Johanna Kontaová

Johanna Kontaová (* 17. 5. 1991) je britská profesionální tenistka. V letech 2008 až 2012 reprezentovala rodnou Austrálii.

Rumunská tenisová legenda Nastase nesmí kvůli urážkám na grandslamy

8.5.2017  13:49
Při dubnovém Fed Cupu Konstantě urážel během zápasu Britky a navíc se vysmíval nenarozenému dítěti Sereny Williamsové. Teď se kapitán týmu rumunských tenistek Ilie Nastase dozvídá tresty:...  celý článek

Skandál na Fed Cupu v Rumunsku. Nastaseho museli vyvést, Britka plakala

22.4.2017  15:50
Tenisový výtržník Ilie Nastase (70) zřejmě ztratil veškeré zábrany. Kapitán rumunského fedcupového týmu potvrdil pověst specialisty na průšvihy. Bývalá světová jednička, klaun a bohém stihl za...  celý článek

Federer dál šplhá žebříčkem, je čtvrtý. Berdych je na třináctém místě

3.4.2017  8:19, aktualizováno  12:16
Letošní tenisové sezoně zatím kraluje Švýcar Roger Federer. A to se podepisuje i na pořadí v žebříčku ATP. Poté, co v neděli ovládl už třetí turnaj v tomto roce, konkrétně prestižní podnik v...  celý článek

Kontaová přemohla Wozniackou, z Miami si přiveze nejcennější trofej

1.4.2017  20:55, aktualizováno  21:15
Britská tenistka Johanna Kontaová porazila ve finále turnaje v Miami 6:4, 6:3 Dánku Caroline Wozniackou a získala třetí a nejcennější titul v kariéře. Pětadvacetiletá rodačka z australského...  celý článek

Plíšková ve finále v Miami nebude, Berdych padl s Federerem v tie-breaku

30.3.2017  18:59, aktualizováno  31.3 10:53
Tenisové překvapení se nekonalo, i když k němu bylo blizoučko. Tomáš Berdych nevyužil dva mečboly a ve čtvrtfinále turnaje v Miami prohrál s Rogerem Federerem 2:6, 6:3, 6:7 (momentálně s ním má...  celý článek

Venus Williamsová si v Miami poradila se světovou jedničku Kerberovou

30.3.2017  8:32
Američanka Venus Williamsová porazila ve čtvrtfinále tenisového turnaje v Miami světovou jedničku Angelique Kerberovou z Německa 7:5, 6:3 a opět se přiblížila k zisku titulu, který na floridském...  celý článek

Karolína Plíšková před čtvrtfinále. Kudy vede v Melbourne cesta k titulu

24.1.2017  16:59
Melbourne (Od našeho zpravodaje) Prvně ji otec praštil do nosu. Mirjaně bylo pět a dovolila si prohrát tenisový mač s desetiletou soupeřkou. Krvácela. Těžko představitelné utrpení dcery vlivného obchodníka Marinka Lučiče tak...  celý článek

Federer smetl Murrayho přemožitele, dvě Češky jsou v deblovém semifinále

24.1.2017  5:08, aktualizováno  11:13
Melbourne (Od našeho spolupracovníka) Lucie Šafářová i Andrea Hlaváčková si v Melbourne zahrají semifinále ženské čtyřhry. Šafářová s tradiční americkou parťačkou Mattekovou-Sandsovou vyhrály čtvrtfinále na Australian Open hladce...  celý článek

Karolína Plíšková je ve čtvrtfinále, Strýcová nezastavila Serenu W.

