Jakub Špicar

Nominace na domácí MS kanoistů: medailové naděje, mladá krev či veterán

8.8.2017  17:31
Takřka v každé disciplíně bude mít česká kanoistika na domácím mistrovství světa v Račicích zastoupení. Do nominace na šampionát, který se koná od 23. do 27. srpna, se vešlo 33 jmen. Medailové...  celý článek

Kanoista Fuksa pojede na ME finále kilometru i pětistovky

14.7.2017  12:51, aktualizováno  18:08
Kanoista Martin Fuksa postoupil na mistrovství Evropy v Plovdivu po kilometru i do finále závodu na 500 metrů, v němž usiluje o pátý titul za sebou. V obou rozjížďkách čtyřiadvacetiletý český...  celý článek

Rychlostní kanoisty čeká ME, zazáří Fuksa? Dostál šampionát vynechá

12.7.2017  10:48
Generálka na srpnové mistrovství světa v domácím prostředí čeká o víkendu české rychlostní kanoisty, kteří se představí na evropském šampionátu v Plovdivu. Od pátku do neděle bude v Plovdivu...  celý článek

Dostál ovládl pětistovku, čtyřkajak byl třetí, Fuksa poprvé prohrál

28.5.2017  11:17, aktualizováno  15:52
Kajakář Josef Dostál vyhrál na Světovém poháru v Szegedu závod na 500 metrů. Čtyřkajak ve složení Jan Štěrba, Daniel Havel, Jakub Špicar, Radek Šlouf skončil stejné trati skončil třetí. Kanoista...  celý článek

Do Szegedu míří světová elita, závodit už budou i Dostál a čtyřkajak

25.5.2017  11:36
Rychlostní kanoisté se chystají na důležitý test, při Světovém poháru v maďarském Szegedu už se sejde takřka kompletní elita. V pátek zahájí mezinárodní sezonu také dvojnásobný olympijský...  celý článek

Fuksa i čtyřkajak získali v testu před Riem tituly na kilometru

22.7.2016  19:05
Kanoista Martin Fuksa i čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba potvrdili roli favoritů a získali domácí tituly v rychlostní kanoistice na trati 1000 metrů....  celý článek

Mladí rychlostní kanoisté vezou z ME dva tituly a dvě stříbra

17.7.2016  16:14, aktualizováno  17:18
Čeští rychlostní kanoisté vybojovali na mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v Plovdivu dva tituly a dvě stříbrné medaile ze závodů na 1000 metrů. Šampiony se stali juniorská kajakářka Sofie...  celý článek

Fuksa zůstává evropským vládcem pětistovky, titul získal už počtvrté

26.6.2016  10:28, aktualizováno  17:19
Už čtyři roky za sebou nezná závod rychlostních kanoistů na 500 metrů na mistrovství Evropy jiného vítěze než Martina Fuksu. Český reprezentant s přehledem obhájil titul na neolympijské trati i...  celý článek

Bronz na olympijském kilometru. Fuksa má další evropskou medaili

25.6.2016  11:17, aktualizováno  13:40
Sice nestačil na své největší rivaly, ale před Riem získal Martin Fuksa pozitivní signál. Na evropském šampionátu v Moskvě vybojoval český kanoista bronz na olympijské trati 1 000 metrů. A další...  celý článek

Kanoista Fuksa na ME porazil Brendela a postoupil přímo do finále

24.6.2016  11:55
Martin Fuksa vyhrál na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice v Moskvě svou rozjížďku na olympijském kilometru a postoupil přímo do finále. Porazil mimo jiné o více než dvě sekundy také...  celý článek

Rozhodnuto: čtyřkajak bude v Riu obhajovat bronz v tradičním složení

7.6.2016  12:09
Kajakářský uzel je rozetnut. Deset týdnů týdnů před startem soutěží rychlostních kanoistů na hrách v Riu padlo rozhodnutí, že čtyřkajak bude obhajovat olympijský bronz z Londýna v tradičním...  celý článek

