Jizerská padesátka

Smutná se ve Ski Classics vrátila na stupně vítězů, v Aare doběhla druhá

25.3.2017  12:24
Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná se po dvou nevydařených závodech v seriálu Ski Classics vrátila na stupně vítězů. Po nedokončeném Vasově běhu a osmém místě v Birkebeinerrennetu teď ve Švédsku...  celý článek

Chce to úprk, ne dvě hodiny nudy, říká bývalý běžec na lyžích Buchta

12.3.2017  9:46
O Vysočina Arenu, dějiště světových sportovních akcí, už sedm let pečuje Lubomír Buchta. Bývalý vynikající běžec na lyžích, vlajkonoš české výpravy v Naganu, ale také novoměstský zastupitel brzy...  celý článek

Bauerův cíl na klasické patnáctce: Chci se rozloučit skvělým výsledkem

1.3.2017  5:59
Český běžec na lyžích Lukáš Bauer sám vzpomíná, jak před dvěma lety vyhlašoval, že na mistrovství světa do Finska už nepojede. Zrovna získal stříbro ve švédském Falunu a těšil se, jak svou...  celý článek

Laufařka Smutná před klasickou desítkou: Je to úplně jiná disciplína

27.2.2017  19:04
Běžně jezdí takzvané „laufy“, dálkové běhy, lyžařské obdoby maratonů. Na mistrovství světa světa ve finském Lahti se ale Kateřina Smutná postaví na start podstatně kratší trati. Závodu na deset...  celý článek

Ještě jiskru a Bauer je na mistrovství světa klasiků připravený

22.2.2017  10:05
Dvaadvacátým místem na Jizerské 50 skončila pro běžce na lyžích Lukáše Bauera generálka na MS v Lahti. „Získal jsem pocit, že jsem po závěrečné přípravě dobře připravený,“ usmíval se v cíli...  celý článek

Po čtrnácti letech na MS v českých barvách. Cíl je desítka, říká Smutná

22.2.2017  8:59
Stála na stupních vítězů, když se náhle z reproduktorů rozezněla neznámá melodie. To hrála rakouská hymna. Kateřina Smutná zrovna ovládla Vasův běh, nejslavnější „lauf“, lyžařský dálkový běh....  celý článek

Hrábla jsem si na dno sil, tvrdila šťastná vítězka Smutná

20.2.2017  10:33
Fenomenální sezonu prožívá jablonecká dálková běžkyně Kateřina Smutná. Svou letošní neohroženost potvrdila i prvenstvím na lyžařské Jizerské 50. Bylo to už její páté vítězství za sebou v...  celý článek

Slunce, sníh a česká výhra. Diváci byli z 50. Jizerské padesátky nadšení

19.2.2017  17:42
Deset tisíc diváků sledovalo na stadionu v Bedřichově hlavní závod jubilejní 50. Jizerské padesátky. Mezi muži kraloval Nor Morten Eide Pedersen, z žen byla nejrychlejší česká Kateřina Smutná.  celý článek

Smutná vyhrála jubilejní Jizerskou padesátku, mezi muži uspěl Pedersen

19.2.2017  11:07, aktualizováno  12:31
Česká běžkyně na lyžích Kateřina Smutná vyhrála jubilejní 50. ročník Jizerské padesátky. Švédku Brittu Johanssonovou-Norgrenovou předčila o 10,5 vteřiny a v seriálu dálkových běhů Ski Classics ...  celý článek

Jizerská padesátka je velký pojem, říká lyžařský matador Bauer

19.2.2017  5:59
Slavnou Jizerskou padesátku zatím jel jednou. Před čtyřmi lety a hned na ní skončil druhý. Pak Lukáš Bauer o starty přicházel kvůli nepřízni počasí i svému zdraví. Teď se ale 39letý olympijský...  celý článek

Na startu jubilejní Jizerské padesátky budou i celebrity. Kohák či Pirk

18.2.2017  7:21
Známé české osobnosti vyhledávají Jizerskou padesátku. Na start letošního padesátého ročníku se postaví kardiochirurg Jan Pirk, herec a moderátor Jakub Kohák nebo dvojnásobný olympijský vítěz v...  celý článek

V začátcích to bylo maso, vzpomíná veterán závodu na Jizerskou padesátku

17.2.2017  18:20
Jako malý býval často nemocný, přesto začal sportovat a od roku 1970 nevynechal jedinou Jizerskou padesátku. Jen dvakrát vzdal, protože mu chřipka neumožnila pokračovat v jízdě. Vztah k běžkám...  celý článek

