý článek

Jakš a Moravcová vyhráli mistrovské závody s hromadným startem

24.1.2015  15:53
Běžci na lyžích Martin Jakš a Klára Moravcová získali v Novém Městě na Moravě domácí tituly v závodech klasickou technikou s hromadným startem. Jakš doběhl do cíle závodu na 30 kilometrů s...  celý článek

České družstvo sdruženářů si do Schonachu zajelo pro osmé místo

3.1.2015  16:39
Čeští sdruženáři obsadili osmé místo v závodě družstev na Světovém poháru v Schonachu. Kvarteto ve složení Miroslav Dvořák, Petr Kutal, Tomáš Portyk a Lukáš Rypl bylo v konkurenci deseti zemí po...  celý článek

Čeští sdruženáři vstupují do nové éry bez zkušených opor

23.8.2014  11:13
Nejlepší české sdruženáře čeká první ostrá prověrka. Pod vedením nového trenéra Ladislava Rygla vstoupí do prvního z pěti závodů letní Grand Prix v severské kombinaci, které je čekají v průběhu...  celý článek

Nejlepší výsledek sezony. Sdruženář Churavý dojel ve Francii dvacátý

11.1.2014  16:05
Tak vysoko ještě v této sezoně sdruženář Pavel Churavý nebyl. V závodu Světového poháru v severské kombinaci v Chaux-Neuve obsadil dvacátou příčku a na vítězného Nora Mikka Koksliena ztratil...  celý článek

Běžec na lyžích Horyna vyhrál Hančův memoriál. Má první dospělý titul

23.3.2013  14:49
Mistrem republiky v běhu na lyžích na 50 kilometrů volně s hromadným startem se stal Ondřej Horyna. Šestadvacetiletý člen Dukly Liberec v sobotu vyhrál na Horních Mísečkách tradiční Hančův...  celý článek

Sdruženář Slavík neudržel třetí místo po skoku, skončil čtrnáctý

26.1.2013  13:42, aktualizováno  16:43
Český sdruženář Tomáš Slavík neudržel v závodu Světového poháru v Klingenthalu třetí místo po skoku a nakonec doběhl do cíle čtrnáctý, Pavel Churavý skončil dvě příčky za ním.  celý článek

Sdruženář Edelmann vyhrál na Světovém poháru ve Francii i závod dvojic

13.1.2013  14:27
Německý sdruženář Tino Edelmann zakončil vydařený víkend na Světovém poháru ve francouzském Chaux-Neuve výhrou ve sprintu dvojic. Vítěz sobotního závodu jednotlivců porazil spolu s mistrem světa...  celý článek

Watabe vyhrál druhý liberecký závod sdruženářů, Slavík byl devatenáctý

26.2.2012  10:54, aktualizováno  13:56
Japonec Akito Watabe nenašel přemožitele ve druhém libereckém závodě Světového poháru v severské kombinaci, druhý skončil lídr seriálu Jason Lamy Chappuisat z Francie. Nejlepší z Čechů byl...  celý článek

Sdruženář Dvořák byl na SP v Liberci třináctý, vyhrál Gruber

25.2.2012  11:26, aktualizováno  14:23
Rakušan Bernhard Gruber vyhrál závod Světového poháru v severské kombinaci v Liberci. Za ním doběhli s téměř půlminutovým odstupem Němec Eric Frenzel a další rakouský sdruženář Wilhelm Denifl,...  celý článek

Lyžaři odstartují letní tour. Chybí Bauer, favoritem je Jakš

9.9.2011  11:10
Třídílnou letní mistrovskou Ski Tour nastartují o víkendu v Liberci závodního ducha přední domácí běžci a běžkyně na lyžích.  celý článek

V Liberci se prosadil rakouský sdruženář Bieler; Slavík na 16. pozici

31.8.2011  11:56, aktualizováno  18:24
Nejlepší český reprezentant v závodu sdruženém Tomáš Slavík obsadil v závodu letní Grand Prix v Liberci 16. místo. Zvítězil zkušený rakouský závodník Christoph Bieler.   celý článek

Sdruženář Slavík rozhodl o letním českém titulu skvělým finišem

10.9.2009  14:07
Manželka nejlepšího českého sdruženáře Pavla Churavého fandila svému muži v cíli tak hlasitě, až se jejich malý synek rozbrečel. Jeho táta však ani přes povzbuzování na vítězství ve finiši...  celý článek

Pouť místy, kde se zrodila hvězda Neumannové

6.3.2006  7:00
Zadov Pod zasněženými šumavskými hvozdy si to metelí natrénovaný mladík na běžkách, když kolem něj prosviští dáma v modré kombinéze, bílé čepici a s růžovými brýlemi na očích. Frnk a je pryč. "Ty...  celý článek