Milan Špinka

Na dlouhé dráze v Mariánkách morálním vítězem Josef Franc

26.6.2017  10:29
Z pětice českých závodníků, účastníků kvalifikace mistrovství světa na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních, postoupil do šampionátu pouze Josef Franc. Nejlepší tuzemský dlouhodrážní jezdec...  celý článek

Historický úspěch v Mariánských Lázních. Plošináři brali světový bronz

18.7.2016  10:57
Historické okamžiky zažil plochodrážní ovál v Mariánských Lázních. Poprvé se zde jelo mistrovství světa družstev na dlouhé dráze a hlavně vůbec poprvé získal český tým medaili. Byla bronzová,...  celý článek

V Mariánských Lázních bude korunován plochodrážní šampion v družstvech

15.7.2016  9:13
Po šesti letech bude mariánskolázeňský plochodrážní ovál opět korunovat mistra světa. Stalo se tak od roku 1976 několikrát, v sobotu se ovšem bude jednat o premiéru. Vůbec poprvé na území...  celý článek

Čeští plochodrážníci touží před pražským finále MS družstev po senzaci

19.7.2013  16:19, aktualizováno  21:27
Ve čtyřčlenném finále mistrovství světa družstev mají být jen do počtu, o stupně vítězů se mají bít týmy Dánska, Polska a Austrálie. Čeští plochodrážníci přesto doufají, že se jim v sobotu v...  celý článek

Čeští plochodrážníci obhájili titul mistrů Evropy v závodě dvojic

19.9.2010  14:45
Čeští plochodrážníci Aleš a Lukáš Drymlové a Matěj Kůs obhájili v německém Stralsundu titul mistrů Evropy v závodech dvojic. Čeští reprezentanti vyhráli tento šampionát už počtvrté a vévodí...  celý článek

Čeští plochodrážníci vyhráli mistrovství Evropy dvojic

26.9.2009  20:33
Čeští plochodrážníci Aleš Dryml, Lukáš Dryml a Matěj Kůs se stali v maďarském Miskolci mistry Evropy v závodech dvojic. Všechny soupeře porazili jednoznačným poměrem 5:1, jediný bod ztratili až...  celý článek

Čeští plochodrážníci skončili v semifinále MS družstev poslední

15.7.2008  11:31
Čeští plochodrážníci obsadili v pondělním semifinále mistrovství světa družstev v Coventry poslední čtvrté místo a soutěž pro ně skončila. Dalšími finalisty se po Australanech stali Dánové,...  celý článek

Plošináři jedou o světové finále

6.6.2008  9:49
Mají výhodu domácího prostředí. Jenže proti sobě budou mít trio nesmírně silných soupeřů. Mladí čeští plošináři budou zítra na pardubickém oválu bojovat o postup do finále mistrovství světa...  celý článek

Dráha je rychlejší. A také ostřejší

28.7.2007  6:00
Praha Více otáček, více kolizí. Jednoduchá, ale přitom nebezpečná rovnice platí pro svět plochodrážníků. Dnes od 19 hodin se o tom mohou přesvědčit i tuzemští fanoušci: na pražském oválu na Markétě se...  celý článek

Pády vystavily českým plošinářům stop

12.6.2007  12:35
Pardubice Vloni skončili poslední, letos se mezi elitu vůbec nedostali. Semifinále mistrovství světa družstev se pojede bez českých plošinářů. Vůbec poprvé od roku 2001, kdy vznikl současný systém...  celý článek

Plošinář Kasper podlehl rakovině

31.7.2006  13:16
Praha Jeden z nejslavnějších plochodrážních jezdců české historie Antonín Kasper mladší podlehl dnes ráno rakovině. S nemocí bojoval třiačtyřicetiletý závodník řadu měsíců a podstoupil i dvě operace....  celý článek

Plochá dráha: krásný sport, či šílený hazard?