Jizerská padesátka je dáma v nejlepších letech, říká hlavní pořadatel

16.2.2017  6:28
Jizerské hory čeká už tento víkend největší běžkařská událost roku. K Jizerské padesátce, která se letos jede už popadesáté, neodmyslitelně patří její hlavní pořadatel Martin Koucký. Uvítá i...  celý článek

Vasův běh je letos číslo jedna, tvrdí běžec na lyžích Novák

22.1.2017  9:25
Odkládá návrat do reprezentace, stranou jde mistrovství světa a částečně i Ski Classics s jedním českým vrcholem - únorovou Jizerskou padesátkou. Petr Novák vše podřizuje jedinému cíli: Vasově...  celý článek

Definitivně poslední sezona. Jsem na ni připravený, věří Bauer

25.10.2016  14:20
Definitivně poslední sezonu má podle svých slov před sebou běžec na lyžích Lukáš Bauer. V ní by chtěl znovu kombinovat závody Světového poháru s maratonskou sérií Ski Classics. „Jednoznačným...  celý článek

Jizerská Run: Pohoda i ostré boje. Závodili i Kuf s Kocumovou

5.9.2016  8:31
Letní obdoba slavné lyžařské Jizerské padesátky táhne čím dál víc. Třetího ročníku závodu Jizerská 50 Run se v sobotu v Bedřichově zúčastnily téměř dvě tisícovky nadšených běžců.  celý článek

Jizerskou 50 Run poběží i elitní moderní pětibojař Kuf

2.9.2016  10:01
Zatímco tradiční Jizerskou padesátku čeká v zimě už 50. ročník, její letní běžecká varianta se běží teprve potřetí. V sobotu se Jizerské hory zaplní běžci při Jizerské 50 Run.  celý článek

Novák finišoval už kolo před koncem. To se mi dlouho nestalo, smál se

14.1.2016  11:59
Druhé místo mezi ženami na Jizerské padesátce v podání Švédky Liny Korsgrenové bylo zároveň nejlepším výsledkem laufařů z Teamu Pioneer Investments -Craft vedeným Lukášem Bauerem. „Jsem...  celý článek

Jizerskou padesátku ovládl Nor Eliassen, Řezáč doběhl dvanáctý

10.1.2016  11:05, aktualizováno  12:20
Norský běžec na lyžích Petter Eliassen suverénně vyhrál tradiční závod klasickou technikou Jizerská padesátka. Nejlepší z českých reprezentantů Stanislav Řezáč doběhl dvanáctý.   celý článek

Jizerská padesátka? Budu bojovat, jak to půjde, slibuje Novák

9.1.2016  9:32
První vítězství v sezoně si jen pár dní před Jizerskou padesátkou připsal Petr Novák na padesáti kilometrech klasicky čínského Vasaloppetu. Také díky tomu by měl v neděli v jediné zastávce série...  celý článek

Bude to masakr, říkají běžci o vyřazovací Jizerské padesátce

8.1.2016  9:34
Tradiční lyžařský závod Jizerská padesátka je letos rozložen do tří dnů a první vlna běžců vyrazí do stopy už v pátek v 15hodin. Vzdálenost více než padesáti kilometrů klasicky je vypsána pouze...  celý článek

Zkrácenou Jizerskou padesátku vyhrál Pedersen, Řezáč doběhl sedmý

11.1.2015  11:00, aktualizováno  12.1 12:08
Norský běžec na lyžích Morten Eide Pedersen vyhrál poprvé v kariéře Jizerskou padesátku, jejíž trať byla nakonec kvůli oblevě zkrácena o pět kilometrů. Nejlepší český závodník Stanislav Řezáč...  celý článek

Šlape rukama, teď vsedě pojede Jizerskou padesátku

11.1.2015  5:57
Nebýt smůly, mohl se z něj třeba stát dobrý fotbalový brankář. Snad by byl dobrý i v taekwondu, ve kterém byl jako kluk druhý na mistrovství republiky. Možná by jezdil a vítězil na kole, které...  celý článek

Mrzí mě, že nepojedu, říká Bauer. Na Jizerskou 50 ho nepustilo zdraví

9.1.2015  10:01
Lukáš Bauer předloni skončil ve své premiéře na Jizerské padesátce druhý a letos si slíbil, že se do největšího laufu v Česku někdejší druhý muž závodu seriálu Ski Classics se startem a cílem v...  celý článek

Vyprodáno za sto dnů. A Jizerská padesátka znovu láká největší esa běžek

4.12.2013  14:14
Trvalo to sto dnů, pak museli pořadatelé Jizerské padesátky, největšího maratonu pro běžce na lyžích v České republice, dalším zájemcům o start říkat: Sorry, už nemáme místo. I letos bude stopa...  celý článek