Lukáš Rohan

Vodní slalomář Lukáš Rohan (*30. 5. 1995), juniorský mistr světa v roce 2013 v kategorii C2, syn mistra světa a olympijského medailisty Jiřího Rohana.

Kajakářka Kudějová skončila druhá na Australian Open

19.2.2017  17:07
Kajakářská mistryně světa Kateřina Kudějová skončila druhá na Australian Open. Česká vodní slalomářka nestačila na olympijském kanálu v Penrithu jen na domácí hvězdu Jessicu Foxovou, která po...  celý článek

Kajakář Přindiš na celkový triumf ve Světovém poháru nedosáhl o dva body

10.9.2016  12:39, aktualizováno  14:30
Českým kajakářům se ani letos nepodařilo vyhrát celkové hodnocení Světového poháru ve vodním slalomu. V závěrečném závodu v Tacenu nepostoupil vedoucí muž průběžného pořadí Vít Přindiš do finále...  celý článek

Čtyři čeští kajakáři ovládli závod SP v Troji, vyhrál Prskavec

3.9.2016  12:29, aktualizováno  16:46
V mistrovství Česka se proměnil finálový závod kajakářů na Světovém poháru vodních slalomářů v pražské Troji. Zvítězil bronzový olympionik Jiří Prskavec před Ondřejem Tunkou, Vavřincem Hradilkem...  celý článek

V kvalifikaci Světového poháru v Troji uspěly všechny české lodě

2.9.2016  10:31, aktualizováno  17:59
Všechny české lodě postoupily do semifinále závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Opravnou jízdu museli v Troji jet pouze kanoisté Lukáš Rohan a Martina Satková.  celý článek

Čeští kanoisté Kašpar s Mrůzkem se stali juniorskými mistry ve slalomu

17.7.2016  12:16, aktualizováno  16:18
Čeští vodní slalomáři vybojovali na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Krakově další tři medaile. Tu nejcennější získala deblkanoe Albert Kašpar, Vojtěch Mrůzek mezi juniory.   celý článek

Kanoistka Fišerová je juniorskou mistryní světa ve vodním slalomu

16.7.2016  12:27, aktualizováno  18:04
Kanoistka Tereza Fišerová se stala slalomářskou mistryní světa mezi juniorkami. Stříbrné medaile v Krakově vybojovali její kolegové v disciplíně C1 Lukáš Rohan v kategorii do 23 let a junior...  celý článek

Kanoistka Satková obsadila na SP ve vodním slalomu deváté místo

18.6.2016  14:05
Kanoistka Martina Satková nedokázala na Světovém poháru ve vodním slalomu ve francouzském Pau navázat na čtvrteční triumfy ve sjezdu. Všestranná závodnice, která jako první žena v historii...  celý článek

Z kvalifikace SP slalomářů v Pau postoupilo 13 českých lodí

17.6.2016  19:13
Třináct českých lodí uspělo v páteční kvalifikaci na víkendové závody Světového poháru ve vodním slalomu ve francouzském Pau. Ze čtvrtého místa postoupil do semifinálových jízd vítěz předchozího...  celý článek

Kajakář Přindiš ovládl závod SP v Seu, kanoista Gebas byl třetí

11.6.2016  13:31
Vít Přindiš vyhrál závod kajakářů na Světovém poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Sedmadvacetiletý Čech zvítězil čistou jízdou s náskokem 18 setin před Slovákem Jakubem Grigarem, třetí...  celý článek

Kanoista Jáně se v italských peřejích blýskl triumfem v závodu SP

4.6.2016  13:52, aktualizováno  20:50
Ovládl už semifinálové jízdy a ani ve finále závodu Světového poháru ve vodním slalomu v italské Ivree nenašel kanoista Michal Jáně přemožitele. Osmé místo přidal další Čech Tomáš Rak. Mezi...  celý článek

Na SP ve vodním slalomu v Itálii postoupily všechny české lodě

3.6.2016  18:22
Všechny české lodě uspěly v kvalifikaci do úvodního závodu Světového poháru ve vodním slalomu, jehož dějištěm je premiérově italské středisko Ivrea. Nejlepší byl na třetím místě kanoista Michal...  celý článek

Na ME ve vodním slalomu prošlo z kvalifikace 13 českých lodí

13.5.2016  18:55, aktualizováno  19:22
Kajakáři Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek i Vít Přindiš na mistrovství Evropy ve vodním slalomu bez potíží postoupili z kvalifikace do sobotních bojů o medaile. O tom, kdo ze silné trojice...  celý článek

Kajakáři jsou před bitvou o Rio ve formě, Hradilek zvítězil v Penrithu

21.2.2016  11:59
Boj mezi českými kajakáři o jedinou letenku na olympijské hry v Riu slibuje mimořádné drama, na začátku sezony naznačili hned čtyři velmi dobrou formu. Mistrovství Oceánie ve vodním slalomu...  celý článek

Kajakář Přindiš vyhrál první závod olympijské sezony v Penrithu

7.2.2016  13:20
Čtyři medaile, včetně zlaté kajakáře Víta Přindiše, vybojovali čeští vodní slalomáři v prvním závodu olympijské sezony v australském Penrithu. Druhý na Australian Open skončil kanoista Lukáš...  celý článek

Hradilek a Kašpar se Šindlerem vyhráli kvalifikaci SP slalomářů

3.7.2015  19:09
Kajakář Vavřinec Hradilek a deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler týden po svých triumfech v Krakově vyhráli kvalifikaci na další závod Světového poháru ve vodním slalomu v Liptovském...  celý článek

Škola sportovců: naděje pro Rio se sešly v sídle olympijského výboru

4.4.2015  11:00
Radí se s odborníky na výživu, fyzioterapii, psychologii nebo také na sociální sítě a média. I tak se talentovaní sportovci připravují na další krok v kariéře. „Je to velká škola, rozšiřujeme si...  celý článek

Za medailí k protinožcům. Prskavec „postříbřil“ australské vody

16.2.2015  11:00
S nástupem opravdové zimy začíná pro vodní slalomáře období, které se většina snaží přečkat ve vzdálených destinacích, kde jsou podmínky pro trénink na vodě daleko příjemnější. Většina českých...  celý článek

Předjezdec by postoupil do finále. Ježek utekl od kabelů a školil mladíky

21.6.2014  12:09
Ve výsledkové listině semifinále jeho jméno nenajdete. Přesto zajel čas, se kterým by mohl v Praze startovat ve finále Světového poháru vodních slalomářů. Stanislav Ježek, pátý kanoista z...  celý článek

Prskavec obhájil titul, vodní slalomáři mají z ME i stříbro a bronz

31.5.2014  14:23, aktualizováno  18:41
Vídeň (Od našeho zpravodaje) Kajakář Jiří Prskavec obhájil ve Vídni titul mistra Evropy ve vodním slalomu, úspěch jedenadvacetiletého úřadujícího vicemistra světa navíc ve stejném závodě postříbřil další Čech Vít Přindiš....  celý článek

Kajakář Prskavec získal titul světového šampiona do 23 let

14.7.2012  20:01
Kajakář Jiří Prskavec se stal mistrem světa ve vodním slalomu do 23 let. Devatenáctiletý syn někdejšího bronzového medailisty ze světového šampionátu potvrdil svůj talent triumfem v americkém...  celý článek