Jan Bartoň

Nikdo z českých běžců na lyžích na MS z kvalifikace sprintu nepostoupil

23.2.2017  14:46, aktualizováno  16:59
Běžkyně na lyžích Karolína Grohová, Petra Nováková ani Sandra Schützová neuspěly v kvalifikaci sprintu volnou technikou na mistrovství světa v Lahti. A za pár desítek minut je v kategorii mužů...  celý článek

V české nominaci na světový šampionát v klasickém lyžování je 26 jmen

20.2.2017  17:45
V české nominaci na mistrovství světa v klasickém lyžování ve finském Lahti figuruje šestadvacet jmen. Třináct je běžců v čele s loučícím se Lukášem Bauerem, osm skokanů a pět sdruženářů....  celý článek

Lyžařské sprinty v Otepää ovládli Nor Klaebo a Švédka Nilssonová

18.2.2017  12:55
Lyžařský sprint volnou technikou v Otepää vyhrála Švédka Stina Nilssonová a má sedmý triumf v sezoně SP. Mezi muži zvítězil poprvé v kariéře Nor Johannes Hoesflot Klaebo.   celý článek

Běžci na lyžích se proženou ostravskou Dolní oblastí

19.1.2017  10:52
Dušan Kožíšek, trojnásobný vítěz závodu, po loňském třetím místě znovu touží po prvenství v ČEZ City Cross Sprintu v běhu na lyžích. Ten se popáté pojede v ostravské Dolní oblasti Vítkovice tuto...  celý článek

Zlatá lyže v ústraní. Lepší časy má přinést pohár i nová generace

17.1.2017  10:21
Kdysi byla Zlatá lyže chloubou Nového Města na Moravě. Legendární závod, jehož premiérový ročník se uskutečnil už v roce 1934, lákal tisíce diváků i slavná jména. Teď prožívá – stejně jako celé...  celý článek

Sprinty běžců na lyžích v Toblachu vyhráli Matvejevová a Skar

14.1.2017  16:18
Ruska Natalja Matvejevová a Nor Sindre Björnestad Skar ovládli závody Světového poháru běžců na lyžích ve sprintu volnou technikou v Toblachu. Češi se na italském sněhu výrazněji neprosadili,...  celý článek

Čeští běžci na lyžích na Tour de Ski předčasně končí, vracejí se domů

6.1.2017  9:55
Ani Petra Nováková, ani Michal Novák. Odchovanci karlovarského Slovanu v běžeckém lyžování se na Tour de Ski svých prvních bodů nedočkají. Kompletní český tým se po středečních stíhacích...  celý článek

Tour de Ski vedou Usťugov a Östbergová, Jakš bodoval na 26. místě

1.1.2017  13:34, aktualizováno  17:25
Ruský běžec na lyžích Sergej Usťugov vyhrál ve Val Müstair i 2. etapu Tour de Ski, 10 km klasicky s hromadným startem. Nejlepší z českých reprezentantů Martin Jakš obsadil 26. místo. Závod žen...  celý článek

Bartoň na úvod Tour de Ski bodoval, ve sprintu dojel na 27. místě

31.12.2016  14:26, aktualizováno  20:39
Běžec na lyžích Jan Bartoň obsadil na úvod Tour de Ski 27. místo ve sprintu volnou technikou ve Val Müstair a poprvé v kariéře bodoval ve Světovém poháru. Zbývajících sedm českých reprezentantů...  celý článek

Startuje běžecká Tour de Ski, chystá se na ni osm českých lyžařů

30.12.2016  16:38
Už pojedenácté mají běžci na lyžích před sebou Tour de Ski. Etapový závod začne v sobotu a na startu se objeví osm českých reprezentantů, pět mužů a tři ženy. Do cíle na sjezdovce Alpe Cermis,...  celý článek

Kožíšek s Bartoněm byli osmí ve sprintu dvojic v Planici

17.1.2016  13:08, aktualizováno  15:42
Čeští běžci na lyžích Dušan Kožíšek s Janem Bartoněm obsadili osmé místo ve sprintu dvojic volnou technikou na Světovém poháru v Planici. Finišman Kožíšek doběhl do cíle se ztrátou téměř osmi...  celý článek

Vinařům hrozí stíhání. O původu maďarských hroznů věděli, rozhodl soud

11.5.2015  13:44, aktualizováno  17:06
Před pěti lety musely Templářské sklepy Čejkovice stáhnout z prodeje miliony lahví vína. Na etiketách deklarovaly, že je vyrobené z moravských hroznů. Podle tehdejšího zjištění inspekce to byla...  celý článek

Norské hvězdy zářily. Sprinterské zlato z MS mají Northug i Björgenová

19.2.2015  14:22, aktualizováno  19:20
Norské běžecké lyžování vytěžilo z úvodního dvojzávodu na mistrovství světa ve Falunu dvě zlata. Sprinty klasickou technikou ovládli Marit Björgenová (vyhrála už potřetí za sebou) i Petter...  celý článek

Poslední sprinty před světovým šampionátem vyhráli Krogh a Björgenová

14.2.2015  14:43
Závody Světového poháru ve sprintu klasickou technikou v Östersundu vyhráli norští běžci na lyžích Finn Haagen Krogh a Marit Björgenová. Trio českých reprezentantů neprošlo z kvalifikace.  celý článek

Za maďarské hrozny v moravských vínech dostal dodavatel podmínku

2.4.2014  8:26
Krajský soud v Brně v úterý potrestal dodavatele Templářských sklepů Čejkovice Jana Bartoně. Do vinařství dodával maďarské a slovenské hrozny, z nichž se však nemohou vyrábět vína deklarovaná...  celý článek

