Filip Nepejchal

Filip Nepejchal
Sport: Střelba
Disciplína: vzduchová puška, libovolná malorážka vleže, libovolná malorážka 3x40
Narození: 8.7.1999
Výška: 177
Váha: 70
Trenér: Jan Videcký
Klub: SKP Rapid Plzeň
Účast na velkých akcích
OH: 2016 - 35. místo (vzduchová puška 10 m), 33. místo (puška 50 m vleže), 21. místo (puška 50 m, tři polohy).
MEJ 2015 – stříbro (malorážka 3x40), 2016 – zlato (malorážka 3x40).
Přehled šampionátů
Olympijské hry 2016

Matt je fajn chlap, říká Nepejchal o svém střeleckém vzoru Emmonsovi

6.4.2017  11:29
Vyhrál juniorské mistrovství Evropy, triumfoval na Světovém poháru dospělých, v sedmnácti letech si vybojoval účast na olympijských hrách v Rio de Janeiru. Tam byl Filip Nepejchal, sportovní...  celý článek

Český pistolář Dubový byl pátý ve finále Světového poháru

6.10.2016  14:52
Český střelec Jindřich Dubový obsadil páté místo v disciplíně libovolná pistole ve finále Světového poháru v Boloni. Třiadvacetiletý reprezentant při premiéře na závěrečné akci prošel ze sedmého...  celý článek

Ani třetí pokus nevyšel, Nepejchal si v Riu vystřílel 21. příčku

14.8.2016  17:03, aktualizováno  21:18
Český střelec Filip Nepejchal obsadil na olympijských hrách 21. místo v disciplíně libovolná malorážka na 3x40 ran. Ani ve třetím startu v Riu de Janeiro nepostoupil do bojů o medaile, v...  celý článek

10. DEN OH: Sprinterům dál vládne Bolt, mix Hradecká, Štěpánek má bronz

14.8.2016  14:14, aktualizováno  15.8 3:35
Olympijský běh na 100 metrů potřetí vyhrál Usain Bolt, atletický program v Riu navíc přinesl nový světový rekord na 400 metrů. Česká výprava má další olympijskou medaili. Tenisový pár Lucie...  celý článek

Střelci měli k finále daleko, v kvalifikaci skončili Nepejchal i Jahodová

12.8.2016  15:27, aktualizováno  21:01
Sedmnáctiletý sportovní střelec Filip Nepejchal zůstal na olympijských hrách v Riu daleko za postupem do finále libovolné malorážky vleže, v kvalifikaci obsadil 33. místo. Připsal si tak o dvě...  celý článek

8. DEN OH: Synek postoupil do finále, tenistky získají jenom bronz

12.8.2016  12:30, aktualizováno  13.8 6:21
Osmý den olympijských her v Riu de Janeiro se nesl ve znamení startu královny sportu - atletiky. Celkem se během dne představilo pětadvacet českých sportovců v osmi disciplínách. Do finále ve...  celý článek

Střelba v hrobovém tichu? Kdepak, nyní spíš už jako na diskotéce

9.8.2016  7:25
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) Musí se soustředit způsobem, který je pro běžné smrtelníky těžko představitelný. Cílí na titěrný terč a roli hrají miniaturní rozdíly, každé cuknutí prstu. Ale že by střelci na olympiádě svoji...  celý článek

Čech střílí v sedmnácti na olympiádě. Mimozemšťan, říká jeho trenér

8.8.2016  16:44
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) Jeho vrstevníci řeší spíš první lásky nebo to, kam se vydat na letní tábor. To Filip Nepejchal, ročník narození 1999, tráví srpen úplně jinak - na olympijské střelnici v Riu. „On je...  celý článek

Nepejchalovi finále ve vzduchové pušce uniklo, zlato získal Campriani

8.8.2016  15:53, aktualizováno  18:12
V sedmnácti letech byl nejmladším účastníkem kvalifikace ve střelbě ze vzduchové pušky, na postup do olympijského finále však Filip Nepejchal v Riu nedosáhl. Český talent obsadil 35. místo s...  celý článek

Na olympiádu míří dvanáct sportovců s vazbou na Plzeňský kraj

16.7.2016  9:05
V českých barvách bude na olympijských hrách v Riu de Janeiro bojovat i dvanáct sportovců, kteří se narodili, žijí, trénují či hájí barvy některého z klubů v Plzeňském kraji.  celý článek

Výprava do Ria je nejmenší. Může vyrovnat londýnských deset medailí?

13.7.2016  14:59
Bude jich 105. Jen 105, chce se dodat. Výprava na hry v Riu 2016, jejíž nominaci v úterý slavnostně vyhlásili, bude nejméně početná v historii České republiky.  celý článek

Nominace do Ria čítá 105 sportovců. Nástup bude v sakách a kloboucích

12.7.2016  19:49
Česká výprava na olympijské hry v Riu de Janeiro bude mít nejméně 105 sportovců. Jména nominovaných zazněla na slavnostním večeru v Rudolfově galerii na Pražském hradě. Olympionici představili...  celý článek

Zázračný střelec? Nepejchal vyhrál v šestnácti závod Světového poháru

23.6.2016  12:09
Je mu teprve šestnáct a mezi dospělými už získal první triumf v závodě Světového poháru. Sportovní střelec Filip Nepejchal ovládl v Baku soutěž ze vzduchové pušky. O vítězství rozhodl poslední...  celý článek

Puškařka Sýkorová je mistryní Evropy, vyhrála i juniorka Foistová

23.7.2015  16:11
Adéla Sýkorová se v Mariboru stala mistryní Evropy v neolympijské disciplíně sportovní malorážka na 60 ran vleže. V týmové soutěži spolu s Nikolou Mazurovou a Lucií Švecovou získaly stříbrné...  celý článek