Dresselův plavecký unikát, další zlato Ledecké či rekordní Sjöströmová

29.7.2017  19:37, aktualizováno  22:15
Američan Caeleb Remel Dressel pozměnil historii mistrovství světa, jako první plavec získal v jeden den tři tituly a celkem už na šampionátu v Budapešti posbíral šest zlatých medailí. Jeho...  celý článek

Znakařka Baumrtová byla na padesátce čtrnáctá, Ledecká čtvrtý titul nemá

26.7.2017  18:26, aktualizováno  20:28
Česká plavkyně Simona Baumrtová skončila na mistrovství světa v závodě na 50 metrů znak čtrnáctá. V semifinále zaplavala čas 28,03, což bylo o dvanáct setin rychlejší než v dopoledních...  celý článek

Ledecká má na plaveckém MS dvě zlaté, Sjöströmová světový rekord

23.7.2017  18:52, aktualizováno  19:50
Favorizovaná americká plavkyně Katie Ledecká má na plaveckém mistrovství světa v Budapešti první dvě zlaté medaile. Nejprve potřetí za sebou vyhrála závod na 400 metrů volný způsob, tentokrát v...  celý článek

Bolt počtvrté ovládl ceny Laureus, vyrovnal tím Federera

14.2.2017  22:12
Jamajský sprinter Usain Bolt získal počtvrté cenu Laureus. Mezi ženami ji obdržela americká sportovní gymnastka Simone Bilesová. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v Monaku.   celý článek

Jak se loučil Phelps. Slzy, nostalgie a plány: Jsem na začátku cesty

15.8.2016  9:59
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) V sobotu přišel do haly jako závodník. Když se však hodiny překulily k půlnoci, stal se bývalým plavcem. Byli jsme přímo u toho, když v Riu skončila kariéra nejúspěšnějšího olympionika historie....  celý článek

Plavecký svéráz Ervin má náhradu za 16 let staré zlato prodané v aukci

13.8.2016  11:32
Anthony Ervin vstoupil do olympijských dějin. Americký plavec získal další zlato po 16 letech. Nahradil si to, které před dekádou prodal v aukci. Pětatřicetiletý bohém, který se v bazénu vymyká...  celý článek

Čtyři zlata stačí. Na Američana Phelpse se dotáhla krajanka Ledecká

13.8.2016  3:30, aktualizováno  4:46
Michael Phelps si podmanil olympijský bazén a toužil v Riu de Janiero vylovit ještě jednu zlatou medaili. Jenže americkou plaveckou legendu v neuvěřitelném finále na 100 metrů motýlek předstihl...  celý článek

Šampion z osmé dráhy. A Ledecká má už třetí zlatou medaili

11.8.2016  4:59, aktualizováno  5:44
Třetí zlatou medaili z olympijského Ria de Janeiro má plavkyně Katie Ledecká, která s americkou štafetou vyhrála závod na 4x200 m volný způsob. Závod na 200 metrů prsa nečekaně vyhrál Dmitrij...  celý článek

Phelpsův den. Po famózním motýlku a brilantní štafetě má 21 zlatých

10.8.2016  4:02, aktualizováno  5:24
Do plaveckého centra v brazilském Riu de Janeiro přišel se sluchátky na uších. Jedno zlato ze štafety už odsud měl, ale chtěl další, jen pro sebe. A tak Michael Phelps vyhrál závod na 200 metrů...  celý článek

Phelps v duelu hvězd zdolal Lochteho. Souboj si zopakují na olympiádě

2.7.2016  11:03, aktualizováno  12:55
Ostře sledovaný souboj americké kvalifikace pro Rio zvládl na krátké polohovce lépe olympijský rekordman Michael Phelps. Před téměř 15 tisíci diváků zvítězil před svým rivalem Ryanem Lochtem o...  celý článek

Sportovní ceny Laureus získali tenisté Djokovič a Serena Williamsová

18.4.2016  22:49
Sportovního Oscara, jak bývají nazývány ceny Laureus pro nejlepší sportovce světa, si za rok 2015 vysloužili tenisté. Při slavnostním ceremoniálu v Berlíně trofeje převzali Novak Djokovič ze...  celý článek

Ledecká: Přepnout v půlce trati z lyží na snowboard? To by se mi líbilo

22.2.2016  13:49
Pětkrát se vydala do závodu Světového poháru, čtyřikrát bodovala. Výkony Ester Ledecké, mistryně světa ve snowboardingu, v závodech lyžařů dál udivují svět. Článek jí věnovala i agentura...  celý článek

Americká plavkyně Ledecká má páté zlato z MS. A opět ve světovém rekordu

8.8.2015  11:10, aktualizováno  18:24
Americká plavkyně s českými kořeny Katie Ledecká vybojovala na mistrovství světa v Kazani rekordní páté zlato. Tentokrát ovládla závod na 800 metrů volný způsob ve světovém rekordu 8:07,39...  celý článek

