Erik Karlsson

Pittsburgh v prodloužení udolal Ottawu a přiblížil se obhajobě poháru

26.5.2017  6:38, aktualizováno  7:23
Hokejisté Pittsburghu uspěli v rozhodujícím sedmém zápase finále Východní konference, když na domácím ledě udolali Ottawu 3:2 gólem až z šesté minuty druhého prodloužení. Maratonský zápas...  celý článek

Zázračná Ottawa. Za senzací ji táhne zraněný lídr i dlouhodobý marod

25.5.2017  16:57
Před začátkem play-off hokejové NHL televizní stanice TSN vyhlásila anketu: Který z kanadských klubů má největší naději na Stanley Cup? Pouhá čtyři procenta dotázaných zvolila Ottawu. I samotní...  celý článek

Pittsburgh sedmi góly deklasoval Ottawu, do finále mu schází jedna výhra

21.5.2017  23:49, aktualizováno  22.5 0:27
V jednoznačnou záležitost se proměnilo páté finále Východní konference play-off hokejové NHL. Domácí Pittsburgh už v zahajovací třetině nasázel Ottawě čtyři góly a nakonec zvítězil jednoznačně...  celý článek

Ottawa uspěla v sérii s Rangers a je prvním finalistou Východní konference

10.5.2017  7:09, aktualizováno  7:39
Hokejisté Ottawy v úterý po skóre 4:2 dobyli led Rangers a stejným poměrem ovládli i celou sérii, díky čemuž potřetí v klubové historii slaví účast ve finále Východní konference. Jejich soupeře...  celý článek

Proč bude olympiáda bez hvězd? NHL není naivní byznys, rozhodly zápory

5.4.2017  7:59
Co rozhodlo pro neúčast hvězd NHL na příští zimní olympiádě v Koreji? Nejlepší hokejová liga světa by z účasti svých hráčů na olympijských hrách v Pchjongčchangu téměř nic nezískala, naopak...  celý článek

Olympiáda bez NHL? Znějí i nadávky. Zato Rusko se hned cítí na zlato

4.4.2017  10:20, aktualizováno  10:38
Je to definitivní. Na příští olympiádě v Koreji se nepřestaví největší hokejové hvězdy. Vedení zámořské NHL definitivně oznámilo, že nepřeruší soutěž na tři týdny kvůli olympijským hrám....  celý článek

Příběh odseknutého malíčku. Crosbyho oběti pomohly stehy, vynechá týdny

28.3.2017  13:31
Byl to pohled jen pro ty silnější povahy. Ottawský obránce Marc Methot sundal rukavici a lehkým pohybem přehodil špičku svého levého malíčku z jedné strany na druhou. Konec prstu se mu viklal,...  celý článek

Slovní válka kvůli useknutému prstu. Crosby opět rozproudil emoce

27.3.2017  13:06
Kanadský hokejista Sidney Crosby má za sebou nepříjemný týden. Kapitán Pittsburghu se stal hlavní postavou dvou incidentů, po kterých jeho zavilí kritici volali po pokutách, ne-li suspendacích....  celý článek

Možná jsme na víc neměli, smutní Švédové. Podrazil je vlastní systém?

26.9.2016  13:59
Počítalo se s nimi jako s druhým největším favoritem hned za domácí Kanadou. Cestu do finále měli teoreticky „umetenou“, jenže hokej zase jednou překvapil: o triumf na Světovém poháru si zahraje...  celý článek

Slovenské střelecké hody. Tatar posunul Evropu do finále Světového poháru

25.9.2016  18:45, aktualizováno  23:15
Švédská cesta Světovým pohárem překvapivě končí v semifinále. Skandinávce porazil tým, o kterém se před startem turnaje v kanadském Torontu nejvíce pochybovalo. Výběr Evropy měl být jen do...  celý článek

Nejhezčí třetina! Božský hokej! Když se trenéři mění ve fanoušky

22.9.2016  12:26
Odporně zábavný. Dechberoucí. Nejhezčí třetina, dost možná i celé utkání. Božský hokej! Svět žasne nad zápasem Světového poháru v Torontu mezi mladíky ze Severní Ameriky a Švédskem (4:3 po...  celý článek

Švédové padli se Severní Amerikou 3:4 v prodloužení, ale postupují

21.9.2016  20:50, aktualizováno  22.9 0:30
Švédové splnili úkol a urvali postup do semifinále Světového poháru. S dravými mladíky Severní Ameriky sice prohráli v prodloužení, ale i bod jim stačí na první místo ve skupině B. To...  celý článek

Švédové na Světovém poháru vsadí na zkušené hvězdy z NHL

2.3.2016  20:26, aktualizováno  22:37
Před deseti lety spolu třeštili radostí po triumfu na olympijských hrách v Turíně, teď se Henrik Lundqvist, Daniel a Henrik Sedinové, Niklas Kronwall a Henrik Zetterberg zase sejdou v...  celý článek