Kožíšek skončil ve sprintu SP ve Szklarské Porebě až třicátý

18.1.2014  16:19, aktualizováno  16:55
Český běžec na lyžích Dušan Kožíšek ve sprintu Světového poháru volnou technikou v Szklarské Porebě vypadl už po první vyřazovací jízdě a skončil na konečném třicátém místě. Vyhráli Kanaďan Alex...  celý článek

Na ruskou variantu nedošlo, běžec na lyžích Bauer zůstává u Čechů

14.5.2013  7:43
Česká jednička v běhu na lyžích Lukáš Bauer se bude na příští ročník světových soutěží dál připravovat s reprezentací i s osobním německým koučem Neuberem. "Absolvuji šest hlavních...  celý článek

Zlatem ze sprintu se na MS zdobí Krjukov a Björgenová, Češi neuspěli

21.2.2013  12:07, aktualizováno  14:54
Šampionát v klasickém lyžování v italském Val di Fiemme poznal první mistry světa. Sprint klasickou technikou ovládli olympijští vítězové Nikita Krjukov z Ruska a Norka Marit Björgenová, která...  celý článek

Na MS zamíří pět českých sdruženářů, chybí zraněný Vodseďálek

17.2.2013  18:48
Na mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme by se mělo představit pět českých sdruženářů. Nominaci ve složení Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Pavel Churavý, Tomáš Portyk a Petr...  celý článek

Na MS ve Val di Fiemme pojede dvanáct českých běžců na lyžích

8.2.2013  10:48
Na světovém šampionátu v klasickém lyžování ve Val di Fiemme bude Českou republiku reprezentovat dvanáct běžců a běžkyň na lyžích. K dosud známé osmičce přibyli čtyři závodníci, kteří si o...  celý článek

Northug ani Cologna rodinnou sbírku nerozšířili, slaví italský favorit

22.1.2013  16:07
Gianluca Cologna a Tomas Northug, dvě slavná jména libereckého mistrovství světa do 23 let, se v klasickém sprintu do výsledkového popředí neprosadili. Mladší bratři hvězd seniorského pelotonu...  celý článek

Verše brněnského básníka Homéra ožívají v klubu Boro

11.1.2013  16:04
Od smrti kultovního básníka brněnského undergroundu Pavla Homéra Ambrože uplynul víc než rok, ale příznivci na něj nezapomínají. V pátek v osm hodin večer vypukne v Klubu Boro v Křenové ulici v...  celý článek

Nejhodnější kluk, tvrdí známí o lupiči, jenž zemřel v domě podnikatele

4.6.2012  8:39
Obyvatelé Straškova-Vodochod na Roudnicku jsou v šoku. Sotva strávili informaci, že zdánlivě hodný a bezproblémový kluk jejich sousedů zemřel při loupežném přepadení vily litoměřického...  celý článek

Kožíšek a Chrástková obhájili domácí tituly ve sprintu na lyžích

4.2.2012  14:05
Lyžařské tituly mistrů republiky ve sprintu volnou technikou obhájili Dušan Kožíšek z Dukly Liberec a Martina Chrástková z pořádajícího SK Nové Město na Moravě.  celý článek

Lídr sprintu Petuchov skončil ve sněhu a slavil Brandsdal. Češi vypadli

14.1.2012  16:46, aktualizováno  22:23
Ruský mistr lyžařského sprintu Alexej Petuchov v závodě Světového poháru tentokrát tvrdě padl na zem. A to doslova. Lídr pořadí disciplíny v cílové rovince finálové jízdy upadl a pouze se zlostí...  celý článek

Cologna se blýskl triumfem ve sprintu, Češi opět nebodovali

18.12.2011  13:00
Pozor na mě, vzkázal soupeřům před Tour de Ski švýcarský běžec na lyžích Dario Cologna. Obhájce prvenství v prestižní sérii se blýskl vítězstvím ve sprintu Světového poháru ve slovinské Rogle a...  celý článek

Sprint v Davosu Čechům nevyšel, kvalifikací neprošel žádný z nich

11.12.2011  13:48, aktualizováno  16:46
Boj o postup a jistotu bodů ve Světovém poháru českým běžcům na lyžích stejně jako před týdnem v Düsseldorfu nevyšel. V kvalifikaci sprintu volnou technikou v Davosu neuspěl ani jeden z pětice...  celý článek

Městský sprint vyhrál Nor Hattestad, Češi skončili v kvalifikaci

3.12.2011  12:39, aktualizováno  15:03
Městský sprint světového poháru v Düssledorfu vyhrál norský běžec na lyžích Ola Vigen Hattestad před Rusem Alexejem Peťuchovem a krajanem Paalem Golbergem. Čeští závodníci nepostoupili z...  celý článek

Lyžařský Areál ve Vesci čeká první velká akce po MS. Problémy nečekejte

30.11.2010  12:09
15:1. Tak jednoznačně hlasovali vedoucí představitelé FIS ve prospěch Liberce. Lyžařský sprint v areálu Vesec dostal přednost před závody v centru Milána a 15. a 16. ledna budou mít tamní...  celý článek

Čeští běžkaři vstupují do sezony. Mají méně peněz a touhu po světové medaili

2.11.2010  15:27
Přiznávají nižší rozpočet než v minulých sezonách. Ale na dřívější úspěchy chtějí čeští běžci na lyžích navázat. Na svazu věří v jednu medaili z vrcholu sezony, mistrovství světa 2011 v Oslu....  celý článek