17.7.2006  5:00
Praha Když před měsícem proletěl plošinář Aleš Dryml na okruhu ve francouzském Landerronu v plné rychlosti mantinelem, opakovala místní televize s chutí záběry nehody snad týden. Měly totiž šťastný...  celý článek

Plošinář Šváb je v bezvědomí

11.1.2006  13:28
Praha Vybírá si smůlu plnými doušky. Plošinář Antonín Šváb se sice po zranění nohy vrátil na ovály, ale mnoho radosti si neužil. V pátém díle argentinského mistrovství havaroval a leží v bezvědomí v...  celý článek

Plochá dráha v Liberci vstává z mrtvých

22.7.2005  10:01
Liberec Fanoušci ploché dráhy v Liberci se dočkali. Po dlouhých 11 letech se zde opět uskuteční závody. Na zrekonstruované dráze na stadionu Letná v Pavlovicích se představí plochodrážníci z 5 zemí....  celý článek

Schneiderwind zahájil MS osmým místem

14.6.2004  8:15
Bielefeld Osmé místo obsadil český reprezentant Zdeněk Schneiderwind v prvním finálovém závodu seriálu mistrovství světa na dlouhé ploché dráze. Šampionát v německém Bielefeldu se vydařil domácím jezdcům,...  celý článek

Na Markétě se utkají budoucí šampioni

24.9.2003  13:05
Praha S novou tváří přichází 35. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka. Tradice druhého nejstaršího českého plochodrážního závodu letos nepřilákala zvučná jména mistrů světa, a tak se v pondělí na Markétě...  celý článek

Na Markétě půjde o reprezentaci

22.4.2003  14:59
Praha Tři místa v české plochodrážní reprezentaci budou ve hře ve čtvrtečním kontrolním závodě českých reprezentantů. Na stadionu v Praze na Markétě se utkají od 18 hodin až na pár vyjímek nejlepší...  celý článek

Světová motocyklová federace ocenila Drymla

22.12.2002  16:29
St. Vincent V italském St. Vincentu vyhlašovala v sobotu mezinárodní federace FIM letošní mistry světa v motocyklových disciplínách. Slavnostního večera se účastnil i český závodník Lukáš Dryml, který se...  celý článek

Bohoušek má vždycky dost času

17.5.2002  11:26
Pardubice Jako na trní musel být manažer pražského Olympu Milan Špinka ve svítkovském depu. Chtěl se svou nejsilnější sestavou dát zapomenout na propadák v úvodním extraligovém závodě, ale jedna z jeho...  celý článek

Domácí sérii ozdobí mistři světa

30.4.2002  13:47
Mšeno V extralize družstev, začínající svůj osmidílný seriál závodů zítra dvě hodiny po poledni ve Mšeně, může plochá dráha jako jediný sport v Česku nabídnout týmový start nejlepších zahraničních...  celý článek

Ledař - veterán má další titul

18.3.2002  12:14
Inzell Čtyřiapadesátiletý Švéd Per-Olov Serenius získal v německém Inzellu svůj druhý titul mistra světa na ledové ploché dráze. Antonín Klatovský skončil stejně jako loni sedmý. Závěrečný, osmý závod...  celý článek

Šampionem na ledu je Rus

3.3.2002  16:28
Luchovice Mistrem Evropy na ledové ploché dráze se v ruské Luchovici stal vicemistr Ruska Maxim Zacharov. Sobotní program byl vzhledem k velmi teplému počasí a nekvalitnímu ledu zkrácen na minimum...  celý článek

Extraliga plošinářů vrcholí na Markétě

26.9.2001  11:13
Praha Až dnešní závěrečný závod v Praze na Markétě rozhodne o vítězi Fuji extraligy plochodrážních družstev. Výrazně blíž než domácí Olymp Praha mají k titulu pardubičtí plošináři, kteří vedou po...  celý článek

Pardubice chtějí stvrdit titul vítězstvím

25.9.2001  11:45
Praha Až středeční závěrečný závod v Praze rozhodne o vítězi extraligy plochodrážních družstev. Výrazně blíž než domácí Olymp Praha mají k titulu pardubičtí plošináři, kteří vedou po sedmi závodech...  celý článek

Začíná plochodrážní extraliga

14.5.2001  12:18
Praha Úřadující mistr světa na krátké ploché dráze britský jezdec Mark Loram bude ozdobou úvodního závodu osmidílného seriálu mistrovství České republiky družstev, které se jede pod hlavičkou Fuji...  celý článek