Michálek o úspěchu Ottawy: Jsme bojovní, agresivní a hodně bruslíme

27.11.2015  10:40
Před sezonou je mezi favority Východu řadil jen málokdo. Po první čtvrtině základní části NHL jsou přitom hokejisté Ottawy druzí v Atlantické divizi a čtvrtí v konferenci a dá se říct, že patří...  celý článek

Spása na obzoru? Mladý bek se vidí v Karlssonovi a má šikovné parťáky

24.6.2015  15:23
Mistrovství světa ukázalo, jak zoufale národnímu týmu chybí tvořiví obránci. I proto čeští hokejoví šéfové i fanoušci vyhlížejí záchranu mezi juniory a dorostenci. Naděje provázejí též Vojtěcha...  celý článek

Neporažení Švédové otočili duel s Finskem, zahrají si o zlato

21.2.2014  12:51, aktualizováno  17:13
V Soči ještě neprohráli a zahrají si o zlato. Hokejisté Švédska v semifinále olympijského turnaje otočili severské derby s Finskem, po výhře 2:1 se mohou těšit na finálového soupeře. Ten vzejde...  celý článek

Hokejisté Švédska jsou prvním semifinalistou, Slovinsko porazili 5:0

19.2.2014  8:45, aktualizováno  12:47
Slovinská hokejová pohádka končí. Trpaslík, který se prokutal k historickému úspěchu a zahrál si čtvrtfinále olympiády, nedokázal rozbít švédskou žulu. Favorit sice dlouho vedl jen o gól, ale ve...  celý článek

Švédové vyhráli i potřetí. S Lotyši však měli kupodivu nejvíc potíží

15.2.2014  20:39, aktualizováno  21:05
Švédští hokejisté mají jistý postup do čtvrtfinále olympijského turnaje v Soči. V posledním zápase základní skupiny porazili Lotyšsko 5:3, proti papírově nejlehčímu soupeři však měli překvapivě...  celý článek

25.4.2013  13:14
Kvůli zdravotním problémům odehrál letos v NHL jen 20 zápasů: Vrátil se však v pravý čas a je připravený na vyřazovací zápasy o Stanley Cup. "Doufám, že zdraví vydrží a play-off uděláme," říká...  celý článek

Jágrovy asistence nestačily, za Calgary se trefil Hudler i Červenka

14.2.2013  7:11, aktualizováno  9:22
Čeští hokejisté byli v NHL hodně vidět v duelu Calgary - Dallas. Za domácí se trefili Jiří Hudler a Roman Červenka, hostům dvě asistence Jaromíra Jágra nestačily a museli strávit porážku 4:7.  celý článek

Norové a Němci udrželi naději na čtvrtfinále, Švédsko porazilo Itálii

12.5.2012  14:34, aktualizováno  22:45
Hokejisté Norska v důležitém souboji stockholmské skupiny mistrovství světa porazili Lotyšsko 3:0 a soupeře vystřídali na čtvrtém místě tabulky. Norové tak mají naději na postup do čtvrtfinále....  celý článek

Švédové mají další hvězdu. Přijede obránce Karlsson z Ottawy

1.5.2012  10:11
Další hvězdu získali do svého kádru pro domácí mistrovství světa hokejisté Švédska, které posílí nejproduktivnější obránce uplynulého ročníku NHL Erik Karlsson z Ottawy. Jednadvacetiletý...  celý článek

V draftu hvězd NHL Chára s Alfredssonem brali krajany a klubové spoluhráče

27.1.2012  7:02, aktualizováno  8:17
Podruhé v historii se jednotlivé sestavy pro Utkání hvězd hokejové NHL volily na základě draftu a rozhodnutí předem určených kapitánů Zdena Cháry a Daniela Alfredssona. Český hokej bude na...  celý článek

Chyba. Jágr zaváhal a nastartoval Ottawu k famóznímu obratu

9.1.2012  13:04
Učebnicový příklad na téma "Jak prohospodařit nadějný náskok" názorně předvedli hokejisté Philadelphie. V utkání na ledě Ottawy vedli po dvou třetinách 4:2, nakonec však prohráli 4:6. Domácí k...  celý článek

Švédové vyčkávají s nominací, zda v NHL nevypadne Detroit

6.5.2010  20:42
Velmi pozvolna krystalizuje konečná nominace hokejistů Švédska pro MS v Německu, které začíná již v pátek. Kouč Gustafsson provedl v kádru jednu změnu v obranných řadách oproti Švédským hrám,...  celý článek

Kanaďané smetli Kazachstán vysoko 15:0

28.12.2008  23:03, aktualizováno  29.12 6:24
I ve druhém utkání na mistrovství světa uštědřili kanadští hokejisté do 20 let svému soupeři drtivou porážku. Po úvodním vítězství 8:1 nad českým týmem v neděli v Ottawě deklasovali Kazachstán...  celý článek