Sport: Běh na lyžích
Narození: 2.3.1990
Klub: Dukla Liberec
Zajímavosti
Dosavadní největší úspěchy: vítěz kontinentálního poháru Slavic cup 2012/2013, 5x mistr republiky
Přehled šampionátů

Jiří Horčička

Tisíce fanoušků slavily Soukupův bronz v Olympijském parku na Letné

9.2.2014  16:56
Olympijský park na Letné láká tisíce fanoušků, jen v sobotu jej navštívilo 31 257 lidí. Hned o prvním víkendu se tak splnila přání organizátorů. Zájem byl dokonce tak enormní, že pořadatelé...  celý článek

Bauer jediný s body, na patnáctce v Lillehammeru skončil devatenáctý

7.12.2013  11:17, aktualizováno  15:05
Je to trať, na níž bude mít na olympijských hrách v Soči ty nejvyšší ambice - patnáct kilometrů, klasická technika, intervalový start. A z prvního letošního testu na této distanci v rámci...  celý článek

Na univerziádu pojedou Verner nebo Samková. Závodit chce i Sáblíková

4.12.2013  16:35
Velmi nabitou výpravou se může pochlubit Česká republika na zimní univerziádě v Trentinu. V nominaci 73 sportovců jsou mimo jiné olympionici Tomáš Verner, Kryštof Krýzl nebo Eva Samková....  celý článek

Vítěz Bauer. Běžec na lyžích ovládl v Kuusamu klasickou desítku

30.11.2013  12:57, aktualizováno  13:20
Tvrdil sice, že v Kuusamu bude spokojený s první desítkou, výsledek Lukáše Bauera z prvního distančního závodu olympijské zimy byl však nad plán. Český běžec dominoval s více než dvousekundovým...  celý článek

Na ruskou variantu nedošlo, běžec na lyžích Bauer zůstává u Čechů

14.5.2013  7:43
Česká jednička v běhu na lyžích Lukáš Bauer se bude na příští ročník světových soutěží dál připravovat s reprezentací i s osobním německým koučem Neuberem. "Absolvuji šest hlavních...  celý článek

Běžec na lyžích Horyna vyhrál Hančův memoriál. Má první dospělý titul

23.3.2013  14:49
Mistrem republiky v běhu na lyžích na 50 kilometrů volně s hromadným startem se stal Ondřej Horyna. Šestadvacetiletý člen Dukly Liberec v sobotu vyhrál na Horních Mísečkách tradiční Hančův...  celý článek

Bauer na patnáctce dvaadvacátý, finále SP vedou Björgenová a Northug

23.3.2013  13:09, aktualizováno  16:15
Norsko slaví ve finále Světového poháru ve Falunu dvojnásobný triumf. Marit Björgenovou, která ovládla klasickou desítku s hromadným startem, doplnil na mužských patnácti kilometrech Eldar...  celý článek

Bauer doběhl devatenáctý v prologu finále, v čele SP se usadil Northug

22.3.2013  17:44, aktualizováno  18:10
Český běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil 19. místo v prologu finálového podniku Světového poháru ve švédském Falunu. Závod na 3,75 kilometru volně pro sebe získal norský lyžař Petter Northug,...  celý článek

Bauer ve sprintu nezabodoval, triumfu v SP se přiblížil Northug

20.3.2013  14:54, aktualizováno  18:42
Český běžec na lyžích Lukáš Bauer nepostoupil ve Stockholmu z kvalifikace klasického sprintu, který je úvodním závodem finále Světového poháru. U královského paláce neuspěl ani jeho krajan Jiří...  celý článek

Český mladík Gräf vyhrál stíhací závod na 15 kilometrů i Zlatou lyži

3.3.2013  14:27
Jedenadvacetiletý Jakub Gräf z Dukly Liberec zvítězil v 75. ročníku mezinárodního závodu FIS o Zlatou lyži. Ve stíhacím závodě na 15 kilometrů klasicky porazil o 5,1 sekundy Jana Šraila z...  celý článek

Úvodní závod na Zlaté lyži vyhrál Horčička, v ženách se prvenství dělí

2.3.2013  12:24
Člen české reprezentace v běhu na lyžích Jiří Horčička z Dukly Liberec vyhrál úvodní závod na čtyři kilometry volnou technikou o Zlatou lyži v Novém Městě na Moravě.  celý článek

Běžec na lyžích Horčička musel dohánět techniku, ale má čistou hlavu

23.2.2012  10:20
Ze strmých svahů Hrubého Jeseníku až do Světového poháru dokázal dojet Jiří Horčička. Jednadvacetiletý reprezentant v běžeckém lyžování si před týdnem prožil křest na novoměstské Zlaté lyži,...  celý článek

Čeští běžci si mohou dát inzerát: Nejsou lidi. Kdo pomůže?

13.2.2012  14:00
Jiří Šimůnek, reprezentační trenér běžkyň na lyžích, v nadsázce prohlásil: "Každá, která ujede 15 kilometrů, je tu na startu." Přesto nedokázal naplnit ani povolenou kvótu deseti závodnic v...  celý článek

Štafeta běžců bez Bauera skončila na Vysočině desátá, vyhráli Norové

12.2.2012  15:43, aktualizováno  15:53
Magál předával desátý, Jakš pátý, Horčička znovu desátý a na stejné pozici přivezl české kvarteto do cíle štafety na 4x10 kilometrů i finišman Horyna. Závod Světového poháru běžců na lyžích v...  celý článek

Štafeta lyžařů vyrazí do závodu v Novém Městě na Moravě bez Bauera

12.2.2012  10:02
Česká štafeta běžců na lyžích vyrazí do závodu Světového poháru na 4x10 kilometrů v Novém Městě na Moravě bez hlavní opory. Lukáš Bauer nenastoupí kvůli zraněné patě.  celý článek

Lyžařský talent Gräf vyhrál na Mísečkách, do SP se však zatím netlačí

12.12.2011  13:58
Nejlepší český bruslař nastupující generace Jakub Gräf vyhrál nedělní druhý závod Slavic Cupu v běhu na lyžích na Horních Mísečkách. Sobotní vítěz Jiří Horčička skončil až osmý.  celý článek

Čeští běžkaři vstupují do sezony. Mají méně peněz a touhu po světové medaili

2.11.2010  15:27
Přiznávají nižší rozpočet než v minulých sezonách. Ale na dřívější úspěchy chtějí čeští běžci na lyžích navázat. Na svazu věří v jednu medaili z vrcholu sezony, mistrovství světa 2011 v Oslu....  celý článek

Běžec na lyžích Bauer si pochvaluje přípravu, během níž zapracoval na rychlosti

31.8.2010  15:28
Běžec na lyžích Lukáš Bauer, dvojnásobný bronzový medailista z olympiády ve Vancouveru, má na sklonku letní přípravy dobrý pocit z toho, že se mu daří záměr zapracovat do přípravy rychlostní...  celý článek