Kraulařka Kolářová má na MS druhý český rekord, na postup to ale nestačilo

6.8.2015  10:40, aktualizováno  20:45
Plavkyně Anna Kolářová vytvořila na světovém šampionátu v Kazani v rozplavbě na 100 metrů volný způsob časem 55,26 vteřiny český rekord, ale na postup do semifinále jí to nestačilo. Ani Martina...  celý článek

Monstrum z bazénu ničí soupeřky, boří rekordy a rozšiřuje svou kolekci

6.8.2015  6:28
Tři finále, tři zlata, dva světové rekordy navrch. Už víte, proč je Katie Ledecká, osmnáctiletá Američanka s českými předky, postrachem plavkyň nejen v Kazani?  celý článek

Znakařce Baumrtové uniklo semifinále mistrovství světa i na padesátce

5.8.2015  9:07, aktualizováno  19:10
Čeští plavci zůstali i ve středu na mistrovství světa v Kazani bez postupu. Znakařka Simona Baumrtová po nezdaru na stovce neuspěla ani na padesátimetrové trati, v rozplavbách skončila dvacátá....  celý článek

České rekordy Šefla a Kolářové na semifinále MS plavců nestačily

4.8.2015  10:58, aktualizováno  21:06
Na mistrovství světa v Kazani padla dvě česká maxima, přesto se žádný z reprezentantů z úterních rozplaveb nedostal. Rekordní listiny přepsali Jan Šefl a Anna Kolářová, bez postupu zůstali i Jan...  celý článek

Baumrtová do semifinále MS nepostoupila, Navrátil bude skákat finále

3.8.2015  10:35, aktualizováno  18:37
Už v rozplavbách na stometrové trati skončila na mistrovství světa v Kazani znakařka Simona Baumrtová. Semifinále uniklo na prsařské stovce i Petře Chocové, takže v pondělním odpoledním...  celý článek

Katie Ledecká: zlatá dívka s českými předky vládne vodě

26.8.2014  8:00
Když se teenagerky ptali na nejoblíbenější televizní pořad, řekla: „Na televizi se nedívám, nemám na to čas.“ Někdy si nařídí budík na 3.55 a do hodiny už trénuje. „Mám ráda pocit, že jsem...  celý článek

Americká plavkyně Ledecká vylepšila v Gold Coast rekord i na 1500 metrů

24.8.2014  12:08
Americká plavkyně Katie Ledecká ozdobila panpacifický šampionát v Gold Coast druhým světovým rekordem, když na trati 1500 metrů volný způsob stanovila nové maximum časem 15:28,36 minuty. To je o...  celý článek

Ledecká září, mladá americká plavkyně trhá rekord za rekordem

23.8.2014  14:52
Americká plavkyně Katie Ledecká drancuje v bazénu rekordní listiny jako rozlícená fúrie. Na Panpacifickém šampionátu v australském Gold Coastu už podruhé během měsíce překonala světové maximum...  celý článek

Další rekord Ledecké, plavecká hvězda vládne i na kraulové čtyřstovce

10.8.2014  10:17
Pět let odolával ženský světový rekord na 400 metrů kraul, než jeho hodnotu vylepšila americká plavecká kometa s českými kořeny. Sedmnáctiletá Katie Ledecká dohmátla na domácím šampionátu v...  celý článek

Chocová je ve finále na 50 m prsa, na plaveckém MS padly dva rekordy

3.8.2013  11:08, aktualizováno  20:45
Americké plavkyni Katie Ledecké se na mistrovství světa v Barceloně obzvlášť daří. Nejen, že překonala světové maximum na patnáctistovce, ale v sobotu časem 8:13,86 v dalším rekordu ovládla 800...  celý článek

Dánka Pedersenová zaplavala na MS světový rekord na 200 metrů prsa

1.8.2013  18:37, aktualizováno  20:26
Dánská plavkyně Rikke Möller Pedersenová překonala na mistrovství světa v Barceloně světový rekord na 200 metrů prsa. Už v semifinále dosáhla času 2:19,11.  celý článek

Pozor, vlny. Ve světovém bazénu řádí náctiletá kometa s českými kořeny

1.8.2013  9:09
A tenhle příběh znáte? Katie Ledecká, když jí byly dva roky, seděla se svým strýcem Jonathanem, tehdy spolumajitelem basketbalových Washington Wizards, ve VIP lóži. Za ní superstar Michael...  celý článek

Baumrtová doplavala na MS v Barceloně šestá, Ledecká ve světovém rekordu

30.7.2013  18:23, aktualizováno  19:59
V semifinále český rekord vyrovnala, ve finále znakařské stovky jeho hranici o 15 setin vylepšila. Plavkyně Simona Baumrtová na mistrovství světa v dlouhém bazénu v Barceloně obsadila časem...  celý článek

Američanka Ledecká získala v šestnácti zlato z MS. Málem měla i rekord

28.7.2013  20:34
Plavecké mistrovství světa v Barceloně ohromila Katie Ledecká ze Spojených států. Teprve šestnáctiletá dívka vybojovala zlatou medaili na 400 metrů volným způsobem, když jako druhá plavkyně v...  celý článek