Čtyřkajak Havel, Trefil, Dostál, Štěrba slaví triumf na SP v Montemoru

5.6.2016  14:00, aktualizováno  18:54
Portugalské vody svědčí českým kanoistům. Čtyřkajak Havel, Trefil, Dostál a Štěrba suverénně ovládl závod Světového poháru v Montemoru. Už v sobotu opanoval individuální závod na kilometrové...  celý článek

Čeští kajakáři opanovali závod SP, Dostál vyhrál před Špicarem

4.6.2016  14:06, aktualizováno  18:38
Kajakáři Josefu Dostálovi se daří. Po Račicích vyhrál i další závod Světového poháru, v Montemoru za ním na kilometrové trati dojel na druhém místě Jakub Špicar. Ten s mistrem světa z...  celý článek

Tři české lodě postoupily do finále Světového poháru rychlostních kanoistů

3.6.2016  18:41
Tři české lodě byly v pátek ve hře v rozjížďkách na kilometrové trati na závěrečných závodech Světového poháru v rychlostní kanoistice a všechny postoupily do finále. Kajakářský mistr světa...  celý článek

Hledání sestavy pro Rio nekončí: čtyřkajak pojede v tradičním složení

31.5.2016  13:08
Na neúspěšnost svých nejlepších lodí si rychlostní kanoistika stěžovat nemůže, jen slávou opředený čtyřkajak dál hledá ideální složení a pohodu. Zatím posledním krokem je skutečnost, že na...  celý článek

Kajakářský uzel: kdo z pěti elitních borců pro Rio zůstane na břehu?

30.5.2016  6:33
Je to jasné všem. Už se to musí rozetnout. Co nejdřív. Čas do olympijských her se krátí, ale sestava čtyřkajaku, jedné z vlajkových lodi české rychlostní kanoistiky, stále nemá konečnou podobu....  celý článek

Fuksa přidal na SP v Račicích druhé místo, český čtyřkajak byl pátý

29.5.2016  10:37, aktualizováno  18:06
Kanoista Martin Fuksa skončil na Světovém poháru v Račicích druhý na neolympijské trati 500 metrů a navázal na sobotní bronz z dvojnásobné trati. Elitní čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Jan...  celý článek

Slavný čtyřkajak, česká vlajková loď, mění sestavu. Dočasně? To se uvidí

3.5.2016  11:13
Malý převrat. Zásah do osvědčené sestavy. Takové resumé přineslo víkendové víření pádel při nominačních závodech rychlostních kanoistů v Račicích. Stávající pořádky provětral mladý talent Jakub...  celý článek

Kanoista Fuksa ovládl na ME do 23 let i závod na 500 metrů

20.9.2015  13:21, aktualizováno  17:46
Kanoista Martin Fuksa ovládl na mistrovství Evropy do 23 let po kilometru i poloviční trať a znovu rozšířil svou sbírku titulů. Úspěšné vystoupení odpoledne uzavřel stříbrem na 200 m a poprvé v...  celý článek

Fuksa je opět mistrem Evropy do 23 let, zlato získal i deblkajak

19.9.2015  13:31
Zlaté časy Martina Fuksy pokračují, český kanoista se stal počtvrté za sebou mistrem Evropy do 23 let v závodu na 1 000 metrů. V rumunském Bascově však Češi slavili víckrát, na stejné trati...  celý článek

Kanoistické triky. Slováci couvali do startu, Češi si vybírali soupeře

21.8.2015  10:50
Milán (Od našeho zpravodaje) V bitvě rychlostních kanoistů leckdy rozhodují setiny sekund. I proto dělají závodníci pro úspěch vše, co může vyrovnané bitvy rozhodnout. Někdy si "vybírají" umístění v rozjížďce, aby měli v...  celý článek

Dostál, Ježová a Miškovský mají druhé zlato z mistrovství republiky

20.7.2013  17:08
Bronzový olympionik z Londýna a úřadující mistr Evropy na čtyřkajaku Josef Dostál získal na mistrovství republiky v rychlostní kanoistice v Račicích druhou zlatou medaili. Po pátečním prvenství...  celý článek