Kateřina Smutná

Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná (* 13. 6. 1983) v únoru 2017 vyhrála jubilejní 50. ročník Jizerské padesátky. V letech 2006–2015 reprezentovala Rakousko.

Po čtrnácti letech na MS v českých barvách. Cíl je desítka, říká Smutná

22.2.2017  8:59
Stála na stupních vítězů, když se náhle z reproduktorů rozezněla neznámá melodie. To hrála rakouská hymna. Kateřina Smutná zrovna ovládla Vasův běh, nejslavnější „lauf“, lyžařský dálkový běh....  celý článek

Začíná mistrovství světa v klasickém lyžování, Češi k favoritům nepatří

21.2.2017  14:32
Po šestnácti letech se vrací světový šampionát v klasickém lyžování do Lahti. Češi míří do Finska vzhledem k výsledkům v sezoně v roli outsiderů a zisk jakéhokoli cenného kovu by byl překvapením.  celý článek

Běhá na lyžích a je to Řezáč. Ale Martin trénuje u Lipna

21.2.2017  10:53
Má stejné příjmení jako úspěšný běžec na lyžích Stanislav Řezáč. Ale Jihočech Martin trénuje často až po práci za tmy. Už deset let objíždí největší evropské dálkové závody. V neděli zvládl...  celý článek

V české nominaci na světový šampionát v klasickém lyžování je 26 jmen

20.2.2017  17:45
V české nominaci na mistrovství světa v klasickém lyžování ve finském Lahti figuruje šestadvacet jmen. Třináct je běžců v čele s loučícím se Lukášem Bauerem, osm skokanů a pět sdruženářů....  celý článek

Hrábla jsem si na dno sil, tvrdila šťastná vítězka Smutná

20.2.2017  10:33
Fenomenální sezonu prožívá jablonecká dálková běžkyně Kateřina Smutná. Svou letošní neohroženost potvrdila i prvenstvím na lyžařské Jizerské 50. Bylo to už její páté vítězství za sebou v...  celý článek

Slunce, sníh a česká výhra. Diváci byli z 50. Jizerské padesátky nadšení

19.2.2017  17:42
Deset tisíc diváků sledovalo na stadionu v Bedřichově hlavní závod jubilejní 50. Jizerské padesátky. Mezi muži kraloval Nor Morten Eide Pedersen, z žen byla nejrychlejší česká Kateřina Smutná.  celý článek

Smutná vyhrála jubilejní Jizerskou padesátku, mezi muži uspěl Pedersen

19.2.2017  11:07, aktualizováno  12:31
Česká běžkyně na lyžích Kateřina Smutná vyhrála jubilejní 50. ročník Jizerské padesátky. Švédku Brittu Johanssonovou-Norgrenovou předčila o 10,5 vteřiny a v seriálu dálkových běhů Ski Classics ...  celý článek

Smutná má životní formu. Bude slavit i na Jizerské 50?

16.2.2017  10:02
Hlavní česká hvězda jubilejního 50. ročníku Jizerské 50? Jablonecká běžkyně Kateřina Smutná! Letošní výsledky bývalé rakouské reprezentantky, která se vloni vrátila do českého týmu, berou dech....  celý článek

Smutná vyhrála v Itálii čtvrtý maraton Ski Classics za sebou

11.2.2017  13:07
Kateřina Smutná si v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics připsala čtvrté vítězství za sebou, když vyhrála závod Toblach - Cortina d'Ampezzo na 50 km. Stejně jako před dvěma týdny v...  celý článek

Smutná slavila i po Marcialonze. V seriálu Ski Classics jen vítězí

29.1.2017  12:13
Česká lyžařka Kateřina Smutná vyhrála v Itálii závod Marcialonga na 57 kilometrů klasicky a v sérii Ski Classics v dálkových bězích triumfovala potřetí za sebou. V Predazzu v těsném finiši...  celý článek

Běžkyně na lyžích Smutná vyhrála La Diagonelu ve Svatém Mořici

21.1.2017  12:34
Česká lyžařka Kateřina Smutná vyhrála ve Svatém Mořici La Diagonelu na 50 km klasicky a ovládla druhý závod Ski Classics v dálkových bězích za sebou.   celý článek

Smutná opanovala dálkový běh na 60 km Kaiser Maximilian Lauf

14.1.2017  14:11, aktualizováno  17:25
Česká běžkyně na lyžích Kateřina Smutná ovládla Kaiser Maximilian Lauf na 60 kilometrů, závod Ski Classics v dálkovém lyžování. Mezi muži kraloval Nor Andreas Nygaard, Petr Novák byl sedmý,...  celý článek

Byla psychicky vyčerpaná, říká trenér Duda o odstoupení Novákové

20.12.2016  8:54
Desítku volně v La Clusaz opouštěla Petra Nováková v polovině závodu z bodovaných pozic. „Péťa byla minulý týden nachlazená a to se v závodu projevilo,“ vysvětloval trenér ženské reprezentace...  celý článek

Smutná při reprezentačním návratu v Davosu na body nedosáhla

10.12.2016  12:34, aktualizováno  13:05
Poprvé se po návratu do české reprezentace představila ve Světovém poháru, na body však Kateřina Smutná nedosáhla. Česká běžkyně na lyžích skončila v závodu na 15 kilometrů volně na 36. příčce,...  celý článek

Lyžaři Smutná a Hudec mohou reprezentovat Česko na olympijských hrách

7.12.2016  13:17
Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná a sjezdař Jan Hudec dostali výjimku od Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a mohou v případě splnění kvalifikačních kritérií startovat v českých barvách na...  celý článek

Běžkyně na lyžích Smutná vyhrála prolog seriálu Ski Classics

27.11.2016  12:32
Česká běžkyně na lyžích Kateřina Smutná vyhrála ve švýcarské Pontresině prolog na 8 km seriálu dálkových běhů Ski Classics. V závodě mužů skončil Jan Šrail na 31. místě, zvítězil Nor Petter...  celý článek

Smutná se po návratu cítí dobře: Rakušáci jsou jiní než Češi

31.10.2016  15:50
Po třinácti letech v rakouské reprezentaci se běžkyně na lyžích Kateřina Smutná znovu rozkoukává v českém týmu. Rodačka z Jablonce nad Nisou se ve staronových barvách chystá na předolympijskou...  celý článek