Účast na velkých akcích
OH: 2016 - 19. místo.
Evropské hry: 2015 - 8. místo (K1 na 200 m).
MS: 2015 – 8. místo, 2010 – 6. místo.
ME: 2005 - stříbro (K4 na 200 m), 2006 - stříbro (K4 na 200 m), 2009 - bronz, 2015 – 9. místo.
Přehled šampionátů
Olympijské hry 2016

Filip Šváb

Kanoista Fuksa v Portugalsku vyhrál i sprinterskou dvoustovku

21.5.2017  12:12, aktualizováno  16:57
Kanoista Martin Fuksa proměnil na Světovém poháru v Montemoru-o-Velho i druhý individuální start ve vítězství. Po sobotním triumfu na kilometrové trati ovládl v Portugalsku také sprinterskou...  celý článek

Dostál a spol. vyrazili za obhajobou, čtyřkajak i deblkanoe pojedou finále

19.8.2016  14:16, aktualizováno  15:32
Obhájci bronzu z Londýna vzkazují soupeřům: „Musíte s námi počítat!“ Český čtyřkajak suverénně postoupil z rozjížďky na kilometrové trati rovnou do sobotního finále. Jaroslav Radoň a Filip...  celý článek

15. DEN OH: Bolt doběhl pro deváté zlato, čtyřkajak suverénně postoupil

19.8.2016  13:22, aktualizováno  20.8 4:29
Jamajský sprinter Usain Bolt dokončil své dílo. Se štafetou na 4x100 metrů získal deváté olympijské zlato. Stříbrný kajakář Josef Dostál v pátek tentokrát usedl do čtyřkajaku a společně s...  celý článek

Jako kluk jsem o olympiádě snil, říká Šváb. Kanoista se dočká v Riu

7.8.2016  11:31
Když se budete v těchto dnech v Olomouci procházet po Masarykově třídě, možná se vám poštěstí a z mostu přes Moravu či z nábřeží spatříte, jak se na kajaku prohání vyrýsovaný herkules. Chvilku...  celý článek

Obr, který zpívá i řve. Kajakář Dostál sní o dvou zlatých z Ria

31.7.2016  10:56
Pozorní fanoušci si možná všimli: zhruba na sekundu se Josef Dostál mihne v klipu k písni Rise od Katy Perry, oficiální hymně olympijských her v Riu. Další účinkující? Třeba plavec Michael...  celý článek

Kanoista Fuksa opanoval na mistrovství republiky i dvoustovku

24.7.2016  20:50
Martin Fuksa vyhrál na mistrovství republiky v rychlostní kanoistice po kilometru a pětistovce také závod singlkanoistů na 200 metrů. S odstupem více než dvou sekund za ním v Račicích dojel na...  celý článek

Fuksa zůstává evropským vládcem pětistovky, titul získal už počtvrté

26.6.2016  10:28, aktualizováno  17:19
Už čtyři roky za sebou nezná závod rychlostních kanoistů na 500 metrů na mistrovství Evropy jiného vítěze než Martina Fuksu. Český reprezentant s přehledem obhájil titul na neolympijské trati i...  celý článek

Bronz na olympijském kilometru. Fuksa má další evropskou medaili

25.6.2016  11:17, aktualizováno  13:40
Sice nestačil na své největší rivaly, ale před Riem získal Martin Fuksa pozitivní signál. Na evropském šampionátu v Moskvě vybojoval český kanoista bronz na olympijské trati 1 000 metrů. A další...  celý článek

Rozhodnuto: čtyřkajak bude v Riu obhajovat bronz v tradičním složení

7.6.2016  12:09
Kajakářský uzel je rozetnut. Deset týdnů týdnů před startem soutěží rychlostních kanoistů na hrách v Riu padlo rozhodnutí, že čtyřkajak bude obhajovat olympijský bronz z Londýna v tradičním...  celý článek

Čtyřkajak Havel, Trefil, Dostál, Štěrba slaví triumf na SP v Montemoru

5.6.2016  14:00, aktualizováno  18:54
Portugalské vody svědčí českým kanoistům. Čtyřkajak Havel, Trefil, Dostál a Štěrba suverénně ovládl závod Světového poháru v Montemoru. Už v sobotu opanoval individuální závod na kilometrové...  celý článek

Čeští kajakáři opanovali závod SP, Dostál vyhrál před Špicarem

4.6.2016  14:06, aktualizováno  18:38
Kajakáři Josefu Dostálovi se daří. Po Račicích vyhrál i další závod Světového poháru, v Montemoru za ním na kilometrové trati dojel na druhém místě Jakub Špicar. Ten s mistrem světa z...  celý článek

Hledání sestavy pro Rio nekončí: čtyřkajak pojede v tradičním složení

31.5.2016  13:08
Na neúspěšnost svých nejlepších lodí si rychlostní kanoistika stěžovat nemůže, jen slávou opředený čtyřkajak dál hledá ideální složení a pohodu. Zatím posledním krokem je skutečnost, že na...  celý článek

SP v Račicích uvidí preméru Fuksy, čtyřkajak testuje posádku pro Rio

26.5.2016  12:57
Poprvé v sezoně se na mezinárodní scéně představí kanoista Martin Fuksa. Dvojnásobný medailista z loňského MS vynechal Světový pohár v Duisburgu, v Račicích však nebude chybět. Na domácím kanále...  celý článek

Deblkanoisté Radoň s Dvořákem uspěli v olympijské kvalifikaci

19.5.2016  14:56, aktualizováno  18:32
Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák uspěli jako jediná ze čtyř českých posádek ve finálovém programu na dodatečné olympijské kvalifikaci v rychlostní kanoistice v Duisburgu, a zajistili...  celý článek

Dodatečný boj o Rio: největší šanci mají deblkanoisté Radoň s Dvořákem

17.5.2016  15:14
Poslední šance, jeden jediný závod. Možnost, jak se v rychlostní kanoistice ještě dostat do olympijského Rio de Janeira, nabízí evropská dodatečná kvalifikace, která se pojede ve středu a ve...  celý článek

Kajakář Šváb: Na stará kolena na olympiádu? Splnil jsem si sen

23.8.2015  11:11
Milán (Od našeho zpravodaje) Třikrát už se o olympiádu marně pokoušel. Před minulými hrami v Londýně si dokonce nechal pořídit startovací zařízení, aby co nejlépe natrénoval úvod závodu, na kajakářské dvoustovce tak...  celý článek

Kanoista Fuksa je mistrem světa na 500 metrů, čtyřkajak má bronz z kilometru

23.8.2015  10:51, aktualizováno  15:08
Český kanoista Martin Fuksa se stal v Miláně mistrem světa v závodě na neolympijské trati 500 metrů. Bronz na kilometru získal čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba,...  celý článek

Kajakář Dostál i kanoista Fuksa se stali v Miláně vicemistry světa

22.8.2015  10:56, aktualizováno  16:21
Stříbrný lesk má v českých očích sobota na mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Miláně. Obhájce titulu kajakář Josef Dostál skončil v závodu na 1 000 metrů druhý, nestačil jen na Dána...  celý článek