23.1.2017  3:13, aktualizováno  13:52
Melbourne (Od našeho spolupracovníka) Tenistka Karolína Plíšková si v Melbourne zahraje čtvrtfinále. Domácí reprezentantku Darju Gavrilovovou porazila hladce 6:3, 6:3. Naopak Barbora Strýcová končí stejně jako loni na Australian...  celý článek

Berdych vyhrál české derby s Veselým, Siniaková zaskočila Halepovou

4.1.2017  7:16, aktualizováno  17:41
Tomáš Berdych zvládl ve 2. kole tenisového turnaje v Dauhá derby s Jiřím Veselým a po vítězství 7:6, 1:6, 6:1 postoupil do čtvrtfinále. Český souboj byl k vidění i v Aucklandu a skončil těsným...  celý článek

Semifinále Elite Trophy si zahraje Kvitová, Strýcovou hladce přehrála

4.11.2016  10:01, aktualizováno  12:27
Petra Kvitová porazila v duelu českých tenistek na turnaji Elite Trophy v Ču-chaj Barboru Strýcovou 6:1 a 6:4. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu tak v Číně vyhrála Pivoňkovou skupinu a postoupila...  celý článek

Kvitová a Strýcová se před Fed Cupem střetnou na Elite Trophy

31.10.2016  10:54
Na turnaji Elite Trophy v čínském Ču-chaji se představí dvě české tenistky Petra Kvitová a Barbora Strýcová a los je svedl do jedné skupiny. Akce pro hráčky z 9. až 20. místa žebříčku, které se...  celý článek

„Malé Masters“ v Číně si vedle Kvitové zahraje i Strýcová

26.10.2016  9:34
Hned dvojnásobné zastoupení bude mít český tenis na turnaji Elite Trophy v čínském městě Ču-chaj. Vedle už dříve avizované Petry Kvitové se na „Malém Turnaji mistryň“ představí i Barbora...  celý článek

Tenistkou roku na okruhu WTA se poprvé stala Kerberová

21.10.2016  17:27
Cenu pro nejlepší tenistku roku na okruhu WTA získala poprvé v kariéře Němka Angelique Kerberová. Vítězka Australian Open a US Open ukončila čtyřletou nadvládu Američanky Sereny Williamsové,...  celý článek

Plíšková před Masters: Ráda bych postoupila ze skupiny, pak se uvidí

18.10.2016  9:59
Ubytování v přepychovém hotelu s omračujícím výhledem na Singapur. Péče pořadatelů, kteří si tenistky hýčkají jako opravdové královny. Štědré odměny a bohaté porce bodů. Na Turnaj mistryň obdrží...  celý článek

Serena Williamsová bude chybět na Turnaji mistryň. Kvůli bolavému ramenu

17.10.2016  7:35
Turnaj mistryň bude ochuzen o účast pětinásobné šampionky a druhé tenistky světového žebříčku. Serena Williamsová bude v Singapuru chybět kvůli problémům s ramenem. Závěrečný podnik sezony, na...  celý článek

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou jsou opět ve finále, nyní v Pekingu

8.10.2016  9:16, aktualizováno  12:38
Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou jsou po týdnu opět ve finále čtyřhry. Česko-americký tenisový pár otočil v semifinálové bitvě v Pekingu zápas proti kanadsko-španělské dvojici...  celý článek

Atraktivní los: Štěpánek a Hradecká vyzvou v mixu Nadala s Muguruzaovou

9.8.2016  19:52, aktualizováno  21:04
V úterý získali jistotu, že si na olympijských hrách v Riu de Janeiro zahrají smíšenou čtyřhru a za pár hodin se čeští tenisté Lucie Hradecká s Radkem Štěpánkem dozvěděli: v prvním kole narazí...  celý článek

Siniaková vyřadila v Bastadu obhájkyni a čeká ji první finále v kariéře

23.7.2016  14:36, aktualizováno  24.7 9:53
Česká tenistka Kateřina Siniaková si zahraje premiérové finále na okruhu WTA. V semifinále turnaje v Bastadu porazila domácí Švédku Johannu Larssonovou 7:5 a 6:1. První titul ve dvouhře získal...  celý článek

Kouzelný úsměv, maďarský pas. Britové zase mají světovou tenistku

27.1.2016  18:16
Loni touhle dobou byla Johanna Kontaová 144. hráčkou na tenisovém žebříčku. Nikdy se nedostala ani do semifinále jakéhokoliv turnaje okruhu WTA. Teď v semifinále je, a dokonce na Australian...